بررسی و خرید بهترین روغن گیربکس از دیجی کالا با تخفیف

امروزه تحقیق در خرید روغن گیربکس مهم است زیرا نقش منحصربه فردی در عملکرد درست جعبه دنده ایفا می‌کند. ممکن است بر این باور باشید که خرید بهترین روغن گیربکس چندان کار پیچیده ای نیست که به راهنمای خرید و بررسی بهترین ها احتیاج باشد. پس احتمالا برای شما پیش نیامده است که روغن گیربکس نامرغوب و غیراستاندارد به داخل اتوموبیل خود ریخته باشید و با معضلاتی مثل ارتعاش باکس دنده، شکستن قطعات و لوازم سیستم آن، خراب شدن ناگهانی گیربکس و متحمل شدن هزینه های بالا روبرو شوید. پس مطلع باشید که اگر صاحب اتوموبیل هستید باید بهترین روغن گیربکس ها را بشناسید و سپس برای خرید آن اقدام کنید.

معیار های خرید بهترین روغن گیربکس اتوموبیل

گرانروی استاندارد یا شاخص SAE

منظور از گرانروی، میزان مقاومت مایعات در مقابل جاری شدن تحت شرایط گوناگون آب و هوا، حرارت و دمای متفاوت است. در خرید بهترین روغن گیربکس به غلظت آن باید توجه شود.

کیفیت بالا یا  API(طبق سازمان نفت آمریکا)

این شاخص با نشان اختصاری GL کوتاه شده ی عبارت Gear Lubricant نشان داده می شود. درجه کیفی روغن ها از ۱ تا ۶ شماره گذاری می شود، هرچقدر این عدد بیشتر شود، شاخص کیفی روغن شما کیفیت بهتری دارد.

مقاوم در مقابل فشار          

کارایی جعبه دنده به دلیل حرکت و جابه جایی لوازم و چرخ دنده هایی فلزی و ارتباط آن ها با هم به وجود می آید. روغن گیربکس وقتی میان این قطعات قرار می گیرد از فشار، برخورد و سایش قطعات به یکدیگر می کاهد در نتیجه جعبه دنده دیرتر آسیب می بیند. این روغن باعث حرکت روان چرخ‌دنده ‌ها می‌ شود و فرایند انتقال نیرو به صورت بهتری انجام می ‌شود.

 

مقاوم در برابر دما

اگر دمای محیط بیش از آستانه تحمل روغن گیربکس باشد باعث به خوبی عمل نکردن آن و فاسد شدن روغن می شود. پس بهترین روغن گیربکس باید قدرت بالایی در مقابل حرارت و دمای بالا داشته باشد و با جذب و انتقال گرما محافظ سیستم باشد.

عدم تولید کف

روغن گیربکس خوب با جابجا شدن میان قطعات و داخل باکس دنده، حباب و کف تشکیل نمی دهد چراکه کف باعث کند شدن انتقال قدرت میان چرخ دنده ها می شود.

تاریخ انقضا

به تاریخ انقضای روغن گیربکس توجه کنید که تمام نشده یا نزدیک به اتمام نباشد.

دفترچه راهنمای خودرو

پیش از خرید روغن گیربکس، بررسی و مطالعه دفترچه راهنمای خودروی خود (قسمت روغن گیربکس مناسب آن) را فراموش نکنید.

اگر روغن گیبرکس خوبی انتخاب نکنید احتمال دارد در آینده خسارت زیادی متحمل شوید پس ادامه این مقاله را مطالعه کنید تا بهترین روغن های گیربکس را بشناسید.

معرفی ۱۰ روغن گیربکس برتر برای خرید

روغن گیربکس خودرو آترود مدل ۷۵w80 Sento حجم ۲.۵ لیتر

روغن گیربکس خودرو آترود مدل 75w80 Sento حجم 2.5 لیتر

آترود یک کمپانی جهانی محصولات نفتی می باشد که موفق شده تا به امروز از پرچمداران صنعت در فرمولاسیون، تولید و معاملات داخلی و خارجی فراورده های شیمیایی باشد. این شرکت در دهه نود میلادی در آسیا و خاورمیانه تعدادی کارخانه افتتاح کرد و به این ترتیب کار خود را استارت زد. فراورده های تولید این مجموعه تحت کنترل جهانی و براساس آخرین استاندارد های American Petroleum Institute و سازمان مهندسین اتوموبیل وASTM بوده است.

بهترین روغن گیربکس خودرو آترود مدل ۷۵w80 Sento از مقاومت حرارتی بالایی برخوردار بوده و برای شرایط گوناگون آب و هوای کشور ما (سرد، گرم، مرطوب، خشک و معتدل) مناسب است. این محصول برای گیربکس های دستی مناسب می باشد و حجم آن ۲.۵ لیتر است.

 • کیفیت خوب GL5

روغن گیربکس خودرو آیسین مدل AFW-PLUS ظرفیت ۴ لیتر

روغن گیربکس خودرو آیسین مدل AFW-PLUS ظرفیت 4 لیتر

این روغن گیربکس چند منظوره از کارایی و کیفیت بالایی برخوردار است و برای اتوموبیل های مختلف دنده اتوماتیک ۴ و ۵ سرعته که به صورت ویژه به منظور تامین نیاز‌ طیف وسیعی از ویژگی های گیربکس ‌های اتوماتیک که از  SP2،SP3 ، DEXRON3،MERCON V ، Allison C-4،Toyota T3 ،lV  و WS استفاده می کنند طراحی شده است.

بنابراین مجموعه گسترده ای از سطوح کیفی روغن های گیربکس اتوماتیک را پوشش داده و در اتوموبیل های مختلف استفاده می شود.
این روغن گیربکس با استفاده از روغن های بیس فول سنتتیک تولید می شود و رنگ ظاهری آن قرمز است.

روغن ها و فراورده های تولیدی آیسین در کشورهای کره جنوبی، ژاپن، مالزی چین و… تولید می شوند بنابرین به منظور خریداری آن ها مراقب محصولات تقلبی باشید.

 • قابل استفاده در اکثر خودرو ها

 • سطح کیفی sp4

روغن گیربکس خودرو هیوندای موبیس مدل ATF SP-IV حجم ۱ لیتر

روغن گیربکس خودرو هیوندای موبیس مدل ATF SP-IV حجم 1 لیتر

بهترین روغن گیربکس خودکار همه اتوموبیل های Hyundai و Kia ازجمله اوپتیما، کراس اوور، کوپه ، ون و… که توسط کمپانی های اتوموبیل سازی هیوندای و کیا به منظور استفاده در گیربکس های اتوماتیک اتوموبیل های تولیدی این ۲ شرکت معرفی شده است، روغن گیربکس موبیس مدل ATFSP-IV می باشد. این روغن از استاندارد SP-4 و SP-IV برخوردار است و در گیربکس های خودکار دیگر کمپانی های اتوموبیل سازی که این استاندارد را برای محصولات خود پیشنهاد کرده اند، قابل استفاده است و از طرفی پیشنهادی بسیار مناسب برای روغن هیدرولیک فرمان تمامی خودرو ها است.

 • شست و شو دهنده گیربکس

  آستانه تحمل بیشترین گرما و سرما

  کاهش سایش و برخورد قطعات

  خنک کننده گیربکس

  دوام بالا

روغن گیربکس خودرو هیوندای موبیس مدل ATF SP-4 حجم ۱ لیتر

روغن گیربکس خودرو هیوندای موبیس مدل ATF SP-4 حجم 1 لیتر

این روغن گیربکس اتوماتیک برای همه ماشین های هیوندا و کیا همچون سدان ، کوپه، ون و… که توسط این شرکت های اتوموبیل سازی تولید شده اند، مناسب است. البته روغن گیربکس خودرو هیوندای موبیس مدل ATF SP-4  به دلیل بهرمندی از استاندارد SP-4 امکان استفاده در گیربکس های خودکار دیگر شرکت های اتوموبیل سازی که این استاندارد را برای محصولات خود پیشنهاد کرده اند را داراست و درضمن گزینه بسیار خوبی برای روغن هیدرولیک فرمان تمامی خودرو ها می باشد.

 • کیفیت مناسب

 • علاوه بر خودرو های کیا و هیوندا، برای خودرو های گیربکس خودکار سازگار با روغن SP-4 نیز مناسب است.

بهترین روغن گیربکس خودرو فوسر مدل SYN 75W-90 حجم ۱ لیتر

روغن گیربکس خودرو فوسر مدل SYN 75W-90 حجم 1 لیتر

کمپانی فوسر را می‌توان یکی از شرکت های معروف تولید انواع بهترین روغن گیربکس ها و روغن موتور های اتوموبیل دانست که محصولاتی درجه یک را به بازار عرضه می‌کند. این مدل روغن گیربکس فوسر همچون روغن موتور شاخص گرانروی دارد اما به علت کاربرد متفاوتی که دارد، شاخص گرانروی آن بالاتر است. از این روغن گیربکس فوسر می توان برای اتوموبیل هایی با گیربکس دستی استفاده نمود. سطح کیفی این روغن گیربکس میزانی معادل Gl-4/GL-5 بوده و گرانروی آن بالای ۷۵W-90  می باشد. یکی از خصوصیات بارز این روغن گیربکس، پایداری بالای آن می باشد. روغن گیربکس خودرو فوسر مدل SYN 75W-90 در شرایط دمایی بالا ویژگی های خود را از دست نمی ‌دهد و به درستی کار روانکاری را انجام می‌ دهد.

روغن گیربکس فوسر، موجب تعویض نرم و آسان دنده ‌ها در گیربکس‌ های دستی خواهد شد. روغن گیربکس اتوموبیل نیز همچون روغن موتور باید عوض شود. تعویض به ‌موقع روغن گیربکس سبب افزایش طول عمر قطعات، کاهش درجه حرارت باکس دنده و در آخر بهبود عملکرد آن خواهد شد.

 • روان ‌کار کردن گیربکس

روغن گیربکس خودرو هیوندای اکستیر مدل ATF VI ظرفیت ۱لیتر

روغن گیربکس خودرو هیوندای اکستیر مدل ATF VI ظرفیت 1لیتر

این روغن گیربکس بسیار پیشرفته است و طبق آخرین تکنولوژی برای خودرو های پریمیوم تولید شده است. این روغن گیربکس تهیه شده از روغن بیس معدنی و سینتیک درجه یک و مواد افزودنی تهیه شوده و در وضعیت محیطی پایدار، خوردند نیست و منجر به خارش پوست و چشم ها نمی شود. پایداری حرارتی و اکسیداتیو را مهیا می کند. به منظور حفظ دوام قطعات، کنترل اصطکاک خوبی را ارائه می دهد و همچنین در مقابل زنگ زدگی و خوردگی محافظ خوبی است.

 • محافظت عالی در برابر خرابی ویسکوزیته

 • کیفیت SP4

 • مناسب برای گیربکس های کیا، هیوندا، میتسوبیشی و تویوتا

بهترین روغن گیربکس خودرو اسو مدل ۴HP20 حجم ۲ لیتر

بهترین روغن گیربکس خودرو اسو مدل 4HP20 حجم 2 لیتر

بهترین روغن گیربکس خودرو اسو مدل ۴HP20 مقاومت حرارتی مناسبی دارد و برای شرایط مختلف آب و هوای کشور ما مناسب است. این محصول برای گیربکس های اتوماتیک مناسب می باشد و حجم آن ۲ لیتر است. این روغن گیربکس برای خودرو پژو ۲۰۶، ۲۰۷، پژو پارس، سیتروئن c5 گزینه خوبی است.

 • دارای تاییدیه و استاندارد پژو و سیتروئن

روغن گیربکس خودرو آدینول مدل ATF XN Plus حجم ۱ لیتر

روغن گیربکس خودرو آدینول مدل ATF XN Plus حجم 1 لیتر

بهترین روغن گیربکس خودرو آدینول مدل ATF XN Plus است. این محصول که ساخت شرکت آلمان است برای همه اتوموبیل ها از جمله نیسان، ماکسیما، دانگ فنگH30 Cross ، سوزوکی گرندویتارا ، مزدا ، برلیانس ، چانگان ، هایما S7، رنو ساندرو ، رنو تندر پلاس ، آریو ، بسترن B30 و B50 قابل استفاده است.

همچنین تاییدیه کمپانی هیوندا و کیا به منظور استفاده در گیربکس خودکار همه اتوموبیل های ساخته شده توسط شرکت های گفته شده (به غیر از گیربکس های CVT) را دارد.

این روغن از استاندارد SP-4 و SP-IV برخوردار است و در گیربکس های خودکار دیگر کمپانی های اتوموبیل سازی که این استاندارد را برای محصولات خود پیشنهاد کرده اند، قابل استفاده است و از طرفی پیشنهادی بسیار مناسب برای روغن هیدرولیک فرمان تمامی خودرو ها است.

این روغن گیربکس آدینول از استاندارد ATF4 و Toyota T-IV و ۹۳ استاندارد بین المللی دیگر برخوردار است.  در مجموع می توان گفت بهترین روغن گیربکس برای گیربکس های ۶ سرعته نسل جدید و ۴ سرعته نسل قدیم، روغن گیربکس خودرو آدینول مدل ATF XN Plusمی باشد.

 • حفظ گرانروی در دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد و تعویض نرم و بدون ارتعاش دنده ها در کارکرد بالا و تحت فشار

 • دارای استانداد Aisin Warner AW-1 سطح کیفی موردنیاز برای روغن گیربکس خودکار پژو ۲۰۰۸ ، سیتروئن C3 و چانگان

روغن گیربکس خودرو اسو مدل ۷۵W-80 حجم ۲۰۰۰ میلی لیتر

روغن گیربکس خودرو اسو مدل 75W-80 حجم 2000 میلی لیتر

این محصول از کمپانی اسو برای اتوموبیل هایی با گیربکس دستی تهیه و استفاده می شود. روغن گیربکس خودرو اسو مدل ۷۵W-80  از گرانروی ۷۵W-80  برخوردار است و نسبت اکثر از روغن‌های گیربکس گرانروی آن کمتر است، بنابراین زودتر رقیق می شود و در مناطقی که دمای پایینی دارند عملکرد بهتری دارد. این محصول از لحاظ سطح کیفیت API درجه ۵ را به خود اختصاص داده و با اتوموبیل هایی که کمپانی سازنده استفاده از روغن گیربکس با سطح کیفی GL5 را توصیه داده هماهنگ است. ترکیبات افزوده شده به این روغن باعث شده تا هم روانکاری خوبی داشته باشد و هم از ویژگی ضدخوردگی بهرمند باشد. از دیگر ویژگی های مثبت این روغن گیربکس می ‌توان به ثبات و مقاومت دمایی بالای آن اشاره نمود.

 • ضریب چسبندگی بالا که دنده را روان می کند

 • ثبات و مقاومت حرارتی بالا

 • تحمل فشار بالا

 • ضد اصطکاک و گرد و خاک

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آهنگ پیشواز همراه اول