راهنمای خرید پاک کننده صورت و پر فروش ترین پاک کننده های صورت در ایران – سال ۹۷

در دنیای ماشینی و هوای آلوده این روزها موادی وجود دارد که به پوست آسیب رسانده و برای آن مضر است، از این رو پاک کننده صورت نقش مهمی یافته است. با آغاز روز عوامل زیادی همچون باکتری، ذرات گرد و غبار، سلول های مرده پوست و چربی تولید شده از پوست، همانند یک لایه سطح پوست صورت ما را می ­پوشاند. پس برای داشتن پوستی شاداب و پاکیزه لازم است هر روز پوست خود را بشوییم. اما نکته ای که در اینجا باید بدانیم این است که آیا آب به تنهایی می تواند این آلودگی ها را از بین ببرد؟ کمتر کسی است که به این سوال پاسخ مثبت دهد. شما برای از بین بردن آلودگی ها به یک شوینده مناسب نیز در کنار آب احتیاج دارید. در صورتی که صورت خود را روزانه با مواد پاک کننده مناسب نشویید به مرور زمان شاهد جوش های سر سیاه بر روی پوست صورت خود خواهید بود و این امر در افرادی که در طول روز آرایش بر روی صورتشان باقی می ماند، بیشتر دیده می ­شود چرا که مواد آرایشی سبب بسته شدن منافذ پوست آن ها می ­شود. با استفاده از پاک کننده صورت مناسب، پوست پاکسازی شده و منافذ آن تا حدودی باز می شود در نتیجه شاهد پوستی صاف و بدون آکنه خواهید بود. ( برای پاکسازی بیشتر پوست علاوه بر مواد شوینده باید از مواد پاک کننده قوی تر مانند تونرها استفاده کنید. )

پاک کننده صورت

در دنیای امروز که با انبوهی از لوازم های آرایشی و بهداشتی مختلف همراه با مواد گوناگون رو به رو هستیم طبیعی است که انتخاب یک پاک کننده صورت برای انواع پوست کمی دشوار باشد. در این راهنما سعی داریم شما را با انواع مواد شوینده پوست آشنا کرده و به شما در انتخاب یک شوینده خوب و مناسب با پوست خود یاری رسانیم.

پر فروش ترین پاک کننده های صورت در ایران – سال ۹۷

امتیاز۱۰۱۰۱۰۹.۵۹.۵۹.۵۹۹۹۹
برندسینرهسینرهنوروابایودرماژنوبایوتیکژاک آندرلسی گلپریمنوتروژینا

ایو روشه

مدلNormal To Dry SkinPurifying dailyZeniacSebium H2OPurifyingAQUA FOAMCleansing TonicLuffaAcne Wash

Nutritive vegetal

نوعژلژلژلمحلوللوسیونفوممحلولژلژلفوم
حجم۱۵۰ میل۱۵۰ میل۲۰۰ میل۲۵۰ میل۱۵۰ میل۱۵۰ میل۱۵۰ میل۱۷۵میل۲۰۰ میل۱۲۵ میل
مخصوصصورتصورتصورت و گردنصورت و چشمصورتصورتصورتصورتصورتصورت
مناسب برایپوست خشک و معمولیپوست چربپوست چرب و آکنه ایپوست مختلط،چرب مستعد آکنهپوست چربانواع پوستانواع پوستپوست چربپوست چرب و مستعد آکنهپوست خشک و خیلی خشک
کشور مبداایرانایرانفرانسهفرانسهایرانفرانسهایرانایرانامریکافرانسه

برای پاکیزگی کامل پوست بهتر است شست و شو را در دو مرحله انجام دهید. به این صورت که ابتدا با استفاده شیر پاک کن، روغن و یا بالم پاک کننده آرایش مواد آرایشی و ذرات گرد و غبار را از روی پوست خود پاک کنید. بعد از پاک کردن صورت خود با استفاده از این مواد، می­ توانید صورت خود را با انواع پاک کننده های صورت مثل فوم، ژل و یا پاک کننده های کرمی بشویید. با این روش پوست صورت شما به طور کامل از آلودگی ها و یا مواد آرایش پاک خواهد شد در نتیجه منفذ پوست شما کاملا پاکسازی شده و دیگر شاهد جوش های سرسیاه نخواهید بود.

پاک کننده های پوست های نرمال

پاک کننده صورت

پوست نرمال به پوست هایی گفته می شود که نه خشک هستند و نه چرب. افرادی که دارای پوست نرمال هستند با تغییر شرایط آب و هوایی، پوست آن ها تغییر چندانی نمی­ کند. این دسته از افراد می ­توانند از رنج وسیعی از پاک کننده ها بدون نگرانی استفاده کنند. شوینده هایی که حاوی آنتی اکسیدان و رتینول است برای این دسته از افراد بسیار مناسب است.

پاک کننده های پوست های چرب

پاک کننده صورت

پوست چرب در افراد مختلف به دلیل فعالیت غدد سباسه و تولید سبوم می­ باشد. در افرادی که پوست چرب دارند، به دلیل وجود چربی بر روی پوست منافذ بسته شده و معمولا آکنه بیشتری ایجاد می ­شود. افرادی که پوست چرب دارند برای جلوگیری از ایجاد آکنه و رهایی از حس چرب بودن پوست باید از شوینده های مخصوص پوست های چرب استفاده کنند. شوینده های مخصوص پوست های چرب حاوی موادی هستند که در کنار پاکسازی صورت شما از مواد آرایشی و آلودگی های، چربی پوست را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می­ دهد. افرادی که دارای پوست چرب هستند، بهتر است از شوینده هایی که حاوی روغن های طبیعی و مصنوعی است، خودداری کنند.

پاک کننده های پوست های مستعد آکنه

پاک کننده صورت

افرادی که دارای پوست های مستعد آکنه هستند همواره از ایجاد جوش بر روی پوست صورت خود شکایت دارند. این افراد برای کاهش ایجاد آکنه در صورت خود باید در انتخاب مواد مورد استفاده خود دقت کنند. در پوست های مستعد آکنه مقدار زیادی سبوم در فولیکول های پوست وجود دارد. سبوم در پوست باعث می­ شود تا سلول های مرده پوست و گرد و خاک بر روی پوست قرار گرفته و منافذ آن بسته شود. در شوینده های مخصوص برای پوست های مستعد آکنه موادی به کار رفته است که سبوم را کاهش داده و همچنین باکتری هایی که باعث ایجاد آکنه های قرمز بر روی سطح پوست می­ شوند را از بین می­ برد. این دسته از شوینده ها به شما این امکان را می­ دهد که درمان آکنه را کنترل کنید.

پاک کننده های پوست های خشک

افرادی که دارای پوست خشک هستند بهتر است از شوینده هایی استفاده کنند که حاوی انواع مرطوب کننده ها بوده و از ایجاد خشکی بر روی پوست جلوگیری می­ کند. مواد موجود در شوینده های مخصوص پوست خشک سدی ایجاد می کند تا رطوبت پوست حفظ شده و از بین نرود. همچنین از پوسته پوسته شدن پوست های خشک جلوگیری کرده و مرطوب کننده های موجود در این محصولات جذب رطوبت را افزایش می­ دهند. شوینده های مخصوص پوست خشک معمولا حاوی آنتی اکسیدان و مواد ضد التهاب هستند که مانع از دست رفتن رطوبت می شوند.

پاک کننده های پوست های حساس

برخی پوست ها به دلیل حساس بودن مستعد تحریک شدن توسط انواع مواد شیمیایی و یا آلودگی های موجود در محیط هستند به همین دلیل به گفته متخصصان بهتر است این افراد از پاک کننده های ملایم که غلظت مواد شیمیایی در آن ها پایین تر است و معمولا دارای عصاره گیاهانی همچون آلوئه اورا هستند استفاده کنند چرا که این ترکیبات ضد التهاب بوده و قرمزی و التهاب ناشی از حساسیت را کاهش دهند. در برخی از افرادی که حساسیت شدید دارند ممکن است حتی این مواد نیز باعث التهاب شوند. اگر جزو افراد دارای پوست حساس هستید بهتر است پیش از استفاده از پاک کننده ها با پزشک خود مشورت کنید.

انواع پاک کننده های موجود در بازار:

پاک کننده صورت معمولا در فرم های مختلف تهیه و تولید شده اند که در زیر با انواع آنها آشنا خواهید شد:

شیر پاک­کن: شیر پاک­کن ها یکی از مناسب ترین گزینه ها برای تمیز کردن می­ باشند. این دسته از پاک کننده معمولا با انواع پوست سازگاری داشته و از ایجاد حساسیت جلوگیری می­ کنند. این دسته از پاک کننده ها گزینه مناسبی برای افراد با پوست خشک و حساس هستند.

ژل های پاک کننده: این دسته از پاک کننده ها همانند شیر پاک­کن بوده و تا حدودی نیز کف می­ کنند. ژل های پاک کننده گزینه مناسبی برای افراد با پوست چرب و مختلط اند.

فوم پاک کننده: فوم های پاک کننده کف مانند بوده و انواع مختلفی دارند و علاوه بر پاک کردن آرایش متعادل کننده چربی پوست نیز هستند. این محصولات برای افراد با پوست خشک نیز مناسب است.

تونر: تونرها بعد از شست و شو با شوینده ها به کار می روند و دارای موادی هستند که مرطوب کننده و ضد التهاب هستند. تونرها دو دسته هستند. تونر مخصوص پوست خشک و تونر مخصوص پوست چرب.

راهنمای خرید اسپری ضد تعریق زنانه و پر فروش ترین اسپری های ضد تعریق زنانه در ایران – سال ۹۷

 

پرفروش ترین پاک کننده های صورت در ایران – سال ۹۷

۱. ژل شست و شوی سینره مدل Normal To Dry Skin

ژل شست و شوی سینره مخصوص پوست صورت و مناسب برای افراد با پوست معمولی و یا خشک است. این محصول دارای ترکیباتی همچون نرم کننده و مرطوب کننده است که سبب نرم شده پوست شده و رطوبت پوست را محفوظ نگه می ­دارد. این محصول جایگزین مناسبی برای صابون است. فرمولاسیون ژل شست و شوی سینره ملایم بوده و از ایجاد آثار تحریکی ناشی از خشکی پوست نیز جلوگیری می­ کند و از طرفی دیگر به طور کامل آلودگی های پوست را از بین می ­برد. ژل پاک کننده سینره فاقد هر گونه مواد صابونی بوده و در حجم ۱۵۰ میل تهیه و تولید شده است. در صورت استفاده از این محصول به صورت مداوم شاهد پوستی لطیف خواهید بود.

 

نقاط قوت:

 • قدرت پاک کنندگی بالا

 • رایحه دلپذیر

 • قیمت مناسب

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

۲. ژل شستشوی صورت سینره مخصوص پوست چرب حجم ۱۵۰ میلی لیتر

ژل پاک کننده سینره مخصوص پوست چرب فاقد هر گونه مواد صابونی بوده و به دلیل وجود روغن درخت چای ضد باکتری و ضد قارچ نیز می­ باشد. همچنین با داشتن مواد تنظیم کننده ترشح چربی، گزینه مناسبی  برای افراد با پوست چرب است. مواد به کار رفته در این محصول pH پوست را تنظیم کرده پوست شما را مرطوب نگه می ­دارد. این محصول به دلیل داشتن بافتی سبک و نرم برای افرادی که مستعد آکنه هستند نیز مناسب می­ باشد. ژل شست و شوی سینره با خاصیت پاک کنندگی بالا جایگزین مناسب برای صابون بوده و با فرمولاسیون منحصر به فرد خود از  ایجاد آثار تحریکی بر روی پوست جلوگیری می ­کند. ژل شست و شوی سینره در بسته بندی های ۱۵۰ میل ارائه می شود. با استفاده روزانه از این محصول می ­توانید شاهد پوستی نرم و بدون آکنه باشید.

 

 

 

نقاط قوت:

 • پاک کنندگی بالا

 • تنظیم ph پوست

 • مرطوب کننده پوست

 • جلوگیری از ایجاد آکنه

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

۳. تونیک پاک کننده صورت سی گل حجم ۱۵۰ میلی لیتر

تونیک پاک کننده صورت سی گل به صورت محلول بوده و برای انواع پوست مناسب است. این محصول با داشتن عصاره انواع گیاهان مثل گل رز، عسل و ویتامین‌های گروه B و اسانس های مختلف پوست شما را به طور کامل از آلودگی ها و چربی های اضافی پاک کرده و در مقابل منافذ باز پوست را تنگ کرده و از ورود انواع آلودگی ها  و باکتری ها جلوگیری می ­کند. این محصول با افزایش متابولیسم سلول های پوست باعث شادی و شفافیت پوست شما گردیده و جوانی پوست را برای شما به ارمغان می ­آورد. تونیک پاک کننده سی گل غلیظ نیست و بافتی سبک دارد، رطوبت پوست را حفظ می کند و ترکیبات ضد التهاب و التیام بخش آن به ترمیم پوست‌های آسیب‌دیده پوست کمک می کند. همچنین به دلیل داشتن چربی کمتر برای افراد چه آقا چه خانم با پوست چرب و یا مستعد آکنه مناسبت است. در نتیجه اگر دارای پوستی چرب هستید می­ توانند بدون نگرانی از این محصول استفاده کنند. تونر پاک کننده سینره در حجم ۱۵۰ میل تهیه و به بازار عرضه شده است.

 

نقاط قوت:

 • ترمیم کننده پوست آسیب دیده

 • شاداب و شفاف کننده پوست

 • مناسب برای انواع پوست

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

۴. محلول پاک کننده آرایش بایودرما مدل Sebium H2O

محلول پاک کننده آرایش بایودرما ساخت کشور فرانسه بوده و پاک کننده ای مناسب برای پوست های چرب، مختلط و مستعد آکنه است. این محصول علاوه بر اینکه آلودگی ها  را از روی سطح پوست شما پاک می کند، باعث می شود تا پوست صورت شما هیچ گونه خشکی و یا کشیدگی را احساس نکند. همچنین این محلول ترشح سبوم را به حالت طبیعی باز می گرداند. این محلول پاک کننده، برق ناشی از پوست چرب که در ناحیه بینی، پیشانی و .. ایجاد شده را از نیز از بین می ­برد. این محصول حاوی ترکیبات ضد عفونی کننده بوده و عمق پوست شما را نیز تمیز می­ کند. شما می ­توانید از محلول بایودرما برای پاک کردن آرایش چشم ها و مواد آرایشی ضد آب نیز استفاده کرده و سلامت پوست خود را تضمین کنید.

 

نقاط قوت:

 • تنظیم ترشح چربی
 • حاوی مواد ضدعفونی کننده
 • مناسب برای صورت، چشم و مواد ضد آب

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

۵. ژل پاک کننده صورت نوروآ مدل Zeniac

ژل پاک کننده نوروآ محصوص کشور فرانسه و یکی از پر کاربرد ترین محصولات برای پوست های چرب و مستعد آکنه است. این محصول فاقد پارابن است و سلامت پوست شما را تضمین می ­کند و علاوه بر آن حاوی مواد ضد عفونی کننده نیز می باشد که کاربرد این محصول را افزایش می ­دهد. ژل پاک کننده زنیاک حاوی ترکیباتی است که ترشح چربی پوست را تنظیم کرده و کاملا مناسب افرادی است که پوست آنها مستعد آکنه می­ باشد. این محصول پوست شما را از خشکی محافظت می کند و باعث شفافیت هر چه بیشتر پوست شما می­ شود. اگر به دنبال یک پاک کننده قوی با خواص درمانی هستید ژل پاک کننده نوروآ گزینه مناسبی برای شما می­ باشد.

 

نقاط قوت:

 • پاک کنندگی بالا
 • جلوگیری از خشکی پوست
 • از بین برنده جوش ها
 • غلظت بالا

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

۶. ژل پاک کننده صورت پریم مدل Luffa

ژل پاک کننده صورت پریم محصول کشور ایران بوده و مناسب پوست های چرب می­ باشد. این ژل مانند یک لایه بردار سطحی و ملایم عمل می کند و به همین دلیل مناسب پوست های مستعد آکنه نیز می ­باشد. الیاف لوفا موجود در ترکیبات ژل پاک کننده پریم باعث تقویت خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست شده و در نتیجه چین و چروک های پوست را از بین می­ برد. همچنین این ماده باعث افزایش نرمی و استحکام پوست شما می شود و با خون رسانی بهتر باعث روشن تر پوست شما نیز می ­شود. از دیگر خواص لوفا می ­توانیم به لایه برداری آن اشاره کنیم که این عمل باعث از بین رفتن محل تجمع باکتری ها و میکروب ها می شود و در نتیجه آکنه های موجود بر روی پوست صورت شما را از بین می­ برد. با استفاده از این ژل به صورت روزانه به دلیل وجود دانه های اسکراب، پوست شما به صورت کامل پاکسازی شده و سلول های مرده آن از بین می ­رود.

 

 

نقاط قوت:

 • لایه بردار
 • روشن کننده پوست
 • از بین برنده باکتری های مولد آکنه

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

۷. ژل پاک کننده صورت ژنوبایوتیک مدل Purifying

فوم شست و شوی ژنوبایوتیک محصول کشور ایران بوده و با چند بار استفاده از آن شاهد پوستی نرم و لطیف و بدون خشکی خواهید بود. این فوم دارای انواع عصاره های گیاهی در ترکیبات خود است که پوست شما را از آلودگی پاک می­ کند. در ترکیبات این محصول از عصاره چای سبز استفاده شده که به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی خود پوست شما را از عوامل مضر محیطی و آلودگی پاک کرده و از ایجاد التهاب و حساسیت های پوستی نیز جلوگیری می ­کند. بتا هیدروکسی اسید به کار رفته شده در این محصول آن را تبدیل به یک لایه بردار ملایم کرده است که باعث پاکسازی منافذ پوست از چربی و آلودگی ها و سلول های مرده شده و پوست شما را نرم و لطیف می­ کند. مواد به کار رفته در این محصول به گونه ای است که ترشح سبوم را نیز کنترل کرده و از ایجاد آکنه جلوگیری می ­کند.

 

نقاط قوت:

 • قدرت پاک کنندگی بالا
 • کنترل چربی پوست
 • جلوگیری از ایجاد خشکی

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

۸. ژل پاک کننده صورت نوتروژینا مدل  Acne Wash

ژل پاک کننده صورت نوتروژینا محصول کشور آمریکا است و راه حلی مناسبی برای رهایی از آکنه می­ باشد. این محصول فاقد چربی با کنترل ترشح چربی پوست است، از ایجاد آکنه جلوگیری می کند و در مقابل با حفظ رطوبت پوست از ایجاد خشکی جلوگیری می ­کند. همچنین اگر پوست شما دارای آکنه است با استفاده از این ژل می ­توانید آن را درمان کنید. با استفاده از این محصول به صورت روزانه می­ توانید پوستی نرم و لطیف و بدون آکنه داشته باشد.

 

 

نقاط قوت:

 • متعادل سازی چربی پوست
 • پاک کنندگی بالا
 • بوی ملایم

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۹. فوم پاک کننده صورت ژاک آندرل مدل Aqua Foam

فوم پاک کننده صورت ژاک آندرل محصول کشور فرانسه و مناسب برای انواع پوست می ­باشد. این محصول دارای یک فرمولاسیون ملایم بوده و حاوی ترکیباتی همچون مواد اکتیو پاک کننده و عصاره های گیاهی است. در نتیجه با استفاده از این محصول علاوه بر داشتن پوستی ملایم و شفاف شاهد هیچگونه حساسیت و خشکی نخواهید بود. بابونه به کار رفته در ترکیبات این محصول دارای خاصیت ضد التهاب و ضد حساسیت بوده و باکتری های مولد آکنه را نیز از بین می­ برد. همچنین آلوئه ورا موجود در این فوم به عنوان یک مرطوب کننده قوی از خشکی و سوزش ناشی از آن جلوگیری می­ کند. این فوم مناسب برای انواع پوست بوده و به صورت روزانه می­ توانید از آن استفاده کنید. فوم پاک کننده ژاک آندرل فاقد هر گونه مواد صابونی است و هیچ گونه سوزش و کشیدگی را در هنگام استفاده بر روی پوست ایجاد نمی­ کند.

 

نقاط قوت:

 • نرم کننده پوست

 • پاک کنندگی بالا

 • رایحه ملایم و دلپذیر

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

۱۰. ژل پاک کننده فوق العاده غنی ایو روشه مدل Nutritive vegetal حجم ۱۲۵ میلی لیتر

ژل پاک کننده فوق العاده غنی ایو روشه مدل Nutritive vegetal محصول کشور فرانسه و انتخابی مناسب برای پوست های خشک و حذف کامل آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها از پوست خشک است. بر اساس نظر مصرف کنندگان، این محصول با ساختار فوق‌العاده غنی به تدریج خشکی های موجود بر روی پوست صورت شما را از بین برده و با کنترل ترشح سبوم باعث تغذیه پوست و نرم شدن آن می شود. ژل پاک کننده فوق العاده غنی ایو روشه حاوی عصاره گیاه زبان گنجشک که به طلای سفید سیسیل مشهور است، می باشد که در تولید و ترمیم لیپیدهای پوست بسیار قدرتمند عمل می کند و نرم کننده پوست است. این محصول با حفظ رطوبت پوست شما، نرمی و لطافت را برایتان به ارمغان می آورد. این محصول فاقد مواد صابونی و پارابن بوده و با استفاده روزانه از آن می ­توانید سلامت پوست خود را تضمین کنید.

 

نقاط قوت:

 • پاک کنندگی بالا
 • از بین برنده آکنه
 • کنترل چربی پوست

نقاط ضعف:

 • ندارد

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

3 دیدگاه در “راهنمای خرید پاک کننده صورت و پر فروش ترین پاک کننده های صورت در ایران – سال ۹۷

مرسی از مطلبتون و بررسی پاک کننده ها

قیمت رو نمیشه زد با این وضعیت بازار. متغیر هستن قیمت ها. بعضی ها محصولات از قبل دارن و قیمت مناسب تر میدن و بعضی ها هم گرون خریدن و نمیتونن زیر قیمت خرید بدن.

سلام. ای کاش مبلغ هر کدام هم میزدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.