کاملترین راهنمای خرید هود آشپزخانه | معرفی بهترین هود های آشپزخانه – سال ۹۸

یکی از اصلی ترین بخش های یک خانه، آشپزخانه مجهز به بهترین هود آشپزخانه است. یک بانو به خصوص بانوی ایرانی احتمال دارد تایم زیادی را در آن بگذراند و در معرض انواع بوها، آلاینده ها و میکروب های دیگر باشد. زمانی که غذا می پزید، دود و ذرات آزاد شده از آن وارد هوا می شوند و محیط آشپزخانه مملو از دود و ذرات می شود که قطعا برای شما و دیگر اعضا خانواده عذاب آور است. انتخاب بهترین مارک هود آشپزخانه از بین برند های متنوع نظیر هود بیمکث، هود اخوان، هود درسا، هود  کن، هود الیکا و … کمی مشکل است.

محتوا پنهان

بهترین هود آشپزخانه

بهترین هود آشپزخانه کالایی است که کمک رسان شماست و تمام این آلاینده ها و بوی آن ها را از آشپزخانه بیرون می برد، این محصول علاوه بر این امر، زیبایی منحصربه فردی نیز برای خانه به ارمغان می آورد. پس در حین ساخت و یا بازسازی آشپزخانه، هود یکی از کالاهایی است که باید به آن توجه کنید. مدل آن را از پیش برگزینید، فضای قرارگیری آن را تعیین نمایید. بنابراین بهترین هود آشپزخانه یکی از کالاهای حائز اهمیت آشپزخانه به شمار می آید که هم کارکرد خوبی در جذب دود و ذرات ناشی از پخت غذا دارد و هم با طرح های خود زیبایی منحصربه فردی برای آشپزخانه به ارمغان می آورد. از طرفی، بهترین هود آشپزخانه مزایای دیگری دارد که به آن می پردازیم

مزایای انتخاب بهترین هود آشپزخانه

تقریبا در همه مدل های هود آشپزخانه چراغ های روشنایی تعبیه شده است که در حین آشپزی نور بیشتری فضا را روشن می نماید و با امنیت بیشتری می توانید غذایتان را بپزید.

محیط آشپزخانه پاکیزه تر است، اگر آشپزخانه مجهز به بهترین هود آشپزخانه نباشد، روغن، دود و ذرات ناشی از پخت غذا روی کابینت و اجاق گاز می نشیند و تمیز کردن آن بسیار مشکل است.

بهترین هود آشپزخانه که تهویه مناسبی داشته باشد خطر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن را کم می کند.

از تولید حرارت بیش از اندازه در آشپزخانه جلوگیری می کند.

حتی اگر چندان فرصت آشپزی ندارید، خرید هود یک سرمایه گذاری محسوب می شود که باعث افزایش ارزش خانه می شود.

شاید شما بین مدل های مختلف هود گمراه شوید و نتوانید هود دلخواه و مناسب خود را بیابید. اما بیشتر خریداران بسته به دکوراسیون آشپزخانه، هود مناسب خود را انتخاب می نمایند. در این مطلب انواع مدل های هود و قابلیت های آن را بیان می کنیم تا با آگاهی بیشتری بهترین هود آشپزخانه مناسب خود را انتخاب نمایید.

 

انواع مدل های هود آشپزخانه

هود های زیر کابینیتی:

متداول ترین و بهترین هود آشپزخانه از دسته هودهای زیرکابینتی هستند، قیمت آنها مقرون به صرفه می باشد و با مدل ها و دکوراسیون های مختلف آشپزخانه ها مطابقت دارد. این مدل هودها در بالای اجاق گاز و زیر کابینت قابل نصب هستند. نصب و راه اندازی این دسته از هودها هزینه چندانی ندارند. بعضی از آنها که قیمت بالاتری دارند و هزینه راه اندازی آن ها بیشتر است، کانال های خروج هوا دارند تا ذرات را از آشپزخانه به بیرون بفرستند و دارای کارایی بیشتری هستند. این نوع هودها با وجود صدای بیشتر، قدرت مکش پایین تری دارند.

 

هود های دیواری

گاهی اوقات شرایط و دیزاین آشپزخانه طوری است که مجبوریم هود را در بخشی از آشپزخانه بگذاریم که کابینتی وجود ندارد. در این مواقع از هودهای دیواری که به هودهای شومینه ای یا شیب دار نیز معروفند استفاده می شود، این نوع هودها به دودکش شباهت دارند، چون محفظه ی آن ها مثل دودکش است که ذرات و بوی غذا را از آنجا بیرون می رود. در مقایسه با هود های زیرکابینتی هزینه بیشتری دارند، کارآمدتر هستند، علاوه بر صدای کم قدرت مکش خوبی دارند.

 

هود های جزیره‌ای

این مدل هودها برای محیط هایی خوب است که نه کابینتی و نه دیواری وجود دارد. از سقف آویزان می شوند و توسط یک فیلتر، هوا را تمیز می کنند. این نوع هود ها قیمت بالاتری دارند و برای آشپزخانه امروزی و شیک پیشنهاد می شوند. اما قدرت و مکش آن ها تقریبا کمتر است.

 

هود های مخفی

این نوع هودها به راحتی در طراحی آشپزخانه ها قابل استفاده هستند، طراحی آنها به گونه ای است که بزرگ و در دید نیستند. منعطفند و برای هر نوع طراحی با هزینه پایینی می توان آن ها را تهیه کرد. اما با وجود قدرت کم، هزینه نصب و راه اندازی آنها اغلب بالاست.

 

هود های آسانسوری

این نوع هودها که به هودهای تلسکوپی معروفند، توکار هستند و برای افرادی که تمایل ندارند هود دیده شود، مناسب است. این هود در زیر صفحه کابینت اجاق گاز قابل نصب است و پنل هود پس از روشن شدن از محیطی که روی صفحه به آن اختصاص دارد به صورت خودکار بالا آمده و هوای سطح اجاق جذب می کند.

هودها نسبت به مدل طراحی آشپزخانه و موارد مصرفی تهیه می شوند. هر فردی بسته به احتیاج خود و موقعیت و دیزاین آشپزخانه، هود متناسبی را انتخاب می کند. در ادامه مقاله مواردی را بیان می کنیم که باید در حین خرید هود آشپزخانه باید درنظر گرفت.

برند کلاسیک درخشان بیمکث SD70 Hidden Hood صدرا کن مورب کلاسیک کن کلاسیک درسا
مدل ۱۳۶ Traphy G602 B2052U SD70 ·         SH-302 Pardyc ۱۲۰ Atlas ۱۱۲ مهدیس
نوع مورب شومینه ای مخفی مخفی مورب شومینه ای مورب شومینه ای مورب مورب
محدوده سایز ۸۵ و بزرگتر از ۸۵ سانتی متر ۸۵ و بزرگتر از ۸۵ سانتی متر عرض ۷۰.۵ سانتی متر ۶۱ تا ۸۵ سانتی متر

عرض
۳۰ سانتی متر

·         ۸۵ و بزرگتر از ۸۵ سانتی متر

·

۸۵ و بزرگتر از ۸۵ سانتی متر ۸۵ و بزرگتر از ۸۵ سانتی متر ۸۵ و بزرگتر از ۸۵ سانتی متر ۸۵ و بزرگتر از ۸۵ سانتی متر ۸۵ و بزرگتر از ۸۵ سانتی متر
تعداد دور موتور عادی ۳ ۴ ۴ ۳ ۴ ۴ ۴ ۴
نوع کلید فشاری لمسی لمسی فشاری لمسی لمسی لمسی لمسی لمسی فشاری
تعداد موتور یک عدد یک عدد یک عدد یک عدد یک عدد یک عدد یک عدد یک عدد یک عدد یک عدد
درب دارد ندارد دارد دارد دارد دارد دارد
نحوه‌ی باز شدن درب دستی دستی دستی دستی دستی دستی
نوع فیلتر آلومینیومی استیل آلومینیومی آلومینیومی آلومینیومی آلومینیومی آلومینیومی آلومینیومی آلومینیومی
توضیحات فیلتر قابل شستشو ضد زنگ قابل شستشو قابل شستشو قابل شستشو
روشنایی دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد
سایر مشخصات دارای صفحه نمایش،

حجم مکش ۸۵۰ مترمکعب بر ساعت (m3/h)

دارای سنسور دود و حرارت

همراه با گاز ست ۵ شعله G602

دارای صفحه نمایش با علایم دیجیتال رنگی،

بیشترین سطح صدا۶۵ دسی‌بل (db)

حجم مکش۶۰۰ مترمکعب بر ساعت (m3/h)

خاموشی خودکار

·         بیشترین سطح صدا۸۵ دسی‌بل (db)

قطر دهانه خروجی هوا ۱۲ سانتی متر

حجم مکش ۴۵۰ مترمکعب بر ساعت (m3/h)

·

 

حجم مکش ۴۵۰ مترمکعب بر ساعت (m3/h)

دارای کنترل از راه دور

دارای دور فوق سریع

 

دارای صفحه نمایش

 

داری موتور توربو با تکتولوژی ایتالیا

دارای حلزونی نسوز جهت نظافت آسان

دارای کنترل از راه دور

 

دارای صفحه نمایش

دارای دور فوق سریع

دارای صفحه نمایش

ریموت دار

 

ارتفاع قابل‌تنظیم پوشش دودکش

دارای حلزونی نسوز جهت نظافت آسان

کمترین صدا ۵۵ دسی‌بل (db)

صفحه نمایش دارد

ریموت دارد

خجم مکش ۴۸۰ مترمکعب بر ساعت (m3/h)

 

دارای جک گازی

 

همینطور مطالعه کنید: بهترین جاروبرقی های بازار ایران

معیارهای خرید هود آشپزخانه

 

خرید هود آشپزخانه متناسب با بودجه

هود ها بسته به ظاهر و ویژگی های خود، قیمت های متفاوتی دارند. هر اندازه ویژگی های هود بیشتر و طراحی آن زیبا تر باشد و صدای کمتری تولید کند، هزینه خرید آن بالاتر است. قسمتی از هزینه هود، به فرایند نصب و راه اندزی آن تعلق دارد، به عنوان مثال هود هایی که خروجی هوا دارند، باید کانال درستی داشته باشند تا گرد و خاک و گازهای سمی را از آشپزخانه خارج نماید و قطعا نصب این کانال ها هزینه راه اندازی آن را بالا می برد.

 

سایز ابعاد هود آشپزخانه

ابعاد هودها باید با اجاق گاز تناسب داشته باشد، پس پیشنهاد می شود هودی تهیه کنید که با اجاق گازتان متناسب باشد تا همه ذرات دود و مواد غذایی را جذب کند. درضمن ابعاد آن باید با فضای آشپزخانه سازگار باشد.

 

توان هود آشپزخانه

درصورتی که در آشپزی روغن زیادی مصرف می کنید و یا همیشه تمایل به طبخ غذاهای جدید دارید و بیشتر زمان خود را در آشپزخانه هستید، پیشنهاد می شود از هودهای پرتوان و پرقدرتی استفاده نمایید، هود هایی تهیه کنید که سایز محفظه ای که هوا را خارج می کند، بزرگتر باشد. (CFM)

 

طراحی زیبا

برخی از هودهای معمولی، از نظر زیباشناسی برای آشپزخانه های امروزی و شیک، مناسب نیستند. اغلب هودهای جزیره ای،  شومینه ای و دیواری طراحی مدرنی دارند که به زیبایی دیزاین آشپزخانه می افزایند. درصورتی که تمایل دارید هود زیبایی داشته باشید که در دید باشد، هود های شومینه ای، شیب دار و جزیره ای پیشنهادات خوبی هستند.

 

صدا

اکثر هود ها صدای زیادی تولید می کنند، یکی از متداول ترین شکایات مردم در رابطه با هود آشپزخانه، در مورد صدای بلند و عذاب آور آن ها می باشد. برخی از مدل ها صدای کمی تولید می کنند، اما در مجموع مدل بی صدایی تابحال در بازار وجود نداشته است.

 

نوع تهویه

بعضی از هودها کانال های دارند که هوا بیرون می فرستند و برخی از آنها هوا را به دورن خود جذب می کنند و آن را پاکسازی می کنند و مجددا بازمی گردانند. هودهایی که کانال هوا دارند، کارایی بیشتری دارند و قدرت مکش آن ها بیشتر است، اما راه اندازی آنها پیچیده تر است و شامل هزینه بیشتری می شود. در بعضی از آپارتمان ها نمی توان از هودهای دارای کانال هوا استفاده نمود، بنابراین چاره ای نیست که از هود های تصفیه ای استفاده کنیم. اگر که از هود تصفیه ای استفاده می کنید باید فیلتر آن را مرتبا نظافت کنید.

 

سرعت فن هود آشپزخانه

سرعت فن هود ها متفاوت است و بسته به نوع غذا و میزان دود و حرارت، این ویژگی را دارند که درجه آن را تغییر دهید. هودهایی که چنین ویژگی دارند بیشتر پیشنهاد می شوند چراکه کارایی بیشتری دارند. میزان ۵ تا ۶ درجه برای این امر کفایت می کند، در حقیقت با تغییر آن میزان مکش آن کم و زیاد می شود، اما با زیاد کردن درجه سرعت فن، صدای آن بیشتر می شود.

 

آسان نصب

نصب هود هایی که کانال جداگانه برای هوا دارند، سخت تر است و باید افراد کاربلد آن را انجام دهند. اما بعضی از مدل ها بسیار راحت قابل نصب و راه اندازی هستند و شما به آسانی می توانید خودتان این کار را انجام دهید. برخی اوقات پرداخت هزینه بیشتر برای راه اندازی، ارزش آن را دارد که هود بهتری خریداری کنید.

 

برخی از شاخصه های دیگر هود آشپزخانه

چراغ  ها: بیشتر هود ها در محدوده خود چراغ هایی دارند، از این رو به نوع این چراغ ها و تعداد آنها دقت کنید.

حسگر های حرارتی: حسگرهای حرارتی وقتی روشن می شوند که هود به حد زیاد گرم شود.

خاموش شدن خودکار: بعضی از هود ها با ثبت زمان مشخص در ساعت معین خاموش می شوند.

 

معرفی بهترین هود های آشپزخانه- سال ۹۸

 

۱. هود آشپزخانه مورب مدل ۱۳۶

هود آشپزخانه

این هود آشپزخانه، کالایی شیک و کارآمد از این کمپانی داخلی می باشد. این هود دارای نمای شیشه و استیل ترکیبی، پایین شیشه هود دارد که نمای خاص و شیکی به هود می بخشد.  هود ۱۳۶ در گروه هود های مورب می باشد. هود این محصولی عرضی معادل ۹۰۰ میلی متر دارد و برای قرار گرفتن در بالای اجاق‌گازهایی با همین اندازه یا با عرض کمتر مناسب است.  موتور این هود  عملکردی بهینه و صدای کمی دارد  و در ۳ دور می تواند کار کند و با روشن نمودن هود، هوای بالای گاز با فشار از کانال خروجی هود به بیرون انتقال داده می شود.  توسط چراغ‌ های LED کم ‌مصرف هود، می‌توانید سطح گاز و آشپزی خود را روشن نمایید و دید بهتری در هنگام طبخ غذا داشته باشید. لازم به ذکر است که به منظور مکش چربی و گرد و خاک موجود در هوا فیلتر آلومینیومی برای این هود تعبیه شده است که می توان آن را شست.

 

نقاط قوت:

 • فیلتر قابل شستشو
 • ۳ دور کارکرد موتور
 • دارای روشنایی

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

هود و اجاق گاز صفحه ای درخشان مدل ترافی G602

این نوع هود و اجاق گازصفحه ای درخشان که باهم ست هستند، این امکان را برای شما فراهم می کنند که با خرید همزمان یک هود و اجاق گاز صفحه ای هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی کنید و به ترکیب موردنظر خود برای دکوراسیون داخلی منزل دست پیدا کنید.

 

نقاط قوت:

 • رده مصرف انرژی: A
 • روغن گیر گرد مشکی
 • دارای روشنایی هالوژنی گرد
 • دارای کنترل از راه دور

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

هود بیمکث مدل B2052U مخفی سایز ۷۰

هود آشپزخانه

این محصول هود بیمکث از گروه هود آشپزخانه مخفی به شمار می آید که داخل کابینت نصب می شود و  از آنجایی که صفحه مکش کاملا بر روی اجاق گاز قرار می گیرد، توان مکش بالایی دارد. این هود برای آشپزخانه هایی که کوچک هستند بسیار مناسب است چون جای زیادی اشغال نمی کند. جنس بدنه این محصول از برگه گالوانیز و نمای آن از استیل درجه یک و مقاوم در مقابل آب و پوسیدگی است.

این هود آشپزخانه  صرفا در ابعاد  ۷۰۰ میلی متری و عرض ۲۸۰ میلی متری و با ارتفاع ۳۵۰ میلی متری ارائه می شود که برای نصب در بالای همه اجاق گازهای موجود در بازار مناسب است. روشنایی هود آشپزخانه بوسیله دو لامپ پر نور و کم مصرف SMD  فراهم می شود که بر روی کادر جلویی نصب شده و به علت نحوه قرار گیری درست، نور را به طور مستقیم بر روی صفحه اجاق گاز پخش می کند. پنل هود آشپزخانه بیمکث تمام لمسی است و گزینه هایی برای روشن و خاموش کردن هود، تنظیم دور موتور هود و روشنایی هود و گزینه ای برای تنظیم زمان و حسگر دارد.

ویژگی های ممتاز هود بیمکث مدل B2052U

این هود به علت قرار گیری موتور در یک فضای فلزی و راه اندازی آن داخل کابینت کم است و با وجود این امتیاز می توان با آرامش بیشتری آشپزی کرد و دیگر کار های منزل را انجام داد.

از دیگر ویژگی های فنی این هود آشپزخانه می توان به موتور آن با توان ۲۰۰ وات اشاره نمود که امکان تنظیم شدن در ۴ حالت را داراست.  توان مکش این هود مخفی در مقایسه با دیگر مدل های مشابه در بازار زیاد بوده و قدرت مکش آن ۶۰۰ متر مکعب بر ساعت می باشد.

هود آشپزخانه بیمکث فیلتر الومینیومی ضد زنگ و قابل تعویض و شستشو دارد، این فیلتر دوام زیادی دارد و می تواند چربی را جذب کند و به کانال خروجی هود نفرستد. درضمن می توان برای عملکرد بهتر هود،  فیلتر هود را با آب گرم و صابون یا مواد شونیده شست و اگر لازم بود تعویض نمود.

 

نقاط قوت:

 • صدای کم
 • نمایش علایم دیجیتال رنگی
 • قدرت مکش خوب
 • فیلتر قابل تعویض و شستشو

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

هود مخفی مدل SD70 سایز ۷۰

این هود آشپزخانه دارای دو چراغ در بخش زیرین است که روشنایی مناسبی را ایجاد می کند. چراغ های LED دستگاه هم بیانگر وضعیت و فعالیت دستگاه هستند. کارکرد این هود باعث می‌شود تا طبخ غذا تا حد ممکن بدون بو به اتمام برسد و محیط آشپزخانه، منزل  یا محیط کار بوی غذا نگیرد. شرکت تولید کننده و ارائه دهنده این محصول در لوازم آشپزخانه برقی معروف می باشد که با عرضه این هود آشپزخانه باکیفیت در زیبایی منزل و آشپزخانه‌ها نقش آفرینی کرده است.

 

نقاط قوت:

 • قیمت مناسب
 • کیفیت عالی
 • کم صدا
 • ظاهر زیبا

نقاط ضعف:

 • تک موتور

 

 

هود آشپزخانه مورب صدرا مدل SH-302

این هود آشپزخانه مورب لمسی صدرا یکی از بهترین و شیک ترین لوازم گروه اکونومی است. شما با تهیه این هود علاوه بر صرفه جویی در هزینه از طراحی شیک آن بهرمند شوید.

این هود از دیزاینی زیبا بهرمند بوده و در سری هودهای معمولی دسته‌بندی می‌شود. ظاهر مایل و شیب‌دار این هود آن را در گروه طراحی‌های امروزی قرار می‌دهد. این هود پهنای ۸۵ سانتی‌متر دارد که آن را مناسب برای نصب بالای گازهای ۸۵ سانتی‌متری یا بزرگتر می‌کند. طراحی با رنگ مشکی و خط های منحنی در جلوی آن باعث افزایش زیبایی و همچنین عملکرد آن شده است. این دستگاه یک موتور دارد که در ۴ دور فعالیت می‌کند. سرعت موتور توسط کلید های روی دستگاه قابل تنظیم است. صدای این دستگاه در بیشترین سرعت ۸۵ دسی‌بل است که در سطح هودهای معمول قرار دارد. فیلتر دستگاه که زیر آن قرار دارد آلومینیومی و قابل شستشو است.

 

نقاط قوت:

 • فیلتر قابل شستشو
 • دارای سنسور تشخیص دود
 • ظاهر زیبا
 • خاموشی خودکار

نقاط ضعف:

 • تک موتور

 

 

هود کن مدل Pardyc شومینه‌ای سایز ۹۰

این هود آشپزخانه ۹۰ از محصولات متمایز این کمپانی خوش‌نام می باشد. این محصول علاوه بر هود های شومینه ای در سطح هودهای مورب نیز قرار دارد. هود اشپزخانه به منظور خارج کردن دود و بوی غذا بسیار کارایی دارند و علاوه بر کارکرد مهمشان همچنین تبدیل به ابزاری دکوراتیو در آشپزخانه نیز شده اند. این دستگاه با طراحی منحصربه فرد خود در دو طیح روی‌ هم دیده می‌شود و نمای دستگاه را بسیار شیک نموده است. همچنین گوشه‌های هود منحنی هستند که این مدل از خشکی طراحی کاسته است. ظاهر مورب این محصول سبب شده تا دیگر از برخورد سر با گوشه‌های این دستگاه نگران نباشیم. این هود که عرض ۹۰ سانتی متری دارد به منظور نصب بالای اجاق‌گازهای ۹۰ سانتی‌متری یا کوچک‌تر پیشنهاد می شود البته باید فضای کافی میان کابینت‌های ردیف بالایی لحاظ شود. نمایشگرهای دیجیتال سمت راست این هود نیز کمک رسان زیبایی و کاربری آسان‌تر آن می باشد. این محصول کنترل از راه دور نیز دارد. این هود دارای دو چراغ SMD در بخش زیرین است که روشنایی کافی برای طبخ غذا فراهم می کند. صدای این دستگاه هنگام فعالیت معمولی است، اگر موتور روی دور تند باشد بخاطر پروانه و حلزونی موتور بسیار کم‌صدای آزاردهنده نیست.

 

نقاط قوت:

 • صدای کم
 • کیفیت عالی
 • ظاهر زیبا

نقاط ضعف:

 • تک موتور

 

هود آشپزخانه مورب کلاسیک لمسی مدل ۱۲۰

هود آشپزخانه

این دستگاه کالایی شیک و کاربردی از این کمپانی داخلی است. این هود طراحی امروزی و زیبایی دارد و در سری هودهای مورب قرار دارد. پنل تنظیمات روی بدنه به صورت لمسی کار می کند و وجود صفحه‌نمایش دیجیتال در بالای آن کمک رسان اعمال راحت تر تنظیمات دستگاه است. این هود ۹۰ سانتی‌متر عرض دارد و مناسب برای اجاق‌گازهایی با همین عرض یا با عرض کمتر می باشد. موتور هود عملکردی بهینه و کم‌صدا دارد  و می تواند در ۴ دور کار کند و با روشن شدن هود هوای بالای گاز با فشار زیاد از کانال خروجی هود به بیرون می رود. از قابلیت های این هود می توان به کنترل از راه دور، تایمر و خاموشی خودکار اشاره کرد.

این دستگاه چراغ‌های LED کم‌مصرف دارد که در هنگام آشپزی، می‌توانید سطح گاز و ظروف پخت را روشن نمایید تا دید خوبی داشته باشید. لازم به ذکر است برای مکش چربی و گرد و خاک موجود در هوا دارای فیلتر آلومینیومی است که می توان آن را تمیز کرد و شست. این هود آشپزخانه کلاسیک، به مدت ۳۰ ماه گارانتی دارد، بنابراین رضایت مشتری را جلب خواهد کرد.

 

نقاط قوت:

 • گارانتی ۳۰ ماهه
 • کیفیت عالی
 • ظاهر زیبا
 • تایمر

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

هود کن مدل Atlas شومینه ای سایز ۹۰

هود کن مدل Atlas از محصولات زیبا و پرکاربرد ارائه شده توسط این کمپانی خوش نام است. این هود در طبقه هودهای مورب و شومینه‌ای قرار دارد. نسبت به عرض هود، به منظور نصب بالای اجاق‌گازهای ۹۰ سانتی‌متری یا کوچک‌تر با درنظر گرفتن فضای کافی میان کابینت های بالایی، توصیه می شود. این هود که ریموت کنترل نیز دارد، چهارگوش است و قسمت جذب هوا چهارضلعی و کمی برجسته است که در مرکز هود تعبیه شده است. پنل تنظیمات لمسی هود کن مدل Atlas در بخش میانی و بالای دستگاه قرار دارد. توان مکش موتور این هود موجب حجم مکش تا ۷۰۰ مترمکعب هوا در ساعت شده است که به منظور خارج کردن بخار و بوی غذا و تصفیه هوای آشپزخانه کفایت می کند. سطح اجاق‌گاز برای طبخ غذا توسط چراغ‌های SMD هود کن مدل اطلس فراهم می شود. از آنجایی که پروانه و حلزونی موتور بسیار کم‌صدا انتخاب شده اند، هنگام آشپزی سرو صدایی آزار دهنده ای ایجاد نمی کند.

 

نقاط قوت:

 • کیفیت عالی
 • ظاهر زیبا
 • ریموت کنترل

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

هود آشپزخانه مورب کلاسیک لمسی مدل ۱۱۲

این هود زیبا و مدن حاصل شرکت داخلی می باشد که در طبقه هودهای مورب قرار دارد. پنل تنظیمات روی بدنه به صورت لمسی کار می کند و یک صفحه‌نمایش دیجیتال نیز دارد که کمک رسان عملکرد بهتر تنظیمات دستگاه است. عرض این هود آشپزخانه ۹۰ سانتی‌متر است و برای قرارگیری در بالای اجاق‌گازهایی با همین عرض یا کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد موتور این محصول بهینه و کم صدا است و می تواند در ۴ دور کار کند و با روشن شدن هوای بالای گاز با فشار از کانال خروجی هود به بیرون ارسال می‌شود. این محصول ریموت‌کنترل و تایمر دارد و همچنین به طور خودکار خاموش می شود. روشنایی که برای سطح گاز و ظروف پخت فراهم می کند و فیلتر آلومینیومی قابل شستشو نیز از مزایای این هود آشپزخانه است. این هود آشپزخانه گارانتی ۱۸ ماهه نیز دارد.

 

نقاط قوت:

 • کیفیت عالی
 • ظاهر زیبا
 • ریموت کنترل

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

هود مورب درسا مدل Mahdis سایز ۹۰

کمپانی درسا که چندین سال است در حوزه ساخت لوازم خانگی فعال است این هود آشپزخانه شکیل را عزضه کرده است. هود درسا مدل mahdis در طبقه هود های مورب ‌شکل قرار می گیرد. هودهای مورب باید به دیوار نصب شوند و فضای کافی نصب برای آنها آماده باشد. این هود ۹۰۰ میلی متر عرض دارد و به منظور استفاده در بالای اجاق گازهایی با همین عرض یا کمتر مناسب است. پنل تنظیمات این هود صفحه نمایش ندارد و همه دکمه ها فشاری هستند. چراغ‌های SMD نور کافی برای سطح روی گاز و قابلمه و تابه‌ها را فراهم می کند تا در هنگام آشپزی دید بهتری فراهم شود. این هود در بیشترین حالت ۶۵ دسی‌بل صدا دارد. فیلتر آلومینیومی این هود که به جذب ذرات غبار و چربی کمک می‌کند را می توان شست.

 

نقاط قوت:

 • صدای کم
 • فیلتر قابل شستشو

نقاط ضعف:

 • فاقد نمایشگر
 • تک موتور

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

2 دیدگاه در “کاملترین راهنمای خرید هود آشپزخانه | معرفی بهترین هود های آشپزخانه – سال ۹۸

خیلی عقب افتاده هستید که هنوز ماندن در آشپزخانه و پای گاز رو به زنان و به قول خودتون “مخصوصا زنان ایرانی” نسبت میدید! همون خط اول رو خوندم متاسف شدم

سلام

متاسفم از اینکه از محصولات رابیتس استفاده کردم .
هود ما بعد از شش ماه به صدا آمد و با هر کارشناسی هم که صحبت کردم میگه هود رابیتس عملکرد خوبی نداره.
واقعا چطوری با این اوضاع مالی مردم حاضر میشین اینطور جنس های بنجلی را به مردم بندازین؟
متاسفم براتون کاش یکم وجدان داشتین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.