راهنمای خرید میوه خشک کن و پر فروش ترین میوه خشک کن ها در ایران – سال ۹۷

این روزها به منظور هر مدل کاری در آشپرخانه، یک دستگاه مثل میوه خشک کن طراحی و تولید شده است تا بتوانید سریع و به راحتی با آن کار کنید. اگرچه اغلب افراد صرفا این دستگاه‌ها را تهیه نموده تا قفسه های کابینت ها خالی نباشند و در اکثر اوقات مواقع تمایل دارند امور خود را به صورت دستی انجام دهند. به عنوان مثال مبلغ بالایی برای خرید آب مرکبات گیری پرداخت نموده اند ولی همچنان با دست (آبمیوه گیری دستی)، آب پرتقال می گیرند.

در این بین اموری نیز هست که اگر این ابزارها نباشند، انجام دادن آن ها غیرممکن یا خیلی دشوار است. یکی از این امور خشک نمودن انواع میوه و سبزیجات می باشد که اگر بخواهیم به صورت دستی این امر را انجام دهید احتمال دارد یک الی دو هفته انتظار بکشیم و در آخر هم نتیجه خوبی نگیریم. دستگاه میوه خشک کن، یک ابزار کارآمد محسوب می شود که اگر سلامت بدن شما برایتان حائز اهمیت است، قطعا زیاد مورد استفاده شما قرار خواهد گرفت. بنابراین میوه و سبزیجات بدون اینکه چندان تغییر شکل بدهند، خشک خواهند شد و رنگ، عطر و طعم خوبی نیز دارند، ارزش غذایی خود را حفظ می نمایند و از میکروب های اطراف دور هستند.

احتمال دارد میوه یا صیفی جات مدت طولانی در یخچال نگهداری شده باشند و رو به خرابی و پوسیدگی باشند، قطعا شما قادر نیستید در طول ۲۴ ساعت  چند کیلو کیوی را نوش جان کنید، لذا این محصولات پس از چند روز دیگر قابل مصرف نیستند. ولی درصورتی که دستگاه میوه خشک کن داشته باشید این امکان برای شما وجود خواهد داشت که مواد غذایی را خشک نموده و به منظور مصرف برای بازه زمانی طولانی نگهداری کنید. نیاز نیست انتظار بکشید تا فصل زردآلو و آلبالو برسد، با دستگاه خشک کن میوه و سبزی شما می توانید آن ها را خشک نموده و در طول سال هر زمان که خواستید آن ها را مورد مصرف قرار دهید.

به این ترتیب در رابطه با هزینه ای که به منظور تهیه این وسیله پرداخت می کنید، نگران نباشید چراکه با ویزگی هایی  که این ابزار در اختیار شما می گذارد، به آسانی می توانید همه هزینه ها را در بازه زمانی کوتاهی با صرفه جویی کردن و نگه داشتن طولانی مدت مواد غذایی، برگردانید.

برندفلرگرندساپر

گوسونیک

بیشلساپرفلرهامسولسایا
مدل

FD 500

GR-1111

SFD-5980

GFD-514

BL-FD-005SFD-5860D

FD 500 BK

Hs310GP-102
جنس بدنهپلاستیکپلاستیکپلاستیکپلاستیکپلاستیکپلاستیکپلاستیکپلاستیکپلاستیک
ابعاد
۳۴۵× ۳۴۵× ۲۹۷ سانتی‌متر
۲۵۰*۳۳۰*۳۳۰ سانتی‌متر
۳۳ × ۳۳ × ۲۶ سانتی‌متر
۲۳ × ۳۳ × ۳۳ سانتی‌متر
۳۲ × ۲۶ سانتی‌متر۳۳ × ۲۴ سانتی‌متر
۳۴۵× ۳۴۵× ۲۹۷ سانتی‌متر
۲۴*۳۳ سانتی‌مترارتفاع ۱۷- قطر۲۹ سانتی‌متر
وزن
۳.۲ کیلوگرم
۲ کیلوگرم
۲.۵ کیلوگرم
۳ کیلوگرم
۱.۵ کیلوگرم
۳.۲ کیلوگرم
۱.۵ کیلوگرم۱.۸ کیلوگرم
صفحه نمایشدارد (LCD)نداردندارددارد
توان مصرفی ۵۰۰ وات
۲۵۰ وات
۲۵۰ وات۲۴۵ وات۲۵۰  وات۲۵۰  وات
۵۰۰ وات
۲۵۰ وات۲۵۰ وات
درجه حرارت۳۵ تا ۷۰ درجه سانتی گراد۴۰ تا ۷۰ درجه سانتی‌گراد۴۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد ۴۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد۳۵-۷۰ ۴۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد
تایمردارددارددارددارد
قابلیت شستشو لوازم جانبیداردداردداردداردندارددارددارددارددارد
پایه ضدلغزشداردندارددارددارددارددارد
سایر مشخصاتمیزان صدا: ۶۵ دسی‌بل  

دارای ۵ طبقه قابل تنظیم ارتفاع،

دارای محفظه‌ی جمع‌آوری سیم برق،

طول سیم ۱.۱ متر

استفاده آسان،

خاموش شدن خودکار پس از اتمام تایمر

دارای ۵ طبقه قابل جدا شدن مجهز به سیستم ایمنی در برابر گرمای زیاد،

طول سیم ۱ متر

میزان صدا: ۶۵ دسی‌بل
دارای سینی مخصوص تهیه لواشک

 

طول سیم ۱ متر،

دارای سیستم ایمنی در برابر گرمای زیاد،

دارای کتابچه راهنمای فارسی،کارت ضمانت

طول سیم ۱ متر،

قابلیت تهیه لواشک

 

میوه خشک شده از خوشمزه ترین و سالم ترین خوراکی های موجود است که با پرداخت هزینه ای بسیار به صرفه می توانید در خانه خود همواره این تنقلات دلچسب را آماده کنید. شما به آسانی می توانید به کمک میوه خشک کن آلبالو، شلیل، قارچ، صیفی جات و… را خشک نموده و از سبزیجات خشک شده در اکثر غذا ها یا ماست استفاده کنید یا میوه های خشک شده مقوی را به عنوان میان وعده سالم برای اعضای خانواده خود مورد استفاده قرار دهید و دیگر احتیاجی به پرداخت هزینه های بسیار به منظورخریداری خوراکی های غیر بهداشتی نداشته باشید.  لذا با این وسیله قابل استفاده در همه فصل ها دیگر بابت میوه های مانده در یخچال و حرام شدن آن ها نگران نباشید.

راهنمای خرید گوشت کوب برقی و پر فروش ترین گوشت کوب برقی ها در ایران – سال ۹۷

اول به این پرسش جواب می دهیم که هدف از تهیه یک دستگاه میوه خشک کن چیست؟

علت اصلی مورد استفاده قرار دادن یک میوه خشک کن، حفظ ارزش غذایی و ویتامین های موجود در غذا بدون فاسد و خراب شدن آن ها می باشد. دلیل اولیه فاسد و پوسیده شدن میوه و صیفی جات رطوبت موجود در آن ها است و اغلب مواد غذایی دارای رطوبت هستند، به عنوان مثال رطوبت در مواد غذایی بین ۲ تا ۹۶ درصد متفاوت است. هرچند درمجموع رطوبت در محصولات غذایی مفید است، اما این رطوبت در بازه زمانی طوبانی سبب می شود که میکروب ها و قارچ ها پس از چند روز یا حتی چند ساعت در آن محیط رشد نمود و مواد مصرفی را خراب نمایند.  لذا با استفاده از این ابزار می توانید مانع رشد قارچ ها شوید و بازه زمانی نگهداری و مصرف محصولات غذایی را ۴ تا ۷ سال افزایش دهید و همواره از مصرف میوه های خشک و طبیعی لذت ببرید.

میوه خشک کن

چند شیوه جهت حفظ ارزش غذایی و افزایش بازه زمانی برای نگهداری و مصرف آن وجود دارد که احتمالا هرکدام به اصول مجزایی دارد اما هدف کلیه آن ها  متوقف نمودن رشد میکروب ها می باشد، متداول ترین شیوه مورد استفاده اشخاص فریز نمودن مواد مصرفی است، با گذاشتن غذا در دمای کمتر از صفر درجه می توانید از رشد میکروب ها جلوگیری کنید.  اگرچه در این شیوه جای زیادی از فریزر شما اشغال خواهد شد، مواد مغذی و پروتئین های موجود در آن تقریبا از دست رفته و بلافاصله پس از درآوردن مواد مصرفی، یخ آن آب شده و پس از چند ساعت رو به خرابی می رود.

شیوه دیگر گذاشتن  میوه ها در ترکیب آب نمک یا آب سرکه می باشد که مانع از رسیدن هوا به آن و در نتیجه خرابی آن خواهد شد. با این شیوه این امکان وجود خواهد داشت که تا چند سال مواد مصرفی خود را نگهداری و مصرف نمایید، اگرچه همه میوه ها را نمی توان به این شیوه نگهداری نمود.

میوه خشک کن

در مجموع روش خشک کردن محصولات مصرفی بهتر و موثرتر است  زیرا به آسانی می توانید مواد مصرفی باقی مانده را خشک نموده و در یک کیسه فریزر به منظور نگهداری قرار دهید. خشک نمودن غذا بوسیله ایجاد حرارت سبب بخار رطوبت موجود در غذا می شود. حرارت  تولید شده بین ۸۵ تا ۱۶۰ درجه فارنهایت می باشد رطوبت بوسیله هوای گرم و سبب دوام بیشتر مواد مصرفی می شود.

 

اگرچه تهیه دستگاه میوه خشک کن کمی دشوار است و از آنجایی که تنوع بسیاری دارد احتمال دارد دچار سردرگمی و انتخاب اشتباه شوید. کار اصلی این وسیله بخار کردن رطوبت است که به آسانی، هر نوع خشک کنی این کار را انجام می دهد اما چیزی که این ابزار ها را از هم متمایز می نماید قابلیت های کارآمد اضافی در آن ها است.

لذا در این مقاله قصد داریم  ملاک ها و شاخصه های مهم در حین خرید یک میوه خشک کن را به شکل جامع و مفید توضیح دهیم و در آخر محصولات پرفروش و معتبر بازار را معرفی می کنیم تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید و خرید کنید.

میوه خشک کن

تعداد طبقه ها

در حین خرید میوه خشک کن، به طبقه های آن توجه کنید که آیا فاصله آن ها از یکدیگر مناسب است یا خیر. بعضی از آن ها به شکل طبقه های روی هم تولید شده  که به شکل کشویی به طرف جلو، می توان آن ها را باز کرد و بعضی روی هم قفسه هایی دارند که برای استفاده از ققسه های پایین باید قفسه های بالا را بردارید. هر دو مدل ویژگی های منحصربه فرد خود را دارند، پس در این مورد بسته به نیاز و سلیقه خود تصمیم بگیرید. شما نسبت به میزان مواد مصرفی که در هر مرتبه خشک می نمایید بهتر است دستگاهی با تعداد طبقه های بیشتر و یا کمتری خریداری کنید.

در محصولاتی که طبقه های آن ها روی هم قرار دارد و کشویی باز می شوند، یک فن تعبیه شده است که هوا را به تمام قفسه ها می فرستد و سبب می شود همه میوه ها چه در قفسه اول اول و چه قفسه آخر با هم به مرحله خشک شدن برسند. فایده اصلی این محصولات این است  که شما می توانید در هر طبقه یک نوع مواد غذایی بگذارید و آن ها را مجزا خشک نمایید و هر طبقه را با توجه به بازه زمانی که درنظر دارید، بررسی کنید. به عنوان مثال مواد غذایی مثل قارچ قطعا شرایط متفاوت تری و مدت زمان کمتری به منظور خشک شدن نیاز دارد.

میوه خشک کن هایی با طبقه های روی هم از یک فن در بخش زیرین خود طراحی و تولید شده اند، درصورتی که از این محصولات استفاده می نمایید، می توانید به اندازه  و یا هر قفسه ای که نیاز دارید از آن تهیه نمایید. بعضی از برند ها امکان ارتقا و افزودن طبقات را در خود قرار داده اند ولی هوای گرم در قفسه های بالا و پایین به یک اندازه نیست.  لذا بهتر است طبق تجربه و یا روش کار داخل کتابچه راهنما، مواد غذایی خاصی را در قفسه های بالا و سایر مواد مصرفی را در قفسه های پایین بگذارید.

ترموستات دستگاه

تهیه انواع میوه خشک کن های دارای ترموستات را اولویت قرار دهید. زمانی که شما این محصول را تهیه می کنید می توانید هر مدل ماده مصرفی را در آن به مرحله خشک شدن برسانید.  از آنجایی که این مواد مصرفی میزان حرارات متفاوتی احتیاج دارند و در دمای مشخصی خشک می شوند بهتر است دستگاهی تهیه کنید که محدوده گسترده ای از درجه حرارت ها را داشته باشد و توسط ترموستات قادر باشد این میزان حرارت ها را به درستی تنظیم و تثبیت نماید.

به عنوان مثال  به منظور خشک نمودن بعضی از سبزیجات، دما باید پاینن ۹۰ درجه فارنهایت باشد اما ماهی ها و یا انواع میوه برای خشک شدن به دمای بالا ۱۳۰ درجه نیاز دارند.

 

 گردش هوا

مدل فن و سایز آن می تواند یک گردش هوای مناسب و یکسانی را در کل این وسیله ایجاد کند.  تیغه های استفاده شده برای پخش هوای یکسان در کل دستگاه به افقی و عمودی بودن آن ها بستگی دارد. اگر که فن، به درستی کار نکند احتمال دارد رطوبت بعضی از مواد مصرفی باقی بماند در صورتی که دیگر مواد مصرفی به درستی خشک شده اند.

گنجایش

گنجایش میوه خشک کن متغیرهای متفاوتی دارد. به عنوان مثال این محصول با گنجایش بالا قادر است در هر بار مواد مصرفی بیشتری را خشک نموده و یا از توان بالاتری جهت خشک نمودن این میوه ها استفاده نماید.

اگرچه در حین انتخاب و خرید میوه خشک کن به فکر مکان نگهداری این وسیله نیز باشید. اگر که تمایل داشته باشید از محصولاتی با گنجایش بالاتر استفاده نمایید باید فضای بیشتری برای  قرار دادن آن در نظر داشته باشید. اما محصولات کم ظرفیت فضای کمتری اشغال می کنند.

پر فروش ترین میوه خشک کن ها در ایران – سال ۹۷

میوه خشک کن فلر مدل FD 500

فلر از کمپانی های معتبر در دنیا است که امروزه کالا هایش را با قیمت بهینه و کیفیت بالا ارائه می دهد.

این محصول بسیار کارآمد و ضروری در آشپرخانه می باشد و ۵ قفسه جداگانه شفاف دارد که می تواند مقدار زیادی از مواد مصرفی مدنظر شما را برای خشک کردن نگهداری کند که این قفسه ها متحرک می باشند و قابلیت چرخش دارند تا حرارت متعادل و آهسته به همه قسمت های مواد مصرفی برسد. این محصول یک درب شفاف با یک نمایشگر هوشمند دارد که می تواند حرارت و دیگر ویژگی ها مانند زمان را نشان دهد. بخش پایینی این میوه خشک کن فن های هوا وجود دارند بنابراین گردش حرارت در این وسیله از پایین به بالا است، حرارت از بین قفسه ها می گذرد تا در بازه زمانی کوتاهی با حفظ مزه و عطر میوه ها، رطوبت آن ها را از بین ببرد، بنابراین عکس خوراکی های موجود در بازار که حاوی رنگ های و عصاره های خوراکی و مصنوعی هستند می تواند تنقلات ارگانیک و خوشمزه ای ارائه دهد.  توان مصرفی این محصول ۵۰۰ وات می باشد که می تواند به خوبی مواد غذایی را خشک کند و رطوبت آن را از بین ببرد. یکی از ویژگی های مهم این دستگاه قابلیت تنظیم میزان حرارت بین ۳۵ تا ۷۰ درجه سانتی گراد می باشد که بسته به میزان سفتی، رطوبت و ضخامت میوه می توان آن را تغییر داد. این میوه خشک کن از یک تایمر ۱۲ ساعته نیز بهرمند است که جزو ویژگی های حائز اهمیت آن محسوب می شود. بدنه ی این دستگاه از جنس پلاستیک خیلی محکم و شفاف است به صورتی که قفسه های درون آن را به آسانی از هر زاویه ای می توان دید. درضمن از آنجایی که ظرفیت مناسب و حجم کمی دارد، فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد.

این محصول فلر هنگام فعالیت چندان سرو صدا و مزاحمتی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

هر چقدر تکه های میوه هایی که درون دستگاه می گذارید نازک تر باشند، سرعت خشک شدن آن ها بالاتر است. دقت داشته باشید که این محصول علاوه بر خشک کردن میوه ها، در خشک نمودن انواع سبزیجات و صیفی جات نیز قابل استفاده است. این دستگاه  ۲۴ ماه ضمانت و خدمات پس از فروش دارد.

 

نقاط قوت:

 • توان مصرفی ۵۰۰ وات
 • دارای صفحه نمایش دیجیتالی
 • دارای تایمر

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

میوه و سبزی خشک کن گرند مدل GR-1111

کمپانی گرند با  ارائه بیش از ۱۵۰ مدل وسیله خانه و آشپزخانه، اکنون یکی از مارک های معروف در بازار ایران و بین الملل است. سطح کیفی بالا، بهرمندی از استانداردهای داخلی و اروپایی، قیمت به صرفه، نمای شیک و طراحی مدرن، از بهترین شاخصه های کالاهای گرند است. این کمپانی در حال حاضر با بیش از ۲۰ شرکت تولیدی بنام دنیا، مشارکت دارد و از مهارت و امکانات بروزی جهت تولید کالای باکیفیت و زیبا بهره می برد. در این راستا اغلب مهندسان و کارشناسان این مهارت را دارند که با علم فنی خود، بهترین محصولات تولید شده را در اختیار کاربران قرار دهند.

میوه و سبزی خشک کن گرند مدل GR-1111  محصولی کارآمد با طراحی زیبا است که در دو رنگ سفید و مشکی در بازار وجود دارد. به کمک این دستگاه می‌توانید میوه‌های خشک را به صورت بهداشتی و با اطمینان خاطر تهیه کنید. توان مصرفی این محصول بین ۲۵۰ وات می باشد و دارای ۵ قفسه است که همزمان بتوان چند نوع میوه و سبزی را خشک کرد. بدنه‌ی این محصول به حالت شفاف تولید شده است و امکان دیدن فرایند کار محصول را برای فرد مهیا می کند.

قفسه های این میوه خشک کن را به آسانی می توان شست. این دستگاه دارای پایه‌های ضدلرزش است و از جابجایی و حرکت کردن آن هنگام کار جلوگیری می کند. این محصول از سیستم ایمنی برخوردار است که مانع از بالا رفتن بیش‌از اندازه ی دمای دستگاه و خراب شدن آن می شود.

پرسنل باتجربه شرکت گرند در راستای تولید و نظارت بر کیفیت موفق شده اند از رقبای خارجی پیشی بگیرند و کالای مدرن و همه چیز تمام را به مردم ایران عزیز ارائه دهند. این شرکت موفق شده است به همه دنیا ثابت نماید که هموطنان ما شایسته بهترین ها هستند و به اثبات رسانده است که ما قادر هستیم برترین ها را طراحی و تولید نماییم و این تولید مایه افتخار ماست.

 

نقاط قوت:

 • توان مصرفی ۲۰۰ الی ۴۰۰ وات
 • دارای چراغ LED
 • قابلیت تنظیم دما

نقاط ضعف:

 • ندارد

میوه و سبزی خشک کن ساپر مدل  SFD-5980

این میوه خشک کن کالایی کارآمد و دوست داشتنی برای علاقمندان به خوراکی های سالم خانگی می باشد. ضخامت میوه به منظور خشک‌ شدن در این وسیله ۵ میلی‌ متر می باشد. ۵ قفسه ی متفاوت برای این کالا لحاظ شده است که این امکان را به کاربر می دهد که حجم بیشتری از میوه ها را همزمان خشک نماید. توان مصرفی این محصول ۲۵۰ وات می باشد. بازه زمانی که برای از بین رفتن تمام رطوبت میوه‌ها نیاز است به ضخامت برش آن‌ها وابسته است و این زمان متفاوت است. پنج قفسه بزرگ محصول که روی هم قرار دارند ودر ۳۶۰ زاویه می توانند بچرخند و امکان جداسازی از دستگاه را دارند که تمیز کردن آن‌ها را راحت تر نموده است. این جنس این قفسه ها حالت مشبک است تا حرارت به درستی بین آن‌ها جریان داشته باشد. لازم به ذکر است که دمای کار میوه خشک کن بین ۴۰ تا ۷۰ درجه قابل تغییر است و برای این امر پنل تنظیماتی با یک نمایشگر هوشمند قرار است. این دستگاه هم می تواند انواع میوه جات را خشک کند و هم در خشک نمودن سبزیجات و گیاهان دارویی توانایی دارد. توسط این محصول می‌توانید تنقلات خوشمزه ای که خیال شما از بایت سالم بودن و بهداشتی بودن آن ها راحت است، تهیه نمایید.

 

نقاط قوت:

 • قفسه های متحرک
 • امکان تنظیم دما
 • پنل تنظیمات و صفحه نمایش

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

میوه خشک کن گوسونیک مدل GFD-514

کمپانی گوسونیک  یکی از سازندگان معروف و معتبر می باشد. این کمپانی در ساخت انوع محصولات خانگی خوش درخشیده است و به علت سطح کیفی بالا، طراحی های گوناگون و مدرن ،خلاقیت ،بکارگیری مواد درجه یک،  قیمت به صرفه و خدمات پس از فروش این کمپانی بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است. از آنجایی که مواد غذایی خشک شده از دسته خوراکی های خوشمزه و مقوی می باشند این شرکت به فکر ارائه یک دستگاه میوه و سبزی خشک کن افتاد و سپس این محصول کاربردی را برای علاقمندان به این نوع تنقلات ارائه داد. این کالا در کنار اینکه می تواند میوه ها را خشک نماید قادر به خشک نمودن صیفی جات و گیاهان دارویی و گل ها نیز هست. ضخامتی که برای اسلایس های میوه نیاز است ۵ میلی متر می باشد. این محصول دارای ۵ قفسه مجزا است که می تواند چند نوع مواد مصرفی را در یک زمان مشخص خشک نماید. این ۵ قفسه بزرگ محصول روی هم قرار دارند. قفسه ها را می توان جدا کرد و مورد شستشو قرار داد. این میوه خشک کن یک دکمه چرخان دارد تا دما و حرارت و زمان را توسط آن تنظیم نمود.

 

نقاط قوت:

 • سینی های متحرک و قابل جدا شدن
 • امکان تنظیم دما با دکمه چرخان

نقاط ضعف:

 • فاقد پنل تنظیمات و نمایشگر دیجیتال

 

میوه و سبزی خشک کن بیشل مدل BL-FD-005

این محصول کاربردی در خشک نمودن میوه‌ و انواع گیاهان و صیفی جات کارایی دارد. اگر می خواهید برگه های میوه خوبی را به وسیله این محصول بدست آورید سعی کنید ضخامت میوه های برش خورده تقریبا ۵ میلی متر باشد. این محصول از ۵ قفسه جداگانه بهرمند است که می تواند چند نوع مواد غذایی را در بازه زمانی و دمای تنظیم شده آماده کرده و تحویل می‌دهد. توان مصرفی موتور این دستگاه ۲۵۰ وات است و به منظور خشک نمودن مواد مصرفی تقریبا ۱۲ ساعت زمان احتیاج دارد؛ اگرچه نسبت به سطح خشکی مدنظر و ضخامت موادی که درون این وسیله قراردارد، این بازه زمانی متفاوت است. پنج قفسه بزرگ این میوه خشک کن روی هم قرار گرفته می شوند و در ۳۶۰ زاویه مختلف قابلیت چرخش دارند و می توان آن ها را از بدنه دستگاه تفکیک نمود که به راحتی مورد شستشو قرار داد. این قفسه ها مشبک می باشند تا حرارت همه جا در قفسه ها پخش شود. توسط کلیدهای تنظیمات محصول می‌توانید میزان حرارت و دمای کار و زمان آن را تغییر دهید.در این دستگاه یک نمایشگر هوشمند نیز وجود دارد که سبب می شود به راحتی با محصول کار کنید.

 

نقاط قوت:

 • قفسه های متحرک و قابل جدا شدن
 • امکان تنظیم دما با پنل تنظیمات و صفحه نمایش دیجیتال

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

میوه و سبزی خشک کن ساپر مدل  SFD-5860D

این دستگاه قادر به خشک کردن انواع میوه ها، صیفی جات و گل هاست. ضخامت مناسب به منظور خشک‌ نمودن مواد مصرفی حدود ۵ میلی متر است. این میوه خشک کن دارای ۵ سینی جدا است که این امکان را به کاربر می دهد در یک زمان مشخص چند مدل میوه را خشک کند. این دستگاه از توان مصرفی ۲۵۰ وات بهرمند می باشد. مدت زمان مورد نیاز به منظور خشک‌ نمودن و ببخار شدن تمام رطوبت مواد مصرفی به ضخامت آن‌ها وابسته است و این زمان متفاوت است. پنج قفسه بزرگ کالا روی هم وجود جه مختلف بچرخند. همچنین می توان این سینی ها را از دستگاه جدا نمود که شستشوی آن‌ها را راحت تر نموده است. این قفسه ها مشبک هستند تا حرارت کاملا بین آن‌ها پخش شود. درضمن می توان دمای کار این دستگاه را بین ۴۰ تا ۷۰ درجه تغییر دهید و برای این امر پنل تنظیماتی با یک نمایشگر هوشمند وجود دارد.

 

نقاط قوت:

 • قفسه های متحرک
 • امکان تنظیم دما
 • پنل تنظیمات و صفحه نمایش

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

میوه خشک کن فلر مدل FD 500 BK

کمپانی فلر که یکی از سازندگان معتبر و شناخته شده می باشد. این کمپانی در ساخت و عرضه کلیه وسایل خانگی خوش سابقه بوده است و محصولاتی با کیفیت بسیار بالا، تولید شده با مواد مرغوب، طراحی های شیک و خلاقانه و با قیمت مناسب عرضه نموده است. این کمپانی امروز بسیار مورد استقبال قرار گرفته و طرفداران زیادی دارد. این مدل میوه خشک کن دسینی هم می تواند همه میوه ها را خشک کند و هم در رابطه با خشک نمودن سبزیجات و گل ها عملکرد خوبی دارد. در خشک نمودن مواد مصرفی ضخامت میوه ها تا حد ممکن کم باشد، تقریبا قطر ۵ میلی متر پیشنهاد خوبی است. تعداد قفسه های این محصول ۵ عدد است که روی هم قرار دارند این باعث شده تا در آن واحد بتوانید به خشک کردن چند نوع میوه یا سبزی بپردازید. قفسه ها را می توانید به راحتی جدا کنید و در ماشین ظرفشویی مورد شستشو قرار دهید. درضمن به کمک کلید های تنظیمات محصول می توانید میزان حرارت کار و زمان آن را مشخص نمایید و در نمایشگر شاهد تنظیمات ست شده باشید.در این محصول بعد از پایان کار، دستگاه به صورت خودکار خاموش خواهد شد.

 

نقاط قوت:

 • قفسه های متحرک
 • امکان تنظیم دما
 • پنل تنظیمات و صفحه نمایش
 • خاموش شدن خودکار بعد از اتمام کار

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

میوه و سبزی خشک کن هامسول مدل  HS310

این محصول ۵ سینی چرخان متحرک دارد که با ارتفاع کم روی هم قرار می گیرند.این ارتفاع کم باعث می شود هوای گرم به طور یکسان در بازه زمانی کوتاه و صرفه جویی در برق مصرفی، تمامی میوه ها خشک گردد. این محصول یک نمایشگر دیجیتال دارد که می توان توسط آن زمانی را مشخص کرد که در آن ساعت دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش شود یا آلارم دهد که کار دستگاه به پایان رسیده است و همچنین می توان زمان طی شده را مشاهده نمود و دمای لازم را توسط آن تنظیم کرد.

 

نقاط قوت:

 • قفسه هایی با قابلیت چرخش در ۳۶۰ درجه
 • ارتفاع کم بین قفسه ها و صرفه جویی در برق
 • امکان تنظیم دما
 • پنل تنظیمات و صفحه نمایش
 • خاموش شدن خودکار بعد از اتمام کار

نقاط ضعف:

 • ندارد

میوه و سبزی خشک کن سایا مدل GP-102

سایا مارکی است که کمپانی پارس خزر آن را معرفی‌ نموده و سطح کیفی ساخت بالا و کارکرد موردتاییدی دارد .این کالا در رابطه با خشک‌ نمودن مواد غذایی بسیار موفق عمل کرده است. این محصول ۵ طبقه مختلف دارد که به شکل مشبک و از جنس شیشه می باشند. گردش همیشگی و یکسان حرارت تنظیم ‌شده از بین این قفسه ها و از بین تکه های میوه‌ های سبب از بین رفتن رطوبت آن‌ها می‌شود. خشک‌ نمودن صیفی جات نیز هم به همین روند انجام می شود. پس از تمیز کردن و شستن آن ها و توزیع یکسان آن‌ها در قفسه ها، می‌توان کار خشک نمودن آن‌ها را آغاز نمود. قطر مواد مصرفی هر چه کمتر باشد، فرایند بخار رطوبت و خشک شدن بهتر و و در زمان کوتاهی انجام خواهد شد. امکان خشک‌ نمودن این محصول فقط منحصرا برای میوه و صیفی جات نیست و امکان خشک نمودن گل و گیاه نیز با آن وجود دارد تا بتوانید برای تزیینات و دکوراسیون گوناگون مورد استفاده قرار دهید. از دیگر امکانات این دستگاه درست کردن لواشک در انواع طعم هاست. این قابلیت اکثر کاربران را برای خرید وسوسه می کند. تعداد قفسه های این محصول را می توان کم کرد تا در موارد خاص، جای بیشتری از فضای درونی محصول را در اختیار داشته باشید. پیش از نخستین استفاده از کالا، بدون اینکه مواد غذایی در آن قرار دهید، خالی برای نیم ساعت روشن نمایید، بعد مطابق دستورالعمل آن را مورد شستشو قرار داده و خشک‌ نمایید تا محصول جهت استفاده کاملا تمیز باشد و کثیفی های احتمالی (برگرفته از نگهداری در انبار و جابجایی) دفع شود.

 

نقاط قوت:

 • قفسه های مشبک و قابل تفکیک از بدنه
 • قابلیت تهیه لواشک

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.