راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی و پر فروش ترین ماشین ظرفشویی های مبله در ایران

استفاده از بهترین ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف در میان خانم ها بسیار رواج یافته است. البته شاید به دلیل قیمت بالای این محصول بسیاری از افراد خرید بهترین ماشین ظرفشویی را برای منزل خود ضروری ندانند اما اگر خواهان این محصول هستید بهتر است مطلب زیر را تا آخر بخوانید. در مورد بهترین ماشین ظرفشویی دانستن چند نکته می تواند در انتخاب نهایی بسیار تاثیرگذار باشد. کافی است کمی زمان بگذارید و این مطلب را تا انتها بخوانید. در آخر این مطلب نیز توضیحاتی از پر فروش ترین ماشین های ظرفشویی در ایران را برایتان آورده ایم.

محتوا پنهان

لیست پر فروش ترین ماشین ظرفشویی ها در ایران – سال ۹۷

امتیاز BEST REVIWE ۱۰ ۹٫۵ ۹٫۵ ۹ ۹ ۸٫۵ ۸٫۵
برند بوش شارپ آریستون الگانس دوو مادیا زیرووات
مدل SMS88TW01M QW-V634X LFO 3P23 WL EL9004 DDW-M1411 WQP6-3602F ZDP-1T67
نمایشگر دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد
ظرفیت ۱۲+۲ نفره ۱۲ نفر ۱۵ نفر ۱۴ نفر ۱۴ نفر ۶ نفره ۱۶ نفر
میزان نمودار مصرف انرژی ++A ++A ++A ++A +A +A
متوسط میزان مصرف آب در هر شست و شو ۹٫۵ لیتر ۱۲ لیتر ۹ لیتر ۱۰ لیتر
۶٫۵ لیتر
۱۰ لیتر
تعداد برنامه های شستشو ۸ ۶ ۸ ۷ ۷ ۱۲
قفل کودک دارد دارد ندارد دارد ندارد ندارد

انواع ماشین ظرفشویی:

به طور کلی سه نوع ماشین ظرفشویی در بازار لوازم خانگی موجود می باشد: ماشین های ظرفشویی توکار، رومیزی و ایستاده.

هر سه نوع یک عمل را انجام می دهند و آن هم شستن ظروف کثیف شماست و این که کدام یکی از مدل های ماشین ظرفشویی را انتخاب کنید بستگی به اندازه آشپزخانه و سلیقه شما دارد.

ماشین های ظرفشویی توکار کدامند؟

بهترین ماشین ظرفشویی های توکار برای کسانیکه به دنبال ایجاد سبکی مدرن در آشپزخانه خود هستند بسیار مناسب است. البته علاوه بر زیبایی، فضای کمتری را نیز نسبت به دیگر مدل ها اشغال خواهند کرد. این نوع از ماشین ظرفشویی ها معمولا در زیر سینک های ظرفشویی نصب می شوند.

ماشین های ظرفشویی رومیزی کدامند؟

ماشین ظرفشویی های رومیزی دارای ظرفیت پایین تری نسبت به دیگر مدل ها هستند و اغلب در ظرفیت های ۶ نفره و ۸ نفره قابل در بازار موجودند. این مدل از ماشین های ظرفشویی بر روی کابینت قرار داده می شوند و ویژگی مثبت آن ها قابلیت حمل و جابه جایی شان است. از نظر قیمت نیز از دو نوع دیگر ارزان تر هستند.

ماشین های ظرفشویی ایستاده کدامند؟

بهترین ماشین ظرفشویی های ایستاده نیز طرفداران خاص خود را در بازار لوازم خانگی دارد و شاید بتوان گفت جزو پر طرفدار ترین نوع ماشین های موجود در بازار هستند.

عموما افرادی که دارای خانواده پر جمعیت هستند بهتر است این گزینه را برای خرید انتخاب کنند. البته افرادی که دارای جمعیت کمتر هم باشند می توانند ظروف خود را از صبح جمع آوری کرده و هنگامی که ماشین ظرفشویی پر شد آن را روشن کنند، پس می توان گفت که این نوع از بهترین ماشین ظرفشویی ها برای هر خانواده و با هر میزان جمعیتی مناسب است.

همچنین در بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی های ایستاده، گزینه ای تحت عنوان قابلیت نیم شور وجود دارد. با وجود این گزینه میتوانید هنگامی که نصف ماشین ظرفشویی پر شده باشد، ظروف خود را با مصرف آب و شوینده کمتر بشویید.

انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی متناسب با تعداد افراد خانواده:

ماشین های ظرفشویی در ظرفیت های متفاوتی تولید می شوند و ظرفیت های ۶، ۸، ۱۲ و ۱۴ نفره انواع متداول آن هستند. اگر در یک خانواده ۶ نفره و بیشتر هستید استفاده از ماشین های ظرفشویی ۱۲ تا ۱۴ نفره می تواند مناسب باشد. ماشین های ظرفشویی توکار و ایستاده با این ظرفیت ها در بازار موجود هستند. برای خانواده های کمتر از ۶ نفر، ماشین ظرفشویی های رو میزی نیز می تواند پاسخگو باشد.

مخزن ماشین های ظرفشویی:

نوع و جنس مخزن بهترین ماشین ظرفشویی بر قیمت آن بسیار تاثیر گذار است. برخی از ماشین های ظرفشویی دارای مخزن های پلاستیکی هستند و برخی از جنس فولاد ضد زنگ یا استیل. البته مخزن های استیل بهتر از مخزن های پلاستیکی است. مخزن های استیل باعث جلوگیری از رسوب و ایجاد لک بر روی ظروف می شوند. البته نگهداری این نوع از ماشین های ظرفشویی نیز نیازمند دقت خاصی است. مثلا در هنگام استفاده از این ماشین های ظرفشویی نباید از مواد شوینده ای که دارای سفید کننده هستند استفاده کرد. با این حال نگران نگهداری از ماشین های ظرفشویی نباشید چرا که هر چه لازم باشد در داخل دفترچه راهنمای محصول مورد نظرتان موجود است و با مطالعه کامل آن می توانید از تمام اطلاعات مربوط به استفاده و نگهداری از ماشین ظرفشویی خود مطلع شوید.

عموما ماشین های ظرفشویی که دارای مخزن های استیل هستند از قیمت بالاتری نسبت به مخزن های پلاستیکی برخوردار هستند.

قفسه های ماشین های ظرفشویی؟

قفسه های ماشین ظرفشویی به طور استاندارد و برای قرارگیری ظروف اندازه گیری و ساخته شده اند. این قفسه به صورت دو طبقه و یا سه طبقه در داخل ماشین ظرفشویی قرار می گیرند.

قفسه های موجود در ماشین های ظرفشویی برای قرار دادن ظروف، لیوان، قاشق و چنگال و برخی ظروف بزرگ تر مانند قابلمه ها در نظر گرفته شده اند.
برخی از قفسه ها دارای قابلیت تنظیم هستند و میتوانید میزان ارتفاع آن ها را با توجه به نوع و اندازه ظروف خود تنظیم کنید. حتی می توانید قفسه ها را به طور کامل از درون ماشین ظرفشویی خارج کرده و فضای داخل ماشین را افزایش دهید.

میزان مصرف آب در طول استفاده از ماشین ظرفشویی:

بهترین ماشین ظرفشویی

عموما ماشین های ظرفشویی، آب بسیار زیادی را مصرف می کنند. اما در مقایسه با روش دستی شستن ظروف زیاد با استفاده از ماشین ظرفشویی با صرفه تر است. حتما در هنگام خرید بهترین ماشین ظرفشویی به میزان مصرف آب در ماشین ظرفشویی مد نظرتان توجه کنید.

فیلتر غذا در ماشین ظرفشویی چیست؟

در برخی از ماشین های ظرفشویی سیستمی تحت عنوان فیلتر غذا قرار داده شده است. این ویژگی در بهترین ماشین ظرفشویی به این معنی است که ماشین ظرفشویی می تواند خرده های غذایی که در داخل ظروف باقی مانده را به قطعات کوچکی خورد و آسیاب کرده و همراه با آب خروجی به بیرون بفرستد. البته سعی کنید قبل از قرار دادن ظروف در داخل ماشین ظرفشویی آن ها را از مواد غذایی پاک کنید اما در ماشین های ظرفشویی مجهز به این تکنولوزی لازم نیست دقت زیادی به خرج دهید.

شستشوی هوشمند در ماشین ظرفشویی:

یکی از این تکنولوژی های هوشمند بهترین ماشین ظرفشویی این است که شما را از زمان تعویض آب ماشین ظرفشویی مطلع می کند. در ماشین های ظرفشویی دارای این تکنولوژی حسگرهایی قرار داده شده است که با اندازه گیری میزان شفافیت نور عبوری از میان آب ها، میزان کثیفی آن را به شما نشان خواهد داد.

در برخی از ماشین های ظرفشویی نیز سیستمی وجود دارد که می تواند به وسیله آن میزان کثیف بودن و حتی حجم ظروف که در داخل آن قرار داده اید؛ را تشخیص دهد و به طور اتوماتیک میزان انرژی دستگاه را تنظیم کند. این عمل باعث صرفه جویی در مصرف آب و برق و مواد شوینده می شود.

یکی دیگر از سنسورهای هوشمند نیز شست و شوی تاخیری است. این تکنولوژی این امکان را ایجاد می کند که ماشین ظرفشویی به طور اتوماتیک و در خارج از ساعات اوج مصرف که عموما بین ساعات ۱ بامداد تا ۱۱ صبح است روشن شده و شروع به کار کند.

آب گرمکن در ماشین ظرفشویی:

آب گرمی که ماشین های ظرفشویی به آن متصل می شوند عموما دارای درجه ای بین ۴۸ تا ۵۵ هستند. این میزان برای ماشین های ظرفشویی مناسب است. اما در بعضی از ماشین های ظرفشویی، تکنولوژی تحت عنوان سیستم گرم کننده قرار داده شده است. این ویژگی به چند منظور در ماشین ظرفشویی قرار داده شده است:

 1. دمای مناسب برای پاک کردن چربی ها ۶۰ درجه است در نتیجه دمای ۵۵ درجه نمی تواند چربی ها را کاملا از روی ظروف پاک کند و ماشین ظرفشویی مجهز به گرم کنند این درجه را تنظیم خواهد کرد.
 2. هنگامی که آب داخل ظرفشویی داغ باشد دیگر نیازی به خیس کردن و آب کشیدن ظروف نیست و در نتیجه به آب کمتری برای شستن ظروف نیاز دارید.
 3. استفاده از دو نوع آب سرد و گرم در هنگام شست و شوی ظروف باعث صرفه جویی در مصرف برق خواهد شد. به این صورت که ظروف با آب داغ شسته شده و با آب سرد آب کشی می شود. این ویژگی در ماشین های ظرفشویی جدیدتر دیده می شود.

برنامه شستشو در ماشین های ظرفشویی:

سه برنامه در تمام ماشین های ظرفشویی مشترک است: برنامه سبک، معمولی و سنگین

بقیه برنامه های موجود در ماشین های ظرفشویی مانند شستشوی مقدمات، خیس کردن، شستن قابلمه، ظروف بزرگ و … جزو برنامه هایی هستند که کاملا سلیقه ای است و به انتظارات شما بستگی دارد. البته دقت داشته باشید که هر چه تعداد برنامه های شستشو بیشتر باشد، قیمت بهترین ماشین ظرفشویی نیز بالاتر می رود. البته وجود این برنامه ها کمک می کند تا ظروف بهتر شسته شوند.

به عنوان مثال سیستم از سیستم شستشوی سریع می توانید برای شستن ظروفی که چربی ندارند استفاده کنید (مانند استکان چای، ظروف میوه و …) و یا از سیستم بدون پاک کننده و شوینده و سیستم شستشوی اولیه برای شستن میوه ها استفاده کنید.

سوراخ های آبفشان در ماشین های ظرفشویی کدامند.

در ماشین های ظرفشویی بازوهای شوینده ای قرار داده شده است که به وسیله آن ها آب با فشار به ظروف پاشیده می شود. اگر به این بازوها دقت کنید، سوراخ های ریزی را بر روی آن خواهید دید که آب به وسیله آن ها خارج می شوند.

بر اساس تجربیات افرادی که از ماشین های ظرفشویی استفاده کرده اند ماشین های ظرفشویی که دارای بازوهایی با سوراخ های بیشتر و ریزتر هستند، عمل شستشو را بهتر انجام می دهند.

البته تعدا بازوها نیز در عمل شستشو موثر است. در بعضی از ماشین های ظرفشویی سه بازو و بیشتر قرار داده شده است، هر چه تعداد بازوها نیز بیشتر باشد عمل شستشو بهتر انجام می شود. می توانید جهت ریزش آب و همچنین قدرت اسپری آب را نیز با جابه جا کردن بازوها تغییر دهید.

لامپ UV در ماشین های ظرفشویی:

در ماشین های ظرفشویی جدید یک تکنولوژی جالب قرار داده شده است و آن هم لامپ UV است. وجود این لامپ باعث می شود تا تمام میکروب ها و باکتری های موجود بر روی ظروف شما از بین بروند و به نوعی ضدعفونی کنننده ظروف به حساب می رود.

سیستم خشک کن در ماشین های ظرفشویی:

دارا بودن سیستم خشک کننده ظروف در ماشین های ظرفشویی را نمی توان جزو ویژگی های مثبت بهترین ماشین ظرفشویی دانست، چرا که این ویژگی با آنکه عمل خشک کردن ظروف را بهتر و سریع تر انجام می دهد اما باعث می شود تا برق زیادی مصرف شود. در نتیجه به دنبال ماشین های ظرفشویی دارای خشک کن نباشید. سعی کنید به منظور تسریع عمل خشک شدن ظروف ماشین های ظرفشویی را انتخاب کنید که دارای مخزن استیل هستند؛ چرا که این نوع از مخازن حرارت را نگه می دارند و خشک شدن عادی ظروف را سریعتر انجام می دهند.

میزان صدا در ماشین های ظرفشویی:

گردش موتور، فشار آب و شستشوی ظروف در ماشین های ظرفشویی باعث ایجاد سر و صدای زیادی می شود. در نتیجه در بعضی از ماشین های ظرفشویی دیواره هایی قرار داده شده است که دارای عایق هستند. این دیواره ها باعث می شوند تا صداهای ناشی از عملکرد ماشین به حداقل برسد.

ماشین های ظرفشویی با قدرت بخار:

ماشین های ظرفشویی که دارای تکنولوژی قدرت بخار هستند، می توانند به صورت خیلی قوی لکه ها را پاک کنند. در بسیاری از ماشین های ظرفشویی عمل شستشو به درستی انجام نمی شود و برخی از افراد از نتیجه نهایی چندان راضی نیستند. اما در ماشین های ظرفشویی که از تکنولوژی بخار بهره مند هستند دیگر این مشکلات دیده نمیشود. در این نوع از ماشین های ظرفشویی بازدهی و صرفه جویی در مصرف آب بالاتر خواهد رفت.

چطور از ماشین ظرفشویی خود نگهداری کنیم و عمر آن را بالا ببریم؟

یکی از کارهایی که می توان برای افزایش عمر ماشین ظرفشویی می شود تمیز کردن فیلتر آن است. در ماشین های ظرفشویی عموما دو نوع فیلتر موجود است: فیلتر ضایعات که غذاهای مانده بر روی ظروف را جذب می کند و فیلتر میکروسکوپی که ذرات بسیار ریزتر را هم جذب خواهد کرد. هر دوی این فیلتر ها از گرفتگی منافذ خروج آب جلوگیری می کنند. این فیلتر ها باید ماهی یک بارتمیز شوند. علاوه بر این حتما ظروف کثیف را قبل از قرار دادن در ماشین ظرفشویی از غذاها پاک کنید.

در واقع این مهمترین نکته ای است که می توانید برای افزایش عمر بهترین ماشین ظرفشویی خود انجام دهید.

 

راهنمای خرید جاروشارژی و لیست پرفروش ترین جاروشارژی ها در ایران ۹۷

 

از چه شوینده ای در ماشین های ظرفشویی استفاده کنیم؟

شوینده های موجود در بازار برای شستن ظروف در ماشین های ظرفشویی باید به قدری قوی باشد که بتوانند غذا را در خود حل کرده و دارای مواد ساینده ای باشند که تکه های چسبیده به غذا را از ظروف پاک کنند. به همین دلیل با ورود ماشین های ظرفشویی به بازار لوازم خانگی، شوینده های مخصوص به آن نیز تولید و به بازار ارائه شد. این شوینده ها مخصوص ماشین های ظرفشویی هستند و در اشکال مختلفی مانند پودر، قرص و ژل موجود اند. انتخاب نوع شوینده کاملا به سلیقه شما بستگی دارد و تفاوتی با یکدیگر ندارند.

شوینده دیگری که معمولا برای از بین بردن سختی آب و جلوگیری از لکه های آب بر روی ظروف در نظر گرفته شده است به عنوان نمک مخصوص ماشین در بازار موجود هستند. علاوه بر آن یک براق کننده برای مرحله پایانی که عمل سفید و براق کردن ظروف را انجام می دهد نیز برای شستن ظروف در ماشین ظرفشویی لازم است. هر یک از این شوینده ها در محفظه ای جداگانه ریخته می شوند.

لیست پر فروش ترین ماشین ظرفشویی ها در ایران – سال ۹۷

۱٫ ماشین ظرفشویی بوش مدل SMS88TW01M

ماشین ظرفشویی SMS88TW01M از برند بوش جزو یکی از با کیفیت ترین ماشین های ظرفشویی موجود در بازار است. این ماشین ظرفشویی دارای ظرفیت ۱۲ نفر است و برای افراد با جمعیت ۶ تا ۸ نفر به بالا مناسب است.

در این ماشین ظرفشویی برنامه هایی قرار داده شده است که می توانید با توجه به نیاز خود آن ها را انتخاب کنید. برنامه هایی نظیر شست و شوی قوی ۷۰ درجه که مختص ظروف خیلی کثیف است، شست و شوی خودکار ۴۵-۶۵ درجه، شست و شوی شبانه ۵۰ درجه که با صرفه و اقتصادی و باصدای بسیار کم است، شست و شوی اقتصادی ۶۵ درجه که باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود، شست و شوی اولیه که می توانید برای شستن میوه و سبزیجات از آن استفاده کنید و شست و شوی نیم شور و… .

این ماشین ظرفشویی در رده مصرف انرژی ++A قرار دارد که این نشان دهنده میزان مصرف انرژی پایین آن است.

در ماشین ظرفشویی SMS88TW01M موتوری قرار داده شده است که کمترین صدا را در هنگام استفاده ایجاد می کند. البته این موتور علاوه بر صدای کمی که تولید می کند طول عمر بالایی نیز دارد و طی سالیان دراز کیفیت اولیه خود را حفظ خواهد کرد.

سنسورهای هوشمند موجود در این ماشین ظرفشویی نیز که شامل سنسور تشخیص میزان آب و سنسور تشخیص تعداد ظروف نیز قابلیت های این ماشین ظرفشویی را تکمیل کرده است.

بهترین ماشین ظرفشویی SMS88TW01M میزان آّب کمی مصرف می کند، این میزان آب در حدود ۹٫۵ لیتر است که به نظر به صرفه و معقول است.

نقاط قوت:

 • دارای سیستم محافظت از شیشه
 • موتور ساکت با طول عمر بالا
 • دارای قفل کودک
 • رتبه انرژی ++A
 • دارای گرم کن برای بالا بردن حرارت آب

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

۲٫ ماشین ظرفشویی دوو مدل DDW-M1411

با داشتن این ماشین ظرفشویی دیگر نگرانی بابت کثیف ماندن ظروف خود ندارید. ماشین ظرفشویی دوو مدل DDW-M1411 به گونه ای طراحی شده است که بتوانید تمام ظروف خود را در داخل آن قرار دهید.

دوو برای این ماشین ظرفشویی قابلیت شستشوی سریع در یک ساعت را قرار داده است. این ویژگی باعث می شود تا شما بتوانید ظروفی که را نیاز به شستشوی زیاد ندارند به سرعت شسته و خشک کنید. دوو برای راحتی کار مشتریان خود قابلیت تنظیم ارتفاع را قرار داده است. با وجود این ویژگی شما می توانید ظروفی که ارتفاع بیشتری دارند را در داخل ماشین ظرفشویی خود قرار دهید.

برنامه های شست و شو در این ماشین ظرفشویی بی نظیر است. برنامه هایی نظیر شست و شوی ظروف حساس، شست و شوی خودکار، شست و شوی سریع، شست و شوی قوی، شست  و شوی اولیه، شست و شوی شبانه، شست و شوی نیم شور که می تواند تمام نیازهای شما پاسخگو باشد.

 

نقاط قوت:

 • دارای قفل کودک
 • دارای سیستم گرمکن برای بالا بردن حرارت آب

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

۳٫ماشین ظرفشویی آریستون مدل LFO 3P23 WL

آریستون برندی معتبر در بین لوازم خانگی به حساب می رود. کالاهایی که توسط این برند وارد بازار می شود از کیفیت بسیار بالایی برخودار هستند. ماشین ظرفشویی LFO 3P23 WL رتبه سوم را در بین پر فروش ترین ماشین های ظرفشویی به دست آورده است.

اگر در خانواده پر جمعیتی زندگی می کنید انتخاب این ماشین ظرفشویی می تواند نیازهای شما را پاسخگو باشد. البته وجود دکمه شست و شوی نصف ظرفیت، این ماشین را برای خانواده های با جمعیت کمتر نیز مناسب ساخته است.

ویژگی که باعث برتری این ماشین ظرفشویی نسبت به دیگر ماشین ها شده است دارا بودن ۹ لیتر فضای بیشتر است که این به دلیل استفاده از موتور بدون تسمه در ساخت آن است. علاوه بر این وجود این موتور باعث می شود تا صدای کمتری ایجاد شود.

بهترین ماشین ظرفشویی LFO 3P23 WLیک ویژگی بسیار جالب دارد و آن هم سیستم عیب یاب هوشمند است؛ طرز کار این سیستم قطعا برای شما نیز جالب خواهد بود چرا که تنها با یک تماس با مرکز خدمات و قرار دادن گوشی در نزدیک دستگاه می توانید مرکز خدمات را از اشکال ایجاد شده با خبر کنید.

اریستون برای راحتی کار شما قابلیت تنظیم ارتفاع قفسه ها را قرار داده است و در نتیجه می توانید ارتفاع آن ها را مطابق با ارتفاع ظروف خود تنظیم کنید.

 

نقاط قوت:

 • قابلیت تنظیم ارتفاع قفسه ها
 • سیستم عیب یاب هوشمند
 • دارای قفل کودک
 • دارای صدای کم در هنگام کار

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۴٫ ظرفشویی شارپ مدل QW-V634

بهترین ماشین ظرفشویی QW-V634X جزو ظرفشویی های مبله می باشد و دارای ظرفیت ۱۲ نفره است. شش برنامه شست و شو که برای این ماشین در نظر گرفته شده می تواند تمام نیازهای شما را پاسخگو باشد و شما می توانید با توجه به حجم ظروف و میزان کثیف بودن آن ها یکی از برنامه ها را انتخاب کنید.

در این ماشین ظرفشویی نیز برنامه پیش شست و شو قرار داده شده است که به وسیله آن می توانید ظروف خود را قبل از شستن مرطوب و آماده کنید البته از این برنامه می توانید برای شستن میوه و سبزیجات نیز استفاده کنید.

 

 

نقاط قوت:

 • دارای قفل کودک
 • دارای سنسور ضد نشت آب (Overflow/leakage protection)
 • مصرف انرژی A++

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

۵٫ ماشین ظرفشویی زیرووات مدلZDP-1T67

این روزها قطعا نام زیرووات زیاد به گوشتان خورده است. زیرووات یکی از برندهایی است که در تولید لوازم خانگی توانسته بسیار موفق عمل کند. بهترین ماشین ظرفشویی که در رتبه پنجم رتبه بندی ما قرار گرفته از این برند انتخاب شده است. ماشین ظرفشویی ZDP-1T67 جزو دسته ماشین های ظرفشویی مبله به حساب می رود و ظرفیت ۱۶ نفره دارد. از دیگر ویژگی های این ماشین ظرفشویی نیز می توانیم به صدای کم، ۱۲ برنامه شست و شو، تایمر و نشانگر نشت آب اشاره کرد.

 

نقاط قوت:

 • دارای صدای کم
 • دارای رده انرژی ++A

نقاط ضعف:

 • فاقد قفل کودک

 

۶٫ ماشین ظرفشویی الگانس مدل EL9004 مناسب برای ۱۴ نفر

ماشین ظرفشویی الگانس مدل EL9004 نیز همانند دیگر ماشین های ظرفشویی عمل شستن و خشک کردن ظروف شما را انجام می دهد. این ماشین ظرفشویی با داشتن ۷ برنامه شست و شو به راحتی ظروف شما را با توجه به میزان کثیفی آن ها خواهد شست. در این ماشین ظرفشویی سه بازوی قدرتمند در نظر گرفته شده است که آب را با فشار بالایی به سمت ظروف شما هدایت می کند.

همچنین وجود سبد با ارتفاع متغیر به شما این امکان را می دهد که ارتفاعی را مناسب با ظروف خود انتخاب کنید.

سیستم شست و شوی تاخیری، شست و شوی نصف ظرفیت، سیستم خشک کن و … از جمله برنامه های پر کاربردی است که در این ماشین ظرفشویی به چشم می خورد.

 

 

 

نقاط قوت:

 • دارای قفل کودک
 • قابلیت اضافه کردن ظروف در حین شست و شو
 • مجهز به سیستم خودکار تشخیص عیوب

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

۷٫ ماشین ظرفشویی رومیزی مایدیا مدل WQP6-3602F

این ماشین ظرفشویی از نوع بهترین ماشین ظرفشویی رومیزی است و دارای گنجایش ۶ نفر می باشد که آن را برای خانواده های دارای جمعیت متوسط و کم مناسب ساخته است.

میزان مصرف انرژی در این ماشین ظرفشویی +A است؛ علاوه بر این هنگامی ماشین ظرفشویی خود را روشن کرده و استفاده می کنید ۶ لیتر آب مصرف می شود که این میزان در مقابل شست و شوی دستی بسیار با صرفه تر است.

در ساخت این ماشین ظرفشویی از موتوری با عملکرد الکترونیکی استفاده شده است؛ وجود این نوع موتور در  کنار دیگر المان های کاهش صدا علاوه بر کیفیت و طول عمر بالا از ایجاد صدا در هنگام کار دستگاه جلوگیری می کند.

در این ماشین ظرفشویی ۷ برنامه قرار داده شده است که می توانید با توجه به میزان کثیف بودن ظروف خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. همچنین قابلیت دیگری تحت عنوان انتخاب دما در ۶ درجه نیز در آن قرار داده شده است.

ماشین ظرفشویی مادیا دارای سه سبد مخصوص قرار دادن ظروف است. همچنین در سبد میانی قابلیت تنظیم ارتفاع نیز قرار داده شده است.

یکی از ویژگی های جالب این ماشین ظرفشویی سیستم تشخیص میزان کثیفی ظروف است. با وجود این سیستم میزان مصرف دستگاه به شدت پایین می آید چرا که برنامه شست و شو با توجه به میزان کثیفی ظروف انجام می شود.

 

نقاط قوت:

 • بسیار کم صدا
 • مجهز به سیستم توربو خشک کن
 • سیستم تمیز کننده SelfClean

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی و پر فروش ترین ماشین ظرفشویی های مبله در ایران

پاکشوما هم ظرفشویی های خوبی داره و ایرانیه با کیفیته.جاش تو مقالتون خالیه.
سایت پاکشوما سنتر مرجع خوبیه برای خرید لوازم خانگی ایرانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.