راهنمای خرید ماشین ریش تراش و پرفروش ترین ریش تراش ها در ایران- سال ۹۷

پیشینه بهرمندی از تیغ‌های اصلاح به فرهنگ و آیین های دوره برنز برمی گردد که امروزه مدرن ترین ماشین ریش تراش ها روی کار آمده است. تیغ‌های اصلاح عصر اغلب از برنز یا ابسیدین تولید میشد و به شکل هلالی بودند و رفته رفته، ظاهر، مدل و جنس آن‌ها عوض شد تا درآخر تیغ‌های بادسته جدید و بروزی که در عصر امروز شاهد هستید، تولید شد. نخستین ماشین ریش تراش تقریبا ۷۰ سال پیش اختراع شد و به مرور استفاده از آن‌ها رایج شد.

همان‌طور که بانوان به زیبایی ظاهر خود اهمیت می دهند، این مسئله برای آقایان نیز بسیار حائز اهمیت است. بوسیله پیرایش صورت به شکل های گوناگون می‌توان مدل های متنوعی از ظاهر را به وجود آورد. ماشین ریش‌تراش وسیله ای است که به آسانی هر مردی را به این هدف می رساند.

ماشین ریش تراش
ماشین ریش تراش

هر آقایی به صورت متوسط دارای ۳۵ هزار مو در صورت خود است که در ۲۴ ساعت ۰.۸ میلی متر رشد دارد. لذا برای اصلاح و آراستگی آن ها باید هر هفته در ارایشگاه نوبت بگیرد که این امر احتمالا زمان بر و هزینه بر است. درصورتی که با تهیه ماشین ریش‌تراش‌های مرغوب یا همان تریمر ها در منزل می توانید به آسانی این امر را انجام دهید.

ماشین ریش تراش یک ابزار ضروری برای مردانی است که به بهداشت صورت و جذابیت چهره خود بسیار اهمیت می دهند.

برندپاناسونیکجیمیفیلیپسفیلیپسبراونپروویوپرینسلییاندوپایزنبابلیس
مدلES-ST25GM-6005S1110/04S5370/26۹۲۹۰CCPW-1101PR451ATSv-w301uE867E
ابعاد۱۵ × ۶.۴ × ۴.۷ سانتی‌متر۳.۵ × ۴ × ۱۶ سانتی‌متر
وزن۱۴۵ گرم۱۵۵ گرم۹۵۳ گرم۱۰۰ گرم۲۶۰ گرم۱۳۵ گرم
فناوری اصلاحبرش مستقیمماشین اصلاحبرش چرخشیبرش چرخشیبرش مستقیمبرش چرخشیبرش مستقیمبرش مستقیم , برش چرخشیبرش چرخشیبرش مستقیم
جنس تیغهآلیاژ نقرهاستیل ضد زنگاستیل ضد زنگاستیل ضد زنگاستیل ضد زنگاستیل ضد زنگاستیل ضد زنگاستیل ضد زنگاستیل ضد زنگاستیل ضد زنگ
قابلیت اصلاح با شماره صفرداردنداردداردداردداردداردنداردداردداردندارد
خط زنداردداردداردداردداردداردداردنداردنداردندارد
تیغه های خود تیز شوندهنداردنداردنداردنداردنداردندارد
ضد آب (امکان استفاده زیر دوش)داردنداردداردنداردداردنداردنداردنداردنداردندارد
استفاده به صورت خشک و مرطوبداردداردداردنداردداردنداردنداردداردداردندارد
قابلیت شستشوداردنداردداردنداردداردداردنداردداردداردندارد
سر قابل شستشوداردنداردداردنداردداردداردنداردداردداردندارد
مدت شارژ کامل۶۰ دقیقه۶۰ دقیقه۶۰ دقیقه۱۸۰ دقیقه۴۸۰ دقیقه۶۰ دقیقه۶ ساعت
مدت استفاده پس از شارژ۴۵ دقیقه۵۰ دقیقه۵۰ دقیقه۵۰ دقیقه۶۰ دقیقه
قابلیت شارژ سریعندارددارد (۳ دقیقه)نداردنداردنداردنداردندارد
طراحی ارگونومیکداردداردداردداردداردداردداردداردندارد
منبع تغذیهباتری قابل شارژ(بی سیم)برق خانگی(با سیم)باتری قابل شارژ(بی سیم)باتری قابل شارژ(بی سیم)باتری قابل شارژ(بی سیم)باتری قابل شارژ(بی سیم)باتری قابل شارژ(بی سیم) , برق خانگی(با سیم)باتری قابل شارژ(بی سیم)باتری قابل شارژ(بی سیم)برق خانگی(با سیم)
پایه شارژداردنداردداردنداردداردنداردداردنداردنداردندارد
منبع شارژآداپتور برقآداپتور برقآداپتور برقکابل برقآداپتور برقآداپتور برقکابل USBکابل برق
حسگر تشخیص سایز و تراکم ریشدارد
درپوش محافظداردنداردداردنداردندارددارددارددارددارد
شانه تمیزکنندهداردداردداردنداردداردندارددارددارددارددارد
سایر مشخصاتدارای ۳ تیغه‌ی فویلی،

تیغه های داخلی با زاویه ۳۰ درجه و فناوری نانو موها را از ریشه قطع می‌کند،

دارای دور موتور ۱۳,۰۰۰ که به روان بودن اصلاح کمک می‌کند.

ولتاژ ۲۲۰-۲۴۰ ولت،

اندازه اصلاح: ۳ میلی متر.۶میلی متر.۹میلی متر.۱۲ میلی متر میلی متر،

دارای ۴ عدد شانه،

 

سر شناور و قابل انعطاف در ۲ جهت (Gyroflex 2D)،

تیغه‌های دو لبه،

پایه‌ی تمیزکننده‌ی اتوماتیک با سه چراغ نشانگر،

قفل مسافرتی،

باتری لیتیوم یونی،

دارای محلول تمیزکننده.

انعطاف‌پذیری تیغه‌ها در ۴ جهت

 

مجهز به تیغه چهار قسمتی منعطف با قابلیت تحرک در زوایای مختلف،

دارای باتری لیتیومی،

صفحه نمایشگر دیجیتال جهت نمایش سطح شارژ باتری در ۹ درجه،

دارای محلول تمیزکننده.

۳ سر مجزا و متحرک که با شکل زوایا و انحناهای صورت تغییر حالت می‌دهند،

دارای صفحه‌نمایش.

تنظیم اندازه اصلاح از ۳ تا ۱۵ میلی‌متردارای پاور بانک با ظرفیت ۵۰۰۰ میلی آمپراندازه اصلاح: ۰.۴ تا ۵ میلی‌متر،

دارای ۲ سری تریمر و فویلی

 

 

مقایسه ماشین ریش تراش با تیغ های اصلاح

این روزها آراستگی و مرتب بودن صورت، موضوعی بسیار پراهمیت برای اکثر آقایان به شمار می آید؛ به گونه ای که هزینه‌های بالایی برای خرید تیغ اصلاح پرداخت می کنند. تیغ‌هایی که اکثر سطح کیفی پایینی دارند و احتمال دارد استفاده‌ی مداوم آن‌ها باعث آسیب دیدن پوست شما شود. باکمی حساب کتاب کردن می‌توان متوجه شد که خرید تیغ اصلاح از نظر اقتصادی نیز صرف نمی کند زیرا به منظور تهیه تیغ‌های اصلاح که فقط یک بار می توان آن هار استفاده کرد شما باید تقریبا ۷ تا ۱۲ هزار تومان در چند روز و تقریبا ۳۵ تا ۷۵ هزار تومان برای تیغ‌هایی که قابلیت استفاده برای چندبار را دارند، هزینه کنید اما با یک بار پرداخت پول بیشتر، می‌توانید ریش تراشی تهیه نمایید که برای سال های سال بتوان آن را استفاده کرد و صرفه اقتصادی آن در مقایسه با تیغ بیشتر می باشد.

ماشین ریش تراش

طرز استفاده سریع و راحت ریش تراش ها

اکثر ماشین ریش‌تراش های مدرن را می توان شارژ کرد؛ به همین خاطر ابزار خوبی به منظور استفاده در جابجایی و مسافرت محسوب می شوند. با سریع انجام شدن امور روزمره در جهان مدرن، بشر برای کارهایی مانند اصلاح صورت خود به دنبال مسیر هایی به منظور صرفه جویی در زمان است. از طرفی، ریش تراش های الکترونیکی می‌توانند به آسانی قسمت هایی از صورت که نمی توان به آن ها دسترسی داشت یا آن قسمت ها حساسیت بیشتری دارند، اصلاح نماید.

 

انواع ریش‌تراش ها بر حسب مدل تیغه‌ی آن ها

معمولا ماشین های اصلاح برقی دو نوع تیغه‌ی برش چرخشی و ورقه‌ای دارند که هر یک از این دو مدل دارای طرافداران خاص خود می باشند. ساختار کارکرد این دو مدل  با هم فرق دارد که در انتخاب شما به منظور تهیه این محصول بسیار اهمیت دارد.

ماشین ریش تراش

ماشین ریش‌تراش با تیغه ی چرخشی

ریش تراش هایی با ساختار تیغه‌های چرخشی از تیغه‌هایی بیضی شکل و منعطف، تجربه اصلاحی پاک و فوق العاده را برای شما به ارمغان می آورد. این مدل از ماشین های اصلاح را می‌توان به آسانی روی صورت خود حرکت دهید. درضمن این ماشین ریش تراش، به فرد این اجازه را می دهد که در همه طرف صورت خود را اصلاح نماید. این مدل ریش تراش ها در مقایسه با ریش تراش های ورقه ای از موتور کم صداتری برخوردار است و به راحتی اصلاح موهای بلند را انجام می دهد. ماشین ‌های چرخشی توسط تیغه‌ی خود موها را بلند می کنند و آن را در می آورند. این نوع ماشین ریش تراش ها برای افرادی که نمی خواهند روزانه صورت خود را اصلاح کنندو افرادی که موهایی ضخیم دارند، مناسب می باشد.

نقاط قوت:

 • دارای سری منعطف
 • امکان اصلاح موی ضخیم
 • دسترسی به کلیه قسمت های صورت
 • تولید صدای کمتر در مقایسه با نوع فویلی

نقاط ضعف:

 • به افرادی که پوست خیلی حساسی دارند پیشنهاد نمی شود.
 • در مقایسه با مدل ورقه ای سنگین تر هستند.

 

 

 

ریش تراش

ماشین ریش‌تراش با تیغه ورقه ای

این نوع ریش تراش ها تیغه های جنبشی در پشت فویل های فلزی سوراخ مانند به کار گرفته اند. بخش ورقه ای، باعث بلند شدن مو می شود و آن را به طرف تیغ می فرستد تا یک اصلاح فوق العاده انجام شود. ماشین ریش تراش های اصلاح فویلی اغلب با سه یا چهار تیغه به فروش می رسند. بهرمندی از تیغه‌های بسیار به کاربر این امکان را می‌دهد که در بازه زمانی کوتاهی یک اصلاح تمیز را انجام دهد. بعضی از ریش تراش‌های ورقه ای یک سر فنری منعطف دارند تا در مواقع گوناگون فشار کافی به وجود آید. این مدل از ماشین های اصلاح اکثرا هنگام کار، صدای بیشتری تولید می کنند و برای اصلاح موهای بلند عملکرد خوبی ندارد.

نقاط قوت:

 • استفاده از تیغه‌های بسیار
 • وزن کم ریش تراش

نقاط ضعف:

 • استفاده از موتور پر سر و صدا در این ریش تراش
 • مناسب نبودن برای کوتاه کردن موهای بلند

 

 

ریش تراش

برای خرید ریش‌تراش چه معیاراتی را باید در نظر گرفت؟

اندازه کوتاهی موبرخی از دستگاه های ماشین ریش تراش صرفا دارای حالت ایجاد خط به ریش هستند؛ به عبارتی برای تکمیل اصلاح به وسیله دیگری نیاز است. احتمال دارد شما مجبور شوید مبلغ بیشتری را برای تهیه ریش‌تراش تقبل نمایید اما همین ریش‌تراش زمان بیشتری برای شما خواهد خرید، زیرا دیگر مجبور نیستید در روال وقفه ایجاد کنید و صبر کنید تا برای تکمیل نظافت از ابزار دیگری استفاده نمایید تا کار هر روز خود را به انجام دهید.

ریش تراش

امکان کار  با ریش تراش هنگام اتصال به برق احتمال دارد در حین استفاده از دستگاه ریش تراش شارژ، شارژش تمام شود و اصلاح شما تکمیل نشده باشد، لذا امکان استفاده از ریش تراش با سیم یکی از قابلیت های حائز اهمیت ریش تراش محسوب می شود.

شانه‌ های مو درصورتی که تمایل دارید که موهای صورت شما کاملا از ریشه اصلاح نشود اما طبق سلیقه خودتان ریش‌ خود را آراسته و مرتب نمایید، ریش تراشی تهیه کنید که گذاشتن شانه‌ با درجه‌ های متفاوت را ساپورت نماید یا به شکل درونی از این ویژگی بهرمند باشد.

ریش تراش

ماشین ریش تراش با خاصیت ضد آبدر بعضی از دستگاه های ریش تراش، علاوه بر اصلاح صورت به صورت خشک، این ویژگی هم وجود دارد که بتوانید از ژل یا فوم به منظور اصلاح صورت خود بهره ببرید یا اینکه ریش تراش را در حمام و با صورت خیس مورد استفاده قرار دهید. محصولاتی که دارای ویژگی استفاده با ژل را دارند بهترین انتخاب برای کسانی است که پوست حساسی دارند. همیشه قبل از استفاده از ریش تراش، دستور کار آن را مطالعه کنید، اگر امکان استفاده در حالت خیس را پشتیبانی می کرد از آن در حمام استفاده نمایید.

ماشین های ریش تراش با نوار سردبعضی از ماشین ریش تراش ها یک نوار  سرد برقی دارند، این قابلیت از به وجود آمدن جوش و آلرژی های پوستی پیشگیری خواهد کرد و سبب حفظ شفافیت پوست صورت خواهد شد.

ریش تراش

سطح نگهداری شارژ: ممکن است این قابلیت چندان اهمیتی برای شما نداشته باشد اما احتمال دارد نبود آن بعد از خرید ماشین ریش تراش، دائما برای شما مشکل ایجاد کند. این روزها مدل‌های مدرن ریش تراش که راهی بازار شده اند روی مسئله سطح نگهداری شارژ از هم پیشی می گیرند اما باید دقت کنید که در کنار این قابلیت، ریش تراش نیز سریع تر شارژ شود که در ادامه به این مسئله نیز می پردازیم.

نشان دهنده سطح شارژ : برخی ماشین ریش‌تراش‌ های مدرن الکتریکی یک نمایشگر شمارش معکوس دیجیتالی دارند که بیانگر سطح شارژ ریش تراش پیش از شارژ دوباره می باشد. برخی از ماشین های ریش تراش چراغ‌های سبز (شارژ کامل شده) و قرمزی (شارژ کامل نشده) دارند که به شما می گویند چه موقعی دستگاه شما به طور کامل شارژ شده است.

شارژ سریع ریش تراش:  بعض از دستگاه های ریش تراش بی‌سیم، ویژگی شارژ سریع را دارا هستند، شما می‌توانید ریش تراش را به شارژ بزنید و بعد از دوش ۱۰ دقیقه ای، صورت خود را اصلاح نمایید.

اصلاح خط ریش و مو های بلنداغلب ماشین ریش تراش ها قابلیت اصلاح خط ریش را مهیا می کنند و با توسط آن می‌توان، موهای داخل گوش‌ها یا سایر موهای بلند را کوتاه کرد.

ریش تراش

نظافت آسان ماشین ریش تراش: اغلب دستگاه های ریش تراش بعد از چند بار استفاده به تمیز شدن نیاز دارند و بیشتر ماشین های ریش تراش دارای یک برس کوچک می باشند که به منظور نظافت تیغه‌ی ریش تراش می توان از آن استفاده کرد یا یا از طریق ضربه زدن به انتهای ماشین ریش تراش آن را تمیز نمود. بعضی از انواع ریش تراش ها را می‌توان با آب مورد نظافت قرار داد و بعضی از آن‌ها قابلیت تمیز کردن خودکار یک سیستم پاک کننده اتوماتیک با مایع ضدعفونی کننده دارند.

دارای استند شستشواستند شستشو از ویژگی هایی می باشد که به تازگی به ماشین های ریش تراش ضد آب افزوده شده که سبب راحتی در مسئله پاک کردن ریش تراش می‌شود. شما به کمک این ویژگی می‌توانید سری تریمر را داخل استند شستشو بگذارید و بدون هیچ زحمتی ریش تراش را تمیز  کنید.

راهنمای خرید مسواک برقی و پر فروش ترین مسواک برقی ها در ایران – سال ۹۷

ریش تراش

برای یک اصلاح تمیز چه کارهایی باید انجام داد

 • پوست خود را محکم بکشید، چون این امر موجب می‌شود که ماشین اصلاح تماس بیشتری با پوست و موهای صورت داشته باشد و عمل اصلاح صورت به آسانی انجام شود.
 • با کشیدن لب بالایی خود بین دندان ها بهتر می توانید موهای زیر بینی خود را به خوبی اصلاح نمایید.
 • بعد از اصلاح محلول یا کرم مرطوب کننده و یا افترشویو به پوست خود بزنید.
 • به منظور اینکه اصلاح خوبی انجام دهید تیغه‌ها و ورقه ریش تراش را هر یک سال تا ۲ سال عوض کنید.

ریش تراش

پرفروش ترین ریش تراش ها در ایران- سال ۹۷

 

ماشین ریش تراش پاناسونیک سری لمدش مدل  ES-ST25

این محصول پاناسونیک سری ‌هایی با فناوری مدرن را بکارگرفته است که در حین اصلاح ریش صورت، فشار کمتری را نسبت به مدل های مشابه وارد می کند. طراحی آن نیز ارگونمیک است و به درستی در دست گرفته می شود.

این محصول دارای یک سری (فویلی) سه‌ تیغه می باشد که می‌تواند از ته اصلاح خیلی تمیز و خوبی را برای فرد رقم بزند. سری این ریش تراش تا ۳۰ درجه منعطف است؛ این عامل سبب می‌شود سری به درستی روی صورت نشسته و نقاطی که دسترسی به آن ها سخت تر مثل کناره‌های خط ریش و پایین چانه را به خوبی اصلاح کند.

تیغه‌ های این ماشی اصلاح با تکنولوژی نانوتک تولید شده‌اند و اصلا آلرژی زا نیستند و برای پوست‌های حساس گزینه خوبی هستند.
سری این ریش تراش دارای یک حسگر است که نسبت به به میزان موها در قسمت های متفاوت صورت، سطح قدرت موتور را کم یا زیاد می کند به همین خاطر فرد فشار کمتری وارد می شود، بنابراین پوست شما آسیبی نمی ببیند. این موتور در این محصول با چرخش ۱۳۰۰۰ دور در دقیقه ارتعاش و تکان‌ های معمول در ریش تراش های ضعیف را ندارد. این ریش تراش سری‌ برش مستقیم دارد که به اصلاح موهای صورت با حد و حدود معین کمک می‌نماید.

امکان استفاده از ریش تراش به صورت خشک و مرطوب از سایر ویژگی های این ریش تراش به شمار می آید.

ماشین ریش تراش پاناسونیک سری لمدش مدل  ES-ST25
ماشین ریش تراش پاناسونیک سری لمدش مدل  ES-ST25

با وجود ویژگی استفاده در حمام، به راحتی می توان زیر دوش ریش خود را اصلاح کرد. این ریش تراش دارای تیغه‌هایی از جنس فلز نقره است که بدون خوردگی در برابر رطوبت موهای صورت را اصلاح می‌کند. درضمن فرد می‌تواند در مواقعی که زمان کافی برای کوتاه کردن موهای صورت خود ندارد، به حالت خشک اصلاح نماید.

پشت ریش تراش نیز یک خط‌‌زن لحاظ شده است که برای آراسته کردن خط ریش و آنکارد کردن ریش کارآمد است، با بکارگیری از سری خط‌زن می‌توان حالت های متفاوتی برای موهای صورت ایجاد کرد.

سری های این ریش تراش را می توان به راحتی با آب شست. برای کار با این ریش تراش باید باتری‌های آن را برای یک ساعت شارژ نمود که نسبت به مدل‌های مشابه زیاد نیست. درضمن برای ۴۰ دقیقه هم شارژ نگه می دارد و تا دقیقه ی آخری که دارای شارژ است، قدرت و سرعت عملکرد خود را حفظ می نماید.

در مجموع این ماشین ریش تراش برای افرادی که موهای صورت خود را همیشه از ته اصلاح می‌کنند، پیشنهاد خوبی خواهد بود.

نقاط قوت:

 • امکان اصلاح موهای صورت از ته (شماره صفر)
 • در مقابل آب و رطوبت مقاوم است و خوردگی و واکنشی نشان نمی دهد.
 • دارای سری خط زن
 • قابلیت تشخیص سطح ضخامت موها و کنترل توان دستگاه براساس آن

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

ماشین اصلاح صورت و بدن جیمی مدل  GM-6005

ماشین ریش تراش جیمی مدل  GM-6005
ماشین ریش تراش جیمی مدل  GM-6005

این ماشین ریش تراش با وجود امکانات و کارایی بسیارش، قیمت مناسبی نیز دارد. این محصول ۴ شانه با شماره های سه، شش، نه، دوازده دارد. برای اینکه بتوانید یک ساعت از این ریش تراش استفاده کنید، باید آن را تقریبا برای ۸ ساعت به شارژ بزنید. این ریش تراش یک روغن دان برای روان نمودن و اثربخشی بالا دارد، برای نظافت این محصول یک شانه مخصوص قرار داده شده است و برای شارژ کردن، یک شارژر مخصوص دارد.

نقاط قوت:

 • دارای ۴ شانه مختلف
 • در مقابل آب و رطوبت مقاوم است و خوردگی و واکنشی نشان نمی دهد.
 • دارای سری خط زن
 • قابلیت تشخیص سطح ضخامت موها و کنترل توان دستگاه براساس آن

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

ماشین اصلاح صورت فیلیپس مدل S1110/04

شرکت فیلیپس با عرضه این ماشین ریش تراش و شیوه های خاص بکارگرفته شده در آن توانسته از پوست صورت استفاده کنندگان مراقبت کند.

ماشین ریش تراش
ماشین ریش تراش

سری شناور و منعطف ریش تراش دارای سیستم خاصی می باشد که درحین تماس با پوست، حالت قوس صورت را به خود گرفته و در نهایت نیازی به فشار بیش از اندازه ماشین اصلاح به صورت نمی باشد و پوست پس از اصلاح دچار برانگیختگی و سوزش نمی شود. آلیاژ روی تیغه‌ها به آسانی روی سطح پوست لغزش داره و به دو نوع دارای روزنه و دارای شیار ایجاد شده که به ترتیب به منظور کوتاه نمودن موهای کوتاه و بلند مناسب است.

خود تیغه‌ها نیز دو لبه دارند که یک لبه باعث بلند شدن مو شده و لبه‌ی دیگر آن را کوتاه می‌کند و بنابراین حتی ریزترین موها هم زده می شوند و در نهایت پوستی صاف و فاقد ته‌ریش برای شما به ارمغان می آورند. این ریش تراش قابلیت این را دارد که هم به صورت خشک و هم با ژل و فوم، استفاده شود. اما نمی توان به راحتی آن را زیر آب شست. باتری این محصول از نوع لیتیوم یونی است که یک ساعته شارژش پر می شود و تقریبا برای یک ساعت شارژ را نگه می دارد و می توان آن را مورد استفاده قرار داد. به منظور اصلاح خط ریش و سبیل سری خط زن همراه این ریش تراش عرضه شده است.  داخل باکس محصول شانه تمیزکننده و سرپوش محافظ تیغه ‌ها نیز قرار دارد.

نقاط قوت:

 • دارای سری شناور و انعطاف پذیر
 • کیفیت و قیمت مناسب

نقاط ضعف:

 • قابلیت شارژ سریع ندارد.
 • عدم امکان استفاده زیر دوش و قابلیت شستشوی ماشین ریش تراش

 

 

ریش تراش صورت فیلیپس مدل  S5370/26

این محصول فیلیپس علاوه بر طراحی ارگونومیک قابلیت های بسیاری دارد سر تیغه‌های ماشین ریش تراش منحنی است تا پوست آسیبی نبیند. پشت ریش تراش و جای قرار دادن دست، از جنس لاستیک ضد لرزش می باشد که سبب می‌شود دستگاه بهتر در دست قرار گیرد و از خسته شدن دست موقع مرتب کردن صورت خود جلوگیری می‌کند. تیغه‌ها دارای ۲ لبه هستند که یک لبه باعث بلند شدن مو شده و لبه‌ی دیگر آن را کوتاه می‌کند. سری ماشین اصلاح در ۵ سمت آزادانه حرکت می کند و برای نقاطی که دسترسی به آن ها سخت است مانند چانه مناسب می باشد. درصورتی که به منظور اصلاح صورت از فوم یا ژل اصلاح استفاده می نمایید، این محصول به تکنولوژی  Aquatec مجهز است و به همین خاطر امکان اصلاح به حالت خشک و مرطوب را داراست و حتی می توانید آن را به خود به حمام ببرید. روی ریش تراش کلیدی با نشان T تعبیه شده است که به حالت توربو مرتبط است برای اصلاح موهای متراکم و پرپشت با سرعت و توان بیشتری (۱۰ درصد پر قدرت تر نسبت به حالت عادی) عملیات خود را انجام می دهد. سری تریمر ریش تراش به منظور مرتب نمودن سبیل، خط ریش و در مجموع آنکارد نمودن موهای صورت به آسانی جای تیغه ‌ها قرار می‌گیرد و قابل استفاده است.

ماشین ریش تراش

درضمن این محصول به سیستم تمیزکننده ی اتوماتیک Smart Clean  مجهز می باشد که می توان کارتریج آن را عوض کرد. وقتی که ریش تراش را در پایه بگذارید و کلید تمیز کردن را بزنید، چراغ نشانگر آغاز عملیات پاک کردن را نشان می‌دهد و فقط ۱۰ دقیقه زمان می برد تا ماشین اصلاح شما پاک شده و برای اصلاح آماده شود. زمانی که عملیات پاکسازی تمام شود، نشانگر وضعیت آماده‌بودن به حالت پیوسته روشن خواهد ماند. دقت کنید که به منظور اینکه محلول تمیزکننده‌ی درون کارتریج خارج نشود، استند تمیزکننده روی سطح صاف قرار دهید. این پایه علاوه بر شارژ نمودن و پاک کردن ماشین اصلاح آن را روغن‌کاری نیز می ‌کند.

بخاطر مسائل ایمنی، وقتی که ماشین ریش‌تراش به برق متصل است ماشین اصلاح روشن نخواهد شد و چراغ نشانگر روی ریش تراش چشمک‌ می زند؛ لذا فقط در حالت بی سیم می‌توان از آن استفاده نمود.

ریش تراش دارای پنج نشانگر گوناگون است؛ زمانی که ماشین اصلاح را روشن می‌کنید، چراغ نشانگر باتری با ۳ چراغ برای چند لحظه روشن می‌ماند و بیان کننده باقی مانده شارژ است. درصورتی که باتری درحال تمام شدن باشد، نشانگر به رنگ نارنجی چشمک می زند. زمانی که ریش تراش را در استند خودش بگذارید، چراغ شارژ روشن می شود و ریش تراش شارژ می شود و بعد از ۱ ساعت که شارژش پر شد نمایشگر اتوماتیک بعد از نیم ساعت خاموش می‌شود. در این وضعیت می‌توان توسط باتری لیتیوم‌یونی با امکان شارژ بصرفه، تا یک ساعت بدون سیم از ماشین اصلاح استفاده نمود. یک ساعت حدودا برای ۱۸ بار اصلاح نمودن بسنده می کند اما حتی گر وسط اصلاح شما شارژش تمام شود، باتری قابلیت شارژ سریع دارد. در این شرایط باتری طی ۳ دقیقه برای یک بار اصلاح نمودن شارژ خواهد شد.

زمانی که تیغه‌های دستگاه کند شده و نیاز به عوض کردن باشد، دستگاه به شما یادآوری می کند. توجه کنید که پس از عوض کردن تیغه‌ها با نگه‌داشتن کلید پاور برای چند ثانیه، یادآور عوض کردن تیغه‌ها را دوباره راه‌اندازی نمایید.

در سفر احتمال دارد به خاطر فشار درون چمدان، ناگهان کلید پاور زده شود و شارژ ماشین اصلاح خالی شود ولی کمپانی فیلیپس به منظور رفع این مسئله امکان قفل مسافرتی را روی محصولش گذاشته است تا بتوان به آسانی عملکرد کلید پاور را غیرفعال نمود. برای فعال نمودن قفل مسافرتی لازم است کلید پاور ماشین اصلاح را ۳ ثانیه ممتد فشار دهید. برای غیرفعال نمودن هم این امر را دوباره انجام دهید. برای جابجایی ماشین اصلاح در سفر می‌توانید ماشین اصلاح را در کیف ارائه شده در بسته بندی محصول قرار دهید تا به آن آسیبی وارد نشود.

نقاط قوت:

 • دارای پایه‌ی تمیزکننده مجهز به Smart Clean
 • حالت توربو با ۱۰ درصد توان بالاتر
 • دارای نشانگر های گوناگون
 • باتری قوی

نقاط ضعف:

 • پایه‌‌ی پاک کننده نباید خم شود

 

 

ماشین اصلاح صورت براون مدل ۹۲۹۰CC

از آنجایی که شرکت براون سال‌ها تجربه دارد، محصولاتی با عملکرد عالی عرضه کرده اند.

این مدل ماشین ریش تراش مدرن ترین و بزرگترین پیشرفت های تکنولوژیکی براون را به منظور حاصل اطمینان از پرکاربردترین و آسان ترین سیست‍م‌های الکترونیکی ارائه می‌دهد.

فناوری  AutoSense، سازگار با قطر موی صورت، قدرت موتور را تنظیم می نماید و نسبت به اندازه تراکم آن در هر نقطه از صورت قدرت موتور را بالا می برد. اما فناوریSyncroSonic   در این محصول با رها نمودن ۴۰۰۰۰ انرژی به کوتاه نمودن متقاطع و به وجود آوردن خط‌های باریک کمک شایانی می‌کند و یک اصلاح یکدست و فوق العاده صورت می پذیرد. اصلاح تمیز و به ارمغان آوردن صورتی صاف از قابلیت خاص این مدل محصول می باشد.

یکی دیگر از قابلیت های فوق العاده این محصول، ۵ عنصر (دو عنصر  OptiFoilو یک هایپرلیفت و کات تریمر و تریمر) می باشد که درآن واحد فعالیت دارند. همه این عناصر برای کلیه موها و در یک محصول ترکیب شده‌اند و کارکرد آن‌ها نسبت به موهای گوناگون و رشد و قطر مختلف، تغییر نمی کند.

درضمن برای این محصول یک سر چرخشی با بیشترین سطح سازگاری با صورت لحاظ شده است. لذا می‌توانید از یک اصلاح دقیق و تمیز و بدون برانگیختگی و سوزش پوست بهرمند شوید.

همچنین یک کاور تیتانیوم، پایداری و دوام سیستم برش و عمر مفید و طولانی دستگاه را ضمانت می کند و مانع خوردگی آن می شود.

طریقه ی شارژ درست و به موقع این ریش تراش، نظافت با دستمال ویژه و مراقبت مرتب سبب می‌شود از تمیزی و بهداشت محصول مطمئن شوید و ماشین اصلاح آماده برای دفعه بعدی اصلاح باشد.

فعلا ریش تراش براون ۹۲۹۰cc  یکی از ریش‌تراش‌های برتر این شرکت است.

نقاط قوت:

 • مجهز به فناوری AutoSense که قدرت موتور را متناسب با ضخامت موتور تنظیم می کند.
 • دارای سری چرخشی و انعطاف پذیر
 • دارای پوشش تیتانیوم

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

ماشین اصلاح صورت پروویو مدل PW-1101

این ماشین ریش تراش یکی از برترین محصولات پروویو می باشد. آلیاژ روی تیغه‌ی این ریش تراش به آسانی روی سطح پوست لغزیده و به دو نوع دارای سوراخ و دارای شکاف طراحی شده که به ترتیب به منظور قطع نمودن موهای کوتاه و بلند مناسب است.

خود تیغه‌ها نیز دو لبه دارند که یک لبه باعث بلند شدن مو شده و لبه‌ی دیگر آن را کوتاه می‌کند و بنابراین حتی ریزترین موها هم زده می شوند و در نهایت پوستی صاف و فاقد ته‌ریش برای شما به ارمغان می آورند. این امکان وجود دارد که بخش های مختلف سر ریش تراش در هر زاویه و متناسب با قوس صورت قرار بگیرند. به منظور مرتب نمودن خط‌ریش و اصلاح ریش و سبیل هم می‌توان از خط‌زن که در پشت ریش‌تراش متصل است، استفاده نمود. درحین اصلاح می توان سر ریش تراش را در زیر شیر آب شست  تا موهای ریز روی دستگاه نماند و برای اصلاح بعدی عملکرد تیغه‌ها را کند نکند. بعد از مرتب نمودن صورت نیز می توان کل ماشین اصلاح و محفظه زیر تیغه‌ها را زیر شیر آب به طور کامل مورد شست و شو قرار داد. باتری ریش تراش بعد از ۳ ساعت کاملا شارژش پر می‌شود و با راندمان خوب تا یک ساعت می‌توان آن را مورد استفاده قرار داد. نمایشگر LCD  ریش تراش بیانگر سطح شارژ باقی‌مانده می باشد. درون جعبه یک عدد کیف مسافرتی نیز به منظور نگه‌داری آسان تر ماشین اصلاح عرضه شده است.

نقاط قوت:

 • دارای سری منعطف برای اصلاح نقاط که دسترسی به آن ها سخت است.
 • مناسب برای اصلاحی صاف و تمیز
 • باتری خوب

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

ماشین اصلاح صورت پرینسلی مدل PR451AT

این محصول دارای سری‌ برش مستقیم است که به کوتاه نمودن ریش با مرزبندی معین کمک شایانی می‌کند.

جنس تیغه‌های این ماشین اصلاح از استیل ضدزنگ می باشد که به دوام بالای آن در برابر رطوبت می‌افزاید. این محصول قادر است ریش را در اندازه ‌های ۳ تا ۱۵ میلی‌متر کوتاه نماید. باتری این ریش تراش بعد از ۸ ساعت شارژش پر می شود و بعد برای یک ساعت قابل استفاده است. در مجموع برای مصارف خانگی گزینه خوبی است.

نقاط قوت:

 • دارای سری برش مستقیم
 • تیغه های استیل ضدزنگ
 • شارژدهی یک ساعته

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

ماشین ریش تراش یاندو مدل  Sv-w301u

این محصول باتری قدرتمندی با قابلیت شارژ شدن دارد که با هر مرتبه شارژ خواهید توانست برای ۷ تا ۱۵ ساعت از ماشین اصلاح یاندو استفاده کنید، ماشین اصلاح، تیغ اصلاح دارد، از قابلیت های خاص ماشین اصلاح امکان شست و شوی آن است، این ریش تراش از کیفیت بالای طراحی بهرمند است، این دستگاه در مقابل آب واکنش نشان نمی دهد و خبری از خوردگی و زنگ زدگی نخواهد بود. طرز کار و استفاده از این ماشین ریش تراش آسان است و هیچ نوع آسیبی به صورت نمی رساند. این ماشین ریش تراش تیغ اصلاح خط ریشنیز دارد. این محصول را می توان در هر مکانی به شارژ زد و در سفر نیز از آن استفاده کرد. دیگر ویژگی این محصول قیمت کاملا به صرفه و غیر قابل رقابت در مقایسه با برند های شناخته شده است که موفق شده بازار مصرفی این کالا را به شکل شگفت انگیزی بالا ببرد.

نقاط قوت:

 • دارای سری برش مستقیم
 • تیغه های استیل ضدزنگ
 • شارژدهی یک ساعته

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

ریش تراش پایزن مدل  SMPX302

اصلی ترین مشخصه این ماشین ریش تراش، امکان استفاده به عنوان شارژر همراه و اصلاح ظریف و تمیز می باشد. این ماشین ریش تراش دارای تیغه‌‌های دولبه و سری متحرک است؛ درضمن به صورت خشک و مرطوب قابل استفاده است. آلیاژی که روی تیغه‌های این ماشین ریش تراش وجود دارد، منحنی است تا به آسانی روی پوست بلغزد و فشار زیادی به پوست وارد نکند؛ درنهایت تحریک و قرمزی پس از اصلاح به کمترین میزان ممکن برسد.

اصلی ترین شاخصه این محصول مقاوم بودن آن در برابر آب است، بنابراین هم می توانید به صورت خشک و هم با فوم و ژل از آن استفاده کنید. باتری این ریش تراش از نوع لیتیوم یونی با قابلیت ‌شارژ می باشد. از شاخص های ظاهری این محصول پایزن، ظاهر ارگونومیک، طراحی شیک در تولید بدنه و جنس ضدلرزش بدنه می باشد. بعد از اتمام کار برای نظافت آن می‌توان سر آن را زیر شیر آب شست. اگرچه یک شانه پاکسازی به منظور تمیز نمودن موهای ریز و کاور محافظ تیغه هم درون باکس گذاشته شده است. جهت نگهداری درست از ماشین ریش تراش به خصوص در حین حمل آن در سفر، یک کیف نگهداری شیک در بسته بندی آن وجود دارد.

نقاط قوت:

 • سری شناور
 • مقاوم در برابر آب با استاندارد بین المللی IPX7
 • دارای پاوربانک

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

ماشین اصلاح صورت بابیلیس مدل E867E

این ماشین اصلاح تولید شده شرکت بابلیس ۲ سری ورقه ای دارد و با برش مستقیم قادر است ریش صورت را در اندازه‌ های ۴.۰ تا ۵ میلی ‌متر کوتاه کند.

این محصول باتری ندارد و به منظور  روشن کردن و کار کردن با آن به برق خانگی نیاز دارد. درضمن برای نگهداری و محافظت از سری ماشین اصلاح کاور محافظ لحاظ شده است. با توجه به قابلیت های گفته شده، اگر یک ماشین ریش تراش برای مصارف خانگی با امکانات محدود می خواهید این محصول فیلیپس می تواند گزینه مناسبی باشد.

 

 

نقاط قوت:

 • ۲ سری فویلی

نقاط ضعف:

 • فاقد باتری

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.