راهنمای خرید سینک ظرفشویی و معرفی بهترین سینک های ظرفشویی

برخی از محصولات منزل، جز جدانشدنی خانه می باشند. اغلب بیشتر کالاهایی که در آشپزخانه استفاده می شوند جز این لوازم ساختمانی محسوب می شوند. سینک ظرفشویی در آشپزخانه هر منزلی از لوازم حائز اهمیت به شمار می آید و در این مقاله از  بست ریویو قصد داریم به بررسی ریز این محصول ساختمانی بپردازیم تا اطلاعات کاملی را از بهترین برند سینک ظرفشویی داشته باشیم. بنابراین تا انتهای این مطلب با ما باشید.

 

سینک ظرفشویی از آن گروه کالا هایی می باشد که در همه خانه ها و اکثر دفاتر کاری و مغازه های بزرگ نقش مهمی دارد و سروکار داشتن با آن در زندگی هر روز ما موضوعی انکار نشدنی می باشد. گاها پیش آمده است که به علت محدودیت جا از اکثر عناصر آشپزخانه صرف نظر می کنیم ولی حضور سینک ظرفشویی کاملا با شیوه زندگی مدرن در هم آمیخته و ما ۲۴ ساعت شبانه روز برای شستشو، نظافت، آشپزی و …  به آن نیاز داریم.

با بیشتر شدن تعداد مارک ها و انواع گوناگون سینک های ظرفشویی باید پیش از اقدام به خرید، درمورد این کالا آگاهی داشته باشیم و بسته به بودجه و فضایی که داریم، سینک ظرفشویی متناسب با محیط آشپزخانه خود را تهیه کنیم.

سینک ظرفشویی

در این مطلب مطلع می شوید که برای خرید سینک ظرفشویی خوب باید به چه معیار هایی دقت کنید. اختصارا، این معیارها از جمله سایز سینک ظرفشویی، جنس، روش نصب و دیگر نکات جانبی است.

 

برند SD02

 

۱۲۶۰ شاین شاین SD01 ایلیا استیل شاین سیمر شاین
مدل SD02

 

۱۲۶۰ ۵۲۶ شاین SD01 ۲۰۶۱L ۵۲۲ S-161 ۵۲۱
نوع گرانیتی استیل گرانیتی گرانیتی گرانیتی استیل گرانیتی استیل گرانیتی
نوع نصب توکار روکار توکار توکار توکار توکار توکار توکار توکار
ابعاد سینک ۵۰۰ × ۱۲۰۰ میلی‌متر ۶۰۰ × ۱۲۰۰ میلی‌متر ۵۰۰ × ۱۱۶۰ میلی‌متر ۵۰۰ × ۱۱۶۰ میلی‌متر ۵۰۰ × ۱۲۰۰ میلی‌متر ۵۰۰ × ۱۲۰۰ میلی‌متر ۵۰۰ × ۱۰۰۰ میلی‌متر ۵۰۰ × ۱۲۰۰ میلی‌متر ۵۰۰ × ۱۰۰۰ میلی‌متر
وزن ۲۰ کیلوگرم ۴ کیلوگرم ۲۴ کیلوگرم ۲۴ کیلوگرم ۱۵ کیلوگرم ۱۷ کیلوگرم ۱۵ کیلوگرم ۱۹ کیلوگرم
تعداد لگن ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۱
عمق لگن ۱۸ سانتی متر ۱۵ سانتی متر ۱۸ سانتی متر ۲۰ سانتی متر ۱۸ سانتی متر ۲۲ سانتی متر ۱۸ سانتی متر ۱۸ سانتی متر ۱۸ سانتی متر
طرح سینک فانتزی نیمه فانتزی فانتزی سوپر فانتزی فانتزی فانتزی سوپر فانتزی فانتزی سوپر فانتزی
نوع سیفون اتومات معمولی معمولی معمولی اتومات معمولی معمولی معمولی معمولی

 

 

محتوا پنهان

معیار های خرید سینک ظرفشویی

 

سایز ابعاد سینک ظرفشویی

کاری که اول باید در نظر بگیرید این است که فضای آشپزخانه خود را بسنجید. سینک ظرفشویی بزرگ همیشه بهترین گزینه نیست، شما باید کارایی را در نظر داشته باشید و بسته به محدودیت محیط آشپزخانه سینک مناسبی خریداری نمایید. درصورتی که اغلب ظرف ها را با دست می شویید می‌توانید متناسب با فضایی که در اختیار شماست، سینک های ظرفشویی دو یا سه لگنه تهیه نمایید. تعداد بیشتر کاسه های سینک ظرفشویی، به منظور شستشوی تعدادی مواد مختلف یا شستشو و آبکشی ظروف زیاد، جای بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. دقت کنید که باید عمق لگن های سینک و سایز ظروف آشپزخانه‌ تان را نیز لحاظ کنید. در صورتی که بیشتر با ظرف های بزرگ و عمیق سروکار دارید،  سینکی را بخرید که به آسانی بتوانید ظروف خود را در آن قرار داده و بشویید.

 

سینک ظرفشویی های یک لگنه

این نوع سینک ها که یک کاسه دارند جای کمتری را می گیرند اما درصورتی که زیاد با سینک ظرفشویی کار دارید و فضای بیشتری نیز در اختیار دارید، سینک ظرفشویی دولگنه پیشنهاد می شود.

 

سینک ظرفشویی های دولگنه

این نوع سینک ها این امکان را به شما می دهند که دو کار مختلف را در آن واحد انجام دهید. به عنوان مثال در یکی از لگن ها ظرف و در لگن دیگر مواد غذایی مثل مرغ را تمیز کنید و بشویید یا در یک کاسه ظرف را مایع بزنید و در یک طرف دیگر آن ها را آبکشی کنید.

انواع سینک ظرفشویی از نظر جنس و مواد سازنده

پس از تحلیل محیط آشپزخانه و سایز مناسب سینک ظرفشویی، باید به جنس سینک نیز توجه کنید که بسیار حائز اهمیت است چراکه سینک ها اغلب سالیان سال در آشپزخانه شما ماندگارند بنابراین در انتخاب جنس آن بسیار حساسیت به خرج دهید. انواع سینک های ظرفشویی شامل سینک استیل، سینک سرامیکی، سینک گرانیتی، سینک سنگی و  سینک شیشه ای.

 

سینک ظرفشویی استیل

این نوع سینک های ظرفشویی باید از جنس استیل بدون آلیاژ باشند تا در مقابل رطوبت، زنگ نزنند و رنگشان تغییر نکند. رنگ سینک استیل هم  براق و هم مات  دارد که سینک براق به آسانی قابل تمیز شدن است و زیاد لکه های آب را نشان نمی دهد. بهتر است قطر استیل استفاده شده در سینک ۱٫۸-۱٫۶ سانتی متر باشد و یا بیشتر. دو نوع سینک ظرفشویی استیل ساده و ضد خش نیز در بازار موجود است.

سینک ظرفشویی
نقاط قوت سینک ظرفشویی استیل:
 • مقاومت بالا
 • نظافت آسان
 • قیمت به صرفه
 • هماهنگی راحت تر این نوع سینک با اکثر دکوراسیون‌ های مدرن و حتی کلاسیک.

 

نقاط ضعف سینک های استیل:
 • امکان خراشیده شدن.
 • در صورتی که در منطقه ای زندگی می‌کنید که آب املاح زیادی دارد، احتمالا دیده شدن لکه ‌های آب روی سینک استیل ناراحت کننده خواهد بود.
 • رسوبات در سینک ظرفشویی استیل ضد خش ته نشین می شود.

 

سینک ظرفشویی سرامیکی

این مدل از سینک ها همان طور که از اسم آن ها مشخص است از سرامیک تولید شده اند. برای اشخاصی که تمایل دارند سینک سفید رنگ داشته باشند تا با سایر المان های آشپزخانه شان ست باشد، گزینه خوبی است.

 

نقاط قوت سینک ظرفشویی سرامیکی:
 • سینک ظرفشویی سرامیکی در مقابل خش و ضربه مقاومت بیشتری دارد.
 •  تمیز کردن آن ها به راحتی انجام می شود.

 

نقاط ضعف سینک ظرفشویی سرامیکی:
 • قیمت آن ها کمی بالاست.

 

سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک ظرفشویی گرانیتی که جدید تر است و به اسم سینک کورین هم شناخته می شود معمولا در رنگ های مشکی، قهوه ای، نوک مدادی، شیری و بژ در بازار وجود دارند. سینک گرانیتی از مواد پلیمری تولید شده است.

سینک ظرفشویی
سینک ظرفشویی
نقاط قوت سینک ظرفشویی گرانیتی
 •  خط و خش را نشان نمی دهد و رسوبات در آن ته نشین نمی شود.
نقاط ضعف سینک ظرفشویی گرانیتی:
 • احتمال شکستگی آن ها نسبتا بالاست چرا که از مواد اکریلیک ساخته شده که استقامت آن ها کم است.

 

سینک ظرفشویی شیشه ای

این نوع سینک ها دارای سینی از جنس شیشه سکوریت نشکن می باشند و کاسه آن از جنس استیل است.

 

نقاط قوت سینک ظرفشویی شیشه ای:
 • ظاهر شیک
 •  لکه های آب روی آن نمی ماند.

 

نقاط ضعف سینک ظرفشویی شیشه ای:
 • احتمال شکستن و ترک برداشتن در اثر فشار را داراست.

 

سینک ظرفشویی سنگی

در صورتی که از افرادی هستید که سلیقه تان استفاده از سنگ های طبیعی است. سینک ظرفشویی سنگی با سنگ انتخاب خوبی است و زیبایی منحصربه فردی به آشپزخانه تان می بخشد.

 

نقاط قوت سینک ظرفشویی سنگی:
 • مقاومت بالا
نقاط ضعف سینک ظرفشویی سنگی:
 • این سینک های سنگی (کوارتز تیره) خراش های به وجود آمده را بیشتر در معرض دید می گذارد.

 

کاملترین راهنمای خرید هود آشپزخانه | معرفی بهترین هود های آشپزخانه – سال ۹۸

 

انواع سینک ظرفشویی از لحاظ روش نصب

نوع روکار:

این مدل سینک ها روی کابینت قابل نصب هستند و پایین آن به دیوار پیچ می شود،  از این رو آب به اطراف سینک کمتر پاشید می شود.

نوع توکار:

از لحاظ ظاهر و زیبایی این نوع سینک ها بهترند اما چون داخل کابینت نصب می شوند ممکن است آب داخل کابینت بپاشد و آسیب برساند به خصوص اگر کابینت ام دی اف باشد. این نوع سینک ها قیمت بالاتری دارند و برای نصب استفاده از از کانترهای ضد آب لازم است . در نصب توکار لبه سینک ظرفشویی زیر صفحه کابینت قرار دارد.

در حین خرید سینک ظرفشویی به جایی که خروجی سیفون آشپزخانه قرار دارد، توجه کنید و سینک را متناسب با آن انتخاب نمایید.

 

نکات خرید سینک ظرفشویی

 1. سایز و اندازه عمق سینک ظرفشویی از مسائلی است که باید به آن دقت شود و تعداد لگن های سینک متناسب با میزان استفاده تان قابل تعیین است.
 2. بعضی از سینک ها در بازار، سینی ندارند. به این نکته نیز توجه کنید چراکه کاربرد آن از نیاز های اساسی در حین استفاده محسوب می شود.
 3. اشکال سینک های ظرفشویی متنوع اند. مانند مستطیل شکل، گرد و مربعی که بسته به سلیقه خود و نیز فضای مورد نظر تان می توانید انتخاب نمایید.

 

چگونه سینک خوب از بد را تشخیص دهیم؟

این موضوع کمی دشوار است اما بهتر است به پارامتر های زیر توجه کنید:

اندازه ارتفاع یا عمق لگن : عمق لگن های سینک های ظرفشویی متفاوت است، از  ۱۴ سانتی متر تا ۲۲ سانتی متر، که هر اندازه عمق لگن زیاد باشد کیفیت سینک نیز بیشتر است.

جنس ورق : به منظور خرید سینک استیل سعی کنید تا حد امکان استیل آجدار انتخاب نکنید چرا که نظافت آن ها سخت است.

 

دقت کنید برای نظافت سینک از مواد اسیدی مانند پودر رخشا ، جوهر نمک ، وایتکس و غیره استفاده نکنید . بهترین مواد به منظور نظافت سینک مایع ظرفشویی و ترکیب سرکه و آب است.

سینک ظرفشویی
سینک ظرفشویی

انواع برند سینک ظرفشویی

به منظور خرید حضوری سینک بهتر است به نمایندگی برند دلخواهتان رفته تا هم تنوع محصولات را مشاهده کنید و هم بتوانید از ضمانت نامه کالای مورد نظر تهیه شده در صورت ضرورت استفاده نمایید.

درصورتی که بخواهیم بگوییم کدام برند سینک بهتر است باید بیان کنیم : برند های مطرح بسیاری در بازار هستند که می توانید بسته به بودجه ی خود، انتخاب وتهیه کنید که ما در ادامه تعدادی از برترین ها و پرفروش ترین ها را معرفی خواهیم کرد.

 

سینک ظرفشویی مدل SD02 گرانیتی

سینک ظرفشویی

اگر آشپزخانه ی مدرن امروزی دارید انتخاب این نوع سینک با کلیه تجهیزات آشپزخانه شما سازگار خواهد بود. استفاده روزانه از این سینک ظرفشویی برای شما خسته کننده نخواهد شد. سینک ظرفشویی SD02 بسیار باکیفیت است و دوام زیادی دارد. این سینک آشپزخانه دارای ابعاد ۵۰*۱۱۶ است.

 

 

 

 

 

نقاط قوت:

 • دو لگنه
 • دارای سیفون اتومات

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

سینک ظرفشویی مدل ۱۲۶۰روکار

یکی از متداول ترین سینک های ظرفشویی، سینک استیل می باشد که مزایای آن بیش از معایبش است. چیزی که در این مدل سینک ظرفشویی دو لگنه روکار قابل توجه است طول عمر بالا و تمیز ماندن آن در طولانی مدت است.

 

نقاط قوت:

 • دو لگنه
 • عمق مناسب لگن
 • دارای گارانتی

نقاط ضعف:

 • عمق لگن کم است

 

سینک ظرفشوئی شاین کد ۵۲۶

انواع سینک های ظرفشویی استیل ضد زنگ, سنگی و گرانیت و… در بازار وجود دارند و هر یک بسته به مواد به کار رفته همانطور که بالا تویح دادیم نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود را دارند. از آنجایی که سینک ها دائما با آب و مواد شوینده سروکار دارند, باید مقاومت زیادی داشته باشند. از میان همه سینک ها, سینک گرانیتی کیفیت و دوام بیشتری داردد. این مدل سینک ظرفشویی شاین یک نوع سینک آنتی باکتریال و بسیار بهداشتی می باشد که قارچ و باکتری در آن رشد نخواهند کرد. این مدل سینک از ایمنی و مقاومت زیادی در مقایسه با دیگر سینک ها بهرمند است. علاوه بر آن شیک و امروزی است و با دیزاین خانه های امروزی هماهنگ است.

 

نقاط قوت:

 • مقاومت و دوام بالا
 • نظافت آسان
 • ظاهر شیک

نقاط ضعف:

 • قیمت بالا

 

سینک ظرفشوئی مدل Shine

سینک از جنس گرانیت از سنگ گرانیت یا متریال پلیمری, مواد اکریلیک و انواع رنگ تولید شده مانند مشکی, سفید, شیری, بژ و ذغالی به بازار عرضه می شود. از نظر بهداشتی و همچنین ایمنی و مقاومت این مدل سینک برتری دارد. اگر دیزاین آشپزخانه شما شیک و امروزی است، این سینک ظرفشویی شاین می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد چرا که همخوانی خوبی دارد. از دیگر خصوصیات این مدل سینک نظافت راحت آن است. جهت نظافت این سینک ها صرفا لازم است یک اسفنج آغشته به صابون را به شکل دورانی روی سینک بکشید و بعد آبکشی نمایید. در نظافت این سینک ها به هیچ وجه از وایتکس و مواد شیمیایی جهت تمیز کردن سینک استفاده نکنید. از خصوصیات منحصر بفرد این نوع سینک ها این است که مانند سینک های استیل املاح در آن رسوب نمی کند و ظاهر سینک تمیز خواهد ماند.

 

نقاط قوت:

 • ته نشین نشدن مواد روی سطح
 • نظافت آسان
 • ظاهر شیک

نقاط ضعف:

 • قیمت بالا

 

سینک ظرفشویی مدل SD01 گرانیتی

این مدل سینک گرانیتی در مقایسه با سینک های شیشه ای و چینی از مقاومت و دوام زیادی دارد به طوری که در مقابل سایش, ضربه و خط و خش به آسانی آسیب پذیر نیست و خط و خش بر روی آن ایجاد نمی شود.

سینک SD01 به علت استحکام زیاد محبوبیت بالایی در میان مصرف کنندگان دارد. فقط مشکل این سینک ها این است که بعد از مدتی احتمال دارد لکه های ناشی از آب سنگین بر روی آن ها ایجاد شود که البته به آسانی با یک پارچه آغشته به کف تمیز خواهند شد.

 

نقاط قوت:

 • ته نشین نشدن مواد روی سطح
 • نظافت آسان
 • ظاهر شیک

نقاط ضعف:

 • قیمت بالا
 • لکه پذیر در برابر آب سخت

 

سینک ایلیا استیل مدل ۲۰۶۱L توکار سایز ۵۰ × ۱۲۰ سانتی متر

سینک ظرفشوییی

شستشوی مرتب ظروف و سروکار داشتن با انواع مواد شوینده شیمیایی، برخورد لوازم تیز مثل چنگال، چاقو و غیره. همه فاکتورهایی هستند که در مقاومت و زیبایی سینک موثرند. از این رو سینک ایلیا استیل مدل «۲۰۶۱L»انتخاب خوبی محسوب می شود. سینک های توکار نسبت به مدل ‌های روکار، از زیبایی بیشتری بهرمند هستند و با دیزاین آشپزخانه‌ های امروزی همخوانی بیشتری دارند. این مدل سینک ایلیا استیل نیز نیز به شکل توکار طراحی شده و اگر آب‌بندی درست باشد، هیچ مسئله ای برای کابینت‌های اطراف پیش نمی آید. این کالا یک سبد آبچکان، تخته‌ برش و جای مایع نیز دارد. سینی این سینک در سمت راست و لگن ها در سمت چپ قرار دارند. درضمن قطر ورق استفاده شده در این سینک ۰٫۷ میلی ‌متر می باشد. برای نظافت سینک استیل از جوش شیرین استفاده کنید و آبکشی نمایید زیرا استفاده از وایتکس و جرم‌گیر باعث می شود بعد از خشک شدن لکه‌های تیره که سینک را کدر و مات می‌کند، ایجاد شود.

 

نقاط قوت:

 • مقاومت بالا
 • ظاهر زیبا
 • قیمت مناسب

نقاط ضعف:

 • ضخامت ورق کم است.

 

 

سینک ظرفشوئی شاین کد ۵۲۲ توکار

سینک ظرفشوییی

انواع سینک های ظرفشویی استیل ضد زنگ, سنگی و گرانیت و… در بازار وجود دارند و هر یک بسته به مواد به کار رفته همانطور که بالا تویح دادیم نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود را دارند. از آنجایی که سینک ها دائما با آب و مواد شوینده سروکار دارند, باید مقاومت زیادی داشته باشند. از میان همه سینک ها, سینک گرانیتی کیفیت و دوام بیشتری داردد. این مدل سینک ظرفشویی شاین یک نوع سینک آنتی باکتریال و بسیار بهداشتی می باشد که قارچ و باکتری در آن رشد نخواهند کرد. این مدل سینک از ایمنی و مقاومت زیادی در مقایسه با دیگر سینک ها بهرمند است. علاوه بر آن شیک و امروزی است و با دیزاین خانه های امروزی هماهنگ است.

 

نقاط قوت:

 • مقاومت و دوام بالا
 • نظافت آسان
 • ظاهر شیک

نقاط ضعف:

 • قیمت بالا

 

سینک ظرفشویی سیمر مدل S-161

سینک ظرفشوییی

تیم تولیدی صنعتی سیمر نزدیک به ۱۲ سال است که به صورت حرفه‌ای تولید را آغاز کرده و با سعی پرسنل سخت کوش گواهی نامه و استاندارد های داخلی و خارجی مانند مدریت کنترل کیفیت از TUV ایتالیا، گواهی نامه صادرات به اروپا CE را دریافت کرده است. درضمن نخستین دارنده استاندارد خدمات پس از فروش صنف هود و گاز و سینک در کشور ایران می باشد. شاخص ترین ویژگی سیمر، بهرمندی از قطعه های درجه یکداخلی و خارجی با استاندارد های اروپا می باشد که با قیمت خوب و با صرفه اقتصادی برای مشتریان در نظر گرفته شده است. این مدل سینک ظرفشویی سیمر با طرح خاص و ارتفاع ۱۸ سانتی متری کاسه با جنس استیل آلمانی، استاندارد CE اروپا را داراست و قطر ورق آن ۰٫۸ میلی متر می باشد و از بادوام ترین های بازار سینک می باشد. این نوع سینک در دو مدل لگن چپ و لگن راست عرضه می شود.

 

نقاط قوت:

 • مقاومت و دوام بالا

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

سینک ظرفشوئی شاین مدل ۵۲۱

سینک ظرفشوییی

تهیه سینک آشپزخانه یکی از اساسی ترین بخش های راه‌اندازی آشپزخانه می باشد. سینک ها دائما در معرض آب و مواد شیمیایی قرار دارند, از این رو باید دوام و مقاومت خوبی داشته باشند. از میان تمام سینک ها, سینک ظرفشویی های گرانیتی پایدارترین و با کیفیت ترین به شمار می آیند. سینک گرانیتی در مقایسه با دیگر سینک ها ایمنی بیشتری فراهم می کنند و مقاومت زیادی دارند و همچنین زیبایی آن باعث می شود با دکوراسیون آشپزخانه شما همخوانی خوبی داشته باشد. سینک گرانیتی در مقایسه با سینک های چینی دوام بیشتری دارد به طوری که که در مقابل ساییدگی, فشار و خراشیدگی به آسانی صدمه نمی بیند و خط و خش بر روی آن ایجاد نمی شود.

 

نقاط قوت:

 • مقاومت در حرارت بالای آب
 • ظاهر زیبا
 • نظافت آسان

نقاط ضعف:

 • قیمت بالا

 

 

سینک ظرفشوئی مدل  D100 توکار

سینک ظرفشوییی

این محصول از جنس گرانیت از سنگ گرانیت یا متریال پلیمری, مواد اکریلیک و انواع رنگ تولید شده مانند مشکی, سفید, شیری, بژ و ذغالی به بازار عرضه می شود. از نظر بهداشتی و همچنین ایمنی و مقاومت این مدل سینک برتری دارد. اگر دیزاین آشپزخانه شما شیک و امروزی است، این سینک ظرفشویی شاین می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد چرا که همخوانی خوبی دارد. از دیگر خصوصیات این مدل سینک نظافت راحت آن است. جهت نظافت این سینک ها صرفا لازم است یک اسفنج آغشته به صابون را به شکل دورانی روی سینک بکشید و بعد آبکشی نمایید. در نظافت این سینک ها به هیچ وجه از وایتکس و مواد شیمیایی جهت تمیز کردن سینک استفاده نکنید. از خصوصیات منحصر بفرد این نوع سینک ها این است که مانند سینک های استیل املاح در آن رسوب نمی کند و ظاهر سینک تمیز خواهد ماند.

 

نقاط قوت:

 • ته نشین نشدن مواد روی سطح
 • نظافت آسان
 • ظاهر شیک

نقاط ضعف:

 • قیمت بالا

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “راهنمای خرید سینک ظرفشویی و معرفی بهترین سینک های ظرفشویی

ممنون از وبسایت خوبتان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.