راهنمای خرید دستگاه لیزر موهای زائد خانگی / پر فروش ترین لیزر های خانگی در ایران – سال ۹۷

دستگاه لیزر موهای زائد خانگی محصولی است که این روزها در بین بسیاری از افراد رواج یافته است. قطعا شما نیز تا کنون با این دستگاه های پر کاربرد در سایت ها و فروشگاه های مختلف مواجه شده اید. اما شاید استفاده از این دستگاه را برای از بین بردن موهای زائد توصیه نکنید. این به دلیل نداشتن آگاهی و اطلاعات کافی در مورد این دستگاه است، اما باید بدانید که دستگاه لیزر موهای زائد خانگی نمونه کوچک شده دستگاه های موهای زائد موجود در کلینیک هاست. با استفاده از این دستگاه بدون داشتن تجربه نیز می توانید موهای زائد خود را در منزل از بین ببرید. تمام نکات ایمنی برای کسب نتیجه بهتر و بدون ایجاد آسیب و سوختگی بر روی پوست شما در لیزر های خانگی رعایت شده است. در ادامه توضیحات کامل تری را در مورد دستگاه لیزر موهای زائد خانگی برایتان عنوان خواهیم کرد.

رشد بیش از اندازه موها در بعضی از قسمت های بدن و همچنین موهای زائد صورت از جمله مشکلاتی است که از گذشته تا به امروز هم در خانم ها و هم در آقایان دیده می شود. بسیاری از افراد همواره به دنبال راه هایی برای از بین بردن دائمی موهای زائد خود هستند. استفاده از روش هایی مانند کرم های موبر، اپیلاسیون، ژیلت و … که بسیاری از این روش ها دردناک هستند و یا باعث ایجاد حساسیت های پوستی می شوند، بسیار متدوال است. اما آیا روشی برای از  بین بردن دائمی این موها وجود دارد؟

در همین ابتدای مطلب بهتر است موضوعی را برای شما روشن سازیم. حذف موهای زائد هیچ وقت دائمی نیست. اگر به کلینیک های رفع موهای زائد نیز مراجعه کرده باشید، این موضوع را به شما می گویند که پس از پایان دوره درمان باید هر ۶ ماه یکبار دوباره به کلینیک مراجعه کرده و عمل لیزر را انجام دهید. البته این به این معنی نیست که لیزر بر روی موهای بدن شما بی تاثیر است، لیزر کردن موهای شما را کم و نازک می کند ولی تاثیر دائمی ندارد و این هم به دلیل فعالیت فولیکول هاست که هیچ گاه قطع نخواهد شد.

اجازه دهید این موضوع را با یک مثال برایتان روشن تر سازیم. فردی که به کلینیک رفع موهای زائد مراجعه می کند. در مدت بین جلسه اول تا دوم لیزر شاهد تغییرات فوق العاده ای در کاهش موهای زائد منطقه تحت درمان خواهد شد. بسیاری از افراد با دیدن این تغییرات دیگر به کلینیک ها مراجعه نخواهند کرد، اما باید بدانند که این تغییرات همیشگی نیست و در صورت عدم مراجعه دوباره به حالت قبل خواهد برگشت. پس توصیه می شود که طول درمان خود را کامل کنید. پس از طی ۶ جلسه درمان (تعداد جلسات درمان کاملا به نوع مو و پوست شما بستگی دارد) تغییرات به صورت محسوسی قابل مشاهده است. اما پس از گذشت ۶ ماه باید عمل لیزر کردن را دوباره تمدید کنید تا شاهد رشد دوباره موهای زائد خود نباشید.

اما صحبت ما در مورد دستگاه های موجود در کلینیک های زیبایی نیست. روی صحبت ما با آن دسته از افرادی است که می خواهند در منزل و بدون صرف هزینه های گزاف از شر موهای خود خلاص شوند. دستگاه لیزر موهای زائد خانگی وسیله ای مناسب برای این افراد است.

دستگاه لیزر موهای زائد خانگی، در واقع دستگاه هایی مشابه دستگاه های لیزر موجود در کلینیک هستند اما در اندازه کوچکتر، عملکرد ضعیف تر و طول دوره درمان کمی طولانی تر. اما این موضوع ضعف این دستگاه ها به حساب نمی رود؛ ضعیف تر بودن تابش های این دستگاه ها به این دلیل است که افرادی که از این دستگاه استفاده می کنند ممکن است تجربه کافی در استفاده از دستگاه لیزر نداشته باشند و در نتیجه در صورت قوی بودن دستگاه باعث ایجاد اثراتی مانند سوختگی و ایجاد لک در پوستشان خواهد شد.

محتوا پنهان

لیست پر فروش ترین دستگاه های لیزر خانگی در ایران – سال ۹۷

امتیاز ۱۰ ۹.۵ ۹ ۹ ۹ ۸.۵ ۸.۵
برند رمینگتون تریا سیلک پرو فیلیپس براون بابلیس بیورر
مدل IPL6750 ۴X سیلک پرو LUMEA BRI953/60 IPL 5001 G940E IPL10000
منبع تغذیه برق خانگی باتری قابل شارژ باتری قابل شارژ برق خانگی و باتری قابل شارژ برق خانگی برق خانگی برق خاگی
با سیم یا بدون سیم با سیم بی سیم بی سیم با سیم و بی سیم با سیم با سیم با سیم
تعداد شات نا محدود نا محدود نامحدود ۲۵۰۰۰۰ ۳۰۰۰۰۰ ۱۳۰۰۰۰ ۱۵۰۰۰۰
تعداد سری ۳ ۱ ۱ ۳ ۱ ۱
سطح تابش قابل تنظیم ۵ سطح ۵ سطح ۵ سطح ۵ سطح ۵ ۵ ۶
سنسور تشخیص رنگ پوست دارد دارد ندارد دارد دارد دارد دارد
طول موج مختلف ۸۱۰ نانومتر ۸۱۰ نانومتر مختلف مختلف مختلف مختلف
نوع تکنولوژی IPL دایود دایود IPL IPL IPL IPL
قابل استفاده برای صورت و بدن صورت و بدن صورت و بدن صورت و بدن صورت و بدن صورت و بدن صورت و بدن
کیف نگهدارنده دارد ندارد ندارد دارد ندارد ندارد

انواع دستگاه لیزر:

هنگامی که برای اولین بار لیزر به بازار وارد شد؛ توانست نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند، لیزرهای یاقوت یا روبی و لیزر Nd:YAG جزو اولین لیزرها بودند. این لیزرها تا حدودی توانستند پاسخگوی نیاز های افراد باشند اما با پیشرفت تکنولوژی این لیزرها کنار گذاشته شدند و لیزرهایی تحت عنوان لیزر های دایود و الکساندرایت جایگزین آن ها شدند که طول موج های  اختصاصی ساطع می کردند. با گذشت زمان نوع دیگری از لیزرها با نام لیزرهای IPL نیز به بازار وارد شدند.

فناوری که در هر یک از این نوع از لیزرها موجود بود با یکدیگر متفاوت است. در ادامه توضیح مختصری در مورد هر یک از این مدل ها آورده ایم:

دستگاه لیزر ND-YAG:

این لیزر برای افرادی که دارای پوست های تیره هستند بسیار مناسب می باشد. لیزر های ND-YAG به صورت نقطه ای عمل می کنند. در نتیجه برای استفاده در سطوح وسیع چندان مناسب نیست. البته امروزه این نوع از لیزرها چندان رایج نیست.

دستگاه لیزر الکساندرایت:

دستگاه لیزر موهای زائد

لیرز الکساندرایت که پیش تر بیشتر مورد توجه بسیاری از افرادی که برای حذف موهای زائد خود به کلینیک ها مراجعه می کردند  قرار گرفته بود، طول موجی برابر با ۷۵۵ نانومتر از خود ساطع می کند. این طول موج از طول موجی که لیزرهای دایود تولید می کنند پایین تر است. باید در نظر داشت که این نوع از لیزر برای افرادی که دارای پوست متمایل به تیره هستند پاسخگو نیست.

از نظر علمی ثابت شده است که طول موج های کوتاه تر برای افرادی که پوست روشنی دارند موثر تر عمل می کند، در نتیجه افرادی که دارای پوستی با درجه روشنایی ۱ تا ۴ هستند کاندیدای مناسبی برای این نوع از لیزر هستند. یکی از مزایایی لیزر های الکساندرایت این است که اشعه را در سطح بیشتری به پوست شما می تاباند در نتیجه درمان سریع تر انجام می شود. اما در کل این نوع از لیزر مناسب افراد با پوست روشن است. لیزر الکساندرایت بیشتر در کلینیک های رفع موهای زائد به کار برده می شود.

دستگاه لیزر دایود:

لیزرهای دایود پس از لیزر الکساندرایت وارد بازار شده اند. این لیزر به خوبی توانسته است جایگزین الکساندرایت شود، البته برخی از افراد هنوز هم طرفدار لیزرهای الکساندرایت هستند.

لیزر دایود طول موج ۸۰۰ تا ۸۱۰ ساطع می کند. این طول موج بلند سبب می شود تا اشعه لیزر به عمق بیشتری نفوذ کرده و در نتیجه از آسیب رسیدن به رنگ دانه های موجود در پوست جلوگیری می کند و به دنبال آن از ایجاد لک های پوستی جلوگیری می کند.

لیزر های دایود برای افراد دارای پوست متوسط تا تیره مناسب تر است. این لیزر بر نواحی که دارای موهای تیره تر هستند موثر تر عمل میکند.

دستگاه لیرز IPL:

این نوع از دستگاه های لیزر موهای جزو کم خطر ترین نوع لیزرها است که می توانید با هر نوع پوستی از آن استفاده کنید. البته انواع مختلفی از این نوع لیزر موجود است که برای مصارف مختلفی مانند از بردن لک های پوستی و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار می گیرد. این لیزر برای از بین بردن موهای زائد در سطح وسیع بسیار مناسب است.

تفاوت دستگاه لیزر موهای زائد خانگی و لیزر های کلینیکی:

همانطور که گفته شد تمام لیزر ها چه خانگی و چه لیرزهای موجود در کلینیک ها یک پروسه را انجام می دهد و آن هم تاباندن پالس های نوری به فولیکول های مو، تضعیف و در صورت ادامه از بین بردن آن هاست. در واقع عمل جذب توسط رنگدانه هایی انجام می شود که در داخل فولیکول های مو قرار دارند، به همین دلیل است که می گویند لیزر در نواحی دارای موهای ضخیم و پر رنگ تر بهتر عمل می کند.

اما تفاوتی که در دستگاه لیزر موهای زائد خانگی و کلینیکی وجود دارد این است که لیزر های خانگی عموما به گونه ای طراحی شده اند که آسیبی را به پوست شما وارد نکنند و استفاده از آن ها به گونه ای است که بدون کمک گرفتن از دیگران می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید.

استفاده از لیزر موهای زائد برای خانم های باردار:

استفاده از دستگاه های لیزر برای برخی از افراد بهتر است انجام نشود. مانند کسانیکه پوست خود را برنزه کرده اند و یا زنان باردار و یا زنان شیرده …

البته استفاده نکردن از لیزر برای زنان باردار ثابت نشده اما ممکن است به دلیل تابش اشعه های لیزر تاثیر منفی بر روی جنین و مادر داشته باشد. بهتر است بنا به احتیاط استفاده از لیرز را در دوران بارداری و یا شیردهی انجام ندهید. 

همچنین افرادی که پوست خود را برنزه کرده اند، باید تا زمان از بین رفتن رنگ بدن صبر کنند. چرا که ممکن است باعث ایجاد لک های پوستی در بدن این افراد شود.

از دستگاه های لیزر خانگی در چه مناطقی می توان استفاده کرد؟

انواع مختلفی از دستگاه لیزر خانگی در بازار موجود هستند. قبل از استفاده از لیزر موهای زائد خانگی خود حتما دفترچه راهنمای آن را بخوانید چرا که موارد استفاده و مناطقی که مجاز به استفاده از لیزر می باشد، در آن مشخص شده است. عموما در تمام لیزر ها عنوان شده که از این دستگاه در مناطقی مانند سینه که مستعد سرطان هستند، استفاده نشود. البته اگر در داخل دفترچه آن محدودیتی برای این نواحی ذکر نشده بود می توانید از آن استفاده کنید.

آیا در هنگام استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد خانگی، باید از عینک مخصوص لیزر استفاده کنیم؟

اصولا در کلینیک ها زدن عینک در هنگام لیزر کردن ضروری است، اما لیزر هایی که در منزل استفاده می شود نیازی به استفاده از عینک ندارند. اشعه ای که از این لیزر ها ساطع می شود عموما در حدی قوی نیستند که باعث آسیب به چشم بشوند. البته اگر در داخل دفترچه راهنمای لیزر استفاده از عینک تاکید شده بود حتما در هنگام لیزر کردن آن را به چشمانتان بزنید. در برخی از لیزرها عینک های مخصوصی برای محفاظت از چشم قرار داده شده است.

سوختن پوست در اثر استفاده نادرست از لیزر موهای زائد:

این عارضه در هر نوع لیزری ممکن است رخ دهد. لیزرها اشعه هایی ساطع می کنند که تا عمق فولیکول ها به داخل پوست نفوذ می کند. در صورتی که درجه لیزر به درستی و متناسب با رنگ و نوع پوست تنظیم نشود ممکن است سوختگی در پوست شما ایجاد کند. افرادی که در کلینیک های لیزر کار می کنند عموما با توجه به مهارتی که دارند درجه ای را متناسب با پوست شما انتخاب خواهند کرد که در پوست شما مشکلی ایجاد نکند. اما در لیزرهای خانگی به دلیل نداشتن تجربه افراد استفاده کننده ویژگی قرار داده شده است و آن هم سنسور تشخیص رنگ پوست است که در ادامه به آن خواهیم داد.

میزان اثر بخشی لیزر های خانگی:

همانطور که گفته شد استفاده از  لیزر موهای زائد چه از نوع کلینیکی و چه از نوع خانگی اثر بخشی قطعی و دائمی در از بین بردن موهای زائد ندارند و عملی که انجام می دهند کاهش سرعت رشد و تعداد موهاست. و حتی در مواردی شاهد کمرنگ تر شدن و نازک تر شدن موها نیز می باشید. این اثر بخشی در لیزرهای خانگی و کلینیکی هر دو به یک صورت انجام می شود. شاید تنها تفاوتی که بتوان در مورد این دو نوع لیزر دانست، اثر بخشی طولانی تر لیزرهای خانگی نسبت به لیزرهای کلینیک است و اینکه تعداد دفعات لازم برای درمان ممکن است بیشتر باشد.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

لیزر در واقع یک اشعه تک رنگ و تک طول موج است که توسط دستگاه های مخصوص به سطح بدن تابیده می شود. این نور ساطع شده باعث می شود تا فولیکول های مو که منبع اصلی رویش مو هستند تخریب شده و ضعیف شود. اما آنچه که باعث جذب اشعه ها می شود فولیکول ها نیستند بلکه رنگدانه های ملانینی هستند که در داخل مو یافت می شوند. به همین دلیل در اکثر مکان هایی که موهای نازک دارند و یا افرادی که موهای روشن و نازکی دارند اثر گذاری کم تر است و برعکس در مناطقی که موهای ضخیمی رشد کرده اند اثر گذاری لیزر بیشتر است.

بر اساس تجربیات افرادی که به دنبال از بین بردن موهای زائد خود بوده اند، هیچ کدام از روش های از بین بردن موهای زائد توانسته آن ها را راضی کند. این افراد استفاده از لیزر را بهترین راه درمان دانسته اند. اما در این میان اینکه کدام دستگاه می تواند اثرات مثبتی بر روی موهای زائد شما داشته باشد خود امری است که باید به طور مفصل به آن پرداخت. این موضوع در واقع چیزی است که اکثر افراد به دنبال آن هستند. در ادامه، موارد و نکاتی را برایتان آورده ایم که با دانستن آن ها بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

نوع لیزر طول موج مناسب برای
الکساندرایت ۷۵۵ نانومتر افراد دارای پوست روشن تا متوسط
دایود ۸۱۰ نانومتر افراد دارای پوست متوسط تا تیره
ND-YSG ۱۰۶۴ نانومتر افراد با پوست تیره
IPL نور چند طول موجی مناسب برای تمام افراد

*لیزر های IPL در واقع فلش لامپهای زنون هستند که نور چند طول موجی و non coherent ایجاد می کنند. این لیزرها با ساطع کردن پالس های نوری در طول موج های مختلف باعث از بین رفتن موهای زائد می شود.

 

راهنمای خرید کرم موبر و پر فروش ترین کرم موبرها در ایران – سال ۹۷

 

منبع تغذیه در لیزرهای خانگی:

منبع تغذیه در دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی با دو روش است: باتری های شارژی و برق خانگی.

البته گفته می شود استفاده از باتری های شارژی از ایمنی بالاتری برخوردار است اما لیزرهایی که با باتری کار می کنند زمان استفاده شان کمتر است. به طور مثال در لیزر های تریا ۴X از زمانی که شارژ دستگاه صفر می شود تا زمان شارژ کامل آن دو ساعت طول می کشد و مدت زمان قابل استفاده تنها نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه است و این باعث میشود تا مجبور شوید زمان زیادی را صرف لیزر کردن کنید، اما در عوض می توانید آن را با خود به هر جا ببرید. به هر حال این موضوع کاملا سلیقه ای است و شما اگر خواهان این نوع از لیزرها نیستید می توانید با رعایت قوانین ایمنی از  دستگاه های لیزری که به طور مستقیم به برق وصل می شوند استفاده کنید.

تعداد شات در لیزر های خانگی:

برای خروج شات از داخل دستگاه لیزر معمولا دکمه ای قرار داده شده است که با فشردن آن اشعه از داخل پنجره تابش به سطح پوست شما تابانده می شود. هر بار که این اشعه با فشردن دکمه به پوست شما تابیده می شود را یک شات یا پالس می گویند، البته بعضی از دستگاه های لیزر فاقد این دکمه هستند و تنها در صورتی که پنجره تابش در تماس مستقیم با سطح پوست شما قرار بگیرد به طور اتوماتیک اشعه را ساطع می کند. تعداد شات در دستگاه های لیزر خانگی بسیار مهم است.

پیشنهاد می کنیم لیزرهایی را انتخاب کنید که دارای شات نا محدود باشند. البته داشتن شات های محدود نیز دلیل بر بد بودن دستگاه لیزر نخواهد بود اما شاید بعد از گذشت چند سال مجبور به تعویض آن شوید ولی در عین حال می توانید آن ها را با قیمت پایین تری تهیه کنید.

تعداد سری لیزرهای موهای زائد خانگی:

تعداد سری در لیزر نیز برای بسیاری از افراد مهم است. سری هایی که در داخل دستگاه های لیزر موجود هستند برای نواحی مختلفی مانند بدن، صورت و منطق محدود مورد استفاده قرار می گیرند که این ویژگی در بعضی از لیزرها موجود نیست. البته با تمیز کردن سری لیزر می توانید از یک سری نیز برای نواحی مختلف استفاده کنید.

سنسور تشخیص رنگ پوست:

در لیزرهای خانگی به دلیل نداشتن مهارت کافی فرد استفاه کننده در تنظیم میزان درجه تابش اشعه، سیستمی تحت عنوان سنسور تشخیص رنگ پوست قرار داده شده است. این سیستم به وسیله پنجره ای که مخصوص تشخیص رنگ پوست می باشد عمل می کند. کافی است سنسور موجود در دستگاه لیزر موهای زائد خانگی خود را بر روی محلی که قصد لیزر کردن آن را دارید بگذارید تا رنگ پوست شما را تشخیص دهد و میزان درجه تابش به صورت اتوماتیک توسط دستگاه لیزر مشخص شود. این درجه ها در لیزرها عموما در ۵ یا ۶ سطح قابل تنظیم است. توصیه می شود در اولین استفاده از درجه های کمتر استفاده کنید و در دفعات بعدی در صورتی که می توانید درد آن را تحمل کنید و در پوستتان سوختگی ایجاد نمی شود آن را در درجه های بالاتر تنظیم کنید.

پر فروش ترین لیزرهای خانگی در ایران – سال ۹۷

۱. دستگاه لیزر موهای زائد خانگی رمینگتون مدل IPL6750

رمینگتون کمپانی است که توانسته در تولید لوازم شخصی برقی بسیار موفق عمل کند و جزو معتبرترین سازندگان لوازم شخصی برقی محسوب می شود.

دستگاه لیزر موهای زائد خانگی IPL6750 از این برند رتبه اول را در لیست پر فروش ترین لیزرهای موهای زائد خانگی به دست آورده است. از مهم ترین ویژگی این لیزر به داشتن سه سری مختلف که برای مناطق مختلف بدن است اشاره کنیم.

تکنولوژی که در دستگاه لیزر موهای زائد خانگی رمینگتون ۶۷۵۰ قرار داده شده است از نوع IPL و دارای شات نا محدود است. این دستگاه لیزر موهای زائد خانگی با تاباندن اشعه به صورت پالس های شدید نوری بر روی پوست شما، فولیکول های موی شما را غیر فعال خواهد کرد؛ این عمل باعث کاهش رشد و از بین رفتن موهای شما خواهد شد. سری که برای قسمت بدن در نظر گرفته شده است بزرگ ترین سری این لیزر است. این سری مساحتی در حدود ۳ سانتی متر را در هر شات در بر میگیرد؛ در نتیجه باعث می شود تا شما بتوانید در مدت کوتاهی موهای بدن خود را لیزر کنید.

رمینگتون برای راحتی کار شما سنسور تشخیص رنگ پوست را نیز در این لیزر قرار داده است. همانطور که گفته شد به وسیله این ویژگی دیگر پوست شما دچار سوختگی نمی شود، چرا که دستگاه به طور اتوماتیک درجه ای را متناسب با رنگ و نوع پوست شما تنظیم خواهد کرد.

ویژگی بعدی که در این لیزر میتوانیم به آن اشاره کنیم دارا بودن قابلیت تابش مداوم است. به این صورت که با فشردن دکمه فلش به طور مداوم برای سری بدن هر سه ثانیه، برای سری صورت هر ۴ ثانیه و برای سری نقاط محدود بدن هر ۲ ثانیه یکبار فلش به سطح پوست شما تابیده می شود. برای این منظور کافی است دکمه فلش را نگه داشته و لیزر را در سطح پوست خود حرکت دهید. در صورتیکه سری در تماس کامل با پوست شما باشد طی مدت زمان معین شات را آزاد می کند.

در این لیزر به منظور ایمنی کامل تر در سری ها فیلتر UV قرار داده شده است؛ این ویژگی باعث می شود تا پوست شما در هنگام لیزر کردن آسیبی نبیند.

 

نقاط قوت:

 • دارای شات نا محدود
 • مجهز به سنسور تشخیص رنگ پوست
 • دارای سری های قابل تعویض برای مناطق مختلف بدن
 • دارای حالت تک فلش و فلش مداوم

نقاط ضعف:

 • ندارد

۲. دستگاه لیزر موهای زائد خانگی تریا مدل ۴X

دستگاه لیزر موهای زائد خانگی تریا که به تازگی در بین بسیاری از افراد محبوبیت خاصی پیدا کرده است، از نوع تکنولوژی دایود است. این لیزر دارای طول موج ۸۱۰ نانومتر است.

نحوه عملکرد این لیزر به این گونه است که پالس های نوری را بر روی سطح پوست شما ساطع می کند. رنگدانه های درون مو این اشعه را جذب کرده و گرم می شوند و به این طریق فولیکول های مو را غیر فعال می کنند.

این لیزر نیز دارای سنسور تشخیص رنگ پوست است که با گذاشتن پنجره تشخیص آن بر روی پوست خود می توانید درجه تابش را  تنظیم کنید. اگر درجه تنظیم تابش را به وسیله سنسور تشخیص رنگ پوست انجام ندهید دستگاه قفل است و عملی انجام نمی دهد و تنها در صورتی که رنگ پوست شما را تشخیص دهد این قفل باز خواهد شد. این به این دلیل است که در لیزر تریا ۴X فلشی برای فشردن و دادن دستور خروج شات وجود ندارد و تنها با تماس پنجره تابش با سطح پوست شات زده می شود.

در بالای لیزر صفحه نمایشی قرار داده شده است که می توانید تعداد شات، قفل بودن و یا نبودن دستگاه، میزان باتری و … را بر روی آن ببینید.

لیزر تریا ۴X با باتری کار می کند. این باتری قابل شارژ است و با اتصال شارژ آن به پریز برق می توانید آن را شارژ کرده و سپس از آن استفاده کنید. دقت داشته باشید که در هنگام شارژ شدن دستگاه نمی توانید از آن استفاده کنید.

 

نقاط قوت:

 • قابل استفاده به صورت بی سیم
 • دارای صفحه نمایشگر
 • دارای شات نا محدود
 • مجهز به سنسور تشخیص رنگ پوست

نقاط ضعف:

 • نداشتن سری قابل تعویض برای نقاط مختلف بدن
 • مدت زمان کوتاه نگهداری شارژ

 

۳. دستگاه لیزر موهای زائد خانگی سیلک پرو مدل Dd2:

دستگاه لیزر موهای زائد خانگی سیلک پرو نیز به دلیل دارا بودن قابلیت های بسیار زیاد خود توانسته طرفداران خاصی را به خود اختصاص دهد. زیبایی و قابلیت حمل آسان این لیزر از مهم ترین ویژگی آن است. این لیزر می تواند برای تمامی نقاط بدن مورد استفاده قرار گیرد. تکنولوژی به کار رفته در سیلک پرو از نوع دایود است، این تکنولوژی باعث غیرفعال شدن فولیکول های زیر پوست شده و در نتیجه از رشد مجدد موها جلوگیری خواهد کرد. همانطور که گفته شد لیزر های دایود به دلیل دارا بودن طول موج بالا به عمق پوست نفوذ می کنند در نتیجه به لایه سطحی پوست شما آسیبی نخواهند رساند از این رو این لیزر ها جزو قابل اعتماد ترین دستگاه ها به حساب می رود.

سری در نظر گرفته شده برای سیلک پرو سایز ۹×۹ میلی متر دارد، در نتیجه محدوده ای که تحت تاثیر قرار می دهد تقریبا بزرگ است و این ویژگی باعث سرعت بخشیدن به عمل لیزر کردن می شود.

شات نامحدود در نظر گرفته شده برای این لیزر نیز خیال شما را از بابت تعویض لامپ لیزر راحت خواهد کرد. این لیزر نیز همانند دو لیزر قبلی دارای سنسور تشخیص رنگ پوست است و می توانید آن را با توجه به رنگ پوست خود در ۵ سطح انرژی تنظیم کنید و بدون نگرانی بابت سوختن پوست خود از آن استفاده کنید.

 

 

نقاط قوت:

 • قابل استفاده به صورت بی سیم
 • دارای شات نا محدود
 • مجهز به سنسور تشخیص رنگ پوست

نقاط ضعف:

 • نداشتن سری قابل تعویض

 

۴. دستگاه لیزر موهای زائد خانگی فیلیپس مدل LUMEA BRI953/60

دستگاه لیزر موهای زائد خانگی LUMEA BRI953/60 با دارا بودن سه سری قابل تعویض می تواند پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد. هر یک از این سری ها برای نواحی خاصی از بدن طراحی شده اند. این لیزر دارای تکنولوژی IPL است که همانطور که گفته شد جزو ایمن ترین تکنولوزی های رفع موهای زائد می باشد. در این لیزر نیز سنسور تشخیص رنگ پوست قرار داده شده است که طیف وسیعی از رنگ پوست ها  را تشخیص خواهد داد. شما می توانید با قرار دادن دستگاه بر روی ناحیه مورد نظر میزان درجه تابش را تعیین کنید.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که در این لیزر وجود دارد و در لیزرهای دیگر به ندرت دیده می شود دارا بودن قابلیت استفاده در هر زمان است. این به این معنی است که شما می توانید هم با سیم و هم بدون سیم از این دستگاه استفاده کنید. در نتیجه نگرانی بابت تمام شدن شارژ دستگاه خود در حین کار نداشته باشید. این لیزر نیز همانند لیزر رمینگتون مجهز به فیلتر UV است در نتیجه باعث می شود تا در طول لیزر کردن پوست شما آسیب نبیند.

 

 

نقاط قوت:

 • قابل استفاده به صورت بی سیم و با سیم
 • مجهز به سنسور تشخیص رنگ پوست
 • دارای سری های قابل تعویض برای مناطق مختلف بدن

نقاط ضعف:

 • دارای شات محدود در حدود ۲۵۰۰۰۰

 

۵. لیزر بدن براون مدل IPL 5001

حتما شما نیز از محصولات برند براون استفاده کرده اید. این برند محصولات متفاوتی را به بازار ارائه کرده است. دستگاه لیزر موهای زائد خانگی IPL 5001 جزو پر طرفدارترین مدل های لیزر موهای زائد خانگی از این برند انتخاب شده است. این دستگاه نیز دارای تکنولوژی IPL است. این لیزر توسط برق شهری و با سیم کار می کند.

یکی از معایب این دستگاه دارای بودن شات محدود و در حدود ۳۰۰ هزار فلش است و پس از اتمام این تعداد فلش باید لامپ آن را تعویض کنید.

براون به منظور بالا بردن ایمنی در هنگام کار با دستگاه سنسور تشخیص رنگ پوست را در این دستگاه قرار داده است و شما می توانید میزان درجه تابش اشعه لیزر را با توجه به نوع و رنگ پوست خود در ۵ درجه تنظیم کنید.

قابلیت فلش زدن مداوم که در لیزر رمینگتون موجود بود در این لیزر نیز دیده می شود.

 

نقاط قوت:

 • مجهز به سنسور تشخیص رنگ پوست
 • دارای حالت تک فلش و فلش مداوم
 • دارای سری بزرگ مخصوص بدن و سری مخصوص صورت

نقاط ضعف:

 • دارای شات محدود در حدود ۳۰۰۰۰۰

۶. دستگاه لیزر موهای زائد خانگی بابیلیس مدل G940E

بابلیس در تولید لیزر موهای زائد خانگی نیز توانسته نظرها را به خود جلب کند. قابلیت اتصال به موبایل و ذخیره اطلاعات هر اصلاح ویژگی است که در لیزر موهای زائد G940E قرار داده و آن را از دیگر لیزرها متفاوت ساخته است.

ویژگی دیگری که در این لیزر قرار داده شده است دارا بودن دو حالت لیزر سریع (۳۶ فلش در دقیقه) برای استفاده ار نواحی وسیع بدن و لیزر دقیق که کنترل شده است و برای نواحی حساس و صورت مورد استفاده قرار می گیرد می باشد.

تکنولوژی قرار داده شده در این دستگاه از نوع IPL است که ویژگی های مثبتی از جمله قابلیت تنظیم شدت تابش اشعه نیز در آن قرار داده شده است.

اشتباهی که بابلیس در تولید این دستگاه لیزر مد نظر قرار نداد قرار دادن شات نا محدود و سری های متفاوت برای قسمت های مختلف بدن بود که این ویژگی ها امتیاز این لیزر را پایین آورد. این کمپانی در این لیزر ۱۳۰۰۰۰ فلش قرار داده است که این مقدار فلش نسبت به دیگر لیزر های موجود در بازار بسیار پایین تر است.

لیزر G940E دارای فیلتر UV نیز می باشد در نتیجه از ایجاد آسیب بر روی پوست شما جلوگیری خواهد کرد.

 

نقاط قوت:

 • مجهز به سنسوری تشیخص رنگ پوست
 • قابلیت اتصال به گوشی
 • دارای قابلیت تنظیم پرتاب ۳۶ فلش در دقیقه

نقاط ضعف:

 • نداشتن سری های قابل تعویض برای قسمت های مختلف بدن
 • دارای شات محدود در حدود ۱۳۰۰۰۰

۷. دستگاه لیزر موهای زائد خانگی بیورر مدل  IPL10000 plus

دستگاه لیزر موهای زائد

نامی که برای این لیزر در نظر گرفته شده است گویای نوع تکنولوژی به کار رفته در آن است. لیزر موهای زائد IPL10000 plus توسط کمپانی بیورر تولید شده است. این دستگاه لیزر موهای زائد خانگی همانند دیگر محصولات تولید شده توسط این برند از کیفیت بالایی برخوردار است.

این لیزر نیز همانند لیزر هایی که عنوان شد دارای سنسور تشخیص رنگ پوست و تنظیم شدت تابش در ۶ درجه می باشد که از ایجاد سوختگی های ناشی از شدت تابش بالا جلوگیری خواهد کرد. در دریچه تابش این دستگاه نیز فیلتر UV قرار داده شده است که ایمنی این دستگاه را دوچندان کرده است.

این دستگاه مانند لیزر تریا ۴X دکمه ای برای زدن شات ندارد و تنها در صورتی که دریچه دستگاه به طور کامل با پوست شما در تماس باشد، اشعه را پرتاب خواهد کرد. ویژگی مثبت این لیزر دریچه تابش بزرگ و در نتیجه صرفه جویی در وقت می باشد، چرا که در هر شات سطح وسیعی از پوست شما را در بر خواهد گرفت.

برای این لیزر ۲۵۰۰۰۰ شات در نظر گرفته شده است در نتیجه در هنگام اتمام تعداد شات ها باید کارتریج آن را تعویض کنید.

 

نقاط قوت:

 • دریچه تابش بزرگ
 • مجهز به سنسور تشخیص رنگ پوست

نقاط ضعف:

 • شات محدود در حدود ۲۵۰۰۰۰
 • نداشتن سری قابل تعویض برای نقاط مختلف بدن

 

حرف آخر:

همانطور که گفته شد تمام دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی به صورت یکسان و با یک هدف مشترک عمل می کنند. استفاده از لیزر های خانگی شاید در ابتدا کاری سخت و وقت گیر و با قیمت اولیه بالا باشد. اما در نظر بگیرید که هر بار مراجعه به کلینیک های زیبایی هم وقت شما را میگیرد، هم هزینه های بالایی را در پی خواهد داشت. به نظر می رسد که با داشتن یک لیزر خانگی می توانید در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “راهنمای خرید دستگاه لیزر موهای زائد خانگی / پر فروش ترین لیزر های خانگی در ایران – سال ۹۷

درود ما بخوایم دستگاه لیزر وارد کنیم شما فروشنده ای میشناسید که انجام بده سپاس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.