راهنمای خرید بهترین دستگاه فر کننده مو – سال ۹۸

شاید خرید دستگاه فر کننده مو در نگاه اول بسیار ساده به نظر برسد اما هنگامی که به فروشگاه ها مراجعه می کنید ممکن است با دیدن تنوع بالای دستگاه فر مو کمی سر در گم شوید. در این مطلب سعی داریم نکاتی را به شما بگوییم که پس از دانستن آن ها بتوانید بدون دردسر بهترین دستگاه فر کننده مو را متناسب با نوع موی خود انتخاب کنید.

لیست پرفروش ترین فر کننده های ایران سال۹۷

امتیاز ۱۰ ۱۰ ۱۰ ۱۰ ۹٫۵ ۹٫۵ ۹٫۵ ۹ ۹ ۸٫۵
برند دستگاه فر کننده مو بابلیس نانو رمینگتون دستگاه فر کننده مو پرومکس پریتک دستگاه فر کننده مو بابلیس دستگاه فر کننده مو مک استایلر سورکر کوئین هانی هیر پروویو
مدل ST2278 CI96W1 ۸۵۳۰ez TB-016 C20E MC-3325 HB-746F HT638 BY708 PW-4112
روکش سرامیک ابریشم سرامیک سرامیک سرامیک تیتانیوم سرامیک تیتانیوم سرامیک سرامیک سرامیک سرامیک
گستره دما بین ۱۴۰ تا ۱۶۰ درجه , بین ۱۶۰ تا ۱۸۰ درجه , بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ درجه , بین ۲۰۰ تا ۲۲۰ درجه ۲۲۰-۲۴۰ درجه ۲۲۰-۲۴۰ درجه ۲۰۰-۲۲۰ درجه ۲۲۰-۲۴۰ درجه ۲۰۰-۲۲۰ درجه
بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ درجه
۲۰۰-۲۲۰ درجه
سیستم خاموشی خودکار دارد دارد دارد ندارد دارد ندارد دارد دارد ندارد
صفحه نمایشگر دارد دارد دارد ندارد ندارد دارد ندارد ندارد ندارد ندارد
دکمه روشن/خاموش دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد
قابلیت تنظیم دما دارد دارد دارد ندارد دارد دارد دارد دارد دارد ندارد
سیم گردان دارد دارد دارد ندارد دارد دارد دارد ندارد دارد دارد
طول سیم ۲ متر ۳ متر ۲٫۴ متر ۲٫۵ متر ۱٫۹ متر ۱٫۸ متر ۲ متر ۱٫۵ متر ۲٫۵ متر
قطر ۱۳-۳۵ میلی متر ۱۳-۲۵ میلی متر ۱۳-۲۵ میلی متر ۱۳-۲۵ میلی متر ۲۵ میلی متر ۱۳-۲۵ میلی متر ۳۸ میلی متر ۲۵ میلی متر
نوع مخروطی مخروطی مخروطی استروانه ای مخروطی استوانه ای مخروطی استوانه ای مخروطی استوانه ای

 چه هزینه ای را برای دستگاه فر کننده مو در نظر بگیریم؟

 چه هزینه ای را برای دستگاه فر کننده مو در نظر بگیریم؟

پاسخ این سوال کاملا به این بستگی دارد که شما چه انتظاراتی را از دستگاه فر مو خود دارید. صرف نظر از خصوصیات محصول دانستن بودجه در نظر گرفته، می تواند در انتخاب نهایی بسیار موثر باشد.

دستگاه فرکننده مو در بازار از رنج قیمت های پایین شروع می شوند تا قیمت بسیار بالا…

عموما دستگاه فر کننده مو دارای قیمت های پایین تر تنها یک سری دارند و یک عمل را انجام می دهند و آن هم فر کردن موهای شما است؛ اما در مقابل فر کننده هایی هم هستند که با داشتن سری های مختلف حالت های مختلف و یا فرهایی با سایزهای متفاوت را در موهای شما ایجاد می کنند.

علاوه بر این ها جنس دستگاه فر مو و ویژگی های دیگری که در ادامه به آن می پردازیم نیز می تواند بر قیمت آن ها تاثیر گذار باشد.

جنس روکش فر کننده:

در هنگام خرید فر کننده ها نیز همانند اتومو، باید به جنس روکش توجه کنید.

فر کننده ها عموما در دو روکش فلز و سرامیک موجود هستند.  البته دستگاه فر کننده مو با جنس سرامیک طرفداران بیشتری دارند. در بعضی از فر کننده ها نیز از تورمالین در کنار سرامیک استفاده شده است که این ویژگی باعث می شود پس از استفاده از فر کننده، موهای شما وز نشود. انواع دیگری از فر کننده ها نیز هستند که در پوشش آن ها از سرامیک به همراه تیتانیوم و یا ابریشم استفاده شده است.

در هر صورت پوشش سرامیک با هر پوشش دیگری که همراه باشد باعث محافظت از موهای شما می شود.

قابلیت تنظیم درجه حرارت دستگاه فر مو :

عموما جنس و نوع مو در افراد یک خانواده متفاوت است. افرادی که دارای موهای نازک تر هستند باید از درجه حرارت پایین و افرادی که دارای موهای ضخیم و پر پشت هستند باید از درجه حرارت های بالا برای حالت دادن به موهای خود استفاده کنند. از این رو داشتن یک دستگاه فر کننده مو که قابلیت تنظیم درجه حرارت را داشته باشد به خوبی می تواند پاسخگوی تمام افراد خانواده باشد. با استفاده از این ویژگی می توانید دمایی را متناسب با نوع موهای خود انتخاب کنید تا موهایتان دچار آسیب نشود. درجه تنظیم شده را می توانید بر روی صفحه نمایشگر موجود بر روی فر کننده مشاهده کنید.

سیستم خاموشی خودکار:

حتما برای شما هم پیش آمده است که پس از استفاده کردن از فر کننده فراموش کنید که آن را خاموش کنید و ممکن است آن را در  مکان هایی قرار دهید که باعث آتش سوزی و اتفاقات جبران ناپذیری شود. از این رو در دستگاه هایی که به بازار وارد شده اند قابلیتی قرار داده شده است که پس از گذشت مدت زمانی (عموما ۶۰ دقیقه)  این وسیله به طور خودکار خاموش می شود. وجود این قابلیت در دستگاه ف رکننده مو باعث افزایش ایمنی دستگاه می شود.

ویژگی آیونیک در فر کننده:

در بخش مربوط به پوشش سرامیک ها از تورمالین صحبت کردیم. همانطور که گفته شد تورمالین از ایجاد حالت وز در موها جلوگیری می کند؛ این همان ویژگی آیونیک است.

این ویژگی در دستگاه فر مو علاوه بر جلوگیری از وز شدن، از آسیب به موهای شما نیز جلوگیری خواهد کرد و باعث حالت پذیری بهتر و درخشندگی موهای شما خواهد شد.

انواع فر کننده های موجود در بازار:

 • فر کننده های مخروطی:

فر کننده های مخروطیفر کننده های مخروطی به آن دسته از فر کننده ها گفته می شود که سری به شکل مخروط دارند. با استفاده از سر این فر کننده می توانید فر های ریز و با انتهای آن فر های درشت را در موهای خود ایجاد کنید. عموما این دستگاه فر کننده مو حالتی را در موهای شما ایجاد خواهند کرده که به اصطلاح به آن مدل S گفته می شود. البته مدل نهایی ایجاد شدن کاملا به نوع پیچاندن مو به دور فر کننده بستگی دارد.

فر کننده لوله‌ای یا استوانه ای:

فر کننده لوله‌ای یا استوانه ایفر کننده های لوله ای عموما مناسب افرادی است که دلشان می خواهد در موهایشان فر های یکدست و طبیعی تر ایجاد کنند. قطر این دستگاه در تمام نقاط آن یکسان است و در اندازه های مختلفی در بازار موجود هستند:

فر کننده های با قطر ۱٫۵ سانتی متر: این نوع دستگاه فر کننده مو در موهای شما فرهای ریز و یک دست ایجاد می کند.

فر کننده های با قطر ۲٫۵ سانتی متر: افرادی که دارای موهای کوتاه و یا متوسط هستند با استفاده از این نوع فر کننده می توانند در موهای خود فرهایی زیبا ایجاد کنند.

فر کننده های با قطر ۳ سانتی متر: برای آن دسته از افرادی  که موهای نه بلند و نه کوتاه دارند استفاده از این نوع دستگاه فر مو بسیار مناسب است. این فر کننده در موهای شما فر های ملایمی ایجاد می کند.

فر کننده های با قطر ۳٫۵ سانتی متر: با استفاده از این نوع از فر کننده می توانید به موهای خود حجم دهید. فرهای درشتی که توسط این نوع از دستگاه فر کننده مو ایجاد می شود برای افرادی که دارای موهای بلند و کم پشت هستند بسیار مناسب است.

فر کننده های با قطر ۴٫۵ سانتی متر: این دستگاه فر کننده مو برای کسانیکه موهای بلندی دارند بسیار مناسب است.

فر کننده برقی:

فر کننده برقیتاثیری که دستگاه فرکننده مو برقی بر روی موهای شما می گذارند فوق العاده است. این فر کننده ها حالتی که به اصطلاح به آن فر سیم تلفنی می گویند را در موهای شما ایجاد خواهند کرد. فر کننده های برقی ظاهری شبیه به فر کننده های میله ای دارند و تفاوت آن ها در برقی بودن و سرعت عمل بالای آن است و اینکه می تواند در موهای شما فر های ریزتر را هم ایجاد کند.

فر کننده های برقی اتوماتیک:

فر کننده های برقی اتوماتیکاین نوع از دستگاه فرکننده مو که به تازگی به بازار وارد شده اند به راحتی و با سرعت بالایی موهای شما را فر خواهند کرد. جهت استفاده از این دستگاه کافی است که تکه ای از موهای خود را بر روی محل مشخص شده بگذارید و دکمه مربوط را فشار دهید. این دستگاه موهای شما را به داخل می کشد و با حرارت ایجاد شده و میله چرخشی داخل آن در موهای شما فرهای زیبا ایجاد می کند. البته هنگام کار با این دستگاه باید مراقب باشید چرا که استفاده نادرست باعث کنده شدن موهای شما خواهد شد. 

دستگاه فر کننده  موپیچ:

دستگاه فر کننده  موپیچطراحی و شکل ظاهری فر کننده موپیچ با دیگر فر کننده ها کمی متفاوت است. این نوع از فر کننده با داشتن برجستگی بر روی خود در موهای شما فر هایی S شکل ایجاد خواهد.

بیگودی:

بیگودیبیگودی نیز از جمله وسایلی است که از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته است. در گذشته عمل فر کردن با بیگودی با پیچاندن مو و حرارت دادن به وسیله سشوار ر انجام می شد، اما اکنون با پیشرفت تکنولوزی  انواع جدیدتری از  بیگودی ها به بازار امده اند. این بیگودی ها در انواع مسافرتی، غیر مسافرتی، معمولی، آبی و برقی در بازار موجود هستند که تمام آن ها یک عمل را انجام می دهند و انتخاب آن ها به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

 

همچنین مطالعه کنید : راهنمای خرید بهترین بخارشوی دلونگی،کنوود – سال۹۸

چند نکته قابل توجه:

 • قبل از استفاده از هر گونه وسایل حرارتی برای حالت بخشیدن به موهای خود، حتما موهایتان را کاملا خشک کنید.
 • استفاده از اسپری های محافظت کننده برای مو می تواند از موهای شما در برابر حرارت محافظت کند.
 • سعی کنید از دستگاه هایی استفاده کنید که دارای قابلیت تنظیم درجه حرارت باشند تا بتوانید درجه حرارت آن را با توجه به نوع موهای خود تنظیم کنید.

پر فروش ترین فر کننده ها در ایران سال ۹۷

۱٫ دستگاه فر کننده مو بابلیس نانو مدل ST2278

دستگاه فر کننده مو بابلیس نانو مدل ST2278

دستگاه فر کننده مو بابلیس از برند های مطرح در تولید لوازم برقی شخصی برای آرایش و پیرایش است. دستگاه فر کننده مو بابلیس ST2278 یکی از فر کننده های پر طرفدار در بین خانم هاست. این فر کننده دارای قابلیت تنظیم درجه حرارت است و شما می توانید در بازه ۲۰۰ تا ۲۲۰ درجه و با توجه به نوع موی خود میزان حرارت آن را تنظیم کنید؛ این کار باعث می شود تا به موهایتان آسیبی نرسد. میزان حرارت این فر کننده را می توانید بر روی صفحه نمایشگر آن مشاهده کنید. دستگاه فر کننده مو ST2278 بابلیس در دسته فر کننده های مخروطی قرار می گیرد و دارای قطر ۱۳ تا ۲۵ میلی متر است و با استفاده از آن می توانید در موهای خود فرهای ریز و درشت ایجاد کنید.

 

نقاط قوت:

 • دارای سیستم خاموشی خودکار پس از ۷۲ دقیقه
 • دارای چراغ نشان دهنده آماده کار بودن
 • داغ شدن سریع بدنه فر کننده
 • طول سیم : ۲ متر

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۲٫ دستگاه فر کننده مو بابلیس مدل C20E

دستگاه فر کننده مو بابلیس مدل C20Eفر کننده مو بابلیس C20E نوعی از فر کننده مخروطی است که می توانید با استفاده از آن در موهای خود فر هایی با اندازه مختلف ایجاد کنید. سر مخروطی این فر کننده مو پرومکس با کمترین قطر ۱۳ و بیشترین قطر ۲۵ میلی متر به موهای شما حالت زیبایی را می بخشد. این فر کننده مخروطی از جنس سرامیک تیتانیوم است و در نتیجه از ایجاد آسیب در موهای شما جلوگیری می کند. علاوه بر این به دلیل دارا بودن قابلیت تنظیم درجه حرارت می توانید حرارتی مناسب با نوع موی خود را انتخاب کنید. طول سیم ۲٫۵ متری این فر کننده به شما این امکان را می دهد که بتوانید آن را به مکان های دور از پریز برق ببرید. در قسمت سر این فر کننده یک قطعه پلاستیکی قرار داده شده است که با استفاده از آن می توانید با هر دو دست از فر کننده استفاده کنید.

 

نقاط قوت:

 • دارای سیستم خاموشی خودکار پس از ۷۲ دقیقه
 • طول سیم : ۲٫۵ متر

نقاط ضعف:

 • نداشتن صفحه نمایشگر

۳٫دستگاه فر مو رمینگتون مدل CI96W1

فرکننده CI96W1 توسط برند رمینگتون تولید و به بازار ارائه شده است. این فر کننده دارای حالت مخروطی و با قطر ۱۳ تا ۲۵ میلی متر می باشد، در نتیجه شما می توانید به وسیله آن در موهای خود فر های ریز و درشتی ایجاد کنید. جنس صفحه این اتو مو از سرامیک است که این ویژگی باعث می شود تا به موهای شما آسیبی وارد نشود و علاوه بر این سببب حالت دهی سریع تر موهای شما خواهد شد. علاوه بر این وجود قابلیت تنظیم دما به شما این امکان را می دهد که دمایی را مناسب با موهای خود انتخاب کنید. این دما را می توانید بر روی صفحه نمایشگر فر کننده مشاهده کنید.

 

 

نقاط قوت:

 • دارای سیستم خاموشی خودکار پس از ۶۰ دقیقه
 • دارای قابلیت گرم شدن سریع
 • دارای کیف نگهدارنده
 • طل سیم : ۳ متر

نقاط ضعف:

 • ندارد

۴٫ دستگاه فر کننده مو پرومکس مدل ۸۵۳۰EZ

دستگاه فر کننده مو پرومکس مدل 8530EZقطعا با برند پرومکس آشنایی دارید. دستگاه فر کننده مو پرومکس  ۸۵۳۰EZ  از نوع فر کننده های چرخشی است. این ویژگی باعث آسان تر شدن کار شما می شود. کافی است مقداری از موهای خود را به دور آن بپیچید و آن را به وسیله گیره روی اتو مو ثابت کنید و سپس با فشردن دکمه ای که بر روی آن قرار داده شده است موهایتان به دور دستگاه خواهد پیچید و پس از مدت کوتاهی با رها کردن موهایتان شاهد فر شدن و حالت گرفتن آن ها خواهید شد.

این دستگاه فر کننده مو پرومکس از نوع سرامیکی است و با داشتن قابلیت تنظیم درجه حرارت، باعث می شود تا در هنگام استفاده آسیبی به موهایتان نرسد. میزان درجه حرارت را می توانید بر روی صفحه نمایش آن ببینید.

اتو موی ۸۵۳۰EZ  از نوع اتو مو های مخروطی است در نتیجه با استفاده از آن می توانید فر هایی با اندازه های مختلف  را در موهای خود ایجاد کنید.

 

نقاط قوت:

 • دارای دکمه چرخش در دو جهت
 • قابلیت گرم شدن سریع
 • دارای سیستم خاموشی خودکار پس از ۶۰ دقیقه
 • طول سیم : ۲٫۴ متر

نقاط ضعف:

 • ندارد

۵٫ اتو موی پروویو مدل PW-4112

اتو موی پروویو از نوع اتو موهای استوانه ای با قطر ۲۵ میلی متر است.

این اتو مو دارای صفحه ای از جنس سرامیک است که باعث می شود گرما به طور یکنواخت و به سرعت در سطح آن پخش شود. همانطور که گفته شد استفاده از سرامیک در ساخت محصولات حالت دهنده مو از آسیب به موهای شما جلوگیری می کند. این فر کننده دارای یک پوشش پلاستیکی در انتهای خود است؛ این پوشش باعث می شود که بتوانید به راحتی و با هر دو دست فر کننده را بگیرید و کار خود را انجام دهید. در این فر کننده نیز ویژگی تنظیم حرارت قرار داده شده است در نتیجه به راحتی می توانید آن را بر روی دمای دلخواه تنظیم و به موهای خود حالت ببخشید.

 

 

 

 

 

نقاط قوت:

 • قابلیت گرم شدن سریع
 • دارای سیم گردان
 • مجهز به گیره موی چرخان
 • طول سیم : ۲٫۵ متر

نقاط ضعف:

 • نداشتن سیستم خاموشی خودکار
 • نداشتن صفحه نمایشگر

 

۶٫ فر کننده مو پریتک مدل TB-016

فر کننده پریتک مدل TB-016 محصولی مناسب برای افرادی است که می خواهند موهای خود را فر کنند. این اتو مو جزو دسته اتو موهای استوانه ای است که با داشتن قطر متعادل فرهایی با سایز متوسط در موهای شما ایجاد می کند. صفحه سرامیکی این فر کننده باعث می شود تا در هنگام استفاده از آن، موهای شما آسیب نبیند. متاسفانه در این فر کننده ویژگی تنظیم درجه حرارت قرار داده نشده است و به شما این امکان را نمی دهد که با توجه به نوع موهای خود درجه ای مناسب را انتخاب کنید.

 

نقاط قوت:

 • دارای پد عایق گرما
 • طول سیم مناسب

نقاط ضعف:

 • قابلیت تنظیم دما ندارد

۷٫ دستگاه فر کننده مو مک استایلر مدل MC-3325

دستگاه فر کننده مو مک استایلر با دارا بودن پوششی از جنس سرامیک تیتانیوم، از ایجاد آسیب بر روی موهای شما جلوگیری خواهد کرد. این فر کننده دارای درجه حرارت متغیر از ۲۲۰ تا ۲۴۰ درجه می باشد و با داشتن قابلیت تنظیم درجه حرارت به شما این امکان را می دهد که حرارتی را متناسب با نوع موهای خود انتخاب کنید. این درجه حرارت را می توانید بر روی صفحه نمایشگری که بر روی دسته این فر کننده قرار داده شده است مشاهده کنید.

دستگاه فر کننده مو مک استایلر MC-3325 از نوع فر کننده های استوانه ای است که با داشتن قطر ۲۵ میلی متر در موهای شما فرهای نه چندان کوچک و نه چندان درشت ایجاد می کند.

 

 

 

 

نقاط قوت:

 • دارای چراغ نمایشگر
 • دارای کیف نگهدارنده
 • طول سیم : ۱٫۹ متر

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۸٫ فر کننده موی سورکر مدل HB-746F

اگر به دنبال وسیله ای هستید که بتوانید با استفاده از آن فرهای با اندازه مختلف در موهای خود ایجاد کنید، فر کننده های مخروطی انتخاب مناسبی هستند. فر کننده HB-746F سورکر نیز جزو فر کننده های مخروطی است. این فر کننده با داشتن مخروطی با قطر ۱۳ تا ۲۵ میلی متر می تواند فرهایی زیبا و در اندازه های مختلف را در موهای شما ایجاد کند.

از جمله ویژگی هایی که در مورد این فر کننده می توانیم اشاره کنیم دارا بودن قابلیت تنظیم درجه حرارت است. این ویژگی سبب می شود تا شما بتوانید درجه حرارتی متناسب با موهای خود (بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ درجه) انتخاب و در نتیجه از ایجاد آسیب در موهای خود جلوگیری کنید. علاوه بر این وجود پوشش سرامیکی در این اتو مو از آسیب های ناشی از حرارت در موهای شما جلوگیری می کند.

در قسمت سر این فر کننده یک عایق قرار داده شده است تا شما بتوانید با هر دو دست کار فر کردن مو را انجام دهید.

نقاط قوت:

 • دارای سیم گردان
 • دارای سیستم خاموشی خودکار پس از ۶۰ دققه
 • دارای عایق حرارتی در سر دستگاه
 • طول سیم : ۱٫۸ متر

نقاط ضعف:

 • نداشتن صفحه نمایشگر

 

۹٫ فرکننده مو کوئین مدل HT638

فر کننده موی HT638 که توسط شرکت کوئین به بازار ارائه شده دارای کیفیتی فوق العاده بالا می باشد. این فر کننده از صفحات سرامیکی ساخته شده است. فر کنند HT638 دارای درجه حرارتی بین ۹۰ تا ۱۶۰ درجه است که می توانید آن را با توجه به نوع موهای خود بر روی درجه دلخواه تنظیم کنید.

 

نقاط قوت:

 • دارای سیستم خاموشی خودکار
 • نوک عایق برای امکان استفاده با هر دو دست
 • گرم شدن سریع
 • طول سیم : ۲ متر

نقاط ضعف:

 • نداشتن صفحه نمایشگر

 

۱۰٫ فرکننده مو هانی هیر مدل BY708

فر کننده هانی هیر BY708 نیز در دسته فر کننده های مخروطی قرار می گیرد. با استفاده از سر این فر کننده می توانید فر های ریز و با استفاده از انتهای مخروطی آن می توانید فرهای درشتی را در موهای خود ایجاد کنید.

پوشش سرامیک باعث می شود تا موهای شما در حین کار با این دستگاه دچار آسیب و سوختگی نشود. علاوه بر این سرامیک در پوشش این اتو مو  به دلیل یون های منفی که آزاد می کند از وز شدن موهای شما جلوگیری خواهد کرد.

 

نقاط قوت:

 • دارای سیم چرخان
 • دارای سیستم خاموشی خودکار
 • گرم شدن سریع دستگاه
 • دارای سری عایق حرارت
 • دارای کیف نگهدارنده با پد نسوز
 • دارای دستکش سه انگشتی
 • طول سیم : ۳ متر

نقاط ضعف:

 • نداشتن صفحه نمایش

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.