راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی و پر فروش ترین دستگاه های تصفیه خانگی در ایران

هنگام خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی رعایت این موارد الزامی است!

خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی، یکی از محصولاتی است که امروزه استفاده از آن با توجه به آلودگی در شهرهای بزرگ کشور از جمله تهران، اهواز، مشهد، اصفهان و …ضرورت دارد، افراد بسیار کمی درباره مزایای این دستگاه تصفیه هوای خانگی کاربردی مطلع هستند و شاید کمتر کسی به فکر خرید یک دستگاه تصفیه هوای خانگی بیفتد. اما می توان گفت یکی از راه‌ حل‌ هایی که برای مقابله با آلودگی هوای خانه ارائه شده است و بهترین روش برای حذف آلاینده‌ها در فضای بسته، استفاده از یک تصفیه کننده هوای با کیفیت است. این دستگاه‌ها آلودگی‌های خانگی از شوره موی حیوانات خانگی، فرمالدهید، دود، ترکیبات آلی فرّار گرفته تا بوهای ناخوشایند و گرد و غبار موجود در هوا را تصفیه می‌کنند. دستگاه تصفیه هوا قادر است تا ۹۹.۹۷% آلودگی هوا را پاکسازی کرده و هوای پاک و مطبوعی را برای ساکنان خانه به ارمغان بیاورد.

پیشنهاد

برای دیدن و خرید دیگر محصولات خانگی و دیجیتال می توانید دیگر صفحات ما را نیز ملاحظه نمایید و با توجه به سلیقه و میزان نقدینگی خود بهترین انتخاب را داشته باشید:

 

معرفی بهترین دستگاه های تصفیه هوای خانگی همراه با لینک خرید از دیجی کالا

 

دستگاه تصفیه هوای خانگی هانی ول مدل Air Touch A5

دستگاه تصفیه هوای خانگی هانی ول مدل Air Touch A5

دستگاه تصفیه هوای خانگی  Air Touch A5 بهترین و نامدارترین دستگاه موجود در بازار است، دارای جریان هوایی معادل ۲۵۰ متر مکعب در ساعت بوده که با این میزان می تواند هوای درون یک اتاق ۳۰ متر مربعی را در زمان ۱۵ دقیقه به طور کامل تصفیه کرد.

این دستگاه تصفیه هوای خانگی بسیار کم صدا و دارای سوپر فیلتراسیون است. سوپر فیلتراسیون دستگاه دارای ۳ مرحله فیلتر قوی است که هوا را از گرد و خاک، مو، ذرات بسیار ریز میکروسکوپی، عوامل آلرژی زا و حتی بوی بد پاکیزه می کند.

فیلتر اول: از بازگشت ذرات درشت مو و گرد و غبار به محیط جلوگیری می کند.

فیلتر دوم: معروف به فیلتر هپا است که فیلتری بسیار پیچیده بوده و در اتاق های عمل جراحی نیز کابرد دارد به طوری که ذرات معلق هوا را تا قطر ۲٫۵ میکرون و تا ۹۹٫۷% از بین می برد.

فیلتر سوم: در آخرین مرحله فیلتری به نام کربن اکتیو و هایسیو وجود دارد که این نوع فیلتر در شاتل های فضایی ناسا پرکاربرد است و قادر است ذرات ریز بسیار سمی و حتی بوهای نامناسب را جذب نماید.

 • سادگی و زیبایی طراحی
 • بازدهی بالا
 • کم صدا


خرید

تصفیه کننده هوا لایفا ایر LA502 همراه با مانیتور هوشمند

تصفیه کننده هوا لایفا ایر LA502 همراه با مانیتور هوشمند

این دستگاه تصفیه هوای خانگی یکی از پر فروش ترین دستگاه های تصفیه هوای خانگی است که توسط شرکت لایفا ایر تولید و به بازار ارائه شده است. یکی از عامل های متمایز این محصول شرکت لایفا ایر مانیتور هوشمند آن است. این دستگاه قادر است ۵۰ متر مربع را پوشش بدهد. حجم صدای این دستگاه ۳۴-۶۳ دسیبل می باشد. این دستگاه دارای فیلترهایی می باشد که هرکدام وظیفه مشخصی دارند.

پیش فیلتر: ذرات ریز و درشت مثل پرز، منوکسید کربن، ذرات معلق و آلرژی زا را تصفیه می کند.

فیلتر هپا: وظیفه جذب ویروس، باکتری، میکروب و ذرات ریزتر از ۰٫۱ میکرون را برعهده دارد.

فیلتر یونایزر: از بین برنده باکتری ها و ذرات معلق در هوا می باشد.

این دستگاه تصفیه هوای خانگی ۱-۶۰ وات برق مصرف می کند و به دو صورت رومیزی و دیواری می توان از آن استفاده کرد. دستگاه تصفیه هوای لایفا ایر برای شناسایی ریزگردهای کمتر از ۳ میکرون دارای حسگر لیزری می باشد.

 • صدای کم گرفتن گرد و خاک و غبار موجود در هوامقرون به صرفه
 • وجود فیلترهای مختلف
 • دارای سنسور لیزری شناسایی ریزگرد


خرید

دستگاه تصفیه هوای خانگی سایا مدل ۶۰۲

دستگاه تصفیه هوای خانگی سایا مدل ۶۰۲

دستگاه تصفیه هوای خانگی ۶۰۲ شرکت سایا می تواند مساحتی معادل ۲۵ متر مربع را تحت پوشش خود قرار دهد. این دستگاه دارای ۷ فیلتر با نام های پیش فیلتر، فیلتر هپا، فیلتر کربنی، UV، فتوکاتالیست و فیلتر فلزی شتاب می باشد. این دستگاه مصرف برق پایین تری نسبت به دیگر دستگاه های تصفیه هوای خانگی این کمپانی دارد. یکی از ایراداتی که از این دستگاه تصفیه هوای خانگی می توان گرفت دارا بودن صدای بالاتر نسبت به مدل های مشابه خود است که با توجه به قرار گرفتن این دستگاه در رتبه سوم چندان آزار دهنده نیست.

 • قیمت پایینموجود بودن فیلترهاداشتن لامپ یو وی
 • عدم تولید اوزون


خرید

تصفیه کننده هوا ۳M مدلMFAC-01

تصفیه کننده هوا ۳M مدلMFAC-01

کمپانی ۳M دستگاه تصفیه هوای خانگی MFAC-01 را با فیلتر هپا و فن قابل تنظیم (۳ سرعته) به بازار ارائه کرده است. این دستگاه قادر است تا ۹۵% ذرات معلق و ۹۹٫۹% ویروس ها و باکتری ها را از بین برده و فیلتر کربن اکتیو نیز تا حد امکان بو و دود را از بین می برد. ویژگی مثبت این دستگاه وجود فن قابل تنظیم است که دارای ۳ درجه تنظیم بوده و شما می توانید با توجه به نوع نیاز خود آن را انتخاب کنید.

در بدنه این دستگاه تصفیه هوای خانگی  چراغی جهت نمایش عملکرد دستگاه قرار داده شده است. روشن شدن این چراغ نشان دهنده کثیف بودن فیلتر هپا است و شما باید آن را خارج کرده، تمیز نموده و مجددا آن را در محل مورد نظر قرار دهید. معمولا در هر ۲۰۰۰ ساعت یکبار این عمل باید انجام شود.

این دستگاه تصفیه هوای خانگی  از سیستم یونیزر بهرمند است و همچنین از کیفیت بالایی برخوردار بوده است.

 • مجهز به سیستم یونیزر
 • وجود فیلتر هپا
 • تصفیه ۹۹٫۹% ذرات ۲٫۵ میکرونی


خرید

دستگاه تصفیه هوای خانگی هانی ول مدل Air Touch

دستگاه تصفیه هوای خانگی هانی ول مدل Air Touch

دستگاه تصفیه هوای خانگی Air Touch از سری دستگاه های جدید کمپانی هانی ول است. این دستگاه قادر است ۴۲ متر مربع را تحت پوشش قرار دهد. اگر این دستگاه روی حالت حداکثری باشد، سرعت، مساحت تحت پوشش و توان فیلتراسیون نیز در بیشترین حالت قرار می گیرد. این دستگاه تصفیه هوای خانگی  نیز مثل اکثر دستگاه های شرکت هانیول دارای ۳ فیلتر گرد و خاک، هپا و کربن اکتیو می باشد و دارای صدایی معادل ۳۵-۲۵ دسیبل است.

 • طرح و کیفیت ساخت بالاسنسور فوق العاده حساس


خرید

دستگاه تصفیه هوای خانگی کنت مدل Ozone C-T

دستگاه تصفیه هوای خانگی کنت مدل Ozone C-T

دستگاه تصفیه هوای خانگی  Ozone C-T طبق آخرین سیستم تکنولوژی گاز اکسیژن فعال و انتشار آن، هوای محیط را استریل می کند و محیط را از هر گونه باکتری، ویروس و میکروب می زداید.

این دستگاه تصفیه هوای خانگی  در ورودی هوایی خود یک فیلتر دارد. فیلتر قرار گرفته شده در این ورودی باعث می شود تا ذرات معلقی که در هوا موجود هستند به آن جذب شوند. این ذرات پس از اینکه به فیلتر جذب شدند می توانند با یک تکان تمیز شوند. این دستگاه گاز ازون نیز تولید می کند اما این گاز ازون با محیط سازگار بوده و علاوه بر این یک فن در داخل دستگاه وجود دارد که آن را پخش خواهد کرد. این دستگاه از جمله دستگاه هایی است که می توانید وضعیت آن را بر حسب نیازتان تحت کنترل خود قرار دهید.

دستگاه تصفیه هوای خانگی  Ozone C-T برای منازل، ادارات، رستوران، بیمارستان، داروخانه، مطب پزشکان و …. کاربرد دارد.

 • قابلیت کنترل


خرید

دستگاه تصفیه هوای خانگی ایر فری مدل E125

دستگاه تصفیه هوای خانگی ایر فری مدل E125

تصفیه هوای خانگی ایرفری برای فضاهایی معادل ۶۰ متر مربع طراحی و تولید شده است. در این دستگاه تکنولوژی بسیار پیشرفته TSS با هسته سرامیکی انحصاری AirFree به کار رفته که هوا را تا ۹۹٫۹۹% تصفیه میکند. این تکنولوژی یک اصل ساده برای از بین بردن میکروارگانیزم های آزاد در هوا است، به گونه ای که هوا را به داخل کشیده و این میکروارگانیزم ها با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد از بین می روند و سپس دستگاه هوا را خنک کرده و از طریق روزنه های سطحی به بیرون منتقل می کند.

از مزیت های دیگر این دستگاه تصفیه هوای خانگی می توانیم به نیاز نداشتن به فیلتر تعویض، نداشتن فن و سر و صدا اشاره کنیم. مصرف کم برق و تولید نکردن ازون نیز جز ویژگی های دیگر این دستگاه می باشد.

 • بدون ایجاد صدا در هنگام کار
 • تصفیه ۹۹٫۹۹ درصدی هوا


خرید

دستگاه تصفیه  هوای  خانگی M3 مدل FAP04

دستگاه تصفیه  هوای  خانگی M3 مدل FAP04

دستگاه تصفیه هوای خانگی FAP04 از برند ام ۳ در رتبه هشتم پر فروش ترین دستگاه های تصفیه هوای خانگی قرار گرفته است. از ویژگی های این دستگاه تصفیه هوای خانگی می توانیم به مصرف برق بسیار پایین که به دلیل استفاده از فیلترهای بسیار خاص می باشد، اشاره کنیم. صدایی که این دستگاه در هنگام کار تولید می کند معادل ۵۰ دسیبل بوده و در نتیجه می توانید از آن در اتاق خواب و استراحت استفاده کنید. فیلتر این دستگاه تصفیه هوای خانگی  به راحتی تعویض می شود و دارای فن دستگاه خودکار است و در نهایت این دستگاه برای فضایی حدود ۱۶ متر مربع مناسب است.

 • صدای بسیار کم در هنگام کار
 • فیلتر قابل تعویض
 • دارای فن خودکار


خرید

نکات خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی

فضایی که دستگاه تصفیه هوای خانگی تحت پوشش قرار می دهد:

در انتخاب دستگاه تصفیه هوای خانگی  بایستی با توجه به مکان مورد نظر میزان بازدهی را که از دستگاه می خواهید مورد توجه قرار دهید. انواع دستگاه های تصفیه هوا برای متراژهای مختلف در بازار موجود است. محدوده پوشش دستگاه بر اساس متر مربع بوده و می توان اتاق‌ ها و سالن‌هایی از حدود ۳۰ متر مربع تا ۷۰ متر مربع را توسط دستگاه‌های مختلف  تحت پوشش قرار داد.

در اتنخاب دستگاه بایستی افت فشار استاتیکی فن نیز مورد توجه قرار گیرد. به گونه ای که اگر دستگاه ۱۰۰ متر مکعب را پوشش می دهد باید از ۱۰ متر فاصله هوا را مکش کند و با فاصله ۱۰ متری هوا را دمش دهد، این امر باعث می شود تا میزان مصرف برق و صدا در دستگاه هایی که از فن قوی برخوردار نیستند، افزایش یافته و استفاده از آن در طول شبانه روز باعث ایجاد مزاحمت برای افراد شود.

فناوری فیلتراسیون:

فناوری فیلتراسیون از مهمترین نکاتی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید. این ویژگی به دو بخش تقسیم می شود:

فعال: این فناوری، آلاینده‌های هوا را با استفاده از یونیزه کردن آن‌ها از بین برده و باعث رسوب آلودگی می‌شود. هر چند شاید در نگاه اول این نوع فیلتراسیون بتواند کارایی بهتری داشته باشد اما باید دقت داشت که معمولا این فناوری با تولید اُزون همراه است. گاز ازون به شدت برای دستگاه تنفسی و ریه‌ها خطرناک است بنابراین توصیه می‌شود از خرید دستگاه‌های تصفیه هوا با فناوری فیلتراسیون فعال خودداری شود.

غیرفعال: این فناوری به این صورت است که جریان هوای آلوده توسط فن‌های قدرتمند دستگاه به داخل آن مکش شده و با گذر از فیلترهای مختلف و جذب آلاینده‌ها، هوای پاک از سمت دیگر دستگاه خارج می‌شود. با توجه به این که این دستگاه‌ها دارای تکنولوژی Ozone Free هستند؛ هیچ‌گونه گاز مضری تولید نکرده و برای استفاده‌ خانگی توصیه می‌شوند.

انواع تمیز کننده هوا:

سه گزینه اصلی وجود دارد که بر اساس آن سیستم های تصفیه هوای خانگی  تهیه شده اند این گزینه ها شامل سیستم های تصفیه هوای قابل حمل، سیستم های تصفیه هوای کل خانه و فیلتر هوای کل خانه می باشد.

تصفیه کننده هوای قابل حمل: این سیستم به اسم پاک کننده هوای اتاق شناخته شده است. این دستگاه برای افرادی که بودجه محدودی دارند مناسب است و به گونه ای طراحی شده اند که قابل حمل هستند و روی زمین یا میز نگه داری می شوند.

تصفیه کننده های هوای کل خانه: این دستگاه برای تمیز کردن تمام هوای خانه طراحی شده و عموما به طور مستقیم بر روی کانال های موجود نصب می شود. سیستم تصفیه باید به صورت کاملا حرفه ای نصب گردد، شاید از برق هم در بعضی موارد استفاده شود.

تمیز کننده های هوای داخلی: در تمام منازل گرد و غبار و یا شوره حیوان خانگی موجود است اگر شما نیز جزو افرادی هستید که از اختلال مزمن انسدادی ریه و یا مشکلات ریوی دیگر رنج می برید، این مواد محرک موجود در هوا ممکن است نفس کشیدن را برای شما سخت تر کند. استفاده از این نوع از دستگاه های تصفیه کننده هوا می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

عوارض دستگاه تصفیه هوای خانگی:

قبل از اینکه بخواهیم درباره عوارض دستگاه تصفیه هوا حرفی بزنیم بایستی مکانیسم عملکرد آنها را بدانیم:

عملکرد دستگاه های غیرفعال به گونه ای است که هوای آلوده را با مکنده های قدرتمند از قسمتی به درون میمکد و این هوا با استفاده از چند فیلتر موجود در دستگاه آلاینده های آن پالایش شده و در نهایت هوای سالم را به بیرون می دهد، طرز کار این دستگاه ها بسیار ساده است.

اما در دستگاه هایی که از سیستم یون سازی یا یونیزاسیون برخوردار است ممکن است گاز ازون که برای سلامتی دستگاه تنفسی بسیار خطرناک است تولید شود. بنابراین استفاده از این دستگاه ها توصیه نمی شود.

نرخ تحویل هوای پاک (CADR):

(CADR) یا Clean Air Delivery Rate از مهمترین شاخصه های بررسی کیفیت دستگاه های تصفیه هوای خانگی است و طبق این معیار مقدار هوای وارد شده به دستگاه و میزان آلاینده هایی که جذب شده بر حسب فوت بر متر مربع اندازه گیری می شود و هرچه  عدد بالاتر باشد، کارایی دستگاه نیز بیشتر است.

تعداد دفعات تعویض هوا در یک ساعت (ACH):

این شاخص برای آن است که مشخص شود یک دستگاه تصفیه هوای خانگی در هر یک ساعت، چند بار می‌تواند هوای اتاق را به‌ طور کامل تصفیه کند. اعداد بالای این شاخص نیز نشان دهنده کارایی بهتر دستگاه است.

امکانات جانبی:

در کنار مواردی که گفته شد، در دستگاه های تصفیه کننده امکانات جانبی دیگری نیز وجود دارد که به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد:

فن: همه دستگاه های تصفیه کننده موجود در بازار دارای یه فن برای مکیدن هوا به داخل هستند، اگر دستگاهی دارای فن نباشد سر و صدای کمتری ایجاد میکند ولی در مقابل کارایی کمتری نسبت به بقیه دستگاه ها دارد.

نشانگر سرویس دستگاه: این نشانگر برای تعیین زمان سرویس دستگاه کاربرد دارد به طوری که وقتی فیلتر دستگاه کثیف شده باشد نشانگر به رنگ قرمز در می آید.

تایمر قابل‌ برنامه‌ ریزی: دستگاه هایی که دارای تایمر هستند میتوانند تنظیم کنند در چه ساعاتی روشن و خاموش شوند و در مصرف برق نیز صرفه جویی خواهند کرد.

کنترل از راه دور: در برخی از دستگاه ها نیز این ویژگی وجود دارد و به شما این امکان را می دهد از فواصل دور دستگاهتان را تنظیم کنید.

یونیزاسیون (سیستم یون سازی): اگر دستگاه شما دارای سیستم یونیزاسیون بود، حتما توجه کنید که ازون تولید نکند. برای دانستن این نکته کافی است، نوشته‌های روی جعبه دستگاه و یا دفترچه راهنمای آن را با دقت بخوانید.

فیلتر اولیه قابل‌شست‌وشو: یک فیلتر اولیه‌ قابل ‌شست ‌و شو (درواقع چند بار مصرف) ذرات معلق را به خود جذب می‌کند؛ اگر فیلتر اولیه قابل ‌شست‌ و شو باشد، باعث کاهش هزینه‌ های نگهداری دستگاه می شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آهنگ پیشواز همراه اول