راهنمای خرید دستگاه تست قند خون به همراه معرفی پر فروش ترین دستگاه های تست قند خون در ایران

محتوا پنهان
2 معرفی بهترین دستگاه های تست قند خون همراه با لینک خرید از دیجی کالا

راهنمای کامل خرید دستگاه تست قند خون

خرید دستگاه تست قند خون امروزه بسیار باب شده است. اطلاع از میزان قند خون(دستگاه تست قند خون )، یکی از عوامل حیاتی در  سلامتی انسان هاست و در افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند، این موضوع حیاتی تر است. بالا و یا پایین بودن بیش از حد میزان قند خون می تواند اثرات جبران نا پذیری را برای افراد به دنبال داشته باشد. بنابراین برای این دسته از افراد وجود یک دستگاه تست قند خون در منزل بسیار ضروری است. اما شاید بسیاری از افراد با این دستگاه آشنایی چندانی نداشته باشند. در ادامه این مطلب چند نکته از ویژگی هایی که در هنگام خرید دستگاه قند خون باید به آن توجه کنید را برایتان آورده ایم تا بتوانید بهترین دستگاه را انتخاب کنید.

پیشنهاد

جدا از خرید دستگاه تست قند خون، اگر مایل بود دیگر محصولات دیجیتال ما را نیز مشاهده نمایید و با توجه به سلیقه و همچنین بودجه مالی خود بهترین انتخاب را داشته باشید. در هر کدام از صفحات به بررسی و معرفی بهترین مدل ها پرداخته شده است تا شما به راحتی بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشبد.

معرفی بهترین دستگاه های تست قند خون همراه با لینک خرید از دیجی کالا

 

دستگاه تست قند خون ایکان مدل On Call Plus G113-111

دستگاه تست قند خون ایکان مدل On Call Plus G113-111

اولین محصول در پر فروش ترین ها، دستگاه تست قند خون ایکان مدل On Call Plus G113-111 است. اولین و مهم ترین ویژگی در مورد این دستگاه تست قند خون دارا بودن سوزن و نوار تست است. این ویژگی در این دستگاه ها جزو موارد ضروری و مهم بوده و با وجود آن دیگر نیاز نیست به دنبال سوزن و نوار های تست بروید. پس از پایان سوزن و نوار تست نیز می توانید آن را به راحتی تهیه کنید.

در این دستگاه ۳۰۰ حافظه قرار داده شده است و در نهایت می توانید میانگینی از تست های گرفته شده در مدت زمان معینی را داشته باشید.

دستگاه تست قند خون On Call Plus G113-111 به وسیله باتری غیر قابل شارژ کار می کند. این باتری از نوع باتری های سکه ای است و پس از اتمام باید آن را تعویض کنید. البته نگران نباشید این باتری می تواند تا حدود ۱۲ ماه انرژی مورد نیاز برای دستگاه را تامین کند.

از ویژگی مهم دیگری که در مورد این دستگاه تست قند خون به چشم می خورد، پیغام خطایی است که در هنگام کم بودن میزان خون مشاهده می کنید. در واقع شما می توانید میزان پرتاب سوزن توسط دستگاه را از درجه ۰ تا ۵ تنظیم کنید، اگر به هر دلیلی میزان خون کمتر باشد با پیغام ارور بر روی صفحه نمایش مواجه خواهید شد. مقدار خون مورد نیازتان را می توانید از مناطق مختلفی از بدن تهیه کرده و در عرض ۱۰ ثانیه از عدد قند خون خود با خبر شوید.

 • دارای ۳۰۰ حافظه
 • قابلیت میانگین گیری
 • انجام تست در زمان سریع
 • قابلیت اتصال به کامپیوتر
 • دارای هشدار


خرید

دستگاه تست قند خون بیورر مدل GL42

دستگاه تست قند خون بیورر مدل GL42

نام بیورر در میان پر فروش ترین دستگاه های تست قند خون نیز به چشم می خورد. از این برند مدل GL42 رتبه دوم پر فروش ترین دستگاه های تست قند خون را به خود اختصاص داده است. اولین ویژگی فوق العاده این دستگاه مقدار خون مورد نیاز پایین و زمان نتیجه بسیار کم آن است. شما می توانید تنها در مدت ۵ ثانیه و با ۰٫۶ میکرومتر خون از عدد تست خود با خبر شوید.

در این دستگاه یک صفحه نمایش بزرگ نیز قرار داده شده است که به وسیله آن می توانید به راحتی عدد مربوط به میزان قند خون خود را بخوانید. همچنین می توانید تا ۴۸۰ بار آن را ذخیره کرده و در نهایت با استفاده از ویژگی میانگین گیری از میانگین قند خون خود باخبر شوید. این قابلیت هر ۷، ۱۴، ۳۰ و ۹۰ روز یک بار قابل انجام است.

این دستگاه تست قند خون نیز با باتری کار می کند و پس از اتمام باید آن را تعویض کنید. باتری که برای این دستگاه در نظر گرفته شده نیز از نوع باتری های سکه ای است.

 • دارای ۳۰۰ حافظه
 • قابلیت میانگین گیری
 • انجام تست در زمان سریع


خرید

دستگاه تست قندخون آی هلث مدل Smart

دستگاه تست قندخون آی هلث مدل Smart

دستگاه تست قند خون آی هلث نیز در طول سال هایی که وارد بازار شده توانسته رتبه بسیار بالایی را در بین محصولات مشابه خود در کسب نماید.

دقت بالایی که این دستگاه دارد، آن را به یکی از پر طرفدارترین دستگاه های تست قند خون تبدیل کرده است. حافظه داخلی تا ۵۰۰ نتیجه را می تواند ذخیره کند. این تکنولوژی سبب می شود که عوامل مختلف، در نتیجه تست تاثیری نداشته باشد. دقت این دستگاه به گونه ای است که حتی در افرادی که دارای خون رقیق هستند نیز اعداد درستی را اعلام می کند. این ویژگی به گونه ای است که می توانید از آن برای اندازه گیری میزان قند خون نوزادان نیز استفاده کنید. مدیریت نوارهای مصرف شده از طریق QR‐code و چک کردن تاریخ انقضای آنها با این دستگاه ممکن است.

در این دستگاه یک تکنولوژی دیگری نیز قرار داده شده است که به وسیله آن می توانید در صورت کافی نبودن نمونه مورد نظرتان، میزان خون را افزایش دهید. این عمل باعث می شود تا در هنگام مواجه شدن با پیغام ارور بر روی دستگاه مجبور به تعویض نوار تست نشده و در نتیجه در میزان مصرف نوارهای تست صرفه جویی کنید. همچنین مجهز به تکنولوژی است که خطاهای لرزش دست شما را نیز اصلاح می کند.

 • دارای ۴۸۰ حافظه
 • قابلیت میانگین گیری
 • انجام تست در زمان سریع


خرید

دستگاه تست قند خون آکیوچک مدل Performa

دستگاه تست قند خون آکیوچک مدل Performa

دستگاه تست قند خون پرفورما که توسط برند آکیوچک وارد بازار شده است را می توانید برای مصارف خانگی به کار ببرید. برای انجام تست با این دستگاه تنها کافی است ۰٫۶ میکرولیتر از خون خود را بر روی محل مخصوص قرار داده و در مدت بسیار کوتاهی از میزان قند خون خود با خبر شوید.

در این دستگاه ۵۰۰ حافظه قرار داده شده است. همانطور که گفته شد وجود این حافظه به اطلاعاتی که در زمان مراجعه به پزشک می دهید بسیار کمک می کند، علاوه بر این می توانید میانگین میزان قند خون خود را نیز پس از مدت زمان مشخصی ببینید.

قابلیت مثبت دیگر این دستگاه، اندازه گیری از نقاط مختلف بدن است، در نتیجه برای افراد که باید زود به زود قند خون خود را اندازه گیری کنند بسیار مناسب است

 • دارای ۵۰۰ حافظه
 • قابلیت میانگین گیری
 • انجام تست در زمان سریع
 • امکان انجام تست از نقاط مختلف بدن


خرید

دستگاه تست قند خون اینفوپیا مدل EasyGluco

دستگاه تست قند خون اینفوپیا مدل EasyGluco

اینفوپیا با دارا بودن ۳۶۵ حافظه برای ذخیره میزان قند خون و همچنین قابلیت میانگین گیری می تواند برای مصارف خانگی بسیار مناسب باشد.

برای اندازه گیری میزان قند خون خود توسط این دستگاه کافی است مقدار ۱٫۵ میکرولیتر از خون خود را در محل تعیین شده قرار دهید. انجام تست را می توانید در زمان های متفاوتی انجام دهید و بر روی دستگاه آن ها را مشخص کنید. زمان هایی مانند قبل از غذا خوردن، بعد از غذا خوردن، بعد از دارو خوردن و بعد از ورزش کردن. همانطور که می دانید در این زمان ها میزان قند خون نیز متفاوت است.

این دستگاه به وسیله باتری کار می کند و همانند دستگاه های قبلی باتری آن از نوع باتری های سکه ای است که تا مدت زیادی برای شما کار می کند.

 • دارای ۳۶۵ حافظه
 • قابلیت میانگین گیری
 • انجام تست در زمان سریع
 • قابلیت اندازه گیری میزان قند خون در زمان های مختلف


خرید

دستگاه تست قند خون کرسنس مدل IS643212-R

دستگاه تست قند خون کرسنس مدل IS643212-R

دستگاه تست قند خون کرسنس، دستگاهی است که می توانید آن را با خود به هر جا ببرید. می توان گفت یکی از پر فروش ترین دستگاه های تست قند خونی که در کشور های مختلف موجود است همین دستگاه تست قند خون IS643212-R است.

دستگاه تست قند خون IS643212-R دارای ظرفیت ۱۰۰۰ تایی است که قادر است میانگینی از اعداد قند خون شما را در طی روزهای مشخص به شما نشان دهد.

این دستگاه قابلیت اتصال به کامپیوتر و تلفن همراه را داشته و علاوه بر این قابلیت خاموشی خودکار و خون گیری از تمام نقاط بدن نیز در آن دیده می شود. اندازه بزرک و اعداد واضح موجود بر روی این دستگاه آن را برای سالمندان و افرادی که چشمان ضعیفی دارند مناسب ساخته است. دستگاه تست قند خون کرسنس توسط دو عدد باتری سکه ای کار می کند که به همراه دستگاه به شما ارائه می شود. علاوه بر آن در هنگام خرید این محصول ۱۰ عدد نوار تست و ۱۰ عدد سوزن نیز دریافت خواهید کرد. این سوزن ها مخصوص انجام تست قند خون هستند که با تنظیم سرعت های مختلفی که در این دستگاه است میزان فرو رفتگی آن را می توانید مشخص کنید.

 • قابلیت اندازه گیری سریع
 • دارای ۱۰۰۰ عدد خافظه
 • دارای قابلیت تنظیم میزان سرعت سوزن
 • قابلیت اندازه گیری تست قند خون از تمام نقاط بدن


خرید

دستگاه تست قند خون یو رایت مدل TD-4279 به همراه ۱۰عدد نوار

دستگاه تست قند خون یو رایت مدل TD-4279 به همراه ۱۰عدد نوار

دستگاه تست قند خون یو رایت مدل TD-4279 حافظه ای برابر با ۱۰۰۰ عدد دارد و شما می توانید تا ۱۰۰۰ بار اطلاعات مربوط به قند خون خود را ذخیره نمایید. برای این دستگاه صفحه ای از نوع صفحه LCD قرار داده شده است که اطلاعات را به شما نشان می دهد. جهت اندازه گیری قند خون خود کافی است میزان مشخصی از خون خود را بر روی نوار تست که در داخل شیار مخصوص قرار دارد بریزید تا پس از مدت زمان ۵ ثانیه عدد قند خون خود شما را نشان دهد.

در این دستگاه نیز از باتری برای تامین انرژی مورد نیاز استفاده می شود و به وسیله یک باتری می توانید تا ۱۰۰۰ بار قند خون خود را اندازه بگیرید. دستگاه تست قند خون یو رایت مدل TD-4279 نیز قابلیت اتصال به کامپیوتر را داشته و می توانید کلیه اطلاعات را در داخل کامپیوتر مشاهده کنید. این دستگاه مورد تایید آزمایشگاه رفرانس و وزرات بهداشت ایران می باشد.

 • دارای حافظه ۱۸۰ عددی
 • دارای قابلیت خاموشی خودکار


خرید

دستگاه تست قند خون آرکری مدل Glucocard 01 Mini

دستگاه تست قند خون آرکری مدل Glucocard 01 Mini

آرکری از کمپانی های تولید کننده ای است که در ژاپن قرار دارد. هشتمین دستگاه پر فروش تست قند خون از این برند انتخاب شده است. این دستگاه برای اندازه گیری میزان قند خون شما تنها به ۰٫۳ میکرولیتر خون نیاز دارد و در عرض مدت کوتاهی می تواند عدد مربوط به قند خون شما را بر روی صفحه دستگاه به نمایش بگذارد.

دستگاه تست قند خون آرکری از نوع دستگاه هایی است که دقت بسیار بالایی دارد و برای اندازه گیری میزان قند خون از آنزیم گلوکز اکسیداز استفاده می کند.

حافظه ای که برای این دستگاه در نظر گرفته شده است ۵۰ عدد است و می توانید به وسیله آن میانگین نتایج خود را نیز ببینید. این میانگین در طی بازه های زمانی ۷، ۱۴ و ۳۰ روز قابل ارائه است.

 • دارای ۵۰ عدد حافظهدارای قابلیت میانگین گیری
 • انجام تست در سریع ترین زمان


خرید

دستگاه تست قند خون زیکلاس مدل TD-4267

دستگاه تست قند خون زیکلاس مدل TD-4267

دستگاه تست قند خون زیکلاس نیز از مدل های پر طرفدار دستگاه های تست قند خون است. این دستگاه ظرفیتی معادل ۴۵۰ عدد دارد و با دارا بودن قابلیت میانگین گیری می تواند اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهد.

این دستگاه قابلیت اتصال به کامپیوتر را داشته و می توانید به واسطه این ویژگی اطلاعات مربوط به تست های خود بر روی سیستم کامپیوتری خود ببینید.

 • دارای ۴۵۰ عدد حافظهاندازه گیری تست قند خون در عرض ۵ ثانیه


خرید

دستگاه تست قند خون امپرور مدل Concept

دستگاه تست قند خون امپرور مدل Concept

دستگاه تست قند خون امپرور به عنوان آخرین دستگاه انتخاب شده است. سرعت ۵ ثانیه ای دستگاه می تواند در مدت کوتاهی به شما اطلاعات دقیقی بدهد. این دستگاه قادر است تا ۱۰۰۰ نتیجه تست را همراه با زمان و تاریخ در خود ضبط کند و در صورت تمایل به شما میانگینی از اعداد موجود در حافظه را بدهد.

در این دستگاه قبلیت خاموشی خودکار نیز قرار داده شده است و پس از گذشت مدتی، دستگاه به طور خودکار خاموش خواهد شد. با استفاده از این دستگاه می توانید از تمام نقاط بدن خود خون گیری کنید. این قابلیت برای افرادی که باید به طور منظم و در فواصل کوتاه از میزان قند خون خود با خبر باشند بسیار مهم و ضروری است.

 • دارای ۱۰۰ عدد حافظه داخلیدارای قابلیت میانگین گیری


خرید

چگونگی استفاده از دستگاه تست قند خون:

اندازه گیری در این دستگاه ها عموما به دو روش صورت می گیرد:

روش فتومتری: در این روش، دستگاه در داخل خود منبع نور دارند. گلوکز یکی واکنش آنزیمی انجام داده و ماده ای رنگی را تولید می کند. این ماده رنگی تولید شده، نوری که با طول موجی مشخص به نوار تست می رسد را جذب کرده و در نهایت مقدار گلوکز نمونه به وسیله مقدار ماده رنگی تولید شده مشخص می شود. (مقدار گلوکز خون متناسب با مقدار ماده رنگی تولید شده است)

روش الکتروشیمیایی: گلوگز اکسید شده و الکترون تولید می کند. در این روش میزان گلوکز با تعداد الکترون های به دام افتاده متناسب است. این روش به دلیل آن که به نور وابسته نیست خطای کمتری را نشان می دهد.

آنزیم هایی که در دستگاه تست قند مورد استفاده قرار میگیرد کدامند؟

هنگامی که این دستگاه را تهیه می کنید، با چندین نوار قند خون مواجه می شوید که به مواد شیمیایی آغشته شده و نسبت به میزان قند خون شما واکنش نشان می دهند. آنزیم های گلوگز اکسیداز (GOD) و دهیدروژناز (GDH-PQQ) از جمله این آنزیم ها هستند. البته توصیه می شود از دستگاه هایی استفاده کنید که آنزیم گلوکز اکسیداز دارند چرا که دهیدروژناز عموما میزان قند خون شما را بالاتر از سطح معمول نشان خواهد داد.

نکاتی که در هنگام خرید دستگاه تست قند خون باید به آن توجه کنید کدامند؟

بودجه خود را برای خرید دستگاه قند خون مشخص کنید:

بودجه ای که می خواهید برای این دستگاه در نظر بگیرید را از قبل مشخص کنید. در نظر داشته باشید که این مبلغ تنها برای خرید دستگاه نیست بلکه باید به همراه آن نوار تست قند و سوزن مورد نیازتان را نیز تهیه کنید. استفاده از دستگاه های قند خون با قیمت پایین را از ذهن خود دور کنید، این دستگاه ها شاید در ابتدا ارزان تر باشند اما به مرور زمان، خرج زیادی بر روی دست شما خواهند گذاشت. در نتیجه سعی کنید دستگاهی را انتخاب کنید که فقط یک بار هزینه کنید و مجبور نباشید برای خریدن سوزن و یا نوارهای تست آن مبالغ هنگفتی را متحمل شوید.

دقت در دستگاه تست قند خون:

از آنجا که میزان قند خون و کنترل آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، توصیه می شود از دستگاه های با دقت بسیار بالا و کمترین احتمال خطا استفاده کنید. دانستن میزان قند خون در مدت زمان معین در هنگام مراجعه به پزشک ضروری است در نتیجه ایجاد خطا در دستگاه ممکن است در تشخیص پزشک اختلال ایجاد کند. البته باید توجه داشته باشید که عوامل بسیار زیادی در دقت دستگاه تست قند خون موثر است. عواملی مانند روش اندازه گیری قند خون، کد گذاری و نداشتن حجم خون مناسب می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

کدگذاری در دستگاه تست قند خون:

کدگذاری در این دستگاه ها به سادگی انجام می گیرد. کدهای مورد نیاز بر روی بسته ای که حاوی نوار هاست موجود است و کافی است این کد را وارد کرده و سپس مراحل بعد را انجام دهید. البته در دستگاه های پیشرفته تر نیازی به وارد کردن کد نیست.

کنترل حجم خون:

در دستگاه های تست قند خون سیستمی تحت عنوان سیستم کنترل حجم خون یا BVC قرار داده شده است. این سیستم به شما کمک می کند تا میزان خود مناسب را به دستگاه بدهید و اگر میزان خون به مقدار مناسب نباشد، با پیغام خطا بر روی صفحه نمایش دستگاه مواجه خواهید شد. دقت داشته باشید که در دستگاه هایی که فاقد این قابلیت هستند، ممکن است کم بودن خون و یا بیشتر بودن خون از مقدار مشخص شده، عدد قند خون شما را کمتر و یا بیشتر نشان دهد.

خون مورد نیاز برای اندازه گیری قند خون چقدر است؟

هر کدام از دستگاه های قند خون میزان مشخصی از خون را نیاز دارند تا بتوانند عدد درست و دقیقی را به شما نشان دهند. این میزان از ۰٫۳ میکرولیتر تا ۵ میکرولیتر متفاوت است. در مدل های قدیمی تر دستگاه های تست قند خون میزان خون بیشتری نیاز است و به دنبال آن فرد مورد آزمایش باید درد بیشتری را می کند.
در مدل های جدیدتر دستگاه های تست قند خون این میزان به طور قابل توجهی کاهش یافته و به کمتر از ۰٫۳ میکرولیتر رسیده است و در نتیجه فرد دردی را احساس نخواهد کرد.

اندازه گیری خون در دستگاه های تست قند خون از چه نقاطی انجام می گیرد؟

بیشتر دستگاه هایی که در بازار موجود هستند، امکان اندازه گیری از نوک انگشتان را دارند. اما در برخی از دستگاه های پیشرفته تر این قابلیت قرار داده شده است که اندازه گیری از نقاط دیگر نیز انجام شود؛ مانند بازو و ساعد. وجود این قابلیت برای افرادی که مجبورند در طول شبانه روز چندین بار میزان قند خون خود را کنترل کنند بسیار مهم و ضروری است.

حافظه دستگاه تست قند خون:

به دلیل آن که میزان بالا بودن و یا پایین بودن میزان قند خون نیازمند اندازه گیری در یک بازه مشخص است، بسیاری پزشکان از فرد می خواهند تا میزان قند خون خود را در یک دوره مشخص اندازه گیری کرده و به او اطلاع دهند. به همین دلیل وجود این ویژگی در دستگاه تست قند خون بسیار مهم و ضروری است که البته این ویژگی در اکثر دستگاه های تست قند خون موجود است. برخی از دستگاه ها نیز این قابلیت را دارند که میانگینی از میزان قند خون را محاسبه کنند.

اتصال به کامپیوتر:

قابلیت اتصال به کامپیوتر که در برخی از دستگاه های تست قند خون پیشرفته تر دیده می شود، به شما این امکان را می دهد که به راحتی میزان قند خون خود را تجزیه و تحلیل کنید.

چه سرعتی در دستگاه های قند خون مناسب تر است؟

سرعت اندازه گیری را نمی توان ملاکی برای خوب و یا بد بودن دستگاه تست قند خون دانست، اما این ویژگی نیز در دستگاه های مختلف متفاوت است. اما اگر فرد عجولی هستید بهتر است از دستگاه هایی استفاده کنید که سرعت اندازه گیری بالاتری دارند. این سرعت از ۵ ثانیه تا ۶۰ ثانیه متغیر است.

اندازه دستگاه تست قند خون:

سایز و اندازه دستگاه نیز از ویژگی های دیگری است که برای بسیاری از افراد مهم و ضروری است. اگر میخواهید دستگاه خود را با خود حمل کنید، بهتر است سایز های کوچکی از دستگاه را انتخاب نمایید.

صفحه مانیتور دستگاه تست قند خون:

صفحه مانیتور بر روی دستگاه تست قند خون، تاریخ، ساعت و عدد قند خون شما را نمایش می دهد. این صفحه مانیتور باید به گونه ای باشد که اعداد موجود بر روی آن به طور واضح دیده شوند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آهنگ پیشواز همراه اول