راهنمای خرید چادر مسافرتی و پرفروش ترین چادر مسافرتی ها در ایران

خرید چادر مسافرتی برای زمانی که دسته جمعی یا با تور در فصول گرم و سرد سال به سفر می روید بسیار مهم است، چادرمسافرتی یکی از اقلام مورد استفاده و پرکاربرد است که باید حتما همراه خود داشته باشید. خرید چادر مسافرتی خوب شاید کمی سخت به نظر بیاید، انواع گوناگون، با شاخصه ها و قابلیت های متفاوتی طراحی و تولید شده‌اند که شما را دچار سردرگمی می‌کنند. در این مطلب ما قصد داریم شما را راهنمایی کنیم تا متناسب با نیازتان خرید چادر مسافرتی خوبی را تجربه کنید.

معرفی بهترین چادر های مسافرتی همراه با لینک خرید از دیجی کالا

چادر مسافرتی ۸ نفره ASIM کد ۲

چادر مسافرتی ۸ نفره ASIM کد ۲

برای سفرهای گروهی و خانوادگی داخل شهر و پیک نیک و کوهنوردی خرید چادر مسافرتی ۸ نفره ASIM کد ۲ بسیار مناسب است. زمانی که این چادر باز است سایزش ۲۵۰×۲۵۰ سانتی متر و بلندی آن ۱۹۰ سانتی متر می باشد و از این لحاظ برای ۶ تا ۸ نفر گنجایش دارد. جنس پارچه این چادر فنری از پلی استر آکسفورد و مرغوب می باشد، درنتیجه میزان مقاومت ان در مقابل باران و نفوذ آب بسیار بالاست. در این چادر بست زیپی پهن و بزرگ و درجه یکی وجود دارد و پشه بند جدا است و اگر فرد بخواهد می تواند آنها را جمع کرده و با گیره ای که بالای سر قرار دارد، ببندد. درضمن این چادر دارای ۲ پنجره با پشه بند توری است که آن را نیز می توان جمع کرد.

یک پشه بند بزرگ جدا نیز در سمت دیگر چادر وجود دارد. این چادر صفحه ای دارد که  می توانید آن را توسط گیره هایی که در ۴ سمت چادر قرار گرفته روی سقف چادر نصب نمایید ودر شرایط جوی نامناسب و هوای بارانی از آن به عنوان آفتاب گیر یا چتر محافظ  استفاده نمایید. درون چادر و پایین سقف دو عدد قلاب برای آویزان کردن چراغ در نظر گرفته شده است. درضمن روی خود چادر ۸ عدد بست پارچه ای برای نصب و کنترل چادر در حین وزش باد زیاد و طوفان تعبیه شده است. مقاومت بالای این چادر و اندازه مناسب کیف جابجایی آن که به شکل یک کوله پشتی ۷۵×۷۵ سانتی می باشد این چادر را به منظور استفاده در هر فضا و موقعیتی مناسب نموده است.

 

 • مناسب برای سفرهای دسته جمعی
 • جنس پارچه عالی و مقاوم دربرابر باد و باران

چادر مسافرتی ۲ نفره کینگ کمپ مدل Modena 2

چادر مسافرتی ۲ نفره کینگ کمپ مدل Modena 2

این چادر هم پنجره و هم هواکش دارد. جنس بدنه این چادر از پلی استر است و بسیار مقاوم و مستحکم است و از نفوذ باران و رطوبت به داخل چادر جلوگیری می کند. کیسه حمل دایره ای این چادر نیز ضد آب است که برای کوهنوردی در مسیرهای طولانی سخت است.

این چادر فنری است و نیازی به نصب و راه اندازی دشوار و پیچیده ندارد و زمانی که از کیسه خارج شود راه اندازی می شود. جابجایی این چادر با بند آویزه آن انجام می شود.

 

 • جنس پارچه عالی و مقاوم دربرابر باد و باران

چادر مسافرتی اضطراری یک نفره مدل Tube

چادر مسافرتی اضطراری یک نفره مدل Tube

این چادر ۲ نفره توسط پاراکورد ویژه خود به دو پایه مقابل هم وصل می شود. به عنوان مثال می توان پاراکورد ۵ متری را میان دو درخت به شکل افقی ببندید و پیش از بستن از یک کنج چادر رد نمایید تا سقف چادر را نگه دارد. پاراکورد این چادر از مدل نظامی درجه ۳ و سه رشته می باشد و در شرایط جوی بد، تحمل کششی بالایی دارد. بعد از راه اندازی پاراکورد و بخش بالای چادر، ۴ عدد بند خاص در ۴ کنج پایین را برای عمل کردن به عنوان تکیه گاه به شی های سنگین ببندید و چادر شما روی زمین مستقر شود.

از شاخصه های این چادر این است که جنس بدنه آن عایق حرارتی و رطوبتی می باشد و از هدر رفت انرژی جلوگیری می کند. این محصول صرفا در مواقع ضروری کارایی دارد و به عنوان چادر مسافرتی چندان توصیه نمی شود چراکه اولا قابلیت های آن را نداشته و پایه داخلی برای ایستاده قرار گرفتن ندارد اما برای کوهنوردان و پیک نیک که با شرایط جوی بدی مثل طوفان، باران شدید و برف روبه رو می شوند، مناسب است.

 • دارای پاراکورد مخصوص

چادر ۶ نفره اف آی تی تنت مدل T21

چادر مسافرتی 6 نفره اف آی تی تنت مدل T21

ابعاد این چادر معادل ۲۱۰ × ۲۴۰ سانتی‌ متر است و برای ۴ تا ۶ نفر گنجایش دارد. وجه تمایز این چادراسکلت دوپوش آن می باشد. به عبارتی بدنه‌ی اصلی چادر از پارچه‌ی شبکه ای تولید شده است و به‌تنهایی نمی توان آن را مورد استفاده قرار داد. جهت پوشاندن این قسمت، یک پوشش دیگر از جنس پلی‌استر نایلونی تعبیه شده است که باعث می شود چادر در مقابل نفوذ رطوبت و آب و نیز پرتو UV  مقاومت بیشتری داشته باشد و همچنین این مکانیسم دوپوش باعث تهویه و جریان هوای بهتر در آن می شود. درضمن جنس پلی استر نسب به سایر پارچه طول عمر بیشتری دارد.


در مجموع با خرید چادر مسافرتی ساده و درعین حال کاربردی مکانی خوب به دور از آفتاب مزاحم، گرد و خاک، حشره و باران برای استراحت در سفر خواهید داشت. قاب اصلی یا پایه های چادر که در ثابت‌ماندن و استواری پارچه‌ی آن نقش دارند، از جنس فایبرگلاس با وزن کم می باشند. وزن کم ستون ها و کل چادر باعث می شود حمل آن راحت باشد. درضمن فایبرگلاس انعطاف‌پذیری بهتری در نصب و راه اندازی چادر دارد.

این محصول فاقد هواکش است؛ اما در سه سمت آن سه پنجره‌ی کوچک دو لایه با توری لحاظ شده است. اگر هوای داخل چادر گرم و یکنواخت شد برای جریان هوا پنجره ها را باز کنید. دوجیب نیز در این چادر برای نگهداری شارژر، گوشی، چراغ قوه و… وجود دارد.

 

 • ساختار دوپوش
 • مقاوم در برابر نفوذ آب و حشرات و نور مستقیم خورشید
 • سبک

چادر ۸ نفره اف آی تی تنت مدل Double Roof T22

چادر ۸ نفره اف آی تی تنت مدل Double Roof T22

این چادر با ساختار دوپوش برای استراحت دارای فضای کافیست. جنس پارچه‌ی این چادر پلی‌استر با رویه ی پلی‌اورتان می باشد که در برابر نفوذ آب و باران به اندازه ۱۰۰۰ میلی‌لیتر مقاوم است.این محصول ۱ در و ۳ پنجره با پارچه توری و ۲ هواکش دارد، بنابراین تهویه و گردش هوا به درستی انجام می شود. پایه های این چادر از جنس فایبرگلاس هستند که فایبرگلاس وزن کمی برای حمل و انعطاف‌پذیری خوبی در راه اندازی چادر دارد اگرچه میزان پایداری فایبرگلاس زیاد و طول عمر بیشتری دارد؛ اما زیادی خم ‌کردن و فشارآوردن احتمال دارد به آن آسیب برساند. این چادر از ارتفاع خوبی برخوردار است درحدی که بتوان به راحتی در آن ایستاد.

داخل این چادر دو جیب تقریبا کوچک نیز برای قرار دادن لوازم کوچک مثل گوشی و چراغ قوه وجود دارد. در این چادر نیز پارچه توری یا همان پشه بند دارد که بازیپ باز و بسته می شود و باعث می شود که حشرات به داخل چادر نیایند.

کیف این چادر دارای دو بند است که به آسانی بتوان آن را جابجا کرد حتی می توان در کوله پشتی های بزرگ به راحتی جا داد و حمل نمود.

 

 • ته نشین نشدن مواد روی سطح
 • نظافت آسان
 • ظاهر شیک

چادر ۸ نفره اف آی تی تنت مدل T17

چادر ۸ نفره اف آی تی تنت مدل T17

از آنجاییکه با خرید چادر مسافرتی این مدل فضای زیادی برای ۸ نفر فراهم می کند برای سفرهای دسته جمعی پیشنهاد خوبی است. پارچه این چادر دوپوش می باشد. به عبارتی بدنه‌ی اصلی چادر از پارچه‌ی شبکه ای تولید شده است و به‌تنهایی نمی توان آن را مورد استفاده قرار داد. جهت پوشاندن این قسمت، یک پوشش سایه بان دیگر از جنس پلی‌استر نایلونی تعبیه شده است که باعث می شود چادر در مقابل نفوذ رطوبت و آب و نیز پرتو UV  مقاومت بیشتری داشته باشد و همچنین این مکانیسم دوپوش باعث تهویه و جریان هوای بهتر در آن می شود. در ورودی این چادر نیز با زیپ باز و بسته می‌شود.

ارتفاع این چادر ۱۸۰ سانتی‌متر می باشد که تقریبا کوتاه است اما باعث میشود چندان با باد برخورد نداشته باشد و چادر پایداری بیشتری داشته باشد. این میزان بلندی ممکن است کمی برای ایستادن و ورود و خروج افراد قد بلند مشکل ساز باشد.

در این چادر چندتا پنجره‌ توری هم وجود دارد که باعث می‌شوند چادر از گردش هوای خوبی بهرمند باشد.

این چادر پایه هایی از جنس فایبرگلاس دارد که از ماندگاری و انعطاف خوبی بهرمند هستند. زمانی که چادر را ببندید و در کیف دایره ای آن قرار دهید برای حمل به صورت پیاده مشکل است و بهتر است در صندوق عقب ماشین گذاشته شود. جهت نصب و برپا کردن این چادر فرایند پیچیده ای وجود ندارد؛ صرفا نیاز است یک زمین هموار یافته و چادر را از کیف دربیاورید و به پایه های فنری آن را باز کنید. بستن این چادر ممکن است بار اول دشوار باشد اما به آسانی بعد از چند بار یاد می گیرید.

 

 • ساختار دوپوش و مقاوم دربرابر باران
 • ستون هایی از جنس فایبر گلاس مقاوم و سبک
 • راه اندازی آسان

چادر ۲ نفره اف آی تی تنت مدل Single Roof MT1

چادر ۲ نفره اف آی تی تنت مدل Single Roof MT1

خرید چادر مسافرتی آی تی تنت پیشنهاد می شود چرا که به منظور استفاده در شرایط جوی مختلف مناسب است. ارتفاع کمی دارد و درصورت استفاده در ارتفاعات کمتر در معرض باد قرار می گیرد و برای برنامه‌های کوهنوردی نیمه‌حرفه‌ای گزینه خوبی است. جنس پوشش این چادر از پلی‌استر آکسفورد یک روکش پلی‌اورتان است در نتیجه در هوای بارانی با وجود درزهای آب بندی شده، آب به داخل چادر نفوذ نخواهد کرد. پایه های استفاده شده در این چادر نیز از جنس فایبرگلاس می باشد و انعطاف و مقاومت بالا و در عین حال وزن کمی دارد، درنتیجه نگران حمل و جابجایی آن نباشید. تنها عیب فایبر گلاس این است که نسبت به فلز استحکام کمتری دارد، ازاین رو اگر بیش از حد پایه ها را خم کنید، ممکن است بشکنند. برپاکردن این چادر نیز به راحتی و به سرعت انجام می شود.

این چادر هواکش و پنجره ندارد اما برای در ورودی چادر یک توری در نظر گرفته شده است تا اگر لازم بود، هوا به‌ خوبی گردش پیدا کند و همچنین حشرات وگرد و غبار داخل چادر نیاید.

این چادر یک کیف برای نگهداری و حمل نیز دارد تا در مسافت های زیاد هم به راحتی آن را جابجا کنید بدون اینکه خسته شوید.

 

 • مقاوم در برابر نفوذ آب تا ۲۰۰۰ میلی لیتر
 • وزن کم و حمل راحت

چادر۳_۴ کوهنوردی کله گاوی مدل C3001

چادر۳_۴ کوهنوردی کله گاوی مدل C3001

این محصول در مقابل باران و طوفان بسیار مقاوم است و روکش ضد آب دارد تا اگر باران بارید آب به داخل چادر نفوذ نکند. پایه های آلومینیومی این چادر قطر۸٫۵ میلی متری دارند که با ۸ گیره در چهار طرف زمین وصل می شود در مقابل طوفان بسیار مستحکم است.


این چادر دو هواکش و یک پشه بند دارد. به منظور آویزان نمودن فانوس یا چراغ قوه یک قلاب در وسط چادر لحاظ شده است. برند پکینو که به کله گاوی نیز شناخته شده است چادر هایی مرغوب عرضه کرده است. این چادر به حالتی است که روکش درونی آن مشبک است و جهت استفاده در تابستان مناسب است و لایه بیرونی اش کاملا در برابر آب مقاوم و عایق می باشد.

 

 • ته نشین نشدن مواد روی سطح
 • نظافت آسان
 • ظاهر شیک

به منظور خرید چادر مسافرتی اول باید به ظرفیت آن دقت نمایید. درنظر بگیرید که معمولا وقتی مسافرت می کنید چند نفر هستید؟ معیار منحصربه فردی جهت تعیین تعداد افراد و گنجایش این چادرها مشخص نشده است ولی پیشنهاد می شود همواره تعداد افراد یا همسفران خود را دو نفر بیشتر در نظر بگیرید و بعد خرید چادر مسافرتی را انجام دهید؛ به این ترتیب اگر خانوادگی به سفر می روید و ۶ نفر هستید، بهتر است به فکر خرید چادر مسافرتی ۸ یا ۹ نفره باشید.

چادرها طبق سطح حفاظتی که دارند به شکل فصلی عرضه می‌شوند. درنظر بگیرید چادری که در برابر وضعیت آب و هوا قادر به مراقبت و محافظت از شما نباشد، در این شرایط سلامت و جان شما بیشتر در معرض خطر است.

چادرهای ۳ فصل وزن خیلی کمی دارند و برای بهار، تابستان و پاییز مناسب هستند. دارای پنجره هایی با پارچه‌های توری و شبکه بندی شده هستند که سبب شده داخل چادر گردش هوا وجود داشته باشد و نیز مانع حشره و پرنده و حیوان داخل چادر نیاید. بااین‌ وجود گردو خاک ریز از این پارچه های توری می گذرند. این وسیله در برابر آب مقاوم است، بنابراین نگران باران نباشید ولی در مقابل طوفان؛ بادهای بسیار وحشتناک و برف‌ و تگرگ زیاد نمی تواند مقاومت کند.

این نوع چادرها به منظور استفاده در نیمه اول بهار، تابستان و نیمه دوم پاییز طراحی و تولید شده‌اند و تاب تحمل برف متوسط را نیز دارند. این نوع چادر مسافرتی هم می تواند عمل تهویه هوا را انجام دهد و هم میتواند در روز های سرد گرمای درون چادر را بیشتر حفظ کند. این نوع چادر ها در مقایسه با چادر های سه فصل، پایه و گیره‌ی بیشتری دارند و میزان پارچه توری استفاده شده در آن کمتر می باشد به همین خاطر درمقایسه با چادر ۳ فصل گرم‌تر هستند و میزان محافظت آن ها بالاتر است.

این چادرها علاوه بر اینکه برای فصل های تابستان، پاییز و بهار قابل استفاده است برای زمستان نیز می توان روی خرید چادر مسافرتی حساب کرد. این نوع چادر در اصل به منظور مقاومت در مقابل طوفان زیاد، باران‌های رگباری و شدید، برف و کوهنوردی در زمستان طراحی و تولید شده‌اند؛ و استفاده اغلب آن‌ها در ارتفاعات و سرما است. تعداد پایه‌های زیاد و پارچه‌های ضخیم و سنگین از شاخصه های انحصاری این نوع چادر است، اغلب به‌ شکل سقف گنبدی تولید می‌شوند تا از جمع شدن برف بر روی آن جلوگیری شود.

درصورتی که تمایل دارید ایستاده لباس عوض کنید و یا بایستید و طبیعت بیرون چادر را ببنید، توصیه می شود به فکر خرید چاد مسافرتی ای باشید که ارتفاع بیشتری داشته باشد. چادرهای دارای کابین اغلب ارتفاع بیشتری دارند و به منظور مصارف خانوادگی انتخاب خوبی هستند. شما قادر به تقسیم‌بندی فضای داخل آن هستید و همچنین می توانید از سایه‌بان در جلو درب ورودی استفاده نمایید.

چادرهای سقف گنبدی در مرکز دارای ارتفاع بیشتری هستند اما اطراف آن دارای شیب است تا در مقابل وزش باد و یا بارش تگرگ نقص پیدا نکند و فضای آن کمتر است. درصورتی که قد شما بلند است و یا جای بیشتری احتیاج دارید توصیه می شود به جای چادر معمولی ۸۴ تا ۸۸ اینچی، یک چادر ۹۰ اینچی تهیه کنید.

هنگام خرید چادر مسافرتی در هر دوحالت باز و بسته بودن چادر به سایز آن توجه کنید. در حالت بسته اگر فضای زیادی را می گیرد، در جابجایی و نگهداری شاید سخت و دشوار باشد. درحالت باز نیز اندازه کف را در نظر بگیرید آیا این سایز برای تعداد افراد، میزان لوازم و تجهیزات شما کافی است؟ هنگام نصب نیز به سایز چادرها توجه کنید. نصب چادرهای بزرگ در هر مکانی ممکن نیست و همچنین ممکن است عمل سختی باشد.

در فضای درونی بعضی از چادرها به منظور تفکیک بخش های گوناگون چادر و حفظ محدوده شخصی پارچه‌های نازکی بکارگرفته شده است. این نوع چادر ها برای مسافرت گروهی پیشنهاد خوبی هستند.

یکی از پارامتر های حائز اهمیت در خرید چادر مسافرتی وزن آن است، چادر هایی که وزن کمتری دارند برای جابجایی آسان تر هستند و شما می‌توانید به آسانی راه را پیاده‌ طی کنید. به این مسئله توجه نمایید که شما هنگام سفر به خصوص مسیرهای پیاده روی باید مواد خوراکی، کیسه‌خواب، کوله‌پشتی و دیگر لوازم را هم با خود جابجا کنید، بدین ترتیب چادرهایی که وزن زیادی دارند حمل آن ها می‌تواند برای شما سخت و رنج آور باشند.

یکی از قطعات اصلی چادر میله‌ها و گیره‌ها می باشند که استحکام آن‌ها سبب می‌شود از چادر برای سال های سال استفاده کنید. توصیه می شود گیره‌ها و پایه‌های آن را چک کنید تا از جنس مرغوب و محکم و ضدزنگ باشند. در این رابطه این گیره‌ها در جنس‌های مختلفی مثل فایبرگلاس، آلومینیومی و کربن تولید و عرضه می‌شوند. گیره و میله های که از فایبرگلاس تولید شده اند در چادرهای با قیمت پایین نصب می‌شوند که نسبت به دو نوع دیگر قیمت کمتر، وزن بیشتر و دوام کمتری دارند. گیره‌های تولید شده از آلومینیوم قوی‌تر، کم وزن تر و ماندگارتر هستند و به راحتی جایگزین خواهند شد. گیره های از جنس فایبر کربن در چادرهای گران قیمت بکار گرفته می شوند که بسیار سبک و در عین حال قوی است و قیمت آن ها بالاست.

اسکلت بندی چادر در خرید چادر مسافرتی بسیار مهم است و در نحوه نصب آن نقش موثری دارد. اگرچه چادرهای مدرن امروزی احتیاجی به نصب روی زمین ندارند. هر اندازه چادر پایه‌ها و ستون‌های بیشتری داشته باشند، مدت زمان بیشتری برای نصب نیاز دارند، اما این روزها از بندها و گیره‌هایی برای نصب راحت تر بکار گرفته می‌شود و دیگر احتیاجی به این پایه‌ها نمی باشد.

در حین خرید چادر مسافرتی به در و پنجره؛ ظاهر و سمت آن توجه کنید. اگر دسته جمعی سفر می کنید لازم است چادری با دو درب یا بیشتر تهیه کنید. دقت کنید درها به‌ راحتی و بدون ایجاد سروصدا باز شوند تا در تاریکی شب استراحت افراد را مختل نکند. زیپ‌های استفاده شده در در و پنجره را چک کنید و نوع استقامت آن را بررسی کنید تا در مقابل ضربه آسیب نبیند. بودن پنجره هم موجب تابیدن نور، دید شما و هم تهویه هوای داخل چادر می شود، بدین ترتیب چادری تهیه کنید که از تعدادی پنجره کافی بهرمند باشد.

چادری با پوشش ضد آب بر روی سقف جهت استفاده در روزهای بارانی و برفی مناسب است و همچنین گرمای بیشتری در چادر به ارمغان می آورد. این خاصیت ضدآب در دو مدل چادر وجود دارد، یک مدل آن فقط در سقف پوشش ضدآب دارد و برای ورود نور و دید ممانعتی ایجاد نمی کند، اما مدل دوم آن همه چادر را پوشش می دهد و در هوای طوفانی و بارانی محافظ خوبی است.

وجود سایه‌بان در کنار در و پنل سبب می‌شود در هوای بارانی مانع خیس شدن کفش های شما می شود. در اکثر چادرها این امکان درنظر گرفته شده است که بسته به شرایط جوی و انتخاب خودتان می‌توانید از آن استفاده نمایید.

داخل بعضی از این چادرها در مرکز حلقه ای وجود دارد که جهت آویزان کردن چراغ و فانوس قابل استفاده است؛ درضمن اگر چادر حلقه های کنار هم داشته باشد برای آویزان کردن لباس و وسایل خود می توانید از آن استفاده کنید. جیب‌های درون چادر هم برای قرار دادن لوازم کوچک شما مثل موبایل، چراغ قوه و… محل مناسبی می باشند.

چادرهایی که فقط یک دیوار دارند رووش نصب آن ها آسان تر است و وزن کمتری هم دارند اما شاید سطح محافظتی که به وجود می آورد کم باشد و فضای نگهداری کمتری به شما می دهد. چادرهایی که دو دیوار دارند فضای بیشتری را مهیا می‌کنند و سطح محافظت بیشتری برای شما به ارمغان می آورند اما وزن بیشتری دارند.

برخی چادر ها روش نصب سخت و پیچیده ای دارند و شما پس از یک سفر یا کوهنوردی طولانی باید با چادر خود سروکله بزنید تا آن را نصب کنید و با خود می گویید اگه کاش چادر مسافرتی هوشمند بود که با یک کلید راه اندازی می شد؛ لذا پیشنهاد می شود خرید چادر مسافرتی ای داشته باشید که روش نصب راحتی داشته باشد و یا چند مرتبه نحوه راه اندازی آن را در منزل تست کنیدتا ببینید می‌توانید تکی آن را نصب و راه اندازی نمایید و یا به کمک فرد دیگری نیاز دارید.

چادر ها جنس های متفاوتی دارند و بسته به سطح کیفی و چگالی آن ها، در نرخ های گوناگونی به فروش می رسند. جنس بعضی از این چادرها از پنبه ضد‌آب می باشد اما این نوع چادرها اگر در زیر باران خیس شوند و آب جذب آن شود، بسیار سنگین خواهد شد. چادر هایی از جنس پلاستیک و پلی‌استر مقاوم در برابر آب هم در بازار معامله می شود ولی تابش آفتاب در بازه زمانی طولانی سبب رنگ پریدگی، کهنگی و پوسیدگی آن‌ها خواهد شد. اگر درزهای این چادرها باز نباشند آب به داخل نفوذ نمی کند. این چادرها دارای علامتی تحت عنوان D یا Denierمی باشند. این علامت بیانگر این است که هر نه هزار متر از نخ استفاده شده در تولید پارچه، وزنش چقدر است. این علامت در انتخاب شما بسیار موثر است اما فقط در شرایطی می‌توانید دو چادر را با علامت D را مورد قیاس قرار دهید که جنس آن ها یکی باشند.

کاور رویی چادر اگر از جنس پلی اورتان و سیلیکون باشد بهتر است که همه سطح بالایی و پنل ها و در ‌ها را کاور کند تا در مقابل باد و باران محافظ چادر باشد. درضمن باید در درزهای آن از نوار پارچه‌ای مرغوبی بکارگرفته شده باشد.

اغلب چادرها در زیر خود دارای کفی مرغوبی نیستند و احتمال دارد سنگ ریزه ها، خار و خاشاک و همچنین زمین خیس باعث عذاب و رنج شما باشند؛ پس دقت کنید که چادری با کفی مناسب و ضدآب تهیه نمایید.

درصورتی که می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی نمایید، خرید چادر مسافرتی ساده A-frame پیشنهاد خوبیست که خیلی معمولی و قیمت پایین است و وزن کمی دارد. فقط نکته آن این می باشد که دیواره‌ها کمی شیب دارند و فضای کمتری در اختیار شما می گذارد. این چادر برای وضعیت جوی دشوار پیشنهاد نمی شود، چراکه احتمال دارد پایه های آن بخاطر وزش باد نقص پیدا کنند. نصب و راه اندازی این چادرها بسیار راحت است بااین‌وجود باید بر روی زمین نصب و راه اندازی شود.

چادرهایی که سقف آن ها گنبدی مانند است فضای بیشتری برای شما فراهم می کنند. استحکام و پایداری بیشتری نیز دارند. آن‌ها بوسیله میله‌ها به شکل گنبد درآمده و بالای چادر را شامل می شوند و از آنجایی که سبک وزن هستند بسیار جهت پیاده‌روی ایده آل هستند.

یکی از چادرهای با استقامت بالا چادر های ژئودستیک می باشند. میله‌های این چادر بر روی سطح می گذرند و در یک تقاطع شبیه مثلث وصل می‌شوند. این موضوع، فشار را در کل اسکلت چادر پخش خواهد کرد، بنابراین برای وضعیت جوی بد پیشنهاد خوبی است، لذا برای کوهنوردی در زمستان بسیار مناسب می باشد.

چادر VIS-A-VIS  که به آن رو در رو می گویند، دو جای مخصوص برای استراحت دارد و جای خواب در دو سمت جایگاه وسط لحاظ شده اشت. محوطه نشیمن (وسط) می‌تواند به‌ شکل گنبدی باشد.

یکی دیگر از مدل های چادر مسافرتی چادر تونلی و حلقه‌ای می باشد که دارای یک یا تعدادی تیرک به شکل حلقه در عرض چادر می باشد و دیواره چادر را به شکل یک تونل تبدیل نموده و جای بیشتری به شما خواهد داد.
اگر راه اندازی چادرها برای شما سخت است، پیشنهاد می شود به فکر خرید چادر مسافرتی خودکار باشید. البته این چادرها توسط یک کلید و به شکل خودکار راه اندازی نمی‌شوند، یک سری پایه و بست دارند که به پارچه‌های چادر وصل هستند و با باز نمودن این پایه ها چادر به سریع باز شده و راه اندازی می‌شود.

یکی از پرسش های اصلی در راستای خرید چادر مسافرتی میزان هزینه ای است که شما در نظر گرفته اید. شما باید بسته به خواسته و بودجه در نظر گرفته شده بعضی از این ویژگی ها را برگزیده و چادر موردنیاز خود را تهیه کنید. ویژگی هایی که برای شما اهمیتی ندارد و الزامی نیست را حذف نمایید؛ اما این مسئله را فراموش نکنید که با یک‌بار خرید چادر مسافرتی می‌توانید برای سال های سال در سفرهای خود آن را مورد استفاده قرار دهید. از این رو توصیه می شود کیفیت را فدای قیمت پایین نکنید و یک نوع چادر خوب تهیه کنید تا سالیان سال راضی باشید. درصورتی که تصمیم دارید از چادر مسافرتی در وضعیت جوی مشکل، با سرما و یخبندان و طوفان وحشتناک استفاده نمایید، باید چادرهای درجه یک که قیمت بالاتری دارند، خریداری کنید تا در وضعیت دشوار بتواند از جان شما مراقبت کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.