راهنمای خرید بخاری گازی و پر فروش ترین بخاری ها در ایران – سال ۹۷

زمانی که فصل سرما می رسد، خرید بخاری گازی یکی از اولویت ها است که بسیار ضروری است و باید در خرید و نصب آن توجه بسیاری داشت تا جانتان از خطرات احتمالی مانند گاز گرفتی در امان باشد. در حین خرید بخاری گازی پیش از دقت نمودن به طرح و رنگ لازم است به کارکرد و استاندارد بودن بخاری دقت کنید.

درصورتی که برای گرم شدن خانه خود به فکر خرید بخاری گازی و استفاده از آن هستید و یا ممکن است منزل شما سیستم شوفاژ مرکزی داشته باشد اما سطح تولید گرمای آن بسنده نمی کند و همچنان تصمیم به خرید بخاری گازی دارید؛ قبل از خرید به نکته هایی که در این مطلب گفته می شود توجه داشته باشید تا هم بر خریدی خوب و اقتصادی کرده باشید و هم امنیت و جان خود و عزیزانتان را از خطرهای احتمالی حفظ کرده باشید.

ما در این مطلب قصد داریم معیار های خرید بخاری گازی مناسب را بیان کنیم، پس تا پایان مطلب همراه ما باشید.

برند آبسال آبسال توان توان سپهرالکتریک نیک کالا سپهرالکتریک توان توان توان
مدل ۴۳۱G ۴۸۱ Oranus 24 Negin Fireplace SE5000B مهتاب MB-20 Sara SE14000 Shafagh Plain 7000 Sahar Plain 9000 Soozan Plain 12000
طول ۴۰.۵ سانتی متر ۱۸.۰ سانتی متر ۸۶.۵ سانتی متر ۹۰ سانتی متر ۵۲.۵ سانتی متر ۸۴ سانتی متر ۸۶.۵ سانتی متر ۴۸۰ سانتی متر ۶۲ سانتی متر ۸۲ سانتی متر
عرض ۱۳.۰ سانتی متر ۴۵ سانتی متر ۳۶.۵ سانتی متر ۴۰ سانتی متر ۱۹.۳ سانتی متر ۳۰.۵ سانتی متر ۳۲ سانتی متر ۳۰ سانتی متر ۳۰ سانتی متر ۳۰ سانتی متر
ارتفاع ۶۳.۰ سانتی متر ۶۰ سانتی متر ۷۵.۵ سانتی متر ۷۳ سانتی متر ۶۴ سانتی متر ۷۵.۵ سانتی متر ۷۵ سانتی متر ۷۳ سانتی متر ۷۳ سانتی متر ۷۳ سانتی متر
وزن ۷.۸ کیلوگرم ۱۰ کیلوگرم ۳۱ کیلوگرم ۳۱ کیلوگرم ۱۰.۵ کیلوگرم ۳۰ کیلوگرم ۳۰ کیلوگرم ۱۶.۵ کیلوگرم ۱۹.۵ کیلوگرم ۲۶ کیلوگرم
امکان نصب روی زمین/دیوار زمین/دیوار زمین زمین زمین/دیوار زمین زمین زمین زمین زمین
نوع سوخت گاز شهری گاز مایع گاز شهری گاز شهری/ گاز مایع گاز شهری گاز شهری گاز شهری /گاز کپسول گاز شهری/ گاز مایع گاز شهری/ گاز مایع گاز شهری
کمترین میزان گرمایش ۱۴۰۰ کیلو کالری ۲۲۰۰  کیلو کالری ۲۵۲۰ کیلو کالری ۳۸۰۰ کیلو کالری
بیشترین میزان گرمایش ۲۶۰۰ کیلو کالری ۴۴۰۰  کیلو کالری ۵۵۰۰ کیلو کالری ۹۰۰۰ کیلوکالری ۵۱۰۰ کیلو کالری ۸۱۰۰ کیلو کالری ۸۰۰۰ کیلو کالری ۴۳۰۰ کیلو کالری ۵۵۰۰ کیلو کالری ۹۰۰۰ کیلو کالری
نیاز به دودکش خیر خیر بله بله خیر بله بله بله بله بله
جرقه زن بله بله بله بله بله بله بله بله
امکان تنظیم شعله بله بله بله بله بله بله بله بله
راندمان حرارتی ۹۹.۹ درصد ۸۵.۷ درصد
سایر مشخصات بدنه با پوشش رنگ پودری کوره ای،

شعله نما

پوشش رنگ پودری کوره‌ای به نحو الکترواستاتیک و تمام اتوماتیک،

مجهز به رگلاتور جهت ثابت کردن نوسانات گاز ورودی

 

۱۰ سانتی متر قطر دودکش، شیر کنترل نیمه اتوماتیک، دارای شیشه ایمن،

 

رده انرژی E،

۱۰ سانتی متر قطر دودکش،

شیر کنترل نیمه اتوماتیک،

دارای شیشه ایمن،

شیر کنترل نیمه اتوماتیک،

رده انرژی A

۱۰ سانتی متر قطر دودکش،

دارای شیشه ایمن،

تنظیمات حرارت ولوم دستی،

مجهز به سیستم گاورنر

 

شیر کنترل تمام اتوماتیک،

۱۰ سانتی متر قطر دودکش،

دارای شیشه ایمن،

 

۱۰ سانتی متر قطر دودکش،

·         – مجهز به مشعل اصلی استنلس استیل

·         – مجهز به فندک پیزوالکتریک و ترموکوپل

·         – مجهز به گاورنر جهت تنظیم فشار گاز ورودی

·         – پوشش لعاب و رنگ الکترو استاتیک

 

مجهز به سنسور هوشمند ODS از کمپانی COPRECI اسپانیا (جهت افزایش ایمنی )،

۱۰ سانتی متر قطر دودکش،

استفاده از سیستم شست‌وشوی مکانیزه و رنگ الکترواستاتیک پودری رباتیک

۱۰ سانتی متر قطر دودکش،

دارای شیشه ایمن،

 

 

در این مطلب تصمیم داریم انواع بخاری را معرفی کنیم و نکات لازم در حین خرید بخاری گازی، مارک های معروف و معتبر و قابل اطمینان سازنده بخاری و فرمول ریاضی حساب کردن گنجایش حرارتی بخاری را بیان کنیم تا در آخر بتوانیم در حین تهیه بخاری، بهترین گزینه را انتخاب کنیم و یک بخاری مناسب، استاندارد، با امنیت بالا و با گنجایش مناسب برای گرمایش محیط مورد نظر خود تهیه کنیم.

انواع بخاری

بخاری‌ها در ۴ گروه کلی قرار می گیرند:

 • بخاری گازی
 • بخاری نفتی
 • بخاری برقی
 • بخاری صنعتی

در ایران به علت تعرفه پایین و در دسترس بودن انرژی گاز طبیعی این نعمت خدادادی، ایجاد محیطی گرم توسط گاز تقریبا اصلی‌ترین شیوه گرمایش منازل و محیط های کاری به شمار می آید. از این رو خرید بخاری گازی نسبت به سایر بخاری ها مانند بخاری برقی و نفتی بیشتر انجام می شود. اما باید دقت نمود که گذاشتن بخاری گازی‌هایی که عوامل استاندارد در آن رعایت نشده باشد و ایمن نباشد، خطراتی را در پی خواهد داشت که متاسفانه ما در ایران از این خطرات دور نیستیم و سالیانه در زمستان، خبرهای غمگینی در این راستا می شنویم.

به همین خاطر  در ادامه به بررسی نکاتی که لازم است در حین خرید بخاری گازی به آن ها توجه نمود و معرفی چندی بخاری معتبر و پرفروش بازار می پردازیم:

 

خرید بخاری گازی

اواخر تابستان یا اوایل پاییز که هوا رو به سرما می رود، تقاضا به منظور خرید بخاری گازی به طور شگفت انگیزی زیاد می شود اما این امر به شما وابسته است که تا چه حد به خرید خود توجه می کنید و  در شلوغی بازار، فریب منفعت طلبان را نمی خورید، اشخاص سودجویی که با جان مردم بازی می کنند به قیمت اینکه سود بیشتری داشته باشند و از معامله بخاری‌های ناایمن که عوامل استاندارد در آن رعایت نشده است ترسی ندارند.

دقت کنید که هنگام خرید بخاری گازی حتما بخاری مدنظر شما علامت استاندارد و ایمنی داشته باشد. بهترین روش، تهیه یک بخاری ایمنی از یکی از مارک های معتبر و معروف سازنده بخاری گازی می باشد زیرا اخیرا بخاری هایی در مدل های مختلفی، غیر استاندارد و ناامن در بازار عرضه می شوند. بخاری‌هایی که نام مارک آن ها اولین بار است که به گوشمان می خورد و یا اینکه فقط در اوایل فصول سرد سال پیدا می شود و بعد از دریافت سود از بازار دیگر فعالیت نمی کنند.

بنابراین درصورتی که می خواهید بخاری گازی خریداری کنید، پیشنهاد می دهیم که از یکی از برندهای معتبر سازنده بخاری مانند نیک کالا، آبسال مراورید سوز و.. خریداری نمایید زیرا جان و مال شما اهمیت دارد و ارزشمند است.

کلیه بخاری ها با برندهای معتبر که در کشور وجود دارند، اکثرا نماد استاندارد دارند و بخاری‌هایی قابل اطمینان و درجه یک راهی بازار می‌کنند.

انواع بخاری گازی

بخاری ‌های گازی خود در ۳ گروه قرار دارند که شامل گروه های زیر است:

 1. بخاری گازی دارای دودکش
 2. بخاری گازی فاقد دودکش
 3. بخاری گازی مدل شومینه

خرید بخاری گازی فاقد دودکش به هیچ وجه برای اتاق خردسالان، اتاق خواب، مهدهای کودک، حمام، زیرپله ها و درمجموع مکان هایی که هوا در آن جریان ندارد و تهویه خوبی نداشته باشد، گزینه خوبی نیستند زیرا گاز جهت سوختن به اکسیژن هوای درون محیط نیاز دارد و اگر اکسیژن کم شود، مونوکسید و دی‌اکسیدکربن افزایش پیدا می کند که این موضوع مسمومیت و گازگرفتگی را در پی خواهد داشت همان چیزی که بخاری های ناایمن به نام مرگ خاموش به منازل می آورند.

 و اغلب برای مغازه‌ها و یا اماکن زیر ۵۰ متر که به علت میزان بالای رفت و آمد و یا باز و بسته شدن در، هوا در آن جریان دارد و همچنین افراد برای بازه زمانی محدودی در آن حضور دارند، مناسب است. پس تهیه بخاری فاقد دودکش را برای منازل فراموش کنید.

درصورتی که برای مغازه یا سالنی خواستید که بخاری فاقد دودکش خریداری کنید حتما دقت کنید که دارای سیستم حساس به اندازه اکسیژن باشد. وجود این سیستم که به آن ODS نیز می گویند بر روی بخاری گازی فاقد دودکش ضرورت دارد زیرا این سیستم مسئول کنترل سطح اکسیژن در محیط اطراف را داراست و زمانی که سطح اکسیژن در محیط به ۱۷ درصد و یا کمتر نزول پیدا کند به طور اتوماتیک اقدام جریان گاز را قطع می کند و تا زمانی که کاملا محیط تهویه و پاک نشود بخاری را نمی‌توان روشن نمود.

همه بخاری گازی‌های فاقد دودکش که نماد ایمنی و استاندارد دارند، به سیستم ODS مجهز هستند. خرید بخاری گازی فاقد دودکش که سیستم حساس به اندازه اکسیژن  ندارد به عبارتی خودکشی می باشد، به هیچ وجه برای خرید همچین بخاری اقدام نکنید که جان خود و خانواده خود را قطع به یقین به خطر می اندازید.

برخی از تولید کنندگان در تولید بخاری فاقد دودکش فقط به حسگر حرارتی کفایت می‌کنند و بخاری آن ها سیستم ODS  ندارد. البته بهرمندی از حسگر حرارتی نیز تقریبا سطح ایمنی را افزایش می دهد. این سنسور به این صورت کار می کند که با افزایش شعله و حرارت بدنه بخاری، حسگر عمل کرده و شعله خاموش خواهد شد ولی در رابطه با کاهش اکسیژن موجود در هوا هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهند. اما وجود سیستم حساس به میزان اکسیژن در همه بخاری‌های فاقد دودکش ضروری می باشد و اگر در دستگاهی وجود نداشت از خرید آن منصرف شوید.

راهنمای خرید سماور و پرفروش ترین سماورها در ایران- سال ۹۷

معیار های خرید بخاری گازی

 

گنجایش سطح حرارت

در خرید بخاری گازی برای منزل خود باید به این موضوع دقت نمایید که چنانچه تمایل دارید از لحاظ بهینه سازی مصرف انرژی، بخاری از توانایی بیشتری بهرمند باشد، باید مساحت خانه خود توجه کنید که از چند بخاری در نقاط گوناگون خانه استفاده نمایید، زیرا یک بخاری برای گرم کردن منطقه محدودی از فضای ساختمان، کارایی دارد.

یکی از اصلی ترین مسائلی که در حین خرید بخاری گازی باید به آن دقت کنید، ظرفیت حرارتی بخاری می باشد. شما باید نسبت به مساحت منزل و منطقه‌ای که هستید بخاری تهیه کنید. هر کدام از بخاری گازی ها دارای قدرت گرمایش منحصربه فرد خود هستند که واحد اندازه‌گیری آن کیلو کالری می باشد. تهیه یک بخاری گازی با قدرت گرمایش زیاد برای مکان های کوچک به اندازه تهیه یک بخاری گازی کم قدرت برای مکان های بزرگ اشتباه است.

قبل از اینکه بخواهید خرید بخاری گازی انجام دهید، شما باید حساب کنید که برای محیط مدنظر خود به چه قدرت گرمایشی احتیاج دارید یا به عبارتی بخاری چند هزار برای مکان موردنظر شما ایده آل است. فرمول حساب کردن ظرفیت خیلی راحت است، فقط لازم است مساحت را در ۳ ضرب نمایید و بعد توان گرمایشی بخاری را بر ۲۴ تقسیم نمایید، این دو رقم باید برابر و یا به هم نزدیک باشند.

فرمول حساب کردن ظرفیت حرارتی مورنیاز

مساحت محیط ضربدر ۳ = توان بخاری تقسیم بر ۲۴
دو عدد حاصل مساوی و یا نزدیک به هم باشند.

خرید بخاری گازی

ترموکوپل

یکی از تجهیزات حائز اهمیتی که در حین خرید بخاری گازی باید به آن دقت کنید مجهز بودن به ترموکوپل می باشد.
ترموکوپل یک قطعه برای امنیت بخاری می باشد که اگر بخاری خاموش شود، گردش گاز به طور اتوماتیک متوقف می‌کند و از نشت گاز در محیط جلوگیری می کند. کلیه بخاری گازی‌های ساخته شده به واسطه شرکت معروف که نماد استاندارد دارند، سیستم ایمنی ترموکوپل نیز دارند.

 

میزان مصرف انرژی

یکی از موشوعاتی که در حین خرید بخاری گازی باید به آن دقت نمود نماد مصرف انرژی کالا می باشد.
سطح مصرف انرژی هر بخاری با برچسبی که بر روی باکس و یا خود بخاری زده شده است، قابل تشخیص است. این برچسب، بیانگر این است که راندمان خالص هر بخاری در چه رده ای قرار دارد. هر اندازه این نماد مصرف انرژی از حرف های اول زبان انگلیسی باشد نشان دهنده ی برتری آن است، به عبارتی بخاری که برچسب آن رده مصرف انرژی B را نشان می دهد خیلی بهتر از محصولی است که برچسب رده مصرف انرژی F را نشان می دهد.

در حین خرید بخاری گازی فقط مدل‌هایی را گزینش کنید که نماد مصرف انرژی آن ها در رده های B تا F باشد.

خرید بخاری گازی

خدمات پس از فروش و گارانتی

درضمن در جریان باشید که بخاری باید گارانتی خدمات پس از فروش ازجمله نصب، راه اندازای و آزمایش خروج گازهای مونوکسیدکربن داشته باشد که در کتابچه گارانتی درج قید شده، و سرویس کاران مجاز آن را نصب و راه اندازی نمایند. نصب درست یک بخاری در افزایش امنیت آن موثر است.

 

قیمت

برای خرید هر کالایی اول پیشنهاد می شد که بودجه مدنظر خود را مشخص کنید و نسبت به بودجه خود اقدام به خرید نمایید اما در تهیه بخاری اول باید عواملی از قبیل ایمنی، سطح بالاتر در برچسب انرژی، مصرف کم و تطابق با استانداردهای زیست محیطی را در نظر گرفت سپس به قیمت مناسب آن دقت کرد. پس تا اینجا که متوجه شدید در خرید بخاری گازی چه چیز هایی را مد نظر قرار دهید و شما به چه بخاری برای فضای مورد نظر خود نیاز دارید.

 

خرید بخاری گازی

توصیه های پایانی در خرید بخاری گازی

برای فضاهای بسته زیر ۵۰ متر باید از بخاری های دیواری با دودکش با توان ۵ هزار تا ۶ هزار کیلو کالری استفاده نمایید و در منازل ۵۰ تا ۸۰ متری باید بخاری های ۷ تا ۹ هزار تهیه شود و در منازل ۸۰ متر به بالا بخاری با بیش از ۱۲ هزار توان حرارتی باشد. همچنین بخاری های شومینه برای سالن و پذیرایی خانه گزینه خوبی هستند. اگرچه گاهی اوقات افراد در حین انتخاب، مدل یک بخاری را با توان حرارتی آن اشتباه می گیرند اما باید دقت کرد تا این اشتباه پیش نیاید: توان گرما دهی که با اصطلاح کیلو کالری می آید با مدل بخاری تفاوت دارد.

 

پر فروش ترین بخاری گازی ها در ایران – سال ۹۷

 

بخاری گازی آبسال مدل ۴۳۱G

کمپانی آبسال مفتخر است که به عنوان اولین تولیدکننده ی بخاری های فاقد دودکش در کشور در راستای پشتیبانی از سرمایه های ملی ایران بخاری ۴۳۱G را عرضه کرده تا رضایت مشتریان خود را جذب کند.

این محصول که به دودکش نیازی ندارد از مدرن ترین دستاوردهای فناوری سوخت و صرفه جویی در انرژی در جهان بهرمند است و زیرنظر لیسانس Sicar کشور ایتالیا تولید شده و از اتلاف انرژی ممانعت می کند و ازآنجاییکه از راندمان حرارتی بالایی بهرمند است، در هزینه های شما صرفه جویی خواهد کرد.
این محصول آبسال وزن کمی دارد و همچنین جای کمی را اشغال می کند و به آسانی می توان آن را روی دیوار نصب کرد، از طرفی بخاری پایه زمینی نیز دارد و می توان آن را روی زمین نیز گذاشت. پوشش بدنه این دستگاه گرمایشی گازی از رنگ کوره ای است که به شیوه الکتروستاتیک و تمام خودکار اجرا می گردد. حداکثر ظرفیت گرمادهی این بخاری ۲۶۰۰ کیلوکالری است.

 

نقاط قوت:

 • قابلیت نصب روی دیوار و زمین
 • سبک و کم حجم

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

بخاری گازی بدون دودکش آبسال مدل ۴۸۱

این بخاری که به منظور گرم نمودن محیط خانه و فضا های اداری مناسب است از طراحی شکیل و چشمگیری بهرمند است و سالیان سال است که در ایران طرفداران زیادی دارد.

این محصول مطابق با گواهینامه ANSI Z21.11.2 تولید شده و بیشترین میزان امنیت را برای شما فراهم می کند.

بیشترین میزان گرمادهی این بخاری ۴۴۰۰ کیلوکالری در ساعت است که این میزان برای ۱۰۰ مترمکعب فضا کفایت می کند. از بابت این که نیازی به دودکش ندارد این امکان را مهیا کرده است که بدون محدویت های موجود از نظر قرارگیری لوله دودکش، بخاری را در هر بخش از محیط که می خواهید، قرار دهید.

 

این بخاری دارای یک فن دار است که حرارت را به سرعت انتقال می دهد، در نهایت محیط سریعا گرم شده و به دمای ایده آل می رسد درضمن شیشه های ایمنی محکمی در مقابل شوک های حرارتی دارد.

این محصول سیستم ODS، سیستم ایمنی ترموکوپل  و گاورنر تنظیم فشار دارد.

به منظور ثابت نمودن نوسانات گاز ورودی به رگولاتور مجهز است.

نوع سوخت این بخاری گاز طبیعی است و با اتصال به گاز شهری قابل استفاده می باشد.

راندمان حرارتی این محصول ۹۹/۹ درصد است، به عبارتی ۹۹/۹ درصد از سوخت مصرفی به گرما تبدیل می شود.

این مدل بخاری آبسال سیستم جرقه زن دارد و به منظور روشن نمودن احتیاجی به کبریت یا ابزار دیگری ندارد. برای روشن نمودن بخاری و گرم کردن ترموکوپل و باز نگهداشتن شیر لازم است پس از نصب دستگاه، شیر قرار داده شده روی لوله انتقال گاز شهری را باز کنید. بعد دستگیره تنظیم را روی حالت جرقه بذارید و همزمان با فشار دادن دستگیره تنظیم، کلید جرقه زن را بفشارید تا با جرقه پیلوت روشن شود. بعد از پانزده ثانیه دستگیره تنظیم را رها نمایید. توسط کلید انتخاب گر حرارتی قادر خواهید بود حرارت بخاری را در حالت های کم، میانه و زیاد تنظیم کنید.

 

نقاط قوت:

 • شامل بازده حرارتی ۹۹.۹ درصدی
 • عدم نیاز به دودکش
 • امکان نصب روی دیوار و روی زمین
 • مجهز به رگلاتور برای ثابت نمودن نوسانات گاز ورودی

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

بخاری گازی توان مدل اورانوس ۲۴

در این نوع بخاری که به دودکش احتیاج است، بیشترین توان حرارتی ۹۰۰۰ کیلو کالری در ساعت است که برای مکان های ۶۰ تا ۸۰ متر مناسب است.

این محصول گازی وزنی معادل ۳۱ کیلو گرم دارد و دارای مشعل اصلی استنلس استیل است. سایز ژیگلور در گاز مایع ۱/۵ میلی متر و در گاز طبیعی ۲/۵ میلی متر است. بیشترین میزان گاز مایع در ساعت ۶۵۰ گرم و گاز طبیعی ۱۰۰۰ لیتر می باشد به علت استفاده ( ODS )، مصرف گاز مایع پیشنهاد نمی شود. این بخاری به فندک پیزوالکتریک و ترموکوپل نیز مجهز است.

دهانه دودکش این بخاری به قطر ۱۰۰ میلی متر است. درضمن این بخاری از سیستم کنترل میزان اکسیژن از شرکت COPRECI اسپانیا نیز بهرمند است. پوشش بدنه این بخاری از لعاب و رنگ الکترواستاتیک می باشد.

نقاط قوت:

 • مجهز به گاورنر برای تنظیم فشار گاز ورودی
 • بهرمندی از سیستم ODS

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

بخاری توان مدل نگین ۱۸۰۰۰

این محصول باکیفیت شرکت توان گاز، در شکل و شمایل بخاری ‌های شومینه گازسوز است که با دودکش عمل می کند. این محصول با ۱۸۰۰۰ توان گاز تا بیشترین گنجایش حرارتی ۹۰۰۰ کیلوکالری در ساعت در فصول سرد سال، فضایی گرم و دلچسب برای شما فراهم می کند؛ البته این توان برای متراژ ۶۰ تا ۷۰ متر مناسب است.

این شرکت که انواع ایزو را دریافت کرده است حدود ۴۰ سال پیش در زمینه تولید لوازم اجاق گاز فعالیت می کرد و بعد از ۵ سال موفق شد در میان سازندگان لوازم خانگی باکیفیت و درجه یک جا باز کند.

یکی از قابلیت های مهم این بخاری، بهرمندی از سیستم کنترل اکسیژن محیط می باشد به همین خاطر استفاده از گاز مایع توصیه نمی شود.

درضمن به سیستم گاورنر مجهز است. این بخاری طوری عمل می کند که درصورتی که فشار گاز ورودی خیلی زیاد شود، سطح گاز را تنظیم نموده، سپس به بخاری منتقل می کند.

این محصول به رنگ مسی است که پوشش بدنه ی آن رنگ و لعاب آن الکترواستاتیک می باشد که در حین تولید حرارت بویی تولید نمی شود.

از سایر قابلیت های این بخاری می توان به مشعل اصلی استنلس استیل، فندک پیزو الکتریک و ترموکوپل اشاره کرد.

 

نقاط قوت:

 • سازنده و برند معتبر
 • بهرمندی از سیستم گاورنر
 • بهرمندی از سیستم ODS

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

بخاری گاز سوز بدون دودکش سپهر الکتریک مدل  SE5000B

این محصول انحصارا در سپهرالکتریک طراحی و تولید می شود و به سیستم کنترل میزان اکسیژن ODS مجهز است و اگر اکسیژن فضا به هر علتی کم شود، شعله اتوماتیک خاموش و جریان گاز قطع می گردد. این بخاری را هم می توان روی دیوار و هم روی زمین نصب و راه اندازی کرد. از دیگر امکانات و ویژگی های این بخاری می توان به جرقه زن پیزو الکتریکی، مشعل با احتراق کامل و پایین ترین سطح تولید گازهای خطرناک مثل منواکسید کربن، سیستم ایمنی ترموکوپل، بهرمندی از شیشه بسیار مستحکم در مقابل شوک حرارتی، کاور رنگ لعاب پودری کوره ای به شیوه الکترواستاتیک و اتوماتیک، بهرمندی از گاورنر با ثابت نمودن نوسان گاز ورودی، امکان کنترل حرارت یا شعله خروجی (کم، زیاد، متوسط) اشاره کرد.

 نکته : این محصول برای مصرف با گاز شهری تناسب دارد، اگر بخواهید از گاز مایع استفاده کنید، باید حتما توسط سرویس کاران در سیستم سوخت بخاری تغییراتی به وجود آید.

 

نقاط قوت:

 • طراحی منحصر به فرد
 • بهرمندی از سیستم ODS
 • دارای جرقه زن پیزو الکتریکی

نقاط ضعف:

 • صرفا با گاز شهری سازگار است.

 

 

بخاری گاز سوز نیک کالا ۲۰۰۰۰ مهتاب مدل MB20

این بخاری با توان حرارتی زیادی که دارد می تواند کل فضا را در فصول سرد سال گرم نماید. این محصول دارای سیستم کنترل اکسیژن است که جان افراد را در امان نگه می دارد. این دستگاه با پوشش لعاب نسوز تولید شده که بسیار زیبا است و نمای خاصی به دکوراسیون منزل یا دفتر کار می بخشد، اما کیفیت آن صرفا به زیبایی آن ختم نمی شود. این محصول صرفا با گاز شهری می تواند کار کند و اگر شرایط به گونه ای باشد که فقط بخواهید با کپسول از آن استفاده کنید باید در سیستم سوخت بخاری تغییراتی ایجاد شود که این تغییرات بهتر است به واسطه سرویس کاران تعلیم دیده نیک کالا صورت پذیرد. این محصولات نیک کالا با بهبود بازدهی حرارتی، تقریبا ۲۰ درصد مصرف گاز را کم کرده اند و به عبارتی این گونه هزینه ای که به منظور خرید بخاری تقبل کرده اید بوسیله صرفه جویی به شما برمی گردد. استاندارد ملی ایران ، استاندارد CE و TSE سطح کیفی بالا این مدل بخاری نیک کالا را نموده اند .

 

نقاط قوت:

 • توان حرارتی بالا
 • بهرمندی از سیستم ODS
 • صرفه جویی در مصرف انرژی

 

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

بخاری گاز سوز سپهر الکتریک مدل سارا  SE14000

این بخاری از طراحی تا تولید به سپهر الکتریک تعلق دارد. دارای سیستم نظارت بر سطح اکسیژن ODS می باشد و اگر اکسیژن محیط بنابه هر علتی افت داشته باشد، حرارت و جریان گاز متوقف می شود.

از دیگر امکانات و ویژگی های این بخاری می توان به جرقه زن پیزو الکتریکی، مشعل با احتراق کامل و پایین ترین سطح تولید گازهای خطرناک مثل منواکسید کربن، سیستم ایمنی ترموکوپل، بهرمندی از شیشه بسیار مستحکم در مقابل شوک حرارتی، کاور رنگ لعاب پودری کوره ای به شیوه الکترواستاتیک و اتوماتیک، بهرمندی از گاورنر با ثابت نمودن نوسان گاز ورودی، امکان کنترل حرارت یا شعله خروجی (کم، زیاد، متوسط) اشاره کرد. درضمن این بخاری ۲ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش دارد.

نکته : این محصول برای مصرف با گاز شهری تناسب دارد، اگر بخواهید از گاز مایع استفاده کنید، باید حتما توسط سرویس کاران آموزش دیده در سیستم سوخت بخاری تغییراتی به وجود آید.

 

نقاط قوت:

 • طراحی منحصر به فرد
 • بهرمندی از سیستم ODS
 • سیستم ایمنی ترموکوپل

نقاط ضعف:

 • صرفا با گاز شهری سازگار است.

 

 

بخاری گازی توان مدل Shafagh طرح ساده ۷۰۰۰

سطح کیفی تولیدات شرکت توان که نتیجه نزدیک به ۴۰ سال تجربه در این زمینه است و از طرفی زنجیره خدمات پس از فروش توسعه یافته آن، موجب شده که محصولات این کمپانی فروش بسیار و محبوبیت فراونی در بازار داشته باشند.

این بخاری از طراحی ساده و کلاسیکی برخوردار است و با بیشترین توان حرارتی یعنی ۴۳۰۰ کیلوکالری در ساعت در روز های سرد پاییزی و زمستانی قادر است فضاهای تقریبا کوچ مثل اتاق خواب در منازل و مغازه های کوچک گرم کند. در این محصول از پوشش لعاب درجه یک که در دمای ۸۰۰ درجه به مرحله پخت رسیده است برای لوازم داخلی که در مقابل حرارت مشعل وجود دارند و کاور رنگ پودری الکترواستاتیک برای بدنه و لوازم ظاهری بکار گرفته شده است. فندک این بخاری پیزوالکتریک است، سایر قابلیت های آن گاورنر برای کنترل فشار گاز تولیدی، ترموکوپل و سیستم کنترل اکسیزن از کمپانی Copreci اسپانیا می باشد که کارکرد قابل اطمینان و ایمن بخاری را تضمین می نماید. مشعل اصلی این بخاری از جنس استنلس‌استیل می باشد. این بخاری از نماد استاندارد ملی ایران و نیز استاندارد CE  اروپا بهرمند است.

 

نقاط قوت:

 • مناسب برای فضاهای کوچک
 • بهرمندی از سیستم کنترل اکسیژن
 • دارای گاورنر برای تنظیم فشار ورودی

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

بخاری گازی توان مدل Sahar طرح ساده ۹۰۰۰

این بخاری که یکی دیگر از محصولات گرمایشی باکیفیت و پرفروش شرکت توان است از طراحی ساده و قوسی روی بدنه برخوردار است. از آنجایی که این شرکت نزدیک به یک قرن است که فعال است، بسیار باتجربه است و محصولاتی باکیفیت به همراه خدمات پس از فروش و گارانتی را ارائه می دهد. بیشترین قدرت حرارتی آن ۵۵۰۰ کیلوکالری در ساعت است که در روز و شب های سرد اتاق ها و امکانی که مساحت کم یا متوسطی دارند مانند فروشگاه ها یا کلاس درس را به خوبی گرم می کند. روکش بدنه این بخاری از لعاب درجه یک است که در دمای ۸۵۰ درجه پخته می شود. درضمن لوازم داخلی که به آتش و حرارت نزدیک هستند دارای روکش رنگ پودری الکترواستاتیک هستند.

این محصول به فندک پیزوالکتریک، گاورنر برای کنترل فشار گاز ورودی، ترموکوپل و سیستم امنیت هوشمند OSD از شرکت Copreci اسپانیا مجهز می باشد که کاملا قابل اطمینان کار می کند و استاندارد بود بخاری را ضمانت می نمایند. درضمن مشعل اصلی بخاری این شرکت از نوع استنلس‌استیل می باشد. این بخاری علاوه بر نماد استاندارد ملی ایران دارای نماد استاندارد اروپا CE نیز است.

 

نقاط قوت:

 • دارای نماد استاندارد ایران و اروپا
 • بهرمندی از سیستم کنترل اکسیژن
 • دارای فندک پیزوالکتریک

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

بخاری گازی توان مدل Soozan طرح ساده ۱۲۰۰۰

شرکت توان از تجربه های تقریبا ۵۰ ساله خود استفاده کرده و بخاری محبوب و پرطرفدار سوزان را ساخته و عرضه کرده است. این محصول که دارای طراحی ساده و قدیمی است قادر است بیشترین توان گرمایشی خود یعنی ۹۰۰۰ کیلوکالری در ساعت را به کار گیرد تا در روزهای پاییزی و زمستانی فضا های تقریبا بزرگ همچون هال و پذیرایی در منازل و سالن های کوچک را گرم کند. پوشش این محصول از لعاب درجه یک است که در دمای ۸۵۰ درجه ی پزد و برای لوازم داخلی که در برابر حرارت شعله قرار دارند، رویه رنگ پودری الکترواستاتیک به کار گرفته شده است. این محصول دارای فندک پیزوالکتریک، گاورنر برای تنظیم فشار گاز ورودی، ترموکوپل و دستگاه کنترل سطح اکسیژن از شرکت معتبر Copreci اسپانیا می باشد. این تجهیزات کنار هم تضمین کننده کارکرد ایمن و درست بخاری می باشند. جنس مشعل اصلی بخاری این شرکت معتبر از استنلس‌استیل می باشد. این بخاری هم نشان استاندارد کشور ایران را دارد و هم نشان استاندارد اروپا CE را داراست.

 

نقاط قوت:

 • دارای نماد استاندارد ایران و اروپا
 • بهرمندی از سیستم کنترل اکسیژن
 • پوشش لعاب بدنه و پوشش قطعات داخلی از رنگ پودری الکترواستاتیک

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.