راهنمای خرید تلفن بی سیم و پر فروش ترین تلفن های بی سیم در ایران – سال ۹۷

استفاده از تلفن همراه و تلفن در منزل که در انواع تلفن بی سیم و با سیم موجود هستند، این روزها در بین مردم بسیار رواج یافته است. هر شخصی در منزل خود حتما از تلفن استفاده می کند و همچنین کلیه کارهای ارتباطی افراد در محیط  کار با شرکت های مختلف و مشتریان از طریق تلفن انجام می شود. با آنکه بسیاری از افراد توجه چندانی به نوع تلفن و ویژگی های آن نمی کنند اما به شما قول می دهم پس از خواندن این مطلب قطعا به سراغ تلفن های موجود در منزل و محیط کار خود خواهید رفت تا ویژگی هایی که در هنگام خرید به آن ها توجه نکرده اید را بررسی کنید و کسانیکه قصد خرید یک تلفن بی سیم را دارند نیز می توانند پس از خواندن این مطلب بدون نگرانی تلفن مورد نظرشان را انتخاب کنند و حتی با دانستن ویژگی های دلخواهشان دیگر نیازی به حضور در فروشگاه ها نداشته و به صورت اینترنتی خرید خود را انجام دهند.

تلفن های موجود در بازار در دو نوع بی سیم و تلفن های رومیزی موجود هستند.

تلفن های رومیزی از نوع تلفن های ساده ای هستند که در کمتر منزل مدرنی یافت می شوند. این نوع از تلفن ها محدودیت هایی دارد که در تلفن های بی سیم وجود ندارد. اما در این مطلب روی سخن ما با آن دسته از افرادی است که قصد خرید یک تلفن بی سیم را دارند.

پر فروش ترین تلفن های بی سیم در ایران – سال ۹۷

امتیاز Best Reviewe۱۰۹۹۸.۵۸.۵۸.۵۷.۵
برندآلکاتلپاناسونیکپاناسونیکپاناسونیکپاناسونیکپاناسونیکپاناسونیک
مدلF370 VoiceKX-TG6821KX-TGD320KX-TG6811KX-TG3611BXKX-TGD310KX-TGB210
ابعاد پایه۷۶ × ۱۳۹ × ۱۲۲ میلی‌متر۷۷ × ۸۶ × ۱۰۷ میلی‌متر۸۵ × ۱۰۹ × ۱۰۸ میلی‌متر۱۰۷x86x77 میلی‌متر۱۱۸ × ۱۲۲ × ۵۹ میلی‌متر۱۶۵ × ۳۴ × ۴۸ میلی‌متر۵۰ × ۹۹ × ۱۸۵ میلی‌متر
تعداد خطوط۱۱۱۱۱۱۱
دفترچه تلفندارددارددارددارددارددارددارد
تعدا شماره های ذخیر در دفترچه تلفن۵۰۱۰۰۱۲۰۱۰۰۵۰۱۲۰۵۰
نمایشگردارددارددارددارددارددارددارد
منشی تلفنداردداردداردنداردنداردنداردندارد
قابلیت کنفرانسداردنداردنداردنداردداردنداردندارد
قابلیت انتقال تماسداردنداردنداردنداردنداردنداردندارد
اسپیکرداردداردداردداردداردداردندارد
Caller IDدارددارددارددارددارددارددارد
دسترسی سریع به شمارهداردداردداردداردنداردداردندارد
تعداد گوشی بی سیم۱۱۱۱۱۱۱
فرکانس۱.۹ گیگاهرتز۱.۹ گیگاهرتز۱.۸۸-۱.۹۰ گیگاهرتز۱.۹ گیگاهرتز۲.۴ گیگاهرتز۱.۹ گیگاهرتز۲.۴ گیگاهرتز
برد۵۰ متر داخلی و ۳۰۰ متر خارجی۶۰ متر داخلی و ۳۰۰ متر خارجی۶۰ متر داخلی- ۳۰۰ متر خارجی۵۰ متر داخلی و ۳۰۰ متر خارجی۵۰ متر داخلی – ۳۰۰ متر خارجیداخلی  ۵۰ متر و خارجی ۳۰۰ متر
باتری AAA AAA AAA ۲AAAAAANi-MH  AAA
شارژدهی مکالمه۱۰ ساعت۱۵ ساعت۱۷ ساعت۱۵ ساعت۵ ساعت۱۶ ساعت۱۶ ساعت

تلفن بی سیم:

این نوع از تلفن ها معمولا دو بخش دارند: بخشی که مربوط به پایه است و به آن بیس تلفن می گویند و بخش دیگری که شامل یک یا چند گوشی است. در مدل های پیشرفته تر تلفن های بی سیم معمولا پایه به صورت یک تلفن کامل و مجزاست و برای مواقعی است که تلفن بی سیم شارژ ندارد و یا از دسترس خارج است. با خرید این نوع از تلفن ها، گویی دو نوع تلفن مختلف را خریداری کرده اید.

در هنگام خرید یک تلفن بی سیم به چه نکاتی باید توجه کنید

بودجه:

از قدیم الایام این ضرب المثل در بین افراد باب بوده است که هر چقدر پول بدهی آش می خوری. این ضرب المثل در جای جای زندگی ما نقش داشته است. تلفن های بی سیم نیز از این قاعده مستثنی نیستند. تلفن هایی که دارای ویژگی ها و قابلیت های بیشتری باشند از قیمت بالاتری برخوردار هستند، علاوه بر این کیفیت نیز در قیمت یک تلفن بی تاثیر نیست. در هر صورت با در نظر گرفتن بودجه خود، تلفنی را انتخاب کنید که بتواند سالیان طولانی پاسخگوی نیازهای شما باشد.

کالر آیدی یا شماره انداز در تلفن های بی سیم:

تلفن بی سیم

در بیشتر گوشی های بی سیم این قابلیت وجود دارد که به وسیله آن بتوانید تماس های خود را کنترل کنید. معمولا دو نوع سیگنال توسط مخابرات کشور برای نمایشگر مشترکین ارسال می شود که تلفن شما باید هر دو را پشتیبانی کند. این موضوع را با فروشنده در میان بگذارید و از قابلیت پشتیبانی دستگاه خود مطمئن شوید و یا به مشخصات تلفن در دفترچه راهنما مراجعه کنید. این ویژگی در برخی از تلفن های بی سیم به صورت صوتی بوده و نمایشگر شماره فرد تماس گیرنده ای که در مخاطبین گوشی شما ذخیره شده است به صورت صوتی به اطلاع شما می رسد.

سیستم ذخیره تماس های پاسخ داده نشده:

در تلفن های بی سیم که مجهز به کالر آیدی هستند، تماس های پاسخ داده نشده ذخیره شده و شما می توانید از آن ها مطلع شوید. در این تلفن ها علاوه بر تماس های پاسخ داده نشده می توانید شماره تماس های ورودی و خروجی را نیز مشاهده کنید. البته تعداد ذخیره تماس های به نوع تلفن شما بستگی دارد و در تلفن های مختلف این تعداد متفاوت است.

پیغام گیر صوتی:

تلفن بی سیم

سیستم پیغام گیر صوتی نیز در اکثر تلفن های بی سیم وجود دارد. پیغام گیر صوتی، به تماس گیرنده این امکان را می دهد که در صورت عدم پاسخ، پیغامشان را برایتان بگذارند. علاوه بر این با وجود قابلیت پخش همزمان شما می توانید در همان زمان نیز به پیغام فرد تماس گیرنده گوش دهید. این ویژگی برای افرادی که ساعات زیادی از شبانه روز را در منزل نبوده و پاسخگوی تلفن خود نیستند بسیار مهم و کاربردی است.

راهنمای خرید گوشی موبایل : نقد و بررسی گوگل Pixel 2

دفترچه تلفن در تلفن بی سیم:

حافظه ای که در تلفن های بی سیم قرار داده شده است، نیاز دفترچه تلفن های کاغذی را  از بین برده است. این ویژگی در اکثر تلفن های بی سیم قرار داده شده است.

تظیمات شبانه:

ویژگی دیگری که در برخی از تلفن های بی سیم قرار داده شده است، تنظیمات شبانه در تلفن است. به وسیله این ویژگی می توانید زنگ تلفن را در ساعات مخصوصی از شب که خودتان تنظیم کرده اید، به حالت بی صدا در بیاورید. این ویژگی برای افرادی که دارای کودک هستند و یا برای افراد سالخورده بسیار مناسب است.

منوی تلفن بی سیم:

به دلیل اینکه تلفن های بی سیم ممکن است در دست اقشار مختلف جامعه و با معلومات متفاوت قرار گیرد، معمولا منوی ساده ای برای آن در نظر گرفته شده است. در نتیجه تمام افراد از کودک گرفته تا افراد سالخورده می توانند به راحتی از آن ها استفاده کنند.

پیجر در تلفن بی سیم:

وجود پیجر در تلفن های بی سیم، برای افراد فراموش کار بسیار مهم و ضروری است. این ویژگی در تلفن های بی سیم هنگامی که تلفن را در محلی می گذارید که فراموش کرده اید بسیار مهم است. در این زمان با استفاده از پیجر می توانید از محل تلفن خود مطلع شوید.

باتری تلفن های بی سیم:

در بیشتر تلفن های بی سیم از باتری استفاده می شود. باتری های موجود در تلفن های بی سیم از نوع نیم قلمی است. هنگام تمام شدن این باتری می توانید آن را تعویض کنید. معمولا باتری هایی که در داخل تلفن های بی سیم قرار داده شده است از جنس هیدرید فلز-نیکل بوده و در مقایسه با باتری های دیگر بیشتر کار می کند.

سبکه سازی توسط تلفن بی سیم:

در برخی از تلفن های بی سیم که معمولا از آن ها در شرکت ها استفاده می شود، می توان چند گوشی بی سیم را با یک بیس مرتبط کرد. به وسیله این ویژگی می توانید ارتباطات داخلی را در بین تلفن ها ایجاد کنید.

قابلیت پشت خطی تلفن های بی سیم:

در تلفن های بی سیم جدیدتر نیز قابلیتی قرار داده شده است که به کمک آن می توانید هنگامی که در حال مکالمه با تلفن هستید، خطتان مشغول نشود.

پر فروش ترین تلفن های بی سیم در ایران – سال ۹۷

 1. تلفن بی سیم پاناسونیک مدل KX-TG6811

اولین تلفنی که در لیست پر فروش ترین ها انتخاب شده است، شاید ویژگی های چندان زیادی نداشته باشد اما کیفیت بالا و برند آشنای آن باعث جلب نظر افراد بسیار زیادی شده است. این تلفن از یک پایه و یک تلفن بی سیم تشکیل شده است. در دفترچه تلفنی که در داخل این تلفن قرار دارد ۱۰۰ شماره ذخیره می شود که توسط صفحه نمایشگر قرار داده شده بر روی آن می توانید آن ها را ببینید. وجود کالر ایدی که در تمام تلفن های بی سیم قرار داده شده است در این تلفن نیز دیده می شود.

فرکانس در نظر گرفته شده برای تلفن KX-TG6811 در حدود ۱.۹ گیگاهرتز بوده و می تواند تا ۶۰ متر در داخل و ۳۰۰ متر در خارج را بدون قطعی پاسخ دهد.

برای استفاده از این تلفن بی سیم باید از دو عدد باتری نیم قلمی استفاده کنید که قادر است تا ۱۵ ساعت مکالمه را به شما بدهد. در صورت اتمام باتری نیز می توانید به راحتی آن را با باتری های تازه تعویض کنید.

از ویژگی های مثبت دیگر این تلفن می توانیم به وحود دکمه نشانگر بر روی پایه برای پیدا کردن تلفن بی سیم، قفل صفحه کلید، ۱۰ آهنگ مختلف اشاره کرد.

نقاط قوت:

 • کیفیت بالا و وزن پایین
 • ظاهر زیبا و جمع و جور
 • امکان برقراری تماس در هنگام قطع برق
 • کیفیت صدای بالا
 • دارای نور پس زمینه صفحه کلید

نقاط ضعف:

 • نداشتن منشی تلفن
 • نداشتن قابلیت انتقال تماس
 • نداشتن قابلیت برقراری تماس از طریق پایه تلفن

 

 1. تلفن بی سیم آلکاتل مدل F370 Voice

تلفن F370 Voice بی سیم آلکاتل با داشتن ظاهر زیبا قطعا نظر شما را نیز به خود جلب خواهد کرد. این تلفن دارای قابلیت ذخیره ۵۰ شماره تلفن بوده و نمایشگری دارد که به وسیله آن می توانید تماس های پاسخ داده نشده و شماره های موجود در دفترچه تلفن را ببینید. در این تلفن بی سیم قابلیت ضبط مکالمه نیز قرار داده شده است و هنگامی که در منزل نباشید و یا نخواهید تلفن را جواب بدهید، فرد تماس گیرنده می تواند پیغام خود را به صورت صوتی برای شما قرار دهد. ده نوع زنگ مختلف در این تلفن قرار داده شده است، حتی شما می توانید زنگی را به طور اختصاصی بر روی یک شماره قرار دهید. نشانگر باتری نیز بر روی صفحه نمایش این گوشی قرار داده شده است. در این تلفن بی سیم قابلیتی قرار داده شده است که می توانید ۵ گوشی مختلف را به آن وصل کنید، در نتیجه برای استفاده در شرکت ها و برقراری تماس های داخلی مناسب است.

نقاط قوت:

 • نمایش ۲۰ تماس آخر
 • دارای نشانگر دور بودن از پایه
 • دارای قابلیت قفل صفحه
 • ایجاد مکالمه به صورت اتوماتیک

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۳. تلفن بی سیم پاناسونیک مدل KX-TG3611BX

تلفن بی سیم KX-TG3611BX از برند پاناسونیک در رتبه سوم پر فروش ترین ها قرار گرفته است. این تلفن بسیار کم حجم و کوچک است. این تلفن قابلیت ذخیره ۵۰ شماره را دارد و شما می توانید از ان به عنوان یک دفترچه تلفن استفاده کنید. باتری که برای این تلفن در نظر گرفته شده، قادر است ۵ ساعت به شما شارژ بدهد.

ویژگی جالبی که در این تلفن وجود دارد و در مورد آن نیز توضیح داده شد، وجود دکمه ای است که بر روی پایه دستگاه قرار گرفته است و شما با فشردن آن در هنگام گم شدن تلفن بی سیم، می توانید آن را پیدا کنید.

پاناسونیک در ساخت این تلفن تمام موارد برای بالاتر بردن کیفیت را  به کار برده است و در ساخت آن از پلاستیک با کیفیت و مرغوب استفاده کرده است. حتی شما به مرور زمان شاهد از بین رفتن رنگ شماره های روی دکمه های تلفن نیز نخواهید بود.

نقاط قوت:

 • طول عمر بالای باتری
 • کیفیت صدای فوق العاده
 • دارای قابلیت نمایش شماره پشت خطی

نقاط ضعف:

 • نداشتن منشی
 • صفحه نمایش کوچک

 

۴. تلفن بی سیم پاناسونیک مدل KX-TGB210

تلفن بی سیم KX-TGB210 نیز از سری تلفن های بی سیم برند پاناسونیک است. علیرغم کارکرد ساده ای که دارد، اما توانسته نظر بسیاری از افرادی که به دنبال یک تلفن بی سیم با قیمت مناسب هستند را به خود جلب کند. طراحی این تلفن به گونه ای است که فضای بسیار کمی را در محیط مورد نظر شما به خود اختصاص می دهد. در این تلفن نیز مانند دیگر تلفن های بی سیم نامبرده شده دفترچه تلفنی برای ذخیره شماره های مخاطبین شما در نظر گرفته شده است. این تلفن قادر است تا ۵۰ شماره را در خود ذخیره کند.

شاید تنها عیبی که در مورد این تلفن بتوانیم عنوان کنیم نداشتن منشی تلفنی است که البته این موضوع برای بسیاری از افراد ویژگی چندان مهمی نیست.

نقاط قوت:

 • شارژدهی مناسب
 • سبک

نقاط ضعف:

 • نداشتن منشی تلفنی
 • نداشتن نور پس زمینه برای صفحه کلید

 

۵. تلفن بی سیم پاناسونیک مدل KX-TG6821

تلفن KX-TG6821 از جمله تلفن های پر فروش برند پاناسونیک است. کیفیت بالای ساخت این مدل از تلفن بی سیم، باعث افزایش فروش آن شده است.  در گوشی این تلفن یک صفحه نمایش بزرگ و خوانا قرار داده شده است که می توانید به راحتی شماره ها را در داخل آن ببینید. کیفیت صدای شفاف این تلفن نیز از قابلیت های مثبت دیگر این تلفن است.

این تلفن مجهز به منشی تلفنی است و قادر است تا ۳۰ دقیقه از پیام هایی که در مواقع عدم پاسخگویی شما توسط تماس گیرندگان قرار داده می شود را ضبط کند. ویژگی مثبت و قابل توجه این تلفن بی سیم این است که می توانید در مواقع قطعی برق نیز از آن استفاده کنید که این قابلیت در بسیاری از تلفن های بی سیم دیده نمی شود.

نقاط قوت:

 • قابلیت حذف صداهای مزاحم
 • دارای منشی تلفنی

نقاط ضعف:

 • نداشتن شماره گیر بر روی پایه

 

۶. تلفن بی سیم پاناسونیک مدل  KX-TGD310

تلفن بی سیم KX-TGD310 دارای قابلیت ذخیره ۱۲۰ شماره از مخاطبین شماست. این تلفن دارای یک صفحه نمایشگر ۱.۸ اینچی است که می توانید شماره های مورد نظرتان را در داخل آن مشاهده کنید. این تلفن منشی تلفنی و قابلیت ضبط مکالمه ندارد، بنابراین اگر این ویژگی برایتان اهمیت دارد به سراغ این تلفن نروید.

این تلفن نیز مجهز به کالر آیدی می باشد و به وسیله باتری در نظر گرفته شده برای آن در هر بار شارژ می توانید تا ۱۶ ساعت مکالمه داشته باشید. این تلفن به شما این امکان را می دهد که در هنگام قطعی برق نیز از آن استفاده کنید.

نقاط قوت:

 • قابلیت کار در هنگام قطع برق
 • دارای قابلیت بلاک کردن شماره های مزاحم

نقاط ضعف:

 • نداشتن منشی تلفنی

۷. تلفن بی سیم پاناسونیک مدل KX-TGD320

تلفن بی سیم KX-TGD320 پاناسونیک نیز جزو تلفن های خوش دست و پر طرفدار این برند است. این تلفن بی سیم کیفیت ساخت و صدای بسیار بالایی داشته و از قابلیت های ویژه ای نیز برخوردار است.

از جمله ویژگی های مثبت این تلفن دارا بودن منشی تلفنی است که در صورت عدم پاسخگویی شما تماس ها را تا ۳۰ دقیقه ضبط می کند. البته می توانید در ساعات مشخصی که خودتان تعیین می کنید این قابلیت را غیر فعال کنید.

وجود قابلیت کار در هنگام قطع برق و قابلیت مسدود کردن شماره های مزاحم از دیگر ویژگی های این تلفن است که می توانیم به آن اشاره کنیم.

نقاط قوت:

 • مجهز به سیستم مسدود کننده
 • قابلیت استفاده در هنگام قطعی برق

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.