راهنمای خرید تب سنج دیجیتالی و پر فروش ترین تب سنج های دیجیتالی در ایران – سال ۹۷

خرید تب سنج دیجیتالی امروزه بسیار رایج شده است زیرا درجه حرارت بدن یکی از مهم ترین علائم حیاتی به شمار می رود چرا که تغییر آن به خصوص در زمان افزایش درجه حرارت نشانه ای برای بروز بیماری است. در مواقع نرمال درجه حرارت بدن حدود ۳۷ درجه است اما با بروز عفونت و ایجاد بیماری این درجه افزایش می یابد. در واقع می توان گفت تب اولین پاسخ دفاعی بدن در برابر بیماری به شمار می رود. تب بالای ۴۰ درجه برای انسان بسیار خطرناک است، چرا که در این دما آنزیم ها و پروتئین های ضروری بدن مختل شده و آسیب های جدی را در پی دارد. در نتیجه داشتن یک تب سنج دیجیتالی مناسب در منزل ضروری بوده که با کمک آن می توان به راحتی درجه حرارت بدن را در خانه اندازه گیری کرد.
امروزه تب سنج های مختلفی در بازار عرضه شده که کار اندازه گیری را برای شما آسان تر کرده است.

پر فروش ترین تب سنج ها در ایران – سال ۹۷

امتیاز

BESTREVIEW

۸.۵ ۱۰ ۱۰ ۱۰ ۹.۵ ۸ ۹
برند مایکرولایف رزمکس

امرن

امسیگ آا گ لایکا

Beeper

مدل NC100 HA500Q ۷۲۰ CT95 FT4919 TH2022
ضدآب خیر خیر بله خیر خیر خیر خیر
گارانتی دارد دارد دارد دارد دارد
رنگ سفید نقره ای و زرد سفید نقره ای سفید سفید سفید
هشدار غیر مجاز دارد دارد دارد دارد دارد ندارد ندارد

انواع تب سنج ها

تب سنج جیوه ای:

تب سنج جیوه ای از دیرباز مورد استفاده عموم مردم و پزشکان بود اما با گذشت زمان و مشخص شدن خطراتی که این تب سنج ها (به دلیل وجود جیوه و ایجاد سرطان در اثر بر خورد با پوست) ایجاد می کنند، استفاده از آنها دیگر توصیه نمی شود.

تب سنج الکلی:

مخزن این دسته از تب سنج ها با الکل قرمز پر شده و رنگ مخزن زرد می باشد. رنگ زرد این محصولات باعث راحت خوانده شدن اعداد می شود. استفاده از تب سنج های جیوه ای و الکلی به دلیل سختی در خواندن اعداد چندان مناسب نیست.

تب سنج دیجیتالی:

تب سنج دیجیتالی و مادون قرمز جایگزین بسیار مناسبی برای تب سنج های جیوه ای هستند. این دسته از تب سنج ها انواع مختلفی دارند که با روش هایی همچون دهانی، زیربغل، پیشانی، رکتال و گوش مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین تب سنج های پیشرفته با تکنولوژی جدید مادون قرمز و بدون تماس به بدن به بازار معرفی شده است.
از دیگر ویژگی های تب سنج دیجیتالی این است که می توان از این ابزار برای اندازه گیری دمای محیط، مواد غذایی، آب حمام و …. استفاده کرد.

راهنمای خرید فشارسنج دیجیتال / پر فروش ترین فشارسنج های دیجیتال در ایران – سال ۹۷

انواع تب سنج دیجتالی:

تب سنج دهانی: تب سنج دیجیتالی دهانی معمولا هم برای دهان و هم برای زیر بغل مورد استفاده قرار می گیرند این دسته از تب سنج دیجیتالی ها به دلیل ارزان بودن بسیار پرطرفدار هستند.

تب سنج گوشی: این نوع تب سنج دیجیتالی قابل اعتمادترین راه برای اندازه گیری تب بوده و مورد استفاده بسیاری از مراکز پزشکی و پزشکان است. این تب سنج ها معمولا در بازه زمانی ۱ تا ۲ ثانیه میزان تب را نشان می دهند.

تب سنج رکتال: این دسته از تب سنج ها بیشتر برای نوزادان و کودکان مورد استفاده قرار می گیرد اما به دلیل بهداشتی نبودن این دسته آنچنان مورد استقبال قرار نگرفته است.

تب سنج دیجیتالی با تکنولوژی مادون قرمز (لیزری): تب سنج های مادون قرمز به دلیل تکنولوژی پیشرفته ای که در آن ها به کار رفته بسیار مورد توجه می باشد. برای استفاده از این دسته از تب سنج دیجیتالی نیازی به تماس آنها با بدن نبوده و با فاصله به راحتی می توان دمای بدن را اندازه گیری کرد. این تب سنج ها به خصوص برای کودکانی که تحرک زیادی دارند و یا به دلیل بیماری تحمل استفاده از تب سنج را ندارند بسیار کاربردی است.

پرفروش ترین ها تب سنج ها در ایران – سال ۹۷

 

۱. تب سنج مایکرولایف مدل NC100:

1. تب سنج مایکرولایف مدل NC100:

تب سنج NC100 محصول شرکت مایکرولایف است. این دستگاه می تواند در فاصله ۵ سانتی متری از بدن دما را اندازه گیری نماید. این دستگاه دارای هشدار دمای غیرمجاز بوده و در صورت بالا بودن دمای بدن این هشدار فعال می شود. هم چنین این تب سنج دیجیتالی مجهز به ال سی دی است که تغییرات کلی بدن بر روی آن نمایش داده می شود. تب سنج دیجیتالی NC100 دارای قابلیت خاموشی خودکار بوده و در صورت استفاده نکردن از آن پس از مدتی خاموش می شود.

 

نقاط قوت:

 • دقت سنجش بالا
 • سهولت در استفاده
 • قابلیت اندازه گیری دمای اتاق

نقاط ضعف:

 • ایجاد صدا در هنگام نمایش دما

۲. تب سنج رز مکس مدل HA500Q:

2. تب سنج رز مکس مدل HA500Q:

دومین دستگاه تب سنج در لیست پر فروش ترین تب سنج ها از برند رز مکس انتخاب شده است. این تب سنج دیجیتالی با روش نوری دما را اندازه گیری می کند. تب سنج HA500Q 9 جایگاه ذخیره سازی داشته و هم چنین در زمان بالا بودن دما درحد غیر مجاز هشدار آن فعال می شود. این دستگاه می تواند دمای پیشانی را در فاصله ۵ سانتی متری و در مدت زمان ۱ ثانیه اندازه گیری کند هم چنین مجهز به صفحه نمایشگرLED  با نور بلک لایت بوده و اطلاعات بر روی آن نمایش داده می شود.

 

نقاط قوت:

 • اندازه گیری سریع
 • امکان اندازه گیری دمای محیط
 • دقت بالا

نقاط ضعف:

 • ندارد

۳. تب سنج امرن مدل ۷۲۰:

این دستگاه یک دماسنج حرفه ای برای اندازه گیری دمای بدن بوده که در بسیاری از مراکز پزشکی و بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این تب سنج دیجیتالی علاوه بر دمای بدن از قاصله ۳ سانتی متری، دمای محیط، اجسام و مایعاتی همچون آب و شیر را نیز می سنجد و دقت آن ۰.۱ درجه می باشد. میزان حافظه این تب سنج ۲۵ مرتبه است. منبع این مدل از تب سنج باتری قابل شارژ است.

 

 

نقاط قوت:

 • اندازه گیری دما بدون تماس
 • دقت بالای اندازه گیری
 • طراحی مناسب

نقاط ضعف:

 • ندارد

۴. تب سنج امسیگ مدل CT95:

4. تب سنج امسیگ مدل CT95:

این دستگاه ۲ کاره بوده و به سرعت عمل می کند هم برای اندازه گیری دمای بدن و هم دمای سطح اجسام مناسب است. این دستگاه در فاصله ۳ تا ۵ سانتی متر از بدن یا اجسام توانایی اندازه گیری دارد. دارای هشدار صوتی در دمای ۳۷.۸ بوده و در مدت زمان ۰.۵ ثانیه دما را اندازه گیری می کند. تب سنج  CT95 دارای قابلیت خاموشی خودکار بوده و در صورت استفاده نکردن از آن به طور اتومات خاموش می شود. هم چنین این دستگاه دارای حافطه ۳۲ است.

تب سنج دیجیتالی مدل CT95 دارای دقت و سنسور بسیار قوی بوده و دقت اندازه گیری ان ۰.۲ درجه است. همچنین صفحه نمایش آن از نوع LED و بسیار بزرگ است. محدوده اندازه گیری که برای این دستگاه در نظر گرفته شده است بین ۳۲ تا ۴۲ درجه و قابلیت اندازه گیری دما در دو واحد سانتی گراد و فارنهایت را دارد. استفاده از این دستگاه برای تمامی سنین مناسب است.

 

 

نقاط قوت:

 • دقت بالا
 • منو و تنظیمات ساده برای راه ندازه گیری
 • عملکرد سریع

نقاط ضعف:

 • ندارد

۵. تب سنج آا گ مدل FT 4919:

5. تب سنج آا گ مدل FT 4919:

تب سنج FT 4919 دارای سرعت عمل بالایی برای نشان دادن دما است و ظرف ۱ ثانیه نتیجه را نشان می دهد. این دستگاه دارای هشدار در صورت درجه حرارت بیش از ۳۷.۵ درجه ی سانتی گراد است.

این تب سنج دیجیتالی نیز مانند تب سنج های قبلی دارای قابلیت خاموشی خودکار است. این قابلیت باعث افزایش عمر باتری دستگاه می شود. از ویژگی مثبتی که در این دستگاه به چشم می خورد دقت بالای آن است. صفحه نمایشگر این دستگاه بسیار بالا بوده و اعداد به آسانی بر روی آن نمایش داده می شوند. هم چنین دما را در دو واحد سانتی گراد و فارنهایت اندازه گیری می کند.

این محصول تحت لیسانس AEG آلمان می باشد.

 

نقاط قوت:

 • دقت بالا
 • اندازه گیری سریع
 • عمر طولانی دستگاه
 • سهولت در استفاده

نقاط ضعف:

 • حافظه کم

۶. تب سنج گوشی مادون قرمز لایکا مدل TH2002

6. تب سنج گوشی مادون قرمز لایکا مدل TH2002

این تب سنج از طریق گوش می تواند دما را بسنجد به این صورت که نوک آن را در قسمت ابتدایی گوش قرار داده و اندازه گیری می کنید. دقت این دستگاه بالا بوده و در مدت زمان کوتاهی دما را نشان می دهد. این تب سنج دیجیتالی، محصولی ساده است و برای استفاده های معمول و روزانه شما مناسب می باشد. دلیل فروش بالای آن را می توان قیمت مناسب آن دانست. البته نمی توان از دقت بالا و سهولت استفاده از آن نیز چشم پوشی کرد.

 

نقاط قوت:

 • دقت بالا
 • سهولت در استفاده
 • قیمت مناسب نسبت به ارزش کالا

نقاط ضعف:

 • عدم داشتن هشدار غیر مجاز

۷. تب سنج دیجیتال Beeper:

نحوه سنجش این تب سنج دیجیتالی از طریق تماس با بدن بوده و می تواند دما را اندازه گیری کند. دقت سنجش این تب سنج بالا و حدود ۰.۱ درجه سانتی گراد است. متاسفانه این دستگاه دارای هشدار دمای غیر مجاز نیست و در صورت غیر طبیعی بودن دمای بدن واکنشی ندارد، همچنین فقط آخرین نتیجه تب را ذخیره می کند.محدوده دمای قابل اندازه‌گیری این محصول ۳۲ تا ۴۲ درجه‌ی سانتی‌گراد می باشد. توسط این دستگاه می توانید دمای نقاط مختلف بدن را اندازه بگیرید.

 

نقاط قوت:

 • دقت بالا
 • اندازه گیری سریع
 • سهولت در استفاده

نقاط ضعف:

 • ندارد
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.