راهنمای خرید بهترین کرم ضد آفتاب و پر فروش ترین کرم های ضد آفتاب در ایران – سال ۹۷

تهیه بهترین کرم ضد آفتاب و حفاظت از پوست در برابر نور خورشید از اهمیت فراوانی برخوردار است چرا که برخورد اشعه های نور خورشید با پوست سبب ایجاد بیماری های گوناگون از جمله سرطان پوست و هم چنین ایجاد لکه های قهوه ای بر روی پوست می شود. همه افراد در تمامی سنین باید به این نکته توجه کرده و با بهترین کرم ضد آفتاب محافظت کننده موجود در بازار از بروز آسیب های جدی جلوگیری کنند. در زمان های گذشته، باستانیان از موادی همچون روغن زیتون، عصاره برنج و گل یاس برای جلوگیری از مضرات نور آفتاب استفاده می کردند هم چنین کرم زینک اکساید نیز از دیرباز از محصولات پرطرفدار برای حفاظت از پوست بوده است تا اینکه کرم ضد آفتاب های کارخانه ای برای اولین بار در کشور فرانسه تولید شده و به فروش رسید. نکته ای که حائز اهمیت است وجود انواع مختلفی از این کرم های ضد آفتاب در بازار است. به دلیل تنوع بالای این گونه محصولات، خریداران به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی دچار سردرگمی شده و با مشکل مواجه می شوند. در این مطلب قصد داریم تا نکاتی را به شما یادآور شویم که با استفاده از آن بتوانید بهترین کرم ضد آفتاب  را انتخاب کنید.

محتوا پنهان

پر فروش ترین ضد آفتاب ها در ایران – سال ۹۷

امتیاز Best Review ۱۰ ۱۰ ۹.۵ ۹.۵ ۹.۵ ۹ ۹ ۹ ۸.۵ ۸.۵
برند سیگل هیدرودرم نیوآ بایودرما اوسرین سان سیف اوریاژ پریم پرایم نئودرم
مدل SUNPRO Phisical Tinted

UV Gesicht

Photoderm max Sun Protection Acneic Hyseac

Matex Colorless

Acnex Beige Highly Protective
حجم ۵۰ میلی لیتر ۵۰ میلی لیتر ۵۰ میلی لیتر ۴۰ میلی لیتر ۵۰ میلی لیتر ۵۰ میلی لیتر ۴۰ میلی لیتر ۵۰ میلی لیتر
SPF ۶۰ ۶۰ ۵۰ ۱۰۰ ۵۰ ۵۰ ۵۰ ۴۰ ۵۰ ۵۰
محافظت کننده در برابر اشعه UVA بله بله بله بله بله بله بله بله بله بله
محافظت کننده در برابر اشعه UVB بله بله بله بله بله بله خیر بله بله
جنس محفظه نگهدارنده پلاستیک پلاستیک پلاستیک پلاستیک پلاستیک پلاستیک پلاستیک پلاستیک پلاستیک پلاستیک
نوع محفظه نگهدارنده تیوپی تیوپی پمپی تیوپی تیوپی تیوپی تیوپی تیوپی تیوپی تیوپی
کشور مبدا ایران ایران آلمان فرانسه فرانسه ایران فرانسه ایران ایران ایران
مرطوب کننده دارد دارد دارد دارد ندارد ندارد ندارد ندارد
مناسب برای انواع پوست پوست های خشک پوست های چرب انواع پوست پوست های معمولی پوست های چرب پوست معمولی و چرب معمولی پوست های چرب و انواع پوست ها انواع پوست
عصاره آلوئه ورا و جوانه گندم کاکتوس ندارد ندارد ندارد سابال، چای سبز و بورداک ندارد نیکوریس و شی باتر تاک ندارد

بهترین زمان برای استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب:

استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب در تمامی روزهای سال توصیه می شود. به خاطر داشته باشید که تاثیرات زیان بار اشعه آفتاب در تمامی روزهای سال وجود دارند اما استفاده از کرم های ضد آفتاب در روزهای گرم و آفتابی تابستان ضرورت فراوان دارد.

SUN PROTECTION FACTOR یا SPF:

Sun Protection یا  SPF به معنای محافظت در برابر نور آفتاب می باشد. SPF ها معمولا بازه ای بین ۲۵ تا ۱۰۰ دارند. برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر این کرم ها، بهتر است در طول روز آن را بر روی پوست خود تمدید کنید. توجه داشته باشید که هر ضد آفتاب باید حداکثر هر ۴-۳ ساعت تجدید شود.

راهنمای خرید ریمل و لیست پر فروش ترین ریمل ها در ایران – سال ۹۷

 

راهنمای خرید و لیست پر فروش ترین خط چشم ها در ایران – سال ۹۷

طیف گسترده BROAD SPECTRUM:

SPF به تنهایی در انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب تعیین کننده نمی باشد. اشعه نور خورشید به دو دسته UVA و UVB تقسیم می شود.
UVA (فرابنفش A): این اشعه هیچ گونه سوختگی بر روی پوست ایجاد نمی کند اما به دلیل نفوذ این اشعه به داخل پوست سبب ایجاد چروک، لکه و افتادگی آن می شود.
UVB (فرابنفش B): این اشعه سبب سوختگی پوست شده وعامل اصلی برنزه شدن می باشد. UVB عامل اصلی سرطان پوست است.

محافظت از پوست در برابر هر دو اشعه ضروری است. در نتیجه بهتر است برای محافظت صحیح از پوست از بهترین کرم ضد آفتاب با قابلیت BROAD SPECTRUM یا BROAD SPECTRUM UVA/UVB استفاده شود.

برای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب، پوست خود را بشناسید

افرادی که پوست چربی دارند بهتر است از ضد آفتاب هایی که بر پایه ژل و الکل هستند استفاده کنند.
افراد دارای پوست خشک نیز باید ضد آفتاب هایی با پایه چربی انتخاب کنند، هم چنین افرادی که پوست حساس دارند و بیشتر در معرض مضرات قرار میگیرند حتما باید از ضد آفتاب های مخصوص برای پوست حساس استفاده کنند. خوشبختانه در سال های اخیر بهترین کرم ضد آفتاب مناسب با انواع پوست در بازار یافت می شود.

ضد آفتاب فاقد چربی یا OIL FREE:

این دسته از محافظت کننده ها به طور کامل فاقد چربی نیستند اما به دلیل چربی پایین بهترین گزینه برای افراد با پوست های چرب می باشند. به دلیل باز بودن منافذ در پوست های چرب استفاده از کرم هایی با چربی بالا سبب بروز جوش های سر سیاه می شود این دسته از افراد معمولا به دلیل بالا بودن چربی پوست و بروز آکنه نمی توانند از اینگونه کرم ها استفاده کنند، اما در سال های اخیر با عرضه این گونه محصولات که چربی پایین تری دارند، مشکل افراد با پوست چرب نیز برای استفاده از ضد آفتاب ها حل شده است. علاوه بر این فلوئید ضد آفتاب نیز گزینه مناسب دیگری برای اینگونه افراد است.

ضد آفتاب مخصوص پوست خشک FOR DRY SKIN:

این دسته از ضد آفتاب ها برای آن دسته از افرادی که دارای پوست خشک هستند، بسیار مناسب است. این کرم ها به دلیل داشتن پایه چرب و مرطوب باعث ایجاد رطوبت در سطح پوست می شود و علاوه بر محافظت از پوست در برابر نور خورشید از خشکی بیش از حد پوست جلوگیری می کند. همچنین این افراد می توانند از محصولاتی نظیر لوسیون های ضد آفتاب نیز استفاده کنند.

ضدآفتاب مخصوص پوست حساس FOR SENSETIVE SKIN:

افرادی که پوست حساس دارند بهتر است بدون استفاده از کرم های محافظت کننده از منزل خارج نشوند. این دسته از افراد نیز می توانند با خرید بهترین کرم ضد آفتاب مخصوص پوست های حساس که در بازار موجود هستند، به راحتی از پوست خود محافظت کنند. این کرم ها در عین حال مرطوب کننده نیز بوده و از حساس شدن پوست جلوگیری می کنند. لوسیون ضد آفتاب برای این دسته از افراد نیز مناسب می باشد.

ضد آفتاب های مخصوص کودکان:

استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب برای کودکان ۶ ماه به بالا نیز ضروری است. کرم های ضد آفتاب مخصوص کودکان که در بازار وجود دارد متناسب با پوست حساس کودکان تولید و عرضه می شوند، SPF این کرم ها معمولا بین ۱۵ تا ۳۰ بوده و دارای طیف وسیع می باشند.
باید توجه داشت که زمان تمدید این ضد آفتاب ها حداکثر هر دو ساعت می باشد.

ضد آفتاب مخصوص آقایان:

این دسته از محافظت کننده ها متناسب با پوست آقایان طراحی شده است. این کرم ها به سرعت جذب پوست می شوند و به همین دلیل باعث ایجاد حس سنگینی بر روی پوست نخواهند شد. این دسته از کرم ها هیچ گونه رد سفیدی بر روی پوست باقی نمی گذارند. کرم های ضد آفتاب مخصوص آقایان بسیار سبک بوده و حالت براق و چربی بر روی پوست ایجاد نمی کنند. این کرم ها از ایجاد سوختگی و لک و التهاب ناشی از اشعه های مضر آفتاب جلوگیری می کنند.

ضدآفتاب WATER PROOF  یا ضد آب:

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در استخر فعالیت دارید و یا به شدت عرق می کنید بهتر است که از کرم های ضد آفتابی که دارای خاصیت ضد آب نیز هستند، استفاده کنید.
نکته قابل توجه در این نوع از ضدآفتاب ها این است که تنها حدود ۴۰ تا ۸۰ دقیقه در آب دوام خواهند داشت پس ضروری است که پس از این بازه زمانی دوباره تمدید شوند.

ضد آفتاب های رنگی:

ضد آفتاب های رنگی همانند کرم های آرایشی دارای رنگ می باشند و افراد متناسب با سلیقه خود می توانند از این کرم ها استفاده کنند.

نکته آخر برای خرید بهترین کرم ضد آفتاب این است که در هنگام انتخاب آن ها باید به ترکیبات آن توجه شود ضد آفتاب هایی که دارای موادی همچون زینک اکساید، دی اکسید تیتانیوم و مکسوریول هستند انتخاب های بهتری می باشند.

پر فروش ترین کرم های ضد آفتاب در ایران – سال ۹۷

۱. کرم ضد آفتاب نیوآ سری UV Gesicht

بهترین کرم ضد آفتاب در لیست پر فروش ترین کرم های ضدآفتاب از برند نیوآ انتخاب شده است. این کرم با دارا بودن SPF50 به عنوان بهترین کرم ضد  آفتاب سبک و برای مصارف روزانه بسیار مناسب است. البته توصیه می شود کسانیکه پوست های خشکی دارند این ضدآفتاب را انتخاب نکنند چرا که مرطوب کننده پایین این کرم ضدآفتاب ممکن است به افزایش رطوبت پوست آن ها کمک نکند، اما استفاده از آن برای افرادی که دارای پوست چربی دارند، مناسب است.

کرم ضد آفتاب نیوآ از نوع کرم های فاقد رنگ است. نکته ای که در این بهترین کرم ضد  آفتاب می توانید مشاهده کنید، دارا بودن خاصیت ضد چروک آن است که از ایجاد چروک بر روی پوست شما جلوگیری می کند.

 

نقاط قوت:

 • ضد آب
 • مناسب برای پوست های چرب

نقاط ضعف:

 • برای پوست های خشک مناسب نیست

۲. کرم ضدآفتاب پرایم مدل Acnex Beige

2. کرم ضدآفتاب پرایم مدل Acnex Beige

پرایم جزو بهترین برندهای تولید کننده لوازم آرایشی است. از این برند ضدآفتاب رنگی Acnex Beige به عنوان دومین کرم ضد آفتاب در لیست پر فروش ترین کرم های ضد آفتاب شناخته شده است. این کرم ضد آفتاب با دارا بودن SPF 60 مانند یک لایه محافظ بر روی پوست شما قرار کرفته و از پوست شما در برابر اشعه مضر آفتاب محافظت خواهد کرد. در این محصول موادی به کار رفته است که مانع رسیدن اشعه های UVB، UVA و IR به پوست شما می شود. علاوه بر این خاصیت ضد آکنه نیز در این کرم دیده می شود. همانطور که گفته شد این کرم ضدآفتاب از نوع کرم های ضدآفتاب رنگی است، بنابراین می توانید با خرید این کرم و استفاده از آن، دو عمل را انجام دهید. پوشش دهی فوق العاده بالای این کرم شما را از استفاده از کرم های آرایشی بی نیاز خواهد کرد.

 

 

نقاط قوت:

 • کنترل کننده ترشح سموم
 • SPF مناسب
 • پوشاننده لک
 • فاقد چربی
 • دارای رنگ

نقاط ضعف:

 • مقاومت کم در برابر تعریق و آب

۳. کرم ضد آفتاب بایودرما مدل Photoderm max

3. کرم ضد آفتاب بایودرما مدل Photoderm max

بایودرما در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از طرفداران محصولات مراقبتی پوست قرار گرفته است. ضد آفتاب مکس از این برند با دارا بودن SPF 100 خیال شما را از بابت اشعه های مضر خورشید راحت می کند.

اثر ضد UVB و UVA در این کرم ویژگی های مثبت بهترین کرم ضد آفتاب تکمیل کرده است. هنگام استفاده از این کرم ضد آفتاب هیچ گونه سنگینی را بر روی پوست خود احساس نخواهید کرد و پوستی نرم و لطیف را خواهید داشت. کرم ضد افتاب مکس بایودرما از نوع بی رنگ بوده و برای هر نوع پوستی مناسب می باشد.

 

نقاط قوت:

 • ضد آب
 • SPF بالا
 • مرطوب کننده
 • مناسب برای انواع پوست

نقاط ضعف:

 • ندارد

۴. کرم ضدآفتاب سیگل مدل SUNPRO

4. کرم ضدآفتاب سیگل مدل SUNPRO

سیگل برندی ایرانی است که در سال ۱۳۶۹ توسط دکتر نصرا… اخوی وارد بازار شد و در تولید لوازم آرایشی و همچنین دارویی توانست بسیار موفق عمل کند. ضد آفتاب بی رنگ Sun Pro از این برند انتخاب شده است. این ضد آفتاب با دارا بودن SPF 60 از پوست شما در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت می کند. در ساخت این کرم ضد آفتاب از عصاره هایی نظیر آلوئه ورا، جوانه گندم و ویتامین استفاده شده است. در نتیجه علاوه بر محافظت در برابر نور خورشید باعث تغذیه پوست شما نیز خواهد شد. با استفاده از این کرم ضدآفتاب در مدت معین می توانید تغییرات ایجاد شده بر روی پوست خود را احساس کنید. کرم ضد آفتاب سان پرو سیگل قدرت دفاعی پوست شما را بالا برده و به مرور زمان پوست شما را لطیف و نرم می نماید.

 

نقاط قوت:

 • دارای ویتامین E
 • دارای مرطوب کننده
 • جلوگیری از پیری زودرس
 • مقاوم در برابر آب و تعریق

نقاط ضعف:

 • ندارد

۵. کرم ضد آفتاب اوریاژ مدل Hyseac

اوریاژ از برندهای فرانسوی با نرم کنندگی بسیار بالاست. این برند طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کرده است.  کرم ضد آفتاب اوریاژ از سری هایسس نیز با استقبال بسیاری از افراد روبرو شده است. افرادی که دارای پوست های چرب و یا پوست های معمولی هستند می توانند از این کرم ضد آفتاب استفاده کنند. این کرم ضد آفتاب به گونه ای ساخته شده است که از براق شدن پوست صورت شما جلوگیری می کند. علاوه بر این با موادی که در داخل خود دارد چربی پوست شما را کنترل خواهد کرد، در نتیجه پس از مدتی استفاده، از این کرم، دیگر شاهد جوش های موجود بر روی صورت خود نخواهید بود.

نقاط قوت:

 • ضد براقی
 • کنترل ترشح چربی پوست
 • ضد التهاب
 • سبک

نقاط ضعف:

 • ندارد

۶. کرم ضدآفتاب نئودرم مدل Highly Protective

6. کرم ضدآفتاب نئودرم مدل Highly Protective

نئودرم برندی ایرانی است که به وسیله محصولات مراقبتیش شناخته شده است. کرم ضدآفتاب HIGHLY Protective از این برند انتخاب شده است. این کرم برای انواع پوست مناسب است. کرم ضد آفتاب نئودرم با داشتن SPF 50 و ترکیباتی تحت عنوان سبوماین (یک ترکیب غیرحساسیت زا و تنظیم کننده چربی سطح پوست) می تواند چربی پوست شما را کنترل کند. با استفاده از این کرم ضدآفتاب می توانید پوست خود را در برابر اشعه مضر آفتاب حفظ کنید. این کرم از نوع کرم های دارای رنگ است و به وسیله آن می توانید پوشش قابل قبولی را بر روی پوست خود ایجاد کنید.

 

نقاط قوت:

 • دارای رنگ
 • جلوگیری از پیری زودرس
 • تنظیم کننده چربی پوست
 • فاقد پارابن

نقاط ضعف:

 • ندارد

۷. کرم ضد آفتاب سان سیف مدل Acneic

7. کرم ضد آفتاب سان سیف مدل Acneic

سان سیف نیز یکی دیگر از برندهای تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی است که توانسته با تولید محصولات با کیفیت خود رضایت مصرف کنندگانش را جلب نماید. کرم ضد آفتاب سان سیف با داشتن SPF 50 از پوست شما در برابر اشعه آفتاب و اشعه های مضر دیگر شامل UAV و UVB محافظت می کند.

اگر پوست چربی دارید این کرم ضد آفتاب می تواند برای شما مناسب باشد. با استفاده از موادی که در داخل این کرم ضدآفتاب قرار دارد می توانید چربی موجود بر روی پوست خود را تنظیم کرده و از شر جوش های ایجاد شده بر روی پوست خود خلاص شوید.

 

نقاط قوت:

 • تنظیم ترشح غدد چربی پوست
 • دارای عصاره سابال، چای سبز و بورداک

نقاط ضعف:

 • ندارد

۸. کرم ضد آفتاب جوان کننده پریم مدل Matex Colorless SPF50

کرم ضد آفتاب پریم دارای SPF یی برابر با ۵۰ است. این کرم ضدآفتاب علاوه بر اینکه از پوست شما در برابر اشعه های مضر خورشید محافظ می کند باعث جوان شدن، روشن شدن تدریجی و از بین رفتن چروک های موجود بر روی پوست صورت شما نیز می شود.

در ساخت این کرم ضدآفتاب از موادی همچون عصاره تاک که یک ماده شفاف کننده، جوان کننده ی پوست از طریق مکانیسم شبه بوتاکس و شبه رتینوئیدی است استفاده شده است. علاوه بر این از مرطوب کننده و ویتامین E با خواص آنتی اکسیدانی قوی نیز به عنوان یک مرطوب کننده در ساخت آن استفاده شده است.

ویژگی وجود ویتامین E در این کرم است که در طول دراز مدت به ترمیم پوست شما کمک می کند.

 

نقاط قوت:

 • حاوی ویتامین C و E
 • حاوی شی باتر برای مرطوب کردن پوست
 • حاوی عصاره شیرین بیان برای شفاف شدن پوست

نقاط ضعف:

 • دارای SPF پایین

۹. کرم ضد آفتاب اوسرین مدل Sun Protection

9. کرم ضد آفتاب اوسرین مدل Sun Protection

اوسرین از برندهای مطرح در زمینه تولید و فروش محصولات آرایشی و مراقبتی است. کرم ضد آفتاب سان پروتکشن از ضد آفتاب های پر فروش این برند است. این کرم دارای SPF 50 بوده و از پوست شما در برابر اشعه های مضر UVA و UVBA محافظت می کند. این کرم برای انواع پوست های خشک و معمولی مناسب بوده و باعث نرمی و لطافت در پوست شما خواهد شد. این کرم علاوه بر خاصیت حفاظتی، از ایجاد چین و چروک بر روی پوست شما نیز جلوگیری خواهد کرد.

 

نقاط قوت:

 • مرطوب کننده
 • مناسب انواع پوست

نقاط ضعف:

 • ندارد

۱۰. کرم ضد آفتاب هیدرودرم مدل Phisical Tinted

10. کرم ضد آفتاب هیدرودرم مدل Phisical Tinted

محصولات مراقبتی پوست، لب، ناخن و مو از جمله محصولاتی است که توسط هیدرودرم تولید و به بازار ارائه شده است. کرم ضد آفتاب فیزیکال تینتد نیز از کرم های پر فروش این برند است. این کرم دارای SPF 60 بوده و از پوست شما در برابر اشعه های مضر خورشید مانند اشعه های فرابنفش و UVA و UVB محافظت می کند. به افرادی که دارای پوست خشکی هستند پیشنهاد می کنیم حتما استفاده از این کرم ضد آفتاب را تجربه کنند. همانطور که می دانید  پوست های خشک زودتر از سایر پوست ها دچار چین و چروک می شوند. در ساخت این کرم نیز از موادی استفاده شده است که پوست شما مرطوب و نرم می گرداند. کرم ضد آفتاب هیدرودرم از نوع ضد آفتاب های رنگی است، در نتیجه با استفاده از آن دیگر نیازی به استفاده از کرم های آرایشی ندارید.

 

نقاط قوت:

 • دارای خاصیت مرطوب کنندگی قویحاوی ویتامین E و بیزابولول
 • مقاوم در برابر نور

نقاط ضعف:

 • ندارد

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.