راهنمای خرید بهترین خمیر دندان و پر فروش ترین خمیر دندان ها در ایران – سال ۹۷

قدیم مردم برای شستن دندان خود از زغال و یا نمک استفاده می کردند، با گذشت زمان این مواد جای خود را به بهترین خمیر دندان ها دادند. امروزه کمتر کسی است که از خمیر دندان در طول روز استفاده نکند. بهترین خمیر دندان های موجود در بازار در انواع و اقسام و برندهای مختلفی در دسترس هستند. خمیر دندان های سفید کننده، ضد حساسیت، ضد پوسیدگی و یا خمیر دندان هایی که تمام این گزینه ها را یکجا در خود دارند. طبق نظر سنجی که از داروخانه ها انجام شده است، افرادی که معمولا برای خرید خمیر دندان به آن ها مراجعه می کنند بیشتر به دنبال خمیر دندان هایی هستند که دارای خاصیت سفیدکنندگی باشد. این مسئله نشان می دهد که بیشتر افراد اغلب به دنبال زیبایی دندان های خود هستند، که این کاملا اشتباه است.

در ای مطلب سعی داریم توضیحاتی در مورد خمیر دندان های مختلف برای شما بیاوریم تا بتوانید در هنگام خرید بهترین خمیر دندان ، محصول مناسبی را انتخاب کنید.

چه موادی برای ساخت بهترین خمیر دندان ها به کار می رود؟

نوع مادهنام مادهتاثیر
فلورایدفلورایدضد پوسیدگی
مواد ساینده

 

کلسیم کربنات – کلسیم پیروفسفات – دی کلسیم فسفات – سدیم کربنات – سیلیس هیدراتهبرداشتن جرم دندان ها
میکامیکادرخشندگی خمیر دندان
مواد کف کنندهسدیم لوریل سولفاتایجاد کف در هنگام مسواک زدن
مواد طعم دهندهعصارهایجاد مزه مطبوع و بوی خوش دهان
نرم کننده و محافظت کننده رطوبتگلیسیرین – سوربیتول – آبنرمی و لطافت خمیر دندان

جلوگیری از خشک شدن خمیر دندان

عوامل ضد باکتریاییتری کلوزانضد باکتری و ضد قارچ
مواد نگهدارندهجلوگیری از رشد باکتری ها در خمیر دندان
رنگایجاد ظاهر جذاب در خمیر دندان
شیرین کننده هاساخارین – اسپارتام – زایلیتولطعم دادن به خمیر دندان
غلیظ کننده هاکاراگینان – صمغ زانتانافزایش غلظت در خمیر دندان

خمیر دندان های ضد پوسیدگی کدامند؟

بهترین خمیر دندان

بهترین خمیر دندان های ضد پوسیدگی شما را از مراجعه پی در پی به دندانپزشکی بی نیاز می کند. این نوع از خمیر دندان ها معمولا در داخل خود دارای فلوراید هستند. همانطور که می دانید فلوراید ماده ای است که پوسیدگی دندان ها را به طور قابل توجهی کاهش می دهد. استفاده از این نوع از خمیر دندان ها سن مشخصی ندارد و از کودکان تا بزرگسالان می توانند از این نوع خمیر دندان ها استفاده کنند. اگر قصد خرید بهترین خمیر دندان ضدپوسیدگی را دارید حتما از وجود نوشته فرمول فلوراید بر روی تیوپ خمیر دندان مطمئن شوید.

خمیر دندان‌ های سفید کننده کدامند؟

بهترین خمیر دندان

بهترین خمیر دندان های سفید کننده که این روزها نیز طرفداران بسیار زیادی را پیدا کرده است توسط برندهای متفاوتی در بازار قابل دسترس است. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هر خمیر دندانی برای دندان ها مناسب نیست. به دلیل آنکه خمیر دندان های سفید کننده معمولا دارای پاک کننده های بسیار قوی هستند و باعث ایجاد سایش بر روی دندان های شما می شوند، باید توجه داشته باشید که از برند های معتبر استفاده کنید تا به مرور زمان دندان هایتان خراب نشود. همچنین افرادی که دارای دندان های پوسیده هستند باید دور این نوع از خمیر دندان ها را خط بکشند چرا که این مواد شیمیایی باعث ایجاد حساسیت های دندانی می شود.

خمیر دندان های ضد حساسیت کدامند؟

بهترین خمیر دندان

خمیر دندان های ضد حساسیت نیز انواع جدیدتری از خمیر دندان ها هستند که در بازار موجودند. این نوع از خمیر دندان ها برای افرادی که هنگام خوردن مواد غذایی گرم یا سرد دچار درد در دندان های خود می شوند بسیار تاثیرگذار است و از این درد ها می کاهد. همچنین به مرور زمان این حساسیت دندانی را کم خواهد کرد.

راهنمای خرید پاک کننده صورت و پر فروش ترین پاک کننده های صورت در ایران – سال ۹۷

البته توجه داشته باشید که بهترین خمیر دندان های ضد حساسیت به گونه ای نیستند که هر روز از آن ها استفاده کنید. همچنین بهتر است قبل از استفاده از این نوع از خمیر دندان ها با پزشک مشورت کنید.

خمیر دندان های ضد جرم کدامند؟

بهترین خمیر دندان های ضد جرم نیز زیر مجموعه ای از خمیر دندان های سفید کننده هستند. این نوع از خمیر دندان ها جرم روی دندان های شما را از بین برده و باعث سفید شدن آن ها می شود. البته به دلیل اینکه این خمیر دندان ها دارای موادی برای ساییدگی است، توصیه می شود از آن ها استفاده نکنید چرا که هم مینای دندان شما را از بین خواهد برد و هم حساسیت دندانی ایجاد خواهد کرد. علاوه بر این ذرات موجود در این خمیر دندان لثه را نیز ساییده و باعث تحلیل آن ها می شود. معمولا افراد سیگاری بیشتر به دنبال این نوع از خمیر دندان ها هستند.

خمیر دندان های ترکیبی کدامند؟

خمیر دندان هایی هم در بازار موجود هستند که برای استفاده روزانه بوده و تمام مواردی که عنوان شد را در داخل خود دارند. این خمیر دندان ها توسط کمپانی های مختلف در بازار به فروش می رسند و معمولا فروش بالاتری را نسبت به خمیر دندان های دیگر دارند.

پر فروش ترین خمیر دندان ها در ایران – سال ۹۷

امتیاز۱۰۱۰۱۰۱۰۹.۵۹.۵۹۹۸۹
برندسنسودایناورال بیوایت اسمایلاورال بیسنسوداینوی وانکرستسنسوداینسیگنالسیگنال
مدلPro-Namel Gentle WhiteningDeep CleanWhiteningPro Expert Healthy WhiteRepair And Protect

Complete 8

Exterme MintOriginal Sensitive TeethCavity Fighter Herbal ExtractComple
حجم۷۴ میلی لیتر۷۵ میلی لیتر۷۵ میلی لیتر۷۵ میلی لیتر۷۵ میلی لیتر۱۳۰میلی لیتر۱۰۰ میلی لیتر۷۵ میلی لیتر۵۰ میلی لیتر۷۵ میلی لیتر
عصارهداردداردداردداردنداردداردداردنداردداردندارد
خاصیت سفید کنندهداردداردداردداردداردداردداردداردندارددارد
خاصیت ضد حساسیتداردداردداردداردداردنداردداردندارددارد
خاصیت ضد پوسیدگیداردداردداردداردداردداردداردندارددارددارد
خاصیت محافظت از مینای دندانداردداردداردداردداردداردداردداردندارددارد
کشور مبدا برندامریکاآلمانآلمانامریکاامریکاایرانآلمانامریکاانگلستانانگلستان
فلورایدداردداردداردداردداردداردنداردداردنداردندارد

پر فروش ترین خمیر دندان ها در ایران – سال ۹۷

۱. خمیر دندان سنسوداین مدل Pro-Namel Gentle Whitening

خمیر دندان های سنسوداین جزو خمیر دندان هایی هستند که این روزها طرفداران بسیار زیادی را پیدا کرده اند. خمیر دندان Pro-Namel Gentle Whitening از این برند دارای ۷۵ میلی لیتر حجم بوده و دارای عصاره نعناست که در هنگام استفاده از آن خنکای بی نظیری را در دهان خود احساس خواهید کرد. این خمیر دندان دارای خاصیت سفید کنندگی بوده و تا حدودی دندان های شما را سفید می کند. البته خاصیت ضد حساسیت بودن اندکی نیز در داخل این خمیر دندان قرار داده شده است. همچنین با وجود خاصیت ضد پوسیدگی ناشی از وجود فلوراید می توانید از پوسیدگی دندان های خود جلوگیری کنید. سنسوداین ساخت امریکاست و با دارای بودن شماره مجوز یکی از بهترین خمیر دندان های مطمئن برای استفاده روزانه شما می باشد.

نقاط قوت:

 • دارای فلوراید
 • ضد پوسیدگی
 • سفید کننده
 • ضد حساسیت

نقاط ضعف:

 • ندارد

۲. خمیر دندان سنسوداین مدل Repair And Protect

بهترین خمیر دندان پر فروش بعدی نیز از برند سنسوداین انتخاب شده است. این خمیر دندان حاوی عصاره نمی باشد اما دارای قابلیت سفید کنندگی، ضد حساسیت و ضد پوسیدگی است که نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. این خمیر دندان نیز ساخت امریکا بوده و دارای مجوز از سازمان غذا و دارو است.

وجود فلوراید در داخل این خمیر دندان از پوسیدگی دندان های شما جلوگیری خواهد کرد. این خمیر دندان به گونه ای است که نقاط حساس دندان های شما را بازسازی کرده و از پوسیدگی بیشتر آن جلوگیری می کند.

نقاط قوت:

 • ضد حساسیت
 • ضد پوسیدگی

نقاط ضعف:

 • نداشتن عصاره

۳. خمیر دندان کرست مدل Exterme Mint

خمیر دندان های کرست ساخت کشور آلمان بوده و برای مصارف روزانه بسیار مناسب است. این نوع از خمیر دندان ها حاوی عصاره هستند و هنگام استفاده از آن رایحه بسیار خنکی را در دهان خود احساس کرده و از زدن مسواک لذت خواهید برد. این خمیر دندان دارای موادی است که دندان های شما را سفید و درخشان خواهد کرد و در کنار آن باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان های شما خواهد شد. خاصیت ضد پوسیدگی به دلیل وجود فلوراید در داخل آن است. اگر به دنبال بهترین خمیر دندان برای مصارف روزانه هستید، این خمیر دندان را امتحان کنید.

نقاط قوت:

 • کاهش جرم دندان
 • خوشبو کننده دهان
 • سفید کننده

نقاط ضعف:

 • نداشتن خاصیت ضد حساسیت بودن

۴. خمیر دندان سنوسداین مدل Original Sensitive Teeth

خمیر دندان Original Sensitive Teeth از برند سنسوداین نیز جزو خمیر دندان هایی است که نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. این خمیر دندان دارای موادی است که باعث از بین رفتن لکه و سفید شدن دندان های شما شده و می تواند به عنوان یک خمیر دندان سفید کننده روزانه مورد استفاده قرار گیرد. بسیاری از مصرف کنندگان این خمیر دندان پس از اولین استفاده تغییرات چشم گیر آن را به وضوح بر روی دندان های خود مشاهده کرده اند. علاوه بر خاصیت سفید کنندگی، خاصیت ضد حساسیت بودن نیز در این خمیر دندان قرار داده شده است که به مرور حساسیت دندان های شما را کمتر خواهد کرد. از ویژگی مثبت دیگر این خمیر دندان نیز می توانیم به وجود موادی مانند سدیم فلوراید اشاره کنیم که باعث افزایش استحکام دندان های شما می شود.

نقاط قوت:

 • دارای سدیم فلوراید
 • سفید کننده
 • ضد حساسیت

نقاط ضعف:

 • نداشتن عصاره

۵. خمیر دندان سیگنال مدل Cavity Fighter Herbal Extract

خمیر دندان های سیگنال نیز مدت زیادی است که در بازار محصولات بهداشتی قرار دارد و بسیاری از افراد با آن آشنایی دارند. از این برند خمیر دندان Cavity Fighter Herbal Extract انتخاب شده است. این خمیر دندان مانند دیگر خمیر دندان ها دارای عصاره نعنا بوده و دهان شما را خوشبو و خنک می کند. خاصیت سفید کنندگی و ضد حساسیت در این خمیر دندان دیده نمی شود اما وجود خاصیت ضد پوسیدگی می تواند شما را راضی کند. این خمیر دندان ساخت کشور انگستان بوده و با دارا بودن مجوز غذا و دارو می تواند به عنوان بهترین خمیر دندان برای استفاده روزانه مناسب باشد.

نقاط قوت:

 • جلوگیری از پوسیدگی

نقاط ضعف:

 • نداشتن قابلیت سفید کنندگی
 • نداشتن ضد حساسیت

 

۶. خمیر دندان اورال بی مدل Deep Clean

برند اورال بی نیز در لیست بهترین خمیر دندان ها و پر فروش ترین خمیر دندان ها به چشم می خورد. این برند تمام ویژگی های لازم برای حفظ سلامت دندان ها را در داخل محصولات خود قرار داده است. خمیر دندانی که از برند اورال بی انتخاب شده است از سری پرو اکسپرت می باشد. در داخل این خمیر دندان ترکیباتی قرار داده شده است که باعث حفظ سلامت دندان های شما خواهد شد. از جمله این ترکیبات وجود قلع و فلوئورید سدیم می باشد که باعث حفاظت از مینای دندان می شود. همچنین از ایجاد پلاک های دندانی بر روی دندان های شما جلوگیری خواهد کرد.

این خمیر دندان دارای عصاره نعناست که در هنگام استفاده از آن حس بی نظیر خنکی را حس خواهید کرد. خمیر دندان های اورال بی ساخت کشور آلمان بوده و با دارا بودن مجوز از سازمان غذا و دارو به عنوان محصولی برای استفاده روزانه بسیار مناسب است.

نقاط قوت:

 • جلوگیری از پلاک های دندانی
 • دارای قلع و فلوئورید

نقاط ضعف:

 • ندارد

۷. خمیر دندان وایت اسمایل مدل Whitening

رتبه هفتم پر فروش ترین خمیر دندان ها از برند وایت اسمایل انتخاب شده است. این خمیر دندان از نوع خمیر دندان هایی است که حاوی عصاره نعناست. عصاره نعنا در هنگام مسواک زدن باعث خنک و خوشبو شدن دهان شما خواهد شد. این خمیر دندان همانطور که از نامش پیداست دارای قابلیت سفید کنندگی است که پس از چند بار استفاده تاثیر آن را احساس خواهید کرد. در کنار این خاصیت وجود قابلیت های ضد حساسیت و ضد پوسیدگی نیز این محصول را به یک خمیر دندان کامل و کاربردی تبدیل کرده است. ویژگی قابل توجه در این خمیر دندان نداشتن قند است که آن را برای استفاده افراد دیابتی مناسب ساخته است.

خمیر دندان وایت اسمایل با آنکه به عنوان یک خمیر دندان سفید کننده در بازار موجود است اما می توانید از آن به عنوان بهترین خمیر دندان و به صورت روزانه و بدون ایجاد سایش بر روی دندان هایتان استفاده کنید.

نقاط قوت:

 • مناسب برای افراد دیابتی
 • ضد حساسیت
 • دارای سفید کننده

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۸. خمیر دندان اورال بی مدل Pro Expert Healthy White

خمیر دندانی  پرو اکسپرت از برند اورال بی انتخاب شده است. این خمیر دندان دارای خاصیت ضد پوسیدگی بوده و علاوه بر این از حساسیت دندان های شما می کاهد. در این خمیر دندان خاصیت سفید کنندگی نیز قرار داده شده است که رنگدانه های موجود بر روی دندان های شما را از بین می برد و شما پس از چند بار استفاده از آن می توانید تاثیر آن را احساس کنید. خمیر دندان پرو اکسپرت دارای عصاره نعنا بوده و در هنگام استفاده از آن حس بی نظیر و خنکی را در دهان خود احساس خواهید کرد.

نقاط قوت:

 • سفید کننده
 • ضد پوسیدگی
 • پیشگیری از تحلیل مینای دندان

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۹. خمیر دندان سیگنال مدل Complet

خمیر دندان کامپلت از برند سیگنال در رتبه نهم جدول پر فروش ترین ها قرار گرفته است. این خمیر دندان همانطور که از نامش پیداست یک محافظت کننده قوی و کامل برای دندان ها بوده و برای استفاده روزانه شما مناسب است. خاصیت سفید کنندگی، ضد حسایت و ضد پوسیدگی از جمله موارد دیگری است که در این خمیر دندان به چشم می خورد.

نقاط قوت:

 • دارای خاصیت سفید کنندگی
 • ضد پوسیدگی
 • فرمولاسیون کامل

نقاط ضعف:

 • نداشتن عصاره

۱۰. خمیر دندان وی وان مدل Complete 8 حجم ۱۳۰ میلی لیتر

خمیر دندان complete 8 از برند وی وان در رتبه آخر پر فروش ترین ها قرار گرفته است. این خمیر دندان ساخت کشور ایران بوده و برای استفاده روزانه مناسب است. از ویژگی های مثبت این خمیر دندان می توانیم به خاصیت ضد پلاک و آنتی باکتریال و حفاظت از مینای دندان اشاره کنیم.  اگر به دنبال خمیر دندانی هستید که دندان هایتان را سفید کند به سراغ این خمیر دندان بروید چرا که خاصیت سفید کنندگی و از بین برنده رسوب دندان در این خمیر دندان وجود ندارد. وجود فلوراید نیز از ایجاد پوسیدگی در دندان های شما جلوگیری خواهد کرد. این خمیردندان وی وان باعث خوشبوشدن دهان و تازه‌شدن نفس می‌شود

نقاط قوت:

 • محافظ مینای دندان
 • دارای پوسیدگی
 • ضد حساسیت

نقاط ضعف:

 • نداشتن خاصیت سفید کنندگی

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.