تاپ ۱۰ تبلت : راهنمای خرید بهترین تبلت ویندوزی بازار (تیر ۹۷)

اگر از طرفداران بهترین تبلت ویندوزی هستید، این راهنمای خرید اختصاصی را از دست ندهید. در این راهنمای خرید قصد داریم به معرفی ۱۰ مورد از بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷) بپردازیم. بنابراین با بست ریویو همراه باشید.

بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷): مقدمه

اگر به خاطر داشته باشید پیش از این در مقاله “تاپ ۱۰ تبلت : راهنمای خرید بهترین تبلت های هیبریدی بازار (تیر ۹۷)” به معرفی ۱۰ مورد از بهترین تبلت ها یا بهتر بگوییم لپ‌تاپ‌های هیبریدی پرداختیم که می‌توانند هم به عنوان تبلت و هم به عنوان لپ‌تاپ مورد استفاده قرار گیرند. اما حالا قصد داریم در مورد تبلت های ویندوزی صحبت کنیم که از نظر قیمت در مقایسه با تبلت های هیبریدی وضعیت مناسب تری داشته باشند و اصطلاحا مقرون به صرفه‌تر بوده و در عین حال کیفیت مطلوبی را ارائه کنند.

بنابراین در این مقاله به عنوان یک راهنمای خرید اختصاصی قصد داریم ۱۰ مورد از بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷) را به شما عزیزان معرفی نماییم. دقت داشته باشید که اغلب این تبلت ها از نظر قدرت عملکرد در مقایسه با تبلت های هیبریدی محصولات ضعیف‌تری هستند، اما از نظر قیمت شرایط بهتری را ارائه می‌کنند. اغلب تبلت هایی که در این راهنمای خرید معرفی می‌کنیم می‌توانند برای انجام کارهای روزمره‌ای که از یک لپ‌تاپ انتظار دارید مورد استفاده قرار گیرند، اما توقع نداشته باشید که با آن ها قادر به اجرای بازی های سنگین کامپیوتری باشید!

بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷): جدول مشخصات فنی

پیش از اینکه به معرفی بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷) بپردازیم، بهتر است مشخصات فنی و ویژگی های اصلی آن ها را در قالب یک جدول ارائه کنیم. بدین صورت شما می‌توانید آشنایی نسبی با هر محصول داشته باشید و در صورت تمایل برای آشنا شدن با جزئیات دقیق‌تر هر تبلت به توضیحات آن رجوع نمایید:

نام تبلت اندازه صفحه نمایش (نسخه برتر) وضوح تصویر (نسخه برتر) پردازنده (نسخه برتر) رم (نسخه برتر) حافظه داخلی (نسخه برتر) دوربین اصلی دوربین سلفی ویژگی های جانبی امتیاز بست ریویو
سرفیس پرو ۲۰۱۷ مایکروسافت ۱۲.۳ اینچ
۱۸۲۴ × ۲۷۳۶ پیکسل
۷th Gen Intel Core i5-7300U CPU
۴ گیگابایت ۱۲۸ گیگابایت ۸ مگاپیکسلی ۵ مگاپیکسلی قابلیت جداسازی و نصب کیبورد، قلم استایلوس، مجهز به بلندگوهای استریو با صدای دالبی ۹.۹
سرفیس پرو ۴ مایکروسافت ۱۲.۳ اینچ ۲۷۶۳ در ۱۸۲۴ پیکسل Intel Core i7 ۱۶ گیگابایت ۱ ترابایت ۸ مگاپیکسلی ۵ مگاپیکسلی قابلیت جداسازی و نصب کیبورد، قلم استایلوس ۹.۸
لنوو میکس ۳۲۰ ۱۰.۱ اینچ ۱۲۸۰در ۸۰۰پیکسل ۴ گیگابایت ۶۴گیگابایتی ۵ مگاپیکسلی ۲مگاپیکسلی قابلبیت جداسازی و نصب کیبورد، قلم استایلوس ۹.۸
ایسوس ۱۰.۱ اینچ ۸۰۰ × ۱۲۸۰ پیکسل
Quad-Core CPU
۴ گیگابایت ۱۲۸گیگابایت ندارد
HD Web Camera
قابلیت جداسازی و نصب کیبورد ۹.۸
آلکاتل ۱۰.۱ اینچ
۸۰۰ × ۱۲۸۰ پیکسل
Intel Atom x5-Z8350 CPU
۲ گیگابایت ۳۲ گیگابایت ۵ مگاپیکسلی ۲ مگاپیکسلی قابلیت جداسازی و نصب کیبورد ۹.۸
hp  Spectre x2 12t X2 D ۱۲ اینچ ۲۰۰۰در ۳۰۰۰پیکسل
Intel Iris Plus Graphics 640
۱۶ گیگابایت ۵۱۲ گیگابایت ۸ مگاپیکسلی ۵ مگاپیکسلی قابلیت جداسازی و نصب کیبورد، قلم استایلوس ۹.۷
ایسر ۱۰ ۸۰۰ × ۱۲۸۰
Quad-Core CPU
۲ گیگابایت ۶۴ گیگابایت ۲مگاپیکسلی ۰.۳ مگاپیکسلی قابلیت جداسازی و نصب کیبورد ۹.۸
لنوو میکس ۵۱۰ ۱۲.۲ اینچ ۱۹۲۰ در ۱۲۰۰ پیکسل Intel Core i5 ۸ گیگابایت ۱ ترابایتی ۵ مگاپیکسلی ۲ مگاپیکسلی قابلیت جداسازی و نصب کیبورد ۹.۸
 ایسر سوئیچ ۳ ۱۲.۲ اینچ ۱۹۲۰ در ۱۲۰۰ پیکسل Intel® Pentium® N4200 ۴ گیگابایت ۶۴ گیگابایتی ۸ مگاپیکسلی ۲ مگاپیکسلی قابلیت جداسازی و نصب کیبورد، قلم استایلوس ۹.۷
لنوو یوگاه بوک ۱۰.۱اینچ ۱۹۲۰ در ۱۲۰۰ پیکسل Intel® Atom™ x5-Z8550 ۱۶ گیگابایت ۱۲۸ گیگابایتی ۸ مگاپیکسلی ۲ مگاپیکسلی قابلیت جداسازی و نصب کیبورد ۹.۷

بهترین تبلت ویندوزی بازار (تیر ۹۷) : تبلت مایکروسافت مدل Surface Pro 2017 – B Microsoft Surface Pro 2017

شک نداشته باشید که سرفیس پرو ۲۰۱۷ مایکروسافت یکی از بهترین تبلت های ویندوزی بازار محسوب می‌شود. این تبلت قدرتمند و بسیار زیبا همراه با کیبورد و همچنین قلم استایلوس اختصاصی عرضه می‌شود تا هم بتواند به عنوان یک تبلت تجربه‌ای ناب را برای کاربر به ارمغان آورد و هم بتواند به خوبی نقش یک لپ‌تاپ را هم ایفاء کند. زیبایی ظاهری این تبلت وصف نشدنی است و این مسئله با نگاه اول به دستگاه کاملا قابل درک خواهد بود. وزن این تبلت به چیزی در حدود ۷۷۰ گرم می‌رسد و دستگاه از ویندوز ۱۰ پرو مایکروسافت بهره می‌برد. صفحه نمایش لمسی سرفیس پرو ۲۰۱۷ ابعاد ۱۲.۳ اینچی دارد و وضوح تصویر ۲۷۳۶ در ۱۸۲۴ پیکسل را ارائه می‌کند.

از نظر پردازنده، سرفیس پرو ۲۰۱۷ شامل سه نسخه مختلف می‌شود که به ترتیب از پردازنده های Core i3، Core i5 و Core i7 شرکت بزرگ اینتل بهره می‌برند. دستگاه از نظر رم هم ۳ ظرفیت یا بهتر بگوییم آپشن مختلف را ارائه کرده که به ترتیب ۴، ۸ و ۱۶ گیگابایتی هستند. سرفیس پرو ۲۰۱۷ از دو لنز دوربین ۸ و ۵ مگاپیکسلی هم به عنوان دوربین های اصلی و سلفی خود بهره می‌برد که کیفیت عملکرد مطلوبی دارند. مایکروسافت از نظر ظرفیت حافظه داخلی هم تبلت مورد نظر را در آپشن های متنوعی عرضه می‌کند که ظرفیت های ۱۲۸، ۲۵۶، ۵۱۲ و ۱۰۲۴ گیگابایتی را به همراه دارند.

نقاط قوت:

 • طراحی بسیار شیک و زیبا
 • بهره‌مندی از کیبورد و قلم استایلوس اختصاصی
 • صفحه نمایش با کیفیت
 • حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایت
 • دوربین اصلی و سلفی مناسب
 • قیمت مناسب

نقاط ضعف:

 • ندارد

بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷) : سرفیس پرو ۴ مایکروسافت – Microsoft Surface Pro 4

تاپ 10 تبلت : راهنمای خرید بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر 97)

سرفیس پرو ۴ مایکروسافت اگرچه نسخه قبلی و قدیمی تر سری تبلت های ویندوزی سرفیس مایکروسافت محسوب می‌شود اما با این حال به قدری کیفیت ساخت و عملکرد بالایی دارد که پتانسیل لازم برای قرار گرفتن در لیست بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷) را خواهد داشت. به این تبلت ویندوزی می‌توانید به چشم یک تبلت با کیفیت و نسبتا مشابه با سرفیس پرو ۲۰۱۷ اما با قیمتی کمتر نگاه کنید. این تبلت به طور پیش فرض از ویندوز ۱۰ پرو بهره می‌برد و صفحه نمایش لمسی ۱۲.۳ اینچی آن وضوح تصویر ۲۷۶۳ در ۱۸۲۴ پیکسل را ارائه کرده است. کیبورد و قلم استایلوس اختصاصی همراه این تبلت عرضه می‌شوند و دستگاه می‌تواند از نسل ششم سری پردازنده های Core i3، Core i5 یا Core i7 بهره‌مند شود.

نسخه های مجهز به پردازنده Core I3، Core i5 و Core i7 این تبلت به ترتیب از پردازنده گرافیکی Intel HD graphics 51، Intel HD graphics 520 و Intel Iris graphics بهره‌مند خواهند بود. از نظر حافظه داخلی تبلت سرفیس پرو ۴ شامل چهار آپشن مختلف می‌شود که به ترتیب ظرفیت های ۱۲۸، ۲۵۶، ۵۱۲ و ۱۰۲۴ گیگابایتی را ارائه می‌کنند. رم دستگاه هم می‌تواند ۴، ۸ یا ۱۶ گیگابایتی باشد. دوربین اصلی ۸ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی هم در سرفیس پرو ۴ مایکروسافت بکار می‌روند. بنابراین سرفیس پرو ۴ مایکروسافت هم می‌توانید یکی از بهترین تبلت های ویندوز بازار (تیر ۹۷) باشد.

نقاط قوت:

 • ظاهر و طراحی بسیار عالی
 • صفحه نمایش با کیفیت
 • بهره‌مندی از قلم استایلوس و کیبورد اختصاصی
 • دوربین اصلی و سلفی مناسب
 • رم ۱۶ گیگابایتی (مخصوص نسخه برتر)
 • حافظه داخلی ۱ ترابایتی (مخصوص نسخه برتر)

نقاط ضعف:

 • پردازنده نسبتا قدیمی (در مقایسه با تبلت های ویندوز جدیدتر)

بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷) : تبلت لنوو مدل IdeaPad Miix 320 ظرفیت ۶۴ گیگابایت

تبلت بعدی که در لیست بهترین تبلت های ویندوزی ما جای گرفته، تبلتی کاملا جدید است که اخیرا شاهد رونمایی از آن بودیم. این تبلت از صفحه نمایشی ۱۰.۱ اینچی با وضوح تصویر ۱۲۸۰ در ۸۰۰ پیکسل بهره می‌برد و چیزی در حدود ۱۰۲۰ گرم وزن دارد. سیستم عامل ویندوز ۱۰ مایکروسافت به طور پیش فرض روی این تبلت نصب است و دستگاه از  کیبورد با نور پس زمینه اختصاصی بهره می‌برد. یکی از جالب ترین مشخصات فنی لنوو میکس ۳۲۰ مربوط به بهره‌مندی آن از تراشه Intel Atom X5-Z8350 می‌شود که با یک پردازنده مرکزی ۴ هسته در قلب این تبلت ویندوزی ایفای نقش می‌کند.

لنوو میکس ۶۳۰ از نظر ظرفیت رم فقط در یک نسخه عرضه شده و رم ۴ گیگابایتی را به همراه دارد. از نظر حافظه داخلی هم دستگاه یک نسخه را شامل می‌شود که ظرفیت ۶۴ گیگابایتی را ارائه می‌کند. دوربین اصلی و سلفی این تبلت ویندوزی زیبا و با کیفیت هم به ترتیب از سنسورهایی ۵ و ۲ مگاپیکسلی تشکیل می‌شوند. بنابراین با تبلت مذکور قادر به ضبط عکس ها و تصاویر سلفی پرتره و با کیفیت نخواهید بود. ضمنا این تبلت از اسپیکرهای دوبل با کیفیتی هم بهره می‌برد. پس اگر در پی خرید یک تبلت ویندوزی خوب هستید، لنوو میکس ۳۲۰ را هم به عنوان یکی از گزینه های خریدتان به یاد داشته باشید.

نقاط قوت:

 • ظاهر زیبا و شیک
 • بهره‌مندی از کیبورد اختصاصی
 • بهره‌مندی از اسپیکرهای دوبل با کیفیت

نقاط ضعف:

 • دوربین نه چندان عالی

بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷) : تبلت ایسوس مدل Transformer Mini T103HA ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت

ایسوس هم بدون تردید می‌تواند یکی از بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷) باشد. این تبلت به طور پیش فرض از ویندوز ۱۰ مایکروسافت بهره می‌برد. متاسفانه قلم استایلوس و کیبورد آن به همراه دستگاه در اختیار مشتری قرار داده نمی‌شوند و این مسئله می‌تواند یکی از نقاط ضعف آن به شمار آید. وزن تبلت به چیزی در حدود ۸۷۰ گرم می‌رسد که وزن مطلوبی خواهد بود. نمایشگر تبلت ایسوس ۱۲ اینچی بوده و وضوح تصویر ۱۲۸۰ در ۸۰۰ پیکسل را ارائه می‌کند تا بدین ترتیب صفحه نمایش آن به تراکم پیکسل خوب ۱۴۹ پیکسل در هر اینچ دست پیدا کند.

تبلت ایسوس دوربین پشت ندارد اما یک HD Web Camera به عنوان دوربین جلو یا اصطلاحا سلفی دستگاه در نظر گرفته شده است. این تبلت از نظر پردازنده شامل با فرکانس ۱.۹۲ گیگاهرتز که از پردازنده گرافیکی Integrated Intel HD Graphics بهره‌مند هستند. رم این تبلت ظرفیت ۴ گیگابایتی را ارائه کرده و حافظه داخلی آن هم ۱۲۸ گیگابایت فضای ذخیره سازی اطلاعات را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. تبلت ایسوس به یک باتری دو سلولی لیتیوم-یون با ظرفیت ۳۲ وات‌ساعت نیز مجهز است. بنابراین ایسوس را هم به عنوان یکی دیگر از گزینه های خریدتان به خاطر بسپارید.

نقاط قوت:

 • وزن نسبتا سبک
 • وضوح تصویر خوب صفحه نمایش
 • سرعت شارژ خوب باتری

نقاط ضعف:

 • عدم بهره‌مندی از دوربین پشت

بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷) : تبلت آلکاتل مدل Plus 10 ظرفیت ۳۲ گیگابایت

یکی دیگر از بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷) تبلت آلکاتل ۱۰ اینچی است. این تبلت که برخلاف اغلب محصولات دیگر شرکت آلکاتل از سیستم عامل ویندوز ۱۰ مایکروسافت بهره می‌برد. صفحه نمایش لمسی این تبلت ۱۰ اینچی و وضوح تصویر ۱۲۸۰ در ۸۰۰ پیکسل را ارائه می‌کند. با خرید تبلت آلکاتل plus 10 اینچی کیبورد اختصاصی محصول را دریافت می کنید اما خبری از قلم نیست و باید آن را جداگانه تهیه نمایید.

تبلت plus 10 آلکاتل از لنز دوربین اصلی و سلفی بهره می‌برد. لنز دوربین اصلی این گوشی که در پشت آن نصب شده سنسوری ۵مگاپیکسلی دارد و لنز دوربین سلفی آن از سنسوری ۲ مگاپیکسلی بهره‌مند است. این تبلت از پردازنده Core i4 بهره‌مند بوده و از این نظر شامل نسخه دیگری نمی‌شود، اما از نظر رم و حافظه داخلی دو آپشن مختلف را ارائه می‌کند. یکی از نسخه های محصول از رم ۲ و حافظه داخلی ۳۲ گیگابایتی بهره‌مند است. ضمنا این محصول از یک باتری ۲۵۸۰ میلی‌آمپرساعتی استفاده کرده که می‌تواند در کنار باتری اصلی ۵۸۳۰ میلی‌آمپرساعتی دستگاه، حدودا ۸ ساعت در کاربری‌های ترکیبی و مداوم شارژ نگه دارد.

نقاط قوت:

 • صفحه نمایش کیفیت و وضوح خوب
 • بهره‌مندی از کیبورد اختصاصی
 • شارژدهی خوب باتری

نقاط ضعف:

 • عدم ارائه قلم به صورت پیش فرض
 • دوربین کم کیفیت

بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷) : تبلت اچ پی مدل Spectre 12t X2 D ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت

یکی دیگر از بهترین تبلت های ویندوز بازار (تیر ۹۷) از نگاه ما تبلت اچ پی Spectre x2 12t X2 D است. ویندوز ۱۰ پرو مایکروسافت به طور پیش فرض روی این تبلت نصب است. صفحه نمایش لمسی تبلت ۱۲ اینچی و از نوع LED-backlit IPS LCD بوده و وضوح تصویر ۲۰۰۰ در ۳۰۰۰ پیکسل را ارائه می‌کند. بدین سبب تراکم پیکسلی نمایشگر این تبلت به چیزی در حدود ۲۹۳ پیکسل در هر اینچ می‌رسد. تبلت سامسونگاچ پی Spectre x2 12t X2 D از دو لنز ۸ مگاپیکسلی نسبتا خوب به عنوان دوربین اصلی و ۵ مگاپیکسلی سلفی خود بهره‌مند است.

سامسونگ تبلت مورد نظر را به پردازنده Core i7-7560U اینتل مجهز کرده و یک رم ۱۶ گیگابایتی را هم برای آن در نظر گرفته است. حافظه داخلی تبلت هم ۵۱۲ گیگابایت فضای ذخیره سازی اطلاعات را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. روی این تبلت به عنوان یک تبلت ویندوز خوش قیمت، با کیفیت و با قدرت متوسط حساب کنید. باتری اچ پی Spectre x2 12t X2 D باتری لیتیوم یونی ۴ سلولی با ظرفیت ۴۱.۵۸ وات ساعت را ارائه می‌کند.

نقاط قوت:

 • صفحه نمایش با کیفیت عالی
 • وضوح تصویر خوب
 • دوربین اصلی و سلفی نسبتا خوب
 • شارژدهی خوب باتری

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷) : تبلت ایسر مدل One 10 S1003-1941 ظرفیت ۶۴ گیگابایت

به دنبال بهترین تبلت های ویندوزی بازار هستید؟ تبلت ایسر One 10 S1003-1941 را فراموش نکنید! این تبلت به طور پیش فرض از ویندوز ۱۰ هوم بهره می‌برد و از قدرت عملکرد بالایی دارد و به خوبی می‌تواند برای انجام کارهای روزمره جایگزین یک لپ‌تاپ میان رده باشد. پردازنده مرکزی آن پردازنده Quad-Core CPU است و رم دستگاه ظرفیت ۲ گیگابایتی را ارائه می‌کند. دستگاه به طور پیش فرض از حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی نوع micro sd بهره می‌برد اما به لطف بهره‌مندی از شیار کارتخوان از اتصال حافظه جانبی هم پشتیبانی به عمل می‌آورد. پردازنده گرافیکی بکار رفته در این محصول هم پردازنده Intel® HD Graphics 400 GPU خواهد بود.

صفحه نمایش لمسی تبلت ایسر  One 10 S1003-1941  از نوع One 10 S1003-1941 بوده و ۱۰ اینچی است. وضوح تصویر صفحه نمایش این محصول ۱۲۸۰ در ۸۰۰ پیکسل یا اصطلاحا QHD در نظر گرفته شده است. این تبلت از دوربین پشت ۲ مگاپیکسلی و دوربین جلوی ۰.۳ مگاپیکسلی بهره می‌برد و همراه با کیبورد اختصاصی هم در اختیار مشتری قرار داده می‌شود. باتری این تبلت هم ظرفیت ۵۹۱۰ میلی‌آمپرساعتی را ارائه می‌کند. بنابراین این تبلت را هم به عنوان یکی دیگر از بهترین تبلت های ویندوزی فعلی بازار به خاطر داشته باشید.

نقاط قوت:

 • قابلیت جایگزین شدن با لپ‌تاپ
 • پردازنده قدرتمند
 • صفحه نمایش با کیفیت و رزولوشن خوب
 • بهره‌مندی از  کیبورد اختصاصی

نقاط ضعف:

 • ندارد

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این راهنمای خرید به معرفی ۱۰ مورد از بهترین تبلت های ویندوزی بازار (تیر ۹۷) پرداختیم. چنانچه شما هم تجربه استفاده از تبلتی ویندوزی را داشته‌اید که تصور می‌کنید کیفیت مطلوبی دارد و باید نام آن در لیست بهترین تبلت های ما جای گزید، لطفا تجربه خود را در بخش نظرات همین مقاله با ما و دیگر همراهان سایت بست ریویو در میان بگذارید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.