راهنمای خرید بخارشوی و پرفروش ترین بخارشوی ها در ایران

در این مقاله قصد داریم مسائل و دلایلی را عنوان کنیم که ثابت شود بخارشوی قادر است به منظور تمیز کردن منزل و دیگر سطوح خیلی کارآمد باشد، در زمان شما صرفه‌جویی نماید و به جسم شما نیز آسیبی نرساند. بنابراین تصمیم نداریم شما را به خرید یک دستگاهی که کارایی ندارد ترغیب نماییم. شست‌وشو به شیوه قدیمی و دستی به این صورت است که باید یک سطل آب با دمای بالا آماده نمایید و توسط یک طِی و ماده شوینده محل مدنظر خود را نظافت کنید. این امر احتمالا سخت و زمانگیر است و حتی شاید مواد شوینده مثل سفیدکننده و آمونیاک برای پوست دست شما مضر و آلرژی زا باشد.

بخارشو با سایر ابزارت و محصولا شست‌وشوی فرق می کند. توسط بخارشوها قادر خواهید بود حجم بالایی از مواد شوینده‌ی گوناگون را حذف نمایید. استفاده از بخارشوی در منزل بسیار مهم است به ویژه خانه هایی که کودکان خردسال دارند و خانه هایی که بسیار بزرگ است. (صرفه جویی در انرژی و مواد شوینده و هزینه ها) برای نظافت سطوح گوناگون بخارآب یک منبع فوقالعاده به شمار می آید زیرا سطح تمیزکنندگی و توان آن خیلی بیشتر از آب و دیگر مواد ضدعفونی کننده می باشد به همین خاطر ۹۹.۹۹ درصد میکروب ها و آلودگی ها از روی سطوح پاک می شود. بکار گرفتن بخارشوی ها امنیت بالایی دارد، از آنجایی که ماده شیمیایی در ان استفاده نمی شود کمک رسان محیط زیست است، طرز استفاده آسانی دارد و بهینه هست.

این کالا مثل یک جاروبرقی، قادر است فرش و موکت را تمیز نماید و یا سرامیک را تمیز  کند، وزن کمی دارد، درنتیجه توان بالایی از شما نمی خواهد. دیگر جابجایی سطل آب نیاز نیست. اغلب بخارشوی‌ها را به شکل دستی و بعضی به کمک پایه‌ قابل حمل هستند، با لوازم جانبی که در بسته بندی این دستگاه ها وجود دارند، فرد می تواند تا هر جایی که دسترسی به آن قسمت سخت است را تمیز کند.

بخارشوی ها توسط بخار آب و در برخی از آن ها ترکیب ماده شوینده و بخار آب با مکش قدرتمند به منظور نظافت انواع سطح، مبل و میز از هرگونه ذرات و لکه‌ها قابل استفاده هستند. مولکول‌های بخار به انواع سطح، گرد و غبار، ذرات و لکه‌ها نفوذ می کند و آن‌ها را پاک می کند، امری که آب به تنهایی قادر به انجام نیست زیرا بخار با بیش از ۲۰۰ درجه فارنهایت بسیار گرم می باشد اما آب به تنهایی می تواند به ۱۰۰ درجه فارنهایت برسد. همچنین این دستگاه برای ذوب شدن چسب کاغذ دیواری و برداشتن آن و از بین بردن چروک پرده در مواقع ضروری کارایی دارد. اگرچه پیش از اینکه سطوح دلخواه را توسط بخارشوی مورد نظافت قرار دهید. اول قسمت کوچکی از سطح را تست کنید تا تاثیر بخار را بررسی کنید، بعد روال کار خود را ادامه دهید. در جاهایی که بخار تاثیر مخربی دارد بهتر است بخارشوی با بخار خشک و یک اتصال کف را مورد استفاده قرار دهید.

معرفی بهترین بخارشوی ها همراه با لینک خرید از دیجی کالا

بخارشوی کرشر مدل SC 2

بخارشوی کرشر مدل SC 2

این دستگاه بسیار مدرن و ارتقا یافته از شرکت آلمانی معروف کرشر، با توان مصرفی ۱۵۰۰ واتی و گنجایش آب یک لیتری است که دارای امکانات منحصربه فردی است. این محصول که به منظور نظافت کف، آینه، پنجره و کاشی و سنگ گزینه خوبی است مانند سایر محصولات کرشر به رنگ مشکی و زرد و ازجنس پلاستیک مقاوم و باکیفیت است.

دو چرخ تقریبا بزرگ درعقب بدنه و یک چرخ کوچک دوار در زیر بدنه قرار دارد، درنتیجه به راحتی می توان آن را روی سطوح مختلف به حرکت در آورد. اگرچه برای جابجایی به شکل دستی نیز دستگیره‌ای روی بدنه تعبیه شده است.

سیم برق این بخارشوی به طول ۴ متر است و حدود ۲٫۹ کیلوگرم دارای وزن است، درضمن می تواند صرفا در ۶٫۵ دقیقه، بخار تولید می کند.

این طول سیم برق باعث افزایش محدوده کارکرد کالا می شود اما این سیم بلند ممکن است دست‌وپا گیر نیز باشد و بعد از پایان کار باید فرد آن را دستی جمع کند و کنار محصول قرار دهد زیرا سیم‌جمع‌کن در این مدل تعبیه نشده است.

این دستگاه هیچ بخش قابل جدا شدن در بدنه خود ندارد و منبع آب درون بدنه در نظر‌ شده است.

 

از سایر قابلیت های این محصول می‌توان بیشترین فشار بخار ۳٫۲ بار از مجرای بخار ، دارای قفل ایمنی کودک و امکان تنظیم سطح بخار از روی دسته را بیان کرد. لازم به ذکر است که نرخ این محصول نسبت به امکاناتش، بسیار بهینه می باشد.

این مدل بخارشوی دو لوله واسط نیم متری دارد که برای بیشتر شدن طول لوله بخار و دسترسی به سطوحی که در ارتفاع هستند یا نظافت سرامیک، قابل استفاده هستند. می توان این دو لوله را به یکدیگر متصل نمود تا بلندتر شوند یا به شکل تکی مورد استفاده قرار داد. یک سر آن‌ها به دسته کنترلی وصل می شود و سر دیگر به لوله دیگر یا پارویی یا سری های دیگر قابل اتصال است.

این محصول یک پارویی دارد که طراحی منحصر به فردی دارد. در بخش زیر این پارویی، حوله یا پد ویژه ای قرار دارد و به وسیله گیره‌های طرفین پارویی می توان آن را ثابت نمود. بخار تولید شده از منافذ پارویی خارج می شود و از حوله خارج می شود؛ بنابراین کشیدن پارویی روی سطوح باعث تمیزی فوق العاده ای می‌شود.

در بخش پشتی محصول محفظه ای برای گذاشتن لوازم، لحاظ شده است که می‌توان لوازم را در آن گذاشت.

شرکت کرشر در سال ۱۹۳۵ میلادی، ثبت و اغاز به فعالیت نموده است. این کمپانی در حوزه طراحی و تولید وسایل نظافت خاص و لوازم صنعتی، فعالیت‌های بسیار فعالانه عمل می کند. لازم به ذکر است که سطح کیفی بسیار بالا و طراحی‌های منحصربه فرد تولیدات کرشر، در کل دنیا مورد ضمانت قرار گرفته است.

 • تولید شده در کشور آلمان
 • امکان تنظیم درجه بخار از روی دسته

جارو بخارشوی حرفه‌ ای کپیتانی مدل Desiderio plus

جارو بخارشوی حرفه‌ ای کپیتانی مدل Desiderio plus

این محصول تولید کشور ایتالیا از مدرن ترین تکنولوژی دنیا بهرمند است و سطح کیفی بالایی دارد. این بخارشوی دارای چهار ویژگی خارج‌کردن پرفشار بخار، پاشش مواد شوینده، مکنده قوی آب‌‌و‌‌خاک (خشک‌کن) و دمنده‌ی باد است و برای صنایع پزشکی، ساخت طلا و سایر صنایع بسیار کارآمد است و در رابطه با نظافت تحولی مدرن را در رابطه با محصولات تمیز کننده ایجاد نموده است. اغلب لوازم ویژه مثل ابزارات دندان پزشکی و لوازم برقی و وسایل جراحی، بیشتر در محصولات رایج تمیزکننده خوب شسته و ضدعفونی نمی‌شوند، این محصول این مسئله را برای همیشه کلا حل نموده است و خیال شما را از تمیزی ابزارات راحت می کند. این شرکت تعداد بالایی نازل حرفه ای برای محصول «دسیدریو» طراحی نموده است تا بتوانتوسط آن ها کلیه سطوح محیط اطراف مثل، کف(با جنس‌های مختلف)، دیوار، شیشه، فرش، موکت، مبل و… را تمیز کرد. این بخارشوی می تواند بوسیله پاشش محلول آب و مواد شوینده و مکش آن‌ها انواع مختلف کفپوش‌ها همچون سنگ، سرامیک، موزائیک، پارکت و… را شستشو داده و خشک کند. جنس بدنه این محصول از پلاستیک باکیفیت و درجه یک است، ظرفیتی معادل ۴ لیتر دارد و شلنگ بخار پر فشاری دارد که جنس آن درجه یک می باشد که موجب می‌شود همه بخش های لوازم پیچیده بسیار عالی تمیز شوند، برای مثال مته های دندان پزشکی با این محصول کاملا ضدعفونی خواهند شد.

 • مناسب برای پاکسازی محیط های ورزشی، مطب‌ها و کلینیک‌ها
 • ظرفیت بالای آب

بخارشوی کنوود مدل SC590

بخارشوی کنوود مدل SC590

این محصول کوچک و کارآمد با سری های متفاوت می تواند کلیه سطوح کف, کنج ها، پنجره , آینه , سرامیک ,پرده و… را بخارشوی نموده و مورد نظافت قرار دهد. این دستگاه تولید شده در شرکت کنوود ظرفیت آبش معادل نیم لیتر است. وزن این دستگاه ۳ کیلوگرم است این وزن کم و ابعاد دستگاه و سبک طراحی دسته و بند دوشی این امکان را فراهم می کند در حین استفاده آن را روی شانه جابجا کنید و برای نظافت احتیاجی به حمل بخارشوی روی سطح نیست. در ضمن دارای چرخ نیز برای حمل روی سطوح می باشد.
این مدل ۱۴۰۰ وات توان دارد و بیشترین فشار امکان دسترسی تقریبا ۲ بار می باشد.

 

این محصول به نشانگر وضعیت آب (برای بررسی به پایان رسیدن آب داخل منبع) مجهز می باشد. این دستگاه انواع لوله و برس را داراست، همچنین لوله واسط مخروطی دارد، دارای لوله گرد، شلنگ زاویه دار، برس منحصر به فرد پارچه  سری شیشه تمیز کن، شلنگ تلسکوپی و برس ویژه برای کف می باشد.

برای ایمنی محصول و مانع شدن از خروج بخار به طور ناخواسته، دکمه قفلی بر روی دسته تفنگی محصول لحاظ شده است و وقتی که این دکمه فعال باشد کلید خروج بخار کار نمی کند.

در بسته بندی این بخارشوی جهت آسانی در نگهداری محصول، یک کیف خاص برای نگه داشتن قطعات و وسایل جانبی گذاشته شده است.

 • وزن کم
 • دارای نشانگر وضعیت آب

بخارشوی ویداس مدل VIR-7588

بخارشوی ویداس مدل VIR-7588

این محصول پیشرفته با ویژگی های منحصر به فردش در کشور ایران ساخته شده است و توان مصرفی آن ۲۰۰۰ وات می باشد. ظرفیت مخزن آب این بخارشوی یک و نیم لیتر است. توان تولید بخار این بخارشوی از مجرای خروج بخار ۶ بار می باشد و فقط با بخار آب و بدون هیچ ماده شوینده دیگری قادر هستید به آسانی سطوح گوناگون را نظافت کنید. این کالا با طراحی ارگونومیک، سیستم مقاومی دارد و با ۳ چرخی که در دستگاه تعبیه شده است، قابل حرکت و جابجایی است.

روی محصول کلیه سری ها مانند لوله خورطومی، کنج گیر، کف شور وجود دارد که برای نظافت زمین، شیشه و دیوار قابل استفاده هستند.

وزن این بخارشوی ۲٫۹ کیلوگرم می باشد و در رنگ سفید و مشکی عرضه می شود. از طرفی این دستگاه فقط تقریبا در ۵ دقیقه، به مرحله تولید بخار می رسد. طول سیم این بخارشوی ۴ متر است. از سایر قابلیت های این محصول ویداس می توان به  مجهز بودن به قفل ایمنی کودک و امکان تنظیم سطح بخار از روی دسته اشاره نمود.
این محصول نسبت به دیگر بخارشوی ها هم سطحش از قیمت به صرفه ای بهرمند است و سطح کیفی تولید آن بسیار بالاست و طراحی های منحصر به فرد تولیدات کمپانی ویداس، در کشور ما ضمانت شده است.

 • سیستم پایداری حرکت با ۳ چرخ بدنه
 • توان مصرفی بالا

بخارشوی پارس خزر مدل  T-Rex

بخارشوی پارس خزر مدل  T-Rex

بخارشوی چند کاره پارس خزرT-Rex در نظافت و تمیز کردن سطوح خیلی کمک رسان است. این نوع محصول که در گروه محصولات طی ‌بخارشوی وجود دارد، گزینه ای مناسب به منظور تمیز کردن کاشی، سرامیک و پارکت می باشد.

روش کار با این بخارشوی بسیار راحت است و لازم است حوله پارچه‌ای را روی محصول بگذارید و بعد از روشن کردن آن، آن را مثل طی روی زمین بکشید تا با فشار بخار کاملا پاک شود. این محصول دارای طراحی بسیار شیک و نیز ارگونومیکی است که باعث افزایش جذابیت آن می شود.

حوله پارچه‌ای را می‌توان به راحتی و بدون دلواپسی در ماشین لباسشویی مورد شستشو قرار داد و خشک کرد. پاک نمودن رسوب مخزن در کارکرد آن همیشه تاثیر گذار است، بدون احتیاج به محلول یا سرکه به آسانی می توان رسوب زدایی را انجام داد همچنین  می توان ۱۰۰ میلی‌لیتر آب داخل منبع ریخت و خوب بخارشوی را تکان داد تا رسوبات رسوبات به راحتی تفکیک شده و به وسیله دریچه ورود تخلیه کرد. برای سطح ایمنی بالاتر، بخارشوی چندکاره پارس‌خزر تی رکس (T-Rex) دارای علامت های روشن بودن و نیز خالی بودن منبع نیز می باشد. امکان چرخاندن دسته در ۹۰ درجه و نیز امکان پارک عمودی از سایر قابلیت های این محصول می باشد که آن را به وسیله ای مناسب و ایده آل به منظور نظافت سرامیک و سایر سطوح تبدیل کرده است.

 • طراحی زیبا و ارگونمیک
 • قابلیت چرخش دسته در ۹۰ درجه
 • دارای نشانگر روشن بودن دستگاه
 • دارای نشانگر وضعیت آب مخزن

بخارشوی همیلتون مدل۸۸۳۱

بخارشوی همیلتون مدل۸۸۳۱

کمپانی آلمانی همیلتون با ساخت وسایل برقی آشپزخانه یکی از برترین مارک های وسایل خانگی

را به اسم خود ثبت کرده و لوازمی بسیار درجه یک و مرغوب را عرضه می کند.  تمامی محصولات این کمپانی گارانتی و خدمات پس از فروش در جهان دارند.

این محصول همیلتون  یک سرشلنگ منحصربه فرد و باریک دارد که باعث می شود بخار با فشار بیشتری خارج شود. این دستگاه ظرفیت بالایی معادل ۶٫۱ لیتر دارد و جنس منبع آب آن از استیل ضد زنگ است که این منبع با این جنس برای تولید بخار با بالاترین درجه به خوبی عمل می کند. پیشنهاد می شود این محصول را در ساعت اوج مصرف برق مورد استفاده قرار ندهید زیرا به بخارشوی فشار زیادی می آید. این محصول به آسانی در بازه زمانی کوتاهی امر نظافت را انجام می دهد.

 • نازلی با طراحی خاص و باریک
 • ظرفیت بالا
 • مخزن آب از جنس استیل ضد زنگ

بخارشوی کرشر مدل  SC 4

بخارشوی کرشر مدل  SC 4

شرکت کرشر یکی از سازندگان کشور آلمان می باشد که به صورت گسترده به تولید و عرضه وسایل شست‌وشو می‌پردازدکه کیفیت محصولات آن در دنیا زبان زد است.

این محصول تولید شده در کمپانی معتبر قدیمی کرشر با توان ۲۰۰۰ وات و بیشترین فشار بخار ۳٫۵ بار در پاکسازی کامل همه کثیفی ها و ذرات از روی سطوح مختلف بدون استفاده از مواد شوینده کمک شایانی می کند. سری های گوناگون این وسیله می تواند همه درزها و قسمت های خارج از دسترس را پاک کند.

یکی از این سری‌ها به سر جاروبرقی شبیه است که می تواند بخار را در سطح بیشتری پخش نماید و به صورت شدید و متمرکز بخار خارج نکند. از این رو برای مواقعی که تصمیم دارید سطحی بزرگ با آلودگی کمتری را پاکسازی نمایید، گزینه خوبی به شمار می‌آید. پد حوله‌ای که به منظور قرار دادن روی سری بزرگ و متوسط بخارشوی عرضه می‌شوند سبب می‌شوند درحین نظافت سطوح صاف و صیقلی بهترین عملکرد را داشته باشد و خط و خشی به وجود نیاورد.

 

این دستگاه وقتی که روشن می شود بعد از ۴ دقیقه آب مخزن آن به جوش رسیده و بخار تولید می کند. درضمن برای افزایش مدت زمان هر مرتبه کار با آن، در این محصول دو منبع بیرونی و درونی قرار گرفته شده است که با استفاده ظرفیت هر دو منبع (نیم لیتر) برای زمان طولانی می توان به طور پیوسته از کالا استفاده کرد. منبع آب روی قسمت جلویی محصول قرار دارد و به آسانی می توان آن را جدا کرد تا آن را از آب پر کرد یا آب آن را خالی کرد. با هر مرتبه پرکردن منبع بخارشوی می‌توانید صد مترمربع را کاملا تمیز نمایید.

در ساخت پارویی این بخارشوی سیستم خلاقانه ای به کار گرفته شده است که به آسانی می توان پارچه منحصربه فرد را عوض کرد، سری پهن پارویی نیز با سرعت بالاتری زمین را مورد پاکسازی قرار می دهد. یکی دیگر از قابلیت های کارآمدی که در ساخت این دستگاه لحاظ شده امکان تنظیم سطح بخار از روی دسته می باشد. این قابلیت سبب می‌شود هنگام نظافت احتیاج نباشد که تنظیمات را از روی محصول تنظیم نمایید. همچنین می توان سیم ۴ متری بخارشوی را جمع نمود و در جایگاه در نظر گرفته شده برای جمع آوری سیم برق قرار داد.

وزن این بخارشوی تقریبا بالای ۴ کیلوگرم است و با چرخ هایی که در این دستگاه تعبیه شده است جابجایی آن آسان تر است. این محصول مثل سایر محصولات این شرکت به رنگ زرد و مشکی است.

 • بهرمندی از قفل کودک
 • دارای دو مخزن داخلی و خارجی با قابلیت جدا شدن
 • محفظه ای برای قرار دادن سیم

بخارشوی بایترون مدل BSM-10

بخارشوی بایترون مدل BSM-10

این محصول که در خانواده طی های بخار قرار دارد با بخار داغ با کمترین میزان آب بدون استفاده از ماده شوینده سطوح کثیف را پاک می کند. این محصول از آنجایی که در کنار قابلیت هایش قیمت مناسبی دارد بسیار پرطرفدار است.

کمپانی بایترون یکی از شرکت های سازنده وسایل برقی منزل است که بخارشوی های متنوع و تضمین شده ای نیز ارائه داده است.

 توان مصرفی موتور این مدل بخارشوی بایترون ۸۰۰ وات می باشد و ظرفیت منبع آن نیم لیتر است. از هنگامی که دستگاه را به برق می زنیم بیشترین زمان انتظار به منظور آغاز کار و تولید بخار آن آن ۶۰ ثانیه است و بازه زمانی که می توان از آن استفاده نمود، یک ربع می باشد.

سیم برق این دستگاه ۳ متر است که محدوده کارکرد طی بخار را مشخص می کند.

این محصول برای تمیز کردن و برگشت رنگ موکت یا فرش یک لوژ منحصربه فردی با امکان پاک کنندگی و ضد عفونی بالا دارد.

 • قیمت مناسب
 • سریع آماده شدن برای کار

بخارشوی بایترون مدل BSX-4000

بخارشوی بایترون مدل BSX-4000

این محصول یک دسته چمدانی به منظور راحت جابه جا کردن دارد و از طراحی زیبا و مدرنی بهرمند است.

وقتی محفظه آب ۱٫۴۲ لیتری دستگاه را از آب پر کنیم و دستگاه را بع برق متصل کنیم بعد از ۵ دقیقه برای تولید بخار و نظافت کردن آماده است.

از آنجایی که بخارشوی ها کاربردهای بسیاری دارند به قطعات جانبی نیز احتیاج دارند. از این رو در باکس آن ها این قطعات قرار دارد و معمولا مانند این مدل بخارشوی بایترون یک کیفی در بسته بندی آن ها قرار دارد که می توان این لوازم جانبی را در آن قرار داد.

 

در این محصول خوش ساخت و کاربردی که دارای موتوری با ۱۵۰۰ وات توان مصرفی است می توان سطح بخار را از روی دسته بخارشوی تنظیم کرد تا راحت تر بتوانیم از آن استفاده نماییم. جنس دسته آن از پلاستیک مقام می باشد و در بخاطر فشار آسیبی نمی بیند.

برای استفاده از بخارشوی پس از اتصال آن به پریز برق لازم است ۵ دقیقه تحمل کنید تا دستگاه در حالت آماده به تولید بخار قرار بگیرد و سپس ۴۰ دقیقه آن را مورد استفاده قرار دهید.

کمپانی بایترون از معتبر ترین کمپانی های سازنده لوازم خانگی است و کلیه بخارشوی ها را ساخته و و در بازار با ضمانت معتبر برای فروش قرار داده است.

 

 • جابجایی راحت
 • امکان تنظیم سطح بخار از روی دسته بخارشوی
 • تمیزی بی نظیر
 • پاک کننده لکه‌ها و ذرات چربی.
 • پاک کردن سرامیک های کف و سنگ های دیوار و شیشه ها
 • غبار روبی و باز کردن چروک پرده بدون جدا کردن آن و گرد گیری اثاثیه خانه
 • باز کردن چروک لباس
 • ذوب کردن چسب و جدا کردن کاغذ دیواری
 • از بین بردن لکه های آدامس و موم
 • نظافت داخل خودرو (داشبورد، کف ماشین، صندلی ها و…)
 • براق نمودن زیورآلات طلا
 • صرفه‌جویی در وقت
 • طرز استفاده راحت
 • سازگار با محیط‌زیست و حفظ سلامت بدن

 

اکثر این محصولات دارای سری‌های بسیاری مانند برس چرخشی، برس فلزی و سری حوله‌ای هستند که اغلب برای نظافت سطوح گوناگون، فرش، کنج های اتاق، پنجره و قطعات درون اتوموبیل کارایی دارند. اغلب بخارشوها که در بازار وجود دارند به یکدیگر شباهت دارند، به این صورت که از یک سیستم گرمایش درون بخارشو‌ها بهرمندند که از یک قسمت تولید شده که آبی که در مخزن وجود دارد را به بخار با دما و فشار بالا تبدیل می کند.

بیشتر قابلیت هایی که به تازگی به بخار شوی‌ها افزوده شده صرفا برای زیبایی و ظاهر آن هاست و در کارکرد آن ها نقش چندانی ندارند، بنابراین دقت کنید هزینه ای که می‌خواهید برای تهیه آن تقبل کنید را برای قابلیت های کارآمد آن تقدیم کنید. در این مطلب در خرید یک بخارشوی راهنمای شما هستیم و نکات حائز اهمیتی که در مورد خرید یک بخار شوی باید به آن ها توجه نمود، بیان می کنیم.

 

استفاده از بخارآب به دلیل حرارت و توان نفوذی که دارد امروزه جایگزین طی کشیدن شده است. این محصول که یک دسته به بدنه وصل است، به عبارتی طی بخارشوی نام دارد. این مدل بخارشو‌ها به منظور تمیز کردن همه قسمت های کف خانه مانند سرامیک، پارکت و سنگ، پیشنهاد خوب و بهینه ای از لحاظ قیمت محسوب می شود.

 

این بخارشوی نسبت به دیگر بخارشوی ها، کوچک تر و سبک تر است و اغلب برای نظافت گاز، حمام و دستشویی، کابینت و کاشی های آشپزخانه کارایی دارد.

 

این مدل بخارشوها قطعات گوناگون و سری های بسیاری برای تمیز نمودن سطوح دارند، این محصول گزینه ی خوبی برای تمیز کردن لکه ها از هر سطحی می باشند. بخارشوی multi task، تنظیماتی همچون ست کردن بلندی دسته، ست و کنترل کردن میزان فشار بخار آب برای مبلمان، فرش، دیوار، شیشه، آینه و کف دارد. قطعات جانبی که با این محصول عرضه می‌شود آن را به یک وسیله جادویی نظافتی منزل تبدیل می نماد.

 

این مدل از بخارشورها دو منبع جدا دارند که منبع اول برای آب تمیزی می باشد که بخار می‌شود و در منبع دوم آب کثیف حاصل از نظافت سطوح  جمع می شود. این دستگاه به کمک توان مکش، آب کثیف به وجود آمده به داخل مخزن می کشد. بنابراین احتیاجی نیست که سطوح را توسط دستمال خشک کنید.

ظرفیت: اکثر بخارشوهای موجود در بازار دارای گنجایشی معادل ۳۰۰ میلی لیتر تا ۳ لیتر هستند. ولی درصورتی که ظرفیت مخزن بخارشوی موردنظر کم است، پیشنهاد می شود بخارشویی بخرید که افزودن آب در حین کار با آن در آن امکان پذیر باشد.

توان: توان بخارشوی بیانگر سطح کیفی و قدرت محصول در حین ایجاد بخار می باشد. محصولاتی که از توان مصرفی ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ وات بهرمند هستند به منظور مصارف خانگی انتخاب درستی به شمار می آیند. هر اندازه که توان محصولی که تهیه می‌کنید بیشتر باشد، بخارشوی در بازه زمانی کمتری، آب داخل منبع را بخار خواهد کرد.

توان ایجاد بخار:  پارامتر دیگری که در تهیه یک بخار شوی باید به آن توجه نمود، توان ایجاد بخار کالا می باشد که طبق واحد “بار ” مورد قیاس قرار می گیرد. هر اندازه که این عدد بزرگتر باشد، توان فشار بخار بیشتر است. محصولاتی که ۲ تا ۵ بار قدرت فشار بخار آن ها ثبت شده است، برای کارکرد خانگی گزینه خوبی به شمار می آیند.

 

اندازه و مدل سری‌ها: گوناگونی سری‌ها و سطح کیفی تولید آن‌ها سبب می‌شود تا بتوانید نسبت به کارکرد بخارشوی بهتر پیش بینی کنید یا حتی ارزیابی نمایید مدل برگزیده شما برای موکت، میز، پنجره، مبلمان، کاشی و سرامیک و درز‌ها دارای سری خوب و مناسبی باشد.

 

روش ﺷﺴﺘﺸﻮ و جذب رطوبت:  روش کار اغلب این بخارشوی شبیه هم هستند، برای کار باآن لازم است در منبع آن، آب تصفیه شده ریخته و کلید روشن را بزنید تا در عرض ۳۰ تا ۶۰ ثانیه بخار تولید شود.

 

تبدیل هر چه زودتر آب به بخار و توان متمرکز نمود بخار تولید شده از مسائلی است که سازندگان مختلف در رابطه با آن حساسیت خاصی دارند تا کالای آن ها از سایرین بهتر شود.

وقتی که کلید مربوطه را می زنید، بخار به وسیله  یک شلنگ به سری انتقال داده می شود، و این بخار تا وقتی که آب داخل منبع به پایان نرسیده است، ادامه دارد.

قاعدتا رفع آلودگی سطوح در این وسایل توسط دما و فشار بسیار بالا قابل انجام است اما روش جذب تمیز کردن و جذب رطوبت روی سطوح در این محصولات به دو حالت انجام پذیر است. این امر در بعضی از انواع بخارشوی ها، توسط حوله انجام می گردد که دارای سری منحصر به خود است و در برخی انواع دیگر بوسیله قابلیت مکش محصول، رطوبت ایجاد شده به علت نظافت از روی سطح جمع خواهد شد. اگر ﮐﻪ شما ترجیح می دهید که همیشه مبل، ﻣﻮﮐﺖ و کوسن تمیز شوند اما نمی خواهید دﺳﺘﮕﺎهی جداگانه برای نظافت مبل و یا موکت تهیه کنید، ﺑﺨﺎرﺷﻮی‌های دارای مکش به شما پیشنهاد می شود.

 

قابلیت ضد چکه: چکیدن قطرات آب با بخار یکی از مسائلی است که بیشتر این دسته محصولات با آن روبرو هستند. درصورتی که این موضوع برای شما حائز اهمیت می باشد، بخارشویی بخرید که دارای سیستم ضد چکه آب باشد.

 

ابعاد و حجم بخارشوی: افرادی که فضای کافی به منظور نگهداری بخارشوی‌های پرحجم و چندمنظوره ندارند، تهیه مدل طی بخارشوی گزینه بهتری است. اما اگر این مدل را انتخاب نمودید به وزن آن نیز دقت کنید تا زیادی برای شما سنگین نباشد، به خصوص اگر دچار عارضه ی درد کمر یا کتف هستید.

امکان تفکیک لوله از دستگاه: یکی از مسائلی که اغلب افراد به دقت نمی کنند امکان تفکیک لوله از بدنه دستگاه و جای جمع کردن سیم می باشد. هرچند برای سیم می توان راه چاره ای پیدا کرد مثلا آن را دور دستگاه پیچاند ولی جدا نشدن لوله‌ از دستگاه موجب اشغال جای بیشتری توسط بخارشوی می شود.

کلید تنظیم میزان بخار: روی بعضی از محصولات مدرن، تنظیم میزان دمای بخار خروجی امکان پذیر است که یکی از پارامتر های مهم به شمار می آید، به عنوان مثال برای نظافت قطرات چربی باید از بخار با بالاترین میزان حرارت استفاده نمود.

 

وزن دستگاه: پیش از اینکه بخواهید مدل بخارشوی مدنظر خود را بخرید، حتما دستگاه را دستتان و سطح سنگین وزن آن را مورد ارزیابی قرار دهید که آیا می توانید به راحتی با آن کار کنید یا خیر. اغلب کاربران به این پارامتر اهمیتی نمی دهند و پس از خرید می فهمند که نمی‌توانند با این بخارشوی به درستی کار کنند و برایشان سنگین است.

سطح ایمنی:  اگر امکانات ایمنی و استاندارد در دستگاه وجود نداشته باشد، بخار با دمای بالا، ﺳﻮﺧﺘﮕﯽﻫﺎی بسیاری برای سطوح و افراد به وجود می آورد، بنابراین سطح اﯾﻤﻨﯽ بالا در ﺑﺨﺎرﺷﻮها از دیگر دﺳﺘﮕﺎه ﻫﺎی ﻟﻮازم ﺧﺎﻧﮕﯽ مهم تر است. بهرمندی از تجهیزاتی مانند منبع ﺿﺪ اﻧﻔﺠﺎر، ﺳﻮﭘﺎپ با قابلیت قفل اتوماتیک درب منبع و ﻗﻔﻞ ﮐﻮدک از جمله فاکتور هایی است که باید از وجود آن ها حین خرید بخارشوی، مطمئن شد.

کلید خودکار خروج بخار: در بخارشوی هایی که کلید خودکار دارند احتیاج نیست که دائما برای خروج بخار شاسی را نگه دارید.

 

بودجه و قیمت: اگرچه نرخ محصول، پارامتر تعیین کننده در انتخاب بیشتر ﺧﺎﻧﻮاده ها به منظور تهیه بخارشوی به شمار می‌آید، ولی باید به این مسئله دقت کرد که در اغلب موارد پایین بودن نرخ محصولات بخارشوی، به علت سطح کیفی پایین، لوازم استفاده شده و رعایت نشدن پایه های ایمنی و استاندارد در ساخت این محصولات است. بنابراین خرید از برندهای معتبر را اولویت قرار دهید.

این محصولات در انواع و اقسام گوناگونی عرضه شده و در بازار موجود است که نسبت به بودجه‌ درنظر گرفته شما می‌توانید یک محصول خوب را خریداری کنید.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.