راهنمای خرید چمدان و پر فروش ترین چمدان ها در ایران – سال ۹۷

چمدان این روزها جزو لوازم ضروری در هر منزلی به حساب می رود. انواع و اقسام مختلفی از چمدان ها در بازار موجود هستند که اگر چه دارای ظاهری شبیه به هم هستند اما از کیفیت و ویژگی های متفاوتی برخوردارند. اینکه کدام چمدان را انتخاب کنیم، مشکلی است که برای همه ما در زمان خرید این محصول پیش آمده است. چرا که وجود انواع مختلفی از چمدان ها مانند چمدان های با جنس الیاف مصنوعی، پلاستیک، فلز و پارچه و یا با دسته های بلند و کوتاه و همچنین مدل چرخ های متفاوت در فروشگاه ها، انتخاب آن کمی گیج کننده است. در این مطلب قصد داریم شما را با نکاتی که در هنگام خرید یک چمدان باید در نظر بگیرید آشنا کنیم تا با دانستن و در نظر گرفتن آن ها بدون نگرانی بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پر فروش ترین چمدان ها در ایران – سال ۹۷

امتیاز Best Review ۱۰ ۹ ۹ ۹ ۹ ۸.۵ ۸.۵ ۸ ۷.۵
برند ال سی ال سی متفرقه اماسو متفرقه تاپ یورو ایگل تاپ یورو متفرقه
مدل ۸-۲۰-۴-L006 ۱۰۰۴-۲-۷ ۲۱-۲-۱۰۰۸ ۱۶ A1 ۰۱ ۰۲ ۰۲ ۱۸-۳-۱۰۰۵
نوع چرخ دار چرخ دار چرخ دار چرخ دار چرخ دار چرخ دار چرخ دار چرخ دارد چرخ دار
حجم داخلی ۵۰ لیتر ۴۰ لیتر ۴۰ لیتر ۲۰ لیتر ۲۳ لیتر ۳۷ لیتر ۴۰ لیتر ۳۷ لیتر ۴۰ لیتر
۶۸ لیتر ۶۸ لیتر ۳۰ لیتر ۶۰ لیتر ۶۳ لیتر ۶۰ لیتر ۶۸ لیتر
۸۵ لیتر ۹۳ لیتر ۸۵ لیتر
ابعاد خارجی ۵۷ × ۳۴ × ۲۹ سانتی‌متر ۵۴ × ۳۷ × ۲۷ سانتی متر ۳۱ × ۳۷ × ۲۷ سانتی متر ۳۰ × ۳۵ × ۲۰ سانتی متر ۶۳ × ۳۶ × ۲۳ سانتی متر ۲۸ × ۴۳ ×  ۲۵ سانتی متر  ۲۸ × ۴۵ ×  ۲۵ سانتی متر ۲۶ × ۴۳ × ۲۵ سانتی متر  ۶۲×۴۳×۳۱ سانتی متر
۶۲ × ۴۳ × ۳۱ سانتی متر ۶۲ × ۴۳ ×۵۴  سانتی متر ۶۴ × ۴۵ × ۵۵ سانتی متر  ۷۱ × ۳۸ × ۲۱ سانتی متر   ۷۴ × ۴۰ × ۲۲ سانتی متر  ۷۱ × ۳۸ × ۲۱ سانتی متر ۵۴×۳۷×۲۷ سانتی متر
۳۱ × ۴۳ × ۵۵ سانتی متر ۶۳ × ۳۳ × ۵۳  سانتی متر  ۶۳ × ۳۴ × ۵۴ سانتی متر ۶۳ × ۳۳ × ۵۳ سانتی متر
وزن ۲.۱ کیلوگرم ۲.۴ کیلوگرم ۲.۴ کیلوگرم ۳.۵ کیلوگرم ۵.۸ کیلوگرم ۲.۷ کیلوگرم ۳.۱ کیلوگرم ۲.۶ کیلوگرم ۲.۱ کیلوگرم
۳.۲ کیلوگرم ۳.۲ کیلوگرم ۴.۵ کیلوگرم ۳.۲ کیلوگرم ۳.۵ کیلوگرم ۳.۳ کیلوگرم ۳ کیلوگرم
۴ کیلوگرم ۴.۲ کیلوگرم ۳.۸ کیلوگرم
جنس بدنه برزنت برزنت،پلی استر برزنت – پلی استر سخت – پلی کربنات برزنت پارچه پارچه پارچه برزنت
نحوه بسته شدن زیپ زیپ زیپ بست زیپ زیپ زیپ زیپ زیپ
مقاومت در برابر ضربه دارد دارد دارد دارد دارد دارد ندارد ندارد دارد
تعداد دسته ۲ عدد ۲ عدد ۲ عدد ۳ عدد ۲ عدد ۳ عدد ۴ عدد ۳ عدد ۲ عدد
تعداد چرخ ۴ عدد ۲ عدد ۲ عدد ۴ عدد ۲ عدد ۳ عدد ۲ عدد ۳ عدد ۳ عدد
محفظه لباس دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد
محفظه لباس زیر دارد ندارد ندارد دارد ندارد ندارد ندارد ندارد ندارد
قابلیت شست و شو ندارد دارد ندارد دارد دارد ندارد ندارد ندارد ندارد
روکش ضد باران دارد ندارد ندارد ندارد ندارد ندارد ندارد ندارد ندارد
قابلیت افزایش فضا دارد دارد دارد ندارد ندارد دارد دارد دارد ندارد
قفل TSA سه رمزی ندارد TSA فشاری TSA TSA TSA ندارد
کمربند ایمنی دارد دارد دارد ندارد ندارد دارد دارد دارد ندارد
محل نگهداری لپ تاپ ندارد ندارد ندارد ندارد ندارد ندارد دارد ندارد ندارد
جیب جلوی چمدان ۲ عدد ۱ عدد ۱ عدد ندارد ۲ عدد ۲ عدد ۲ عدد ۲ عدد ۱ عدد

بهترین چمدان کدام است؟

سوالی که ممکن است در ابتدا ذهن بسیاری از افراد را به خود جلب می کند همین است. اما باید بدانید که پاسخ این سوال تنها یک کلمه و یا نام بردن یک مدل نیست. برای یافتن پاسخ این سوال باید مجموعه از ویژگی های دلخواهتان را در هنگام خرید در کنار یکدیگر قرار دهید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

چمدان ها در انواع مختلفی در بازار موجود هستند. چمدان های کپسولی، جعبه ای، برزنتی، چرمی و … که انتخاب هر یک از آن ها به سلیقه شخصی و موارد استفاده شما بستگی دارد. نوع چرخ، دسته، حجم و گنجایش نیز از دیگر ویژگی هایی است که باید با توجه به موارد مصرف خود به آن ها توجه کنید.

چمدان ها هایی که در بازار موجود هستند در ۵ مدل قابل ارائه اند:

چمدان های برزنتی: این نوع از چمدان ها در سال های اخیر فروش بیشتری را داشته اند. وزن کم آن ها از نکات مثبتی است که باعث انتخاب آن توسط خریداران شده است. البته اگر قصد سفر به مناطق با آب و هوای بارانی را دارید استفاده از این چمدان ها را توصیه نمی کنیم.

چمدان های تیتانیم-پلاستیک: این چمدان ها دارای قیمت بالاتری نسبت به دیگر چمدان ها هستند و خرید آن باعث می شود تا مدت ها از خرید یک چمدان جدید بی نیاز باشید. البته باید مراقب ایجاد خط و خش بر روی این چمدان نیز باشید چرا که بدنه چندان محکم و مقاومی ندارد. اما این اطمینان را به شما می دهیم که کوچکترین آسیبی به محتویات داخل آن وارد نمی شود.

چمدان های پلاستیک سخت: این چمدان ها نیز همانند چمدان های تیتانیومی هستند البته از قیمت پایین تری برخوردار هستند و بالطبع کیفیتشان نیز پایین تر بوده و ممکن است در اثر فشار زیاد بشکنند.

چمدان های چرمی: هنگامی که حرف از چرم به میان می آید باید منتظر محصولاتی با قیمت بالا باشیم. چمدان های چرمی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. این چمدان ها از گران ترین چمدان های موجود در بازار هستند که البته زیبایی و حس لاکچری را به شما در هنگام سفر القا می کند. در کنار تمام موارد مثبتی که گفته شد، وزن و قیمت بالای این چمدان باعث فروش پایین تر آن نسبت به دیگر چمدان ها شده است.

چمدان های دستی یا سامسونت های سفری: این چمدان ها را به افرادی پیشنهاد می کنیم که قصد دارند به تنهایی سفر کنند. این نوع چمدان ها معمولا دارای وزن و حجم کم و قیمت پایین هستند و در نتیجه به راحتی می توانید آن ها را حمل کنید و به عنوان یک چمدان دم دستی از آن ها استفاده کنید.


ابعاد چمدان:

ابعاد چمدان را در هنگام خرید باید با توجه به تعداد افراد و میزان وسایلی که می خواهید در داخل آن قرار دهید انتخاب کنید. به طور کلی چمدان ها در سه سایز مختلف در بازار موجود هستند:

سایز کوچک: سایز کوچک چمدان ها برای یک نفر مناسب و یا افرادی که تمایلی به جابجایی بار زیاد ندارند، مناسب است. این چمدان ها به راحتی در هر مکانی جای می گیرند و با وزن کم خود به راحتی قابل حمل هستند. چمدان های با سایز کوچک قادرند تا ۱۰ کیلوگرم وزن را تحمل کنند.

سایز متوسط: چمدان های با سایز متوسط مخصوص خانواده های کم جمعیت و یا افرادی است که قصد مسافرت های کوتاه مدت را دارند و شما می توانید به وسیله آن تا ۲۲ کیلوگرم وزن را حمل کنید.

سایز بزرگ: آخرین سایز چمدان ها، سایز بزرگ آن هاست که شما می توانید از آن برای مسافرت های طولانی مدت استفاده کنید. این چمدان ها تا ۳۴ کیلوگرم بار را حمل می کنند.

دسته چمدان:

دسته چمدان از مهم ترین قسمت های یک چمدان است. در هنگام خرید یک چمدان مقاومت دسته آن را در اولویت قرار دهید. چرا که دسته های دارای کیفیت پایین و مقاومت کم به مرور زمان می شکنند و چمدان شما دیگر قابل استفاده نیست و یا می توانید چمدان هایی را انتخاب کنید که دارای دسته قابل تعویض باشند.

چرخ چمدان:

چرخ های چمدان نیز کمک شایانی را به حمل آن ها می کنند. در گذشته نبود چرخ در زیر ساک و چمدان ها یکی از مشکلات اساسی برای حمل بود اما به مرور کارخانه های تولید کننده چمدان، چرخ هایی را در زیر آن ها قرار دادند که این عمل را آسان ساخته است. چرخ هایی که دارای بلبرینگ هستند بسیار مستحکم اند و خیلی روان حرکت می کنند. بنابراین انتخاب این نوع چرخ ها می تواند بسیار خوب باشد. از طرفی در برخی از چمدان ها قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه چرخ ها قرار داده شده است که می توانید به راحتی چمدان را در هر زاویه ای حرکت دهید.

قفل مرکزی چمدان:

قفل مرکزی در برخی از چمدان ها برای امنیت بیشتر قرار داده شده است. البته در صورت نداشتن قفل نیز نگران نباشید چرا که می توانید از یک قفل جداگانه در قسمت زیپ آن استفاده کنید.

 دانستن همین چند مورد می تواند به شما درخرید یک چمدان با کیفیت و به صرفه کمک کند. در ادامه لیستی از پر فروش ترین چمدان ها را برایتان آورده ایم. شاید شما نیز با دانستن نقاط قوت و ضعف این چمدان ها یکی از طرفداران آن ها شوید.

پر فروش ترین چمدان ها در ایران – سال ۹۷

۱. مجموعه سه عددی چمدان تاپ یورو مدل ۰۱

مجموعه سه عددی چمدان تاپ یورو مدل ۰۱ یک وسیله کاربردی برای سفرهای طولانی مدت است و به دلیل قیمت مناسب آن نسبت به برندهای مطرح انتخاب مناسبی است. این مجموعه دارای سه چمدان با ابعاد بزرگ، متوسط و کوچک است که سبب می شود به راحتی با توجه به حجم وسایل سفر اندازه دلخواه را انتخاب کنیم و در طول سفر احساس راحتی بیشتری داشته باشیم.

بدنه چمدان تاپ یورو مدل ۰۱ از جنس پارچه بوده و بسیار سبک است. وجود دو جیب بیرونی بر روی آن دسترسی به وسایل ضروری را آسان تر ساخته است. نحوه باز و بسته شدن این چمدان به صورت زیپی و بسیار راحت است.

وجود دسته تلسکوپی و سه چرخی که در هر سه چمدان وجود دارد امکان حمل و نقل آن را آسان کرده است. همچنین برای حفظ تعادل در حالت ایستاده دو عدد پایه برای آن در نظر گرفته شده است. چمدان بزرگ و متوسط علاوه بر دسته تلسکوپی دارای دو دسته دیگر برای حمل دستی هستند که در بالا و کناره های چمدان وجود دارند اما چمدان کوچک دسته کناری را ندارد. از دیگر ویژگی های این چمدان داشتن قفل TSA و کمربند ایمنی است.

نقاط قوت:

دوخت تمیز

سبک

نقاط ضعف:

کیفیت پایین پارچه و دسته

زیپ های خشک

۲. مجموعه سه عددی چمدان ایگل مدل ۰۲

مجموعه سه عددی چمدان ایگل مدل ۰۲ گزینه مناسبی برای سفرهای خانوادگی و طولانی مدت است چرا که این مجموعه دارای سه عدد چمدان در سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ است و از جنس پارچه ای است که دارای ضخامت و کیفیت قابل قبولی هستند که همین امر سبب شده تا هر چمدان سبک و به راحتی قابل حمل باشند و استفاه مداوم از آن باعث خرابی پارچه نشود. اما این به آن معنا نیست که روکش این چمدان ها اصلا آسیب نبیند بلکه بر اثر برخورد به اشیای تیز یا سطوح سخت ممکن است پارچه مقاومت خود را از دست بدهد یا پاره شود. در کنار تمام نکاتی که گفته شد، وجود دسته تلسکوپی قابل تنظیم و دو چرخ دوبلی که در زیر هر چمدان وجود دارد نیز حمل و نقل آن را آسان تر کرده است. از دیگر ویژگی های این مجموعه وجود جیب بیرونی روی هر سه سایز چمدان است که برای دسترسی آسان به وسایل ضروری تعبیه شده است. نحوه باز و بسته شدن چمدان ها به صورت زیپی است. چمدان سایز بزرگ و متوسط علاوه بر دسته تلسکوپی دارای دو دسته دیگر در بالا و کنار برای حمل دستی نیز می باشند.

نقاط قوت:

وزن کم

نقاط ضعف:

مقاومت کم در برابر ضربه

۳. مجموعه دو عددی مدان ال سی مدل ۱۰۰۴-۲-۷

مجموعه دو عددی چمدان ال سی مدل ۱۰۰۴-۲-۷ یک مجموعه پرکاربرد و مناسب برای مسافرت است. این مجموعه شامل دو چمدان در دو سایز بزرگ و کوچک است که به ترتیب حجم های آن ها برابر با ۶۸ و ۴۰ لیتر است. با توجه به نظر افراد مختلفی که این محصول را خریداری کرده اند می توان گفت که این چمدان نسبت به قیمتی که دارد چمدان مناسب و با کیفیتی است.

جنس بدنه چمدان ال سی مدل ۱۰۰۴-۲-۷ از برزنت است و به همین علت سبک، مقاوم و قابل شستشو هستند. یکی از ویژگی های این چمدان ها قابلیت افزایش فضای محفظه لباس و دیگر ویژگی آن وجود جیب بیرونی روی چمدان است که دسترسی به وسایل ضروی را آسان تر می کند. هر دو چمدان دارای یک دسته تلسکوپی قابل تنظیم، دو دسته برای حمل دستی، دو چرخ از جنس پی وی سی که بسیار روان هستند، زیپ با قابلیت اتصال قفل به آن، قفل سه رمزی و کمربند ایمنی هستند.

نقاط قوت:

طراحی مناسب

 ظاهر خوب

نقاط ضعف:

حجم کم نسبت به سایز ها

کیفیت پارچه متوسط

۴. مجموعه سه عددی چمدان تاپ یورو مدل ۰۲

مجموعه سه عددی چمدان تاپ یورو مدل ۰۲ به گونه ای طراحی و تولید شده است که تمامی امکانات مورد نیاز یک چمدان استاندارد را داشته و فضای زیادی را در اختیارمان قرار دهد. این مجموعه شامل سه چمدان در سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ و با حجم های ۳۷ ،۶۰ و ۸۵ لیتر است که بسته به اندازه وسایل مورد نیاز خود می توانید سایز دلخواهتان را انتخاب کنید. جنس بدنه این چمدان ها از پارچه است و به همین علت بسیار سبک هستند. از ویژگی های این چمدان وجود دو جیب بیرونی است که دسترسی به وسایل ضروری را آسان تر کرده است. هر سه چمدان تاپ یورو مدل ۰۲ دارای یک دسته تلسکوپی قابل تنظیم، دو دسته در بالا و کنار برای حمل دستی (به جز سایز کوچک که تنها یک دسته در بالا دارد)، سه عدد چرخ از جنس پلاستیک، قفل TSA و کمربند ایمنی هستند. این مجموعه با توجه به قیمت مناسب، کیفیت قابل قبولی دارد به همین علت نسبت به دیگر برندهای مطرح انتخاب مناسبی است.

نقاط قوت:

قیمت مناسب

نقاط ضعف:

کیفیت پایین در نوع پارچه و دسته تلسکوپی

۵. چمدان ال سی مدل L006-4-20-8

چمدان ال سی مدل L006-4-20-8 یک چمدان ۵۰ لیتری از جنس برزنت، سبک و مقاوم برای سفر است. این چمدان دارای یک دسته تلسکوپی قابل تنظیم، یک دسته برای حمل دستی و دارای ۴ عدد چرخ بسیار روان با چرخش ۳۶۰ درجه است. وجود جیب بیرونی روی چمدان باعث می شود دسترسی به وسایل ضروری آسان تر شود. از ویژگی های این چمدان داشتن کاور ضد باران، محفظه نایلونی برای لباس های کثیف یا خیس، محفظه لباس زیر و قابلیت افزایش فضا است. از دیگر مشخصات چمدان ال سی مدل L006-4-20-8 وجود قفل سه رمزی TSA و قفلی که قابلیت اتصال به زیپ را دارد.

نقاط قوت:

کاور ضد باران

جنس بدنه خوب

۶. مجموعه دو عددی چمدان مدل ۱۰۰۵-۳-۱۸

مجموعه دو عددی چمدان مدل ۱۰۰۵-۳-۱۸ شامل دو عدد چمدان در سایزهای کوچک و بزرگ با طراحی زیبا است. با توجه به اینکه جنس بدنه این چمدان ها برزنتی است بنابراین هم سبک است و هم در مقابل ضربه تقریبا مقاوم است. هر دو چمدان دارای یک دسته تلسکوپی قابل تنظیم هستند که با تنظیم آن ها متناسب با قد خود، حمل و نقل راحت تر صورت می گیرد و یک دسته نیز برای حمل دستی هستند. سه عدد چرخی که از جنس پی وی سی است، در زیر چمدان وجود دارد و به وسیله آن جابه جایی آسان تر انجام می گیرد. نحوه باز و بسته شدن چمدان های ۱۰۰۵-۳-۱۸ به صورتی زیپی است و می توانید برای امنیت بیشتر به آن قفل متصل کنید.

نقاط قوت:

طراحی زیبا

نقاط ضعف:

کیفیت پایین چرخ، دسته و بدنه

۷. مجموعه دو عددی چمدان مدل ۱۰۰۸-۲-۲۱

مجموعه دو عددی چمدان مدل ۱۰۰۸-۲-۲۱ یک مجموعه کاربردی برای سفرهای طولانی مدت است. این مجموعه شامل دو چمدان کوچک و بزرگ به حجم های ۴۰ و ۶۸ لیتر است و بسته به حجم وسایل مورد نیاز می توانید سایز دلخواه را انتخاب کنیم. بدنه این چمدان ها از جنس برزنت و پلی استر است به همین علت تقریبا سبک و مقاوم هستند. وجود دسته تلسکوپی قابل تنظیم در بالای دو چمدان و دو چرخ پی وی سی مقاوم و روان در زیر آن ها حمل و نقل را بسیار آسان می کند. البته دو دسته دیگر برای حمل دستی روی چمدان ها وجود دارد. از دیگر ویژگی های مثبت این مجموعه وجود جیب بیرونی (برای دسترسی آسان تر به وسایل ضروری)، کمربند ایمنی، قفلی که به زیپ متصل می شود و قفل سه رمزی است.

نقاط قوت:

دارای محفظه استاندارد و مناسب

۸. مجموعه دو عددی اماسو مدل ۱۶

مجموعه دو عدی اماسو مدل ۱۶ یک مجموعه با طراحی زیبا است که شامل دو چمدان کوچک و بزرگ است. این چمدان ها بدنه سختی از جنس پلی کربنات دارند و قابل شستشو هستند. دو چمدان اماسو دارای یک دسته تلسکوپی قابل تنظیم و دو دسته برای حمل دستیمی باشند. وجود ۴ چرخ گردان از جنس پلاستیک فشرده در زیر چمدان ها حمل و نقل را آسان تر کرده است. هر دو چمدان به صورت بست، باز و بسته می شوند. از ویژگی های چمدان های اماسو ۱۶ داشتن محفظه مجزا برای لباس زیر، روکش ضد باران، یک عدد قفل رمز دار TSA و دو عدد قفل کلید دار است.

نقاط قوت:

طراحی زیبا

قیمت مناسب

جادار بودن

نقاظ ضعف:

کیفیت متوسط چرخ و بدنه

۹. مجموعه دو عددی چمدان مدل A1

مجموعه دو عددی چمدان مدل A1 با طراحی زیبا و قیمت بسیار مناسب می تواند انتخاب مناسبی برای سفر باشد. این مجموعه شامل دو چمدان با سایزهای متفاوت است که بسته به وسایل مورد نیاز سفر می توانید سایز مورد نظرتان را انتخاب کنید. جنس بدنه این دو چمدان از برزنت، سبک، تقریبا مقاوم و قابل شستشو است. هر دو چمدان ها دارای یک دسته تلسکوپی قبل تنظیم، یک دسته برای حمل دستی و دو چرخ برای حمل و نقل آسان هستند. از دیگر ویژگی های مجموعه چمدان A1 وجود دو جیب بیرونی بر روی چمدان هاست که دسترسی به وسایل ضروری و مورد نیاز را آسان می کند.

نقاط قوت:

دو سایز بودن چمدان ها

وزن سبک

قیمت مناسب

نقاط ضعف:

کیفیت پایین در ساخت

۱۰. مجموعه سه عددی چمدان تری بردز مدل TB-170

مجموعه سه عددی چمدان تری بردز مدل TB-170 یک مجموعه کاربردی و با کیفیت برای سفر است و تمامی امکانات مورد نیاز یک چمدان استاندارد را دارد. این مجموعه شامل سه عدد چمدان در سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ است که از جنس پارچه، سبک بوده و به دلیل وجود فریم فلزی در قاب چمدان بسیار مقاوم هستند. هر سه چمدان دارای یک دسته بلند با قابلیت تنظیم ارتفاع و دو دسته برای حمل با دست است. همچنین وجود ۴ چرخ پلاستیکی بی صدا که در زیر چمدان طراحی شده اند و قابلیت چرخش ۳۶۰ را دارند جا به جایی را بسیار آسان تر کرده است. از ویژگی های دیگر مجموعه تری بردز مدل TB-170 داشتن ضربه گیر در کف چمدان، محفظه مجزا برای لباس زیر و لباس خیس، روکش ضد باران، قابلیت افزایش فضا، قفل رمز دار سه عددی از سری TSA002 و جیب بیرونی است.

نقاط قوت:

چرخ های جدا شونده

کاور ضد آب

طراحی زیبا و مقاوم

نقاط ضعف:

نداشتن کلید قفل ها

سنگینی

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.